Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
invest Pozri príspevok
Noooo aj ja som si kúpila. Takú zelenkavú. Jednu mám už doma, dúfam, že im bude veselšie. Ale dlho som pri nich stála, no bol so mnou môj syn a ten mi ju vložil do košíka.
A kde je foto? Nech sa aj ostatný pokochajú! U nás teda mali nááááááádherné kvietky človek by si povyberal aj viacej, len kam s nimi? Musela by som si prikúpiť nejaké okná od susedov
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

prečo od susedov ved sa dajú vymeniť za väčšie
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
beba13 Pozri príspevok
prečo od susedov ved sa dajú vymeniť za väčšie
Bývame v paneláku, takže asi nie
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Dnes som bola v Lídli a ku mojím pribudla dalšia dúfam, že už posledná lebo pre dalšie uš nie je miesto.
michaela 001.jpg  
michaela 002.JPG  
michaela 003.JPG  
1/1
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Baby ked bude nejaka akcia na orchidey v kauflande tak dajte vediet tam maju dobre ceny
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

mata10 Pozri príspevok
Dnes som bola v Lídli a ku mojím pribudla dalšia dúfam, že už posledná lebo pre dalšie uš nie je miesto.
Krásna, aj ja mám presne takú istú. Dúfam, že všetky tie púčky vykvitnú a potom to bude nádhera
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Mata10: tá je skutočne nádherná. Aké boli ceny? Nedostal sa k nám nejako leták z Lídlu . Takej by som určite neodolala. Je dlhokánská a zdravo vyzerajúca, kopec púčikov, no nádherná. . Určite by som niekde miesto
našla
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Jara Pozri príspevok
Mata10: tá je skutočne nádherná. Aké boli ceny? Nedostal sa k nám nejako leták z Lídlu . Takej by som určite neodolala. Je dlhokánská a zdravo vyzerajúca, kopec púčikov, no nádherná. . Určite by som niekde miesto
našla
Jari stala 8,99 eur.Ked celá rozkvitne potom pridám foto,pokial viem že majú aj v kauflande, ale že nie pekné tak my bolo povedané.
Naposledy upravil mata10 : 16.10.09 at 15:31
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

tak tu je moj krasavec z lidla
kedze kazdu orchideu pomenuvam, povedala som si ze toto bude chlapec Artur

prilozila som fotku aj druhej orchidejky, ktorej som odstrihla stonku, aby mohla kvitnut, ale mam pocit, ze schne...
co s tym?
orchidea 16.10.09 002.jpg  
orchidea 16.10.09 001.jpg  
orchidea 16.10.09 003.jpg  
orchidea 16.10.09 004.jpg  
orchidea 16.10.09 005.jpg  

orchidea 16.10.09 006.jpg  
1/1
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Zuzulu, tak ten je ale fešák! Ozaj dobrý úlovok, myslým, že aj napriek tomu, že tie phaly boli trošku drahšie ako bývajú inde stoja za tú radosť čo si s nimi robíme!!!!!!!!
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zuzulu Pozri príspevok
tak tu je moj krasavec z lidla
kedze kazdu orchideu pomenuvam, povedala som si ze toto bude chlapec Artur

prilozila som fotku aj druhej orchidejky, ktorej som odstrihla stonku, aby mohla kvitnut, ale mam pocit, ze schne...
co s tym?
tá stonka Ti neschne, keď sa odstrihne, vršok na takých 5 mm vždy obschne, ale zostatok zostane zelený, pri niektorých druhoch schne celá stonka, ale to by si videla, začalo by to rýchlejšie a stonka by od vrchu smerom dole začala žltnúť...teraz len čakaj kedy Ťa zo spiaceho očka obdarí novým výhonom, poprípade pri šťastí novou keikou držím palce
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

zuzulu Pozri príspevok
tak tu je moj krasavec z lidla
kedze kazdu orchideu pomenuvam, povedala som si ze toto bude chlapec Artur

prilozila som fotku aj druhej orchidejky, ktorej som odstrihla stonku, aby mohla kvitnut, ale mam pocit, ze schne...
co s tym?
Peknáá
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Chcela by som sa opitať,mám orchideu asi pol roka ale ked odkvitne tak nahodí len po jednom pučiku ten potom odkvitne a zase len jeden pučik neje náhodou uš vysilená? mám ju odstrihnuť a dať do vázi nech si oddýchne?
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

[QUOTE=zuzulu;1180520]tak tu je moj krasavec z lidla
kedze kazdu orchideu pomenuvam, povedala som si ze toto bude chlapec Artur

Ja mám tiež jednu, ktorú keď som kúpila, tak mala fialové žilky. Pri druhom kvitnutí bola už len bledo ružová. Dúfam, že tvoj Artur sa nezmení.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte pestovateľky - šikulky , idem sa trošku pochváliť aj ja...

Celé leto mi moje faleňáčky vyháňali listy a tešili ma, tak tu je foto, nie je to nič extra, ale ak nie sú kvety, aj toto veľmi poteší...
PA168123.JPG  
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

toto malé Dendrobko povyháňalo veľa, veľa korienkov, tiež sa nič a stále nič nedialo a zrazu aha...
PA168138.JPG  
PA168137.JPG  
PA168141.JPG  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

jedna jediná orchidka, čo ma zatiaľ chce potešiť...
PA168136.JPG  
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

zabudla som dopísať, že potešiť kvietkami
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

moje posledné kvitnúce orchidky, tú bielu som dostala nedávno od svokry, aj som sa tu s ňou myslím chválila a chcela som len dodať, že niektorým obchodníkom je asi jedno, ako dopadnú... viď kvety...
PA168125.JPG  
PA168126.JPG  
PA168127.JPG  
PA168132.JPG  
PA168133.JPG  

1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

a tu je pozdrav pre vás všetky orchideáčky maniačky od môjho staršieho synčeka, robil na mamu kuk ako fotila...
PA168128.JPG  
PA168130.JPG  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať