Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

a aha aký rozdiel vo farbe kvetov ak orchidka rozkvitá a keď odkvitá...
P7207491.jpg  
P7207488.jpg  
PA168125.JPG  
1/1
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

dominica Pozri príspevok
a tu je pozdrav pre vás všetky orchideáčky maniačky od môjho staršieho synčeka, robil na mamu kuk ako fotila...

Nádhera.. tie očká a ten úsmev.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Neviete nahodou odkial by sa dali objednat rozklicene rastlinky orchidey v bankach alebo uz stare orchidey??
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Obaja sú nadherní Chcem sa spýtať na str.266 to máš dendro a aké?
Naposledy upravil milka 60 : 17.10.09 at 18:08
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

mata10 Pozri príspevok
Chcela by som sa opitať,mám orchideu asi pol roka ale ked odkvitne tak nahodí len po jednom pučiku ten potom odkvitne a zase len jeden pučik neje náhodou uš vysilená? mám ju odstrihnuť a dať do vázi nech si oddýchne?
a to Ti vyháňa vždy na konci stonky, alebo zo spiaceho očka? Inak nemalo by to byť z vysilenia, ak chceš môžeš ju odstrihnúť, ale aj nemusíš, aj popri vyháňaniu púčikov na konci, môže vyhnať stonku zo spiaceho očka, ak ju chceš odstrihnúť, tak ja to robím nad posledným očkom, aj keď je trebárs 6
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

milka 60 Pozri príspevok
Obaja sú nadherní Chcem sa spýtať na str.266 to máš dendro a aké?
ja vôbec neviem, čo to je za Dendrobko, kúpila som ho v Baumaxe vo výpredaji a samozrejme na etikete veľké nič...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

ak niekto vie, čo je to za Dendrobko, odpoveď uvítam :-)
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Je to Dendrobium Phalaenopsis - teplomilné, pestuje sa ako phaly.
Na obrázku je nový výhon. Kvitne aj na starých pahľuzách preto ich netreba odstraňovať.
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
sayly Pozri príspevok
a to Ti vyháňa vždy na konci stonky, alebo zo spiaceho očka? Inak nemalo by to byť z vysilenia, ak chceš môžeš ju odstrihnúť, ale aj nemusíš, aj popri vyháňaniu púčikov na konci, môže vyhnať stonku zo spiaceho očka, ak ju chceš odstrihnúť, tak ja to robím nad posledným očkom, aj keď je trebárs 6
Dakujem,Sayly.
0 0
wetham wetham

wetham je offline (nepripojený) wetham

Ahojte poradacky, mam 4 orchideje. Dve z nich maju teraz stadium utlmu a dve fialove mi robia neustale radost kvetmi a novymi vyhonmi. Vcera som si ale vsimla, ze v jednej z nich v substrate mam nejake drobulinke zlte gulicky. Mam dojem, ze su to nejake vajicka bud pavucie alebo musie. Mal to uz niekto? Mozte mi poradit co s tym mam robit, pretoze orchidea je v stadiu kvitnutia, rastu jej nove listy a dokonca aj nova stonka rastie.
Je treba vybrat ju z kvetinaca, vyhodit cely substrat, poumyvat a zasadit do noveho substratu? Neublizi jej to? Prikladam aj foto.
_A180674.JPG  
_A180675.JPG  
_A180676.JPG  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Našla som peknú stránku o pestovaní orchideí http://www.orchideje.freepage.cz/
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jess Pozri príspevok
Našla som peknú stránku o pestovaní orchideí http://www.orchideje.freepage.cz/
Fakt dobré info
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Všetky moje "radostnice" majú už dlho útlm: pomaly vyrastajú listy a korienky, kvety žiadne...
Uvažujem, že by som ich dala na "hanbu" do chladnej miestnosti ( 15-16°C ) a trošku zatiahla rolety. Neublíži im takýto chlad?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Nedávno som niekde čítala,že je dobré odkvitnuté orchidky nechať odpočinúť po dobu 4 týždňov pri nočnej teplote okolo 15stupňov. Malo by sa tým podporiť dalšie kvitnutie.Stálo by zato skúsiť to aspoň z jednou.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
jess Pozri príspevok
Našla som peknú stránku o pestovaní orchideí http://www.orchideje.freepage.cz/
Tá stránka je perfektná!
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba Pozri príspevok
Je to Dendrobium Phalaenopsis - teplomilné, pestuje sa ako phaly.
Na obrázku je nový výhon. Kvitne aj na starých pahľuzách preto ich netreba odstraňovať.
Ďakujem za odpoveď, ja som nevedela, že je to Dendrobko phala a tiež som nevedela, že sa nemajú staré výhony odstraňovať a odstrihla som ich a je mi to ľúto, ale snáď som jej toľko neublížila, je to už dávnejšie a asi sa spamatala a začína sa mi odvďačovať.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

no a môj nový úlovok dnes z Baumaxu, pôvodná cena 9,92€ a kamoš mi vybavil zľavu, tak ma vyšla okolo 6,6€.
Lenže neviem, čo je to zač, pretože regál s orchideami a tam napísané mix a to isté aj na kvetináči
Ma-Ba nevieš prosím čo to je?

Ináč boli tam aj dnes nádherné kvetinky, žasla som, mať foťák, fotím. Kamoš povedal, že tam sa môže a on robí v SBS, tak by mi dovolil. Nabudúce foťák beriem a fotím
PA178145.JPG  
PA178146.JPG  
PA178147.JPG  
PA178148.JPG  
1/1
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

dominica Pozri príspevok
no a môj nový úlovok dnes z Baumaxu, pôvodná cena 9,92€ a kamoš mi vybavil zľavu, tak ma vyšla okolo 6,6€.
Lenže neviem, čo je to zač, pretože regál s orchideami a tam napísané mix a to isté aj na kvetináči
Ma-Ba nevieš prosím čo to je?

Ináč boli tam aj dnes nádherné kvetinky, žasla som, mať foťák, fotím. Kamoš povedal, že tam sa môže a on robí v SBS, tak by mi dovolil. Nabudúce foťák beriem a fotím
zygopetalum
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dominica Pozri príspevok
no a môj nový úlovok dnes z Baumaxu, pôvodná cena 9,92€ a kamoš mi vybavil zľavu, tak ma vyšla okolo 6,6€.
Lenže neviem, čo je to zač, pretože regál s orchideami a tam napísané mix a to isté aj na kvetináči
Ma-Ba nevieš prosím čo to je?

Ináč boli tam aj dnes nádherné kvetinky, žasla som, mať foťák, fotím. Kamoš povedal, že tam sa môže a on robí v SBS, tak by mi dovolil. Nabudúce foťák beriem a fotím
Je to Zygopetalum ako vikinka napísala. Je krásne, presne také som zahubila delením. Je chladnomilné. Po odkvitnutí dať do chladu a menej polievať. Niekto píše, že je to bezproblémová rastlina, ale ja si to nemyslím. Problém je v černení nových pahľúz. Ale prajem Ti aby si mala z neho len radosť.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dominica Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ja som nevedela, že je to Dendrobko phala a tiež som nevedela, že sa nemajú staré výhony odstraňovať a odstrihla som ich a je mi to ľúto, ale snáď som jej toľko neublížila, je to už dávnejšie a asi sa spamatala a začína sa mi odvďačovať.
Myslím, že odstránením pahľúz sa rastline neublíži, ale je to tak trochu škoda, keď sa odstránia. Musíš čakať na nové kým zakvitnú
Naposledy upravil Ma-Ba : 18.10.09 at 19:07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať