Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ahojte kočky!...idem sa Vám pochváliť, zatiaľ len slovne, potom budú aj fotečky, kontrolovala som si tie moje krásavice a zistila som, že tá biela, čo mi na nej odhnili všetky korene, vyháňa nový kvetný stvol, ďalej mi vyháňa kvetný stvol aj miniorchideika, fialovobiela prskaná, žltá, jednu mám, čo mi kvitla do konca augusta (od februára), teraz začína kvitnúť zas a znovu vyháňa ďalší kvetný stvol, určite si spomínate na tú, na ktorej mi zakvitla keika a zároveň mi kvitne na nej aj nový kvetný stvol, tak na tej mi začalo na keike vyháňať ďalšiu stonku....vyzerá to tak, že cez zimu, budem mať na oknách nádheru
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tak ma-ba, toto je tá moja chudinka Vanda, je kúpená v baumaxe, vždy keď som ju bola pozerať bola ponorená vo vode, takže keď som ju kúpila, korene boli kaput, zostalo jej ich malo, máš ju aj z predu aj zo zadu a na poslednej sú vidieť tie korienky, keď som ju kúpila, tak som ju denne rosila (myslím len korene) a raz za týždeň som ju ponorila do vody, ale len na chvíľku, potom som ju zasadila do tej kôry, čo si mi poslala, dávala som ju aj von, len dúfam, že sa mi zachráni, nie je väčšej radosti ako keď sa Ti podarí zachrániť zúboženú orchideiku
15102009620.jpg  
15102009621.jpg  
15102009623.jpg  
1/1
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

sayly Pozri príspevok
zrejme odkvitajú, žiadna orchideea predsa nekvitne navždy, kľudne ich môžeš nechať tam kde sú, ja ich mám tesne nad radiátormi, minulý rok boli nad gamatkami a prežili, problém je len v suchom vzduchu, nedoporučujem Ti rosiť, pretože rosenie zapríčiňuje pleseň tým, že voda upchá póry na listoch, radšej nalej do nejakej misky vodu a polož ju medzi orchideiky, nech sa samovoľne vyparuje a zvlhčuje vzduch v ich okolí
Samozrejme, viem, že nekvitnú stále, že si potrebujú aj oddýchnuť...-ale bolo by to fajn, keby kvitli furt, no nie:-)?
Len mi je ľúto, že odkvitlo úplne všetkých 9 kvietkov naraz...Ako má ešte asi 7 pukov, takže čakám, či rozkvitnú, alebo aj oni odpadnú, čo by ma strááááášne mrzelo.
No nič, budem sa jej teda aj naďalej pekne vyhrážať!!!:-)
A s tou vodou na parapete, predvčerom ma to tiež napadlo, tak som to skúsila.
Ďakujem za rady
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

sayly - tuším ti už funguje Ypsilon
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly Pozri príspevok
tak ma-ba, toto je tá moja chudinka Vanda, je kúpená v baumaxe, vždy keď som ju bola pozerať bola ponorená vo vode, takže keď som ju kúpila, korene boli kaput, zostalo jej ich malo, máš ju aj z predu aj zo zadu a na poslednej sú vidieť tie korienky, keď som ju kúpila, tak som ju denne rosila (myslím len korene) a raz za týždeň som ju ponorila do vody, ale len na chvíľku, potom som ju zasadila do tej kôry, čo si mi poslala, dávala som ju aj von, len dúfam, že sa mi zachráni, nie je väčšej radosti ako keď sa Ti podarí zachrániť zúboženú orchideiku
Paráda, teším sa. Tie korienky sú sľubné. Vandy by bolo naozaj škoda, dúfajme, že to spolu zvládnete. Podrástol aj lístok?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
jess Pozri príspevok
Ja čakám na akciu v Bille. Tam sú vždy za najlepšiu cenu , veliké a dvojkmienikové.
No posledne ked bola u nás akcia v Bille boli orchidky v hroznom stave a boli len jednokmienkové, takže nič moc! Poobede pôjdem aspoň na obzery do Lidl lebo tie majú byť dvojkmienkové a dlhe 60 cm. Uvidím či mi nejaká nepadne do oka?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Prekvapenie. Na Dendrobiu Phalaenopsis odhnil nový výhon. Odlomila som ho a položila do prázdneho kvetináča. Za nejaký čas som ho chcela vyhodiť a pozrite čo "vyviedol".
1 obr. zakvitajúca materská rastlina, 2.obr. miesto odkiaľ bol výhon odlomený, 3obr. odlomený výhon teraz voľne položený v machu.
Naposledy upravil Ma-Ba : 15.10.09 at 09:12
Obrázok 018.jpg  
Obrázok 020.jpg  
Obrázok 015.jpg  
1/1
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ma-Ba, teším sa s tebou. Takéto niečo fakt poteší, lebo je to Tvoja zásluha. Vidno, že to vieš. Držím prsty, nech sa dendrobku darí. Ja som ten svoj zrejme dokázala očistiť od tej puklice. Pracne som ho očistila tyčinkami a potom som ho postriekala a teraz ho už pár dni len obzerám a vyzerá, že je všetko OK, nevidím nič nové, zdá sa mi, že sa už trošku vzchopila, tak dúfam, že som jej pomohla. Len to nechcem urieknuť...
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Toto dendrobium mi kazdu chvilu celkom odkvitne, tak by som chcela poprosit o radu, aky je postup potom. Zda sa mi, ze som niekde citala, ze dendrobium kvitne z jednej pahluzy len raz. Mozno si to pletiem s niecim inym Neviem teda, ci mam potom odrezat len tie stonky, kde boli kvety, ako na phalach, alebo mam odrezat cely vyhon. Vopred vam dakujem za rady.
1p1070522.jpg  
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Jara Pozri príspevok
Ma-Ba, teším sa s tebou. Takéto niečo fakt poteší, lebo je to Tvoja zásluha. Vidno, že to vieš. Držím prsty, nech sa dendrobku darí. Ja som ten svoj zrejme dokázala očistiť od tej puklice. Pracne som ho očistila tyčinkami a potom som ho postriekala a teraz ho už pár dni len obzerám a vyzerá, že je všetko OK, nevidím nič nové, zdá sa mi, že sa už trošku vzchopila, tak dúfam, že som jej pomohla. Len to nechcem urieknuť...
Ďakujem pekne, no moja zásluha bola len v tom, že som ju nevyhodila, fakt žasnem čím ďalej viac ako sa orchidky "bijú" o život, klobúk dole.
Naposledy upravil Ma-Ba : 15.10.09 at 10:56
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
No akurát som sa vrátila z Lidla. Samozrejme, že som neodolala a kúpila si orchidku. Je náááádherná je to asi pelorik čo o ňom písala Vikinka bo tie kvietky má také zvláštne. Je lososová a má až tri výhonky obsypané púčikmi. Len dúfam, že ju neofúlko nemala som povoz, ale zabalila som ju do troch tašiek a prikryla šálom, čo som mala okolo krku. Ked budem mocť pridávať foto, tak sa potešíte aj vy! Drahého som už informovala, že má pre mňa darček k výročiu, aby náhodou neskolaboval ked na parapete uvidí další prírastok.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dominica Pozri príspevok
sayly - tuším ti už funguje Ypsilon
funguje, kúpila som novú klávesnicu
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
Paráda, teším sa. Tie korienky sú sľubné. Vandy by bolo naozaj škoda, dúfajme, že to spolu zvládnete. Podrástol aj lístok?
zdá sa mi, že nie, zrejme potrebuje najprv spevnieť a ožiť, ja som trpezlivá, budem čakať, čakať až sa raz dočkám
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
to-Ma-ba -gratulujem pestovatelský úspech.Odborník-šikula sa nezaprie
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
lenus Pozri príspevok
Toto dendrobium mi kazdu chvilu celkom odkvitne, tak by som chcela poprosit o radu, aky je postup potom. Zda sa mi, ze som niekde citala, ze dendrobium kvitne z jednej pahluzy len raz. Mozno si to pletiem s niecim inym Neviem teda, ci mam potom odrezat len tie stonky, kde boli kvety, ako na phalach, alebo mam odrezat cely vyhon. Vopred vam dakujem za rady.
odstrihni len stonku.a ak ti nahodou zacnu opadavat listy nezlakni sa dendrobia to niekedy robia.potom ti vyzenie nove pahluzy.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

jajax, dakujem.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

foza Pozri príspevok
No akurát som sa vrátila z Lidla. Samozrejme, že som neodolala a kúpila si orchidku. Je náááádherná je to asi pelorik čo o ňom písala Vikinka bo tie kvietky má také zvláštne. Je lososová a má až tri výhonky obsypané púčikmi. Len dúfam, že ju neofúlko nemala som povoz, ale zabalila som ju do troch tašiek a prikryla šálom, čo som mala okolo krku. Ked budem mocť pridávať foto, tak sa potešíte aj vy! Drahého som už informovala, že má pre mňa darček k výročiu, aby náhodou neskolaboval ked na parapete uvidí další prírastok.
ja tiez!!!!
ja som si kupila bielu s fialovymi zilkami v kvete
fakt je pekna, som rada ze som ju kupila
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
[QUOTE=zuzulu;1179503]ja tiez!!!!
ja som si kupila bielu s fialovymi zilkami v kvete
fakt je pekna, som rada ze som ju kupila [/QUOTEKed sa ti bude chcieť pridaj foto tej tvojej fešandy
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

[QUOTE=foza;1179596]
zuzulu Pozri príspevok
ja tiez!!!!
ja som si kupila bielu s fialovymi zilkami v kvete
fakt je pekna, som rada ze som ju kupila [/QUOTEKed sa ti bude chcieť pridaj foto tej tvojej fešandy
dnes poobede pridam foto, ked pridem z prace
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

zuzulu Pozri príspevok
ja tiez!!!!
ja som si kupila bielu s fialovymi zilkami v kvete
fakt je pekna, som rada ze som ju kupila
Noooo aj ja som si kúpila. Takú zelenkavú. Jednu mám už doma, dúfam, že im bude veselšie. Ale dlho som pri nich stála, no bol so mnou môj syn a ten mi ju vložil do košíka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať