Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ďakujem Silvernola. Som jej vďačná, že ma tak obdarila. Myslím, že to každého poteší, ak sa im darí. Neviem ako to bude cez zimu, ale teraz ma potešili všetky, mám ich 13 alebo 14 a na každej som niečo nové našla. Alebo pekné korene, alebo nové lístočky, tak som sa im veľmi vytešovala, manžel len hlavou krútil, že sa s nimi toľko vykecávam...
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Maruška54 Pozri príspevok
Babenky prosím vás mám dendrobium, od odkvitnutia po zakúpení mi už zakvitlo aj doma, niekde ste mi radili že ho treba nechať oddýchnuť, začala som ho namáčať raz za 14 dní ale listy harmonikovejú...tak čo s tým

príčinou harmonikovania listov je veľa vody, teraz ju nechaj poriadne preschnúť, začni ju polievať prelievaním, aby nedržala zbytočne veľa vody
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

sayly ďakujem za radu
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
dindi22 Pozri príspevok
Jarka, tá je nádherná...má úžasnú farbu..Ja by som tiež chcela takú mini orchidku, ale žiaľ, zatiaľ som nemala možnosť ich nikde vidieť...Buď som slepá, alebo chodím po nesprávnych obchodoch
takúto farbu miniorchidejky mávajú v Kauflande, len treba natrafiť (za posledné 3mesiace mali asi dvakrát).
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
foza1 Pozri príspevok
Po prečítaní vašich príspevkov som urobila experiment. Na jednej orchidke som mala dve kvetné stonky ale už bez kvietkov. Jednu som nechala tak a tú druhú aj napriek tomu, že bola zelená som odstrihla úplne pri lístku a zhruba po 1 mesiaci som dnes objavila novú kvetnú stonku. Veľmi ma to potešilo, bo som vždy čakala kedy stonky uschnú a až potom som ich strihala.
dobre som porozumela, že ti vyhnala novú stonku tá, čo si ju odstrihla celú pri spodku-substráte?
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

privát Pozri príspevok
takúto farbu miniorchidejky mávajú v Kauflande, len treba natrafiť (za posledné 3mesiace mali asi dvakrát).
No popravde ja som ešte nikdy v obchode alebo v kvetinárstve nestretla mini orchidejku(1x som ju videla v tejto diskusii). Do kauflandu sa dostanem málokedy, kedže u nás kaufland nie je a ani nedostávame leták... Takže u mňa je to len o náhode:-(. Ak v blízkej budúcnosti nejaké orchidee/mini orchidejky budú, dajte prosím vedieť, budem vďačná:-)
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
V Hornbachu občas mávajú miniorchidejje, ale nie vždy a sú dosť drahé.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

aviator Pozri príspevok
V Hornbachu občas mávajú miniorchidejje, ale nie vždy a sú dosť drahé.
miniorchidejky sú drahé? Nepovedala by som, kedže sú oveľa menšie...sranda:-)
0 0
foza1 foza1

foza1 je offline (nepripojený) foza1

privát Pozri príspevok
dobre som porozumela, že ti vyhnala novú stonku tá, čo si ju odstrihla celú pri spodku-substráte?
Áno novú stonku vyhnala tá na ktorej som odstrihla celú stonku! Bola som prekvapená lebo neubehol snáď ani mesiac.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

aviator Pozri príspevok
V Hornbachu občas mávajú miniorchidejje, ale nie vždy a sú dosť drahé.
Ja mám dve miniorchidejky. Boli z Kauflandu po 5,99€. Je to dovoz z Dánska. Ale v tej istej cene som kupovala v Kauflande aj riadne veľké phaly. Nemyslím, že cena je podľa veľkosti. Podľa môjho názoru, je to ťažké vyšľachtiť takú maličkú odrodu. Myslím, že to je ako s bonsajmi. Tie miniorchidejky majú celkom inú zeminu ako tie velké. Neni to kôra, ale čosi také ako mach a trošička hliny. Pbidve ale rastú veľmi dobre.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

nemaju podobnu hlinu ako ludisie?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Miniorchidejky sú veľmi pekné ale ja osobne s nimi nemám dobré skúsenosti. Mala som bielu a cyklámenovú ale obidve mi po čase vyhynuli. Tá cyklámenová kvitla 2x no potom jej začali mäknúť lístky a ja som ju nevedela zachrániť.Ostali mi už len fotky. Možno preto, že sú to zákrpky sú veľmi citlivé. Obidve boli tiež zasadené v zemine a navrchu bol mach.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zuzulu Pozri príspevok
nemaju podobnu hlinu ako ludisie?
Nie, nie v žiadnom prípade. Miniorchidky sú v machu, ktorý býva väčšinou veľmi premokrený. Po zakúpení ich väčšina hneď presadí do substrátu pre orchidey. Pestujú sa presne tak isto ako veľké Phaly.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

suhlasim s ma-ba,presne to iste som urobila aj ja,presadila som do klasic.kokocipsov,dokonca do trochu vecsej nadobky. a este to si predstavte,novy list narastol o dost vecsi ako povodne a zatial sa jej dari asi rok a pol velmi dobre.ospravedlnujem sa,a s dvomi bodkami a znamienka sa mi nedaria pisat,ale bolo mi rozumiet nie?
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ma-Ba Pozri príspevok
Nie, nie v žiadnom prípade. Miniorchidky sú v machu, ktorý býva väčšinou veľmi premokrený. Po zakúpení ich väčšina hneď presadí do substrátu pre orchidey. Pestujú sa presne tak isto ako veľké Phaly.
ja som zhodou okolnosti prave dnes presadzala miniorchidku a dufam, ze to prezije. zo zaciatku som nevedela, ze je v machu bo ten bol pod kvetom a okolo bol substrat. no az ked mi zacalo cerniet srdiecko som zistila, ze bude nejaky problem. zostali mi tri korienky, vsetko ostatne hnile. dufam, ze sa spamata.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Chcela by som sa vam pochvalit,ze vdaka vam,sa mi podarilo (dufam)zachranit moju prvu orchideu. Pred troma mesiacmi som ju dala do sacku a teraz vidim prve priznaky prezitia. Len mi to nechce rast.Neviem co to bude. Nemala by som ju uz zacat rosit?
orchidea1.jpg  
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, bola som v Baumaxe a hádajte , kúpila som orchidky za 1euro, foto prikladám..
PA180065.jpg  
PA180068.jpg  
PA180069.jpg  
PA180074.jpg  
PA180079.jpg  

PA180080.jpg  
1/1
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
Ivus44 Pozri príspevok
ja som zhodou okolnosti prave dnes presadzala miniorchidku a dufam, ze to prezije. zo zaciatku som nevedela, ze je v machu bo ten bol pod kvetom a okolo bol substrat. no az ked mi zacalo cerniet srdiecko som zistila, ze bude nejaky problem. zostali mi tri korienky, vsetko ostatne hnile. dufam, ze sa spamata.
zasadila si ju do kôry? Na jar by som chcela aj tú moju, lebo už má maličký kochlík, je preplnený rastúcimi koreňmi, keďže práve teraz odkvitla rastú jej nové lístky ako divé.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte, bola som v Baumaxe a hádajte , kúpila som orchidky za 1euro, foto prikladám..
Zuzka, sú peknučké...no kebyže ja sa dostanem ku akcii "za 1 euro", tak ma môj priateľ vysťahuje spolu s tými orchidejkami:-)))))
Neviem, teda, s koľkými kráskami by som odišla z Baumaxu, heh.-)
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

dindi22 Pozri príspevok
Zuzka, sú peknučké...no kebyže ja sa dostanem ku akcii "za 1 euro", tak ma môj priateľ vysťahuje spolu s tými orchidejkami:-)))))
Neviem, teda, s koľkými kráskami by som odišla z Baumaxu, heh.-)
No ja som tam bola dvakrát, prvýkrát s manželom, lenže som sa nemohla pozerať lebo sme tam boli len tak narýchlo, ale ja som očkom zazrela akciu, tak som sa na druhú deň vybrala ráno, keď spinkal a prišla som domov s troma orchidkami
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať