Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte, bola som v Baumaxe a hádajte , kúpila som orchidky za 1euro, foto prikladám..
No tak to je super cena, to sa ťažko odoláva u nás sú po 10 -11e.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

zuzkahris Pozri príspevok
No ja som tam bola dvakrát, prvýkrát s manželom, lenže som sa nemohla pozerať lebo sme tam boli len tak narýchlo, ale ja som očkom zazrela akciu, tak som sa na druhú deň vybrala ráno, keď spinkal a prišla som domov s troma orchidkami
Tak to si potom vymyslela perfektne:-))) Škoda, že ja po nákupných centrách môžem chodiť len s ním...všetko je od nás taaaak ďaleko, že keď už niekam do "veľkomesta" ideme, tak to s chlapom ani pozerať poriadne nemôžem, to len všetko rýchlo rýchlo...:-(
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

no ja by som poprosila zuzkahris keby si mi napisala v ktorom meste je ten zazracny baumax.zeby som zavolala manzelovi-pracuje v Ba.ten sa minule prekonal a kupil mi v akcii dve.najradsej si vyberam sama,no ked ma iniciativu,hriech by bol odmietnut.este nemozem pridavat foto,ale pacili by sa vam mile pestovatelky.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Aj ja si najradšej vyberám sama, ale naposledy, keď mi na narodky priateľ kupoval orchideu, tak som bola až prekvapená, akú nádheru vybral:-).
A nezabudol sa mi pochváliť, že v kvetinárstve si ju poriadne poobzeral, skontroloval listy, puky, korene....:-)))))
A to inak on kvety veľmi nemusí-vždy šomre, keď sa ja s kvetmi rozprávam a kontrolujem ich každú hodinu...Vidieť, že niečo pochytil:-))))
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

dindi22 Pozri príspevok
Aj ja si najradšej vyberám sama, ale naposledy, keď mi na narodky priateľ kupoval orchideu, tak som bola až prekvapená, akú nádheru vybral:-).
A nezabudol sa mi pochváliť, že v kvetinárstve si ju poriadne poobzeral, skontroloval listy, puky, korene....:-)))))
A to inak on kvety veľmi nemusí-vždy šomre, keď sa ja s kvetmi rozprávam a kontrolujem ich každú hodinu...Vidieť, že niečo pochytil:-))))

ale to je uplne super, aspon mas dokaz, ze ta aj pocuva, ked mu rozpravas
to ja tomu mojmu rozpravam a nic z toho
len si vzdy potuka po cele, ked na ne hovorim a somre si, ze uz asi fakt nie som normalna
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

lusielaL Pozri príspevok
no ja by som poprosila zuzkahris keby si mi napisala v ktorom meste je ten zazracny baumax.zeby som zavolala manzelovi-pracuje v Ba.ten sa minule prekonal a kupil mi v akcii dve.najradsej si vyberam sama,no ked ma iniciativu,hriech by bol odmietnut.este nemozem pridavat foto,ale pacili by sa vam mile pestovatelky.
ja by som poprosila tiez, v ktorom meste, ak by to bola BA, nabehnem tam hned zajtra
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Idem sa vám pochváliť, že na tých mojich krásotinkách som objavila nové kvetné stonky. Na žltozelenej ktorá kvitne-síce zatiaľ má iba 1 kvietok, vyháňa nový list a má ešte aj keiku na ktorej pravdepodobne budú 2 stonky?Normálne nechápem, že sa ide pretrhnúť. Na bielej, ktorá nedávno odkvitla ide nová kvetná stonka a na žíhanej fialkovobielej ktorá kvitne na dvoch stonkách ide daľšia. No ešte tá ludísia, čo je do daru už má rozkvitnuté dva kvietky. Do budúceho týždňa kým s ňou budem blahoželať hádam aj celá rozkvitne. A aj tá čo som minulý týždeň kúpila v LIDLI má na jednej stonke kvietky úplne iné ako na druhej /farba tá istá len tvarovo na tej jednej vyzerajú ako pelorik a na druhej ako nejaké motýliky. Má ešte jednu stonku tak uvidím aké kvietky budú na tej!
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

tak aj ja sa trošku pochválim...na fialovej phale idú dve kvetné stonky, ludisia už je tiež na rozkvitnutia, žltooranžová phala ktorú som pravdepodobne už kúpila s poškodeným srdiečkom sa pozviechala a kejka má dva listy a tlačí koreň, no a biela phala ktorú som zavraždila v mojich pestovateľských začiatkoch tým že som ju na radu kvetinárky zasadila do normálnej zeminy/lebo že vraj orchidky sú u nás už aklimatizované/ je v sáčku a vyhnala dva listy a tlačí koreň.

Samozrejme toto všetko vďaka ochotným radám poraďáčiek.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Všetky sa tu chválite...tak aj ja:-)))
Na jednej bieloružovej phale mi rastie (moja prvá) kvetná stonka-už má cca 5 cm, tiež jej vyrastá nový list. Som na ňu hrdá!!! Ďalšie dve phaly si len pomaličky kvitnú. No a moje dve Ludisie, tie sa chuderky taaaaak veľmi snažia. Všelijako sa krútia, jedna kvitne ostošesť a tá druhá je síce o trochu lenivejšia, ale tiež je chutná:-))) Tak asi toľko...
A v pondelok idem do Popradu, tak dúfam, že niekde natrafím na nejakú fajnovú akciu...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

foza Pozri príspevok
Idem sa vám pochváliť, že na tých mojich krásotinkách som objavila nové kvetné stonky. Na žltozelenej ktorá kvitne-síce zatiaľ má iba 1 kvietok, vyháňa nový list a má ešte aj keiku na ktorej pravdepodobne budú 2 stonky?Normálne nechápem, že sa ide pretrhnúť. Na bielej, ktorá nedávno odkvitla ide nová kvetná stonka a na žíhanej fialkovobielej ktorá kvitne na dvoch stonkách ide daľšia. No ešte tá ludísia, čo je do daru už má rozkvitnuté dva kvietky. Do budúceho týždňa kým s ňou budem blahoželať hádam aj celá rozkvitne. A aj tá čo som minulý týždeň kúpila v LIDLI má na jednej stonke kvietky úplne iné ako na druhej /farba tá istá len tvarovo na tej jednej vyzerajú ako pelorik a na druhej ako nejaké motýliky. Má ešte jednu stonku tak uvidím aké kvietky budú na tej!
Teším sa s tebou, aj moje sa nejak pobrali. Minule odkvitli a už tlačia stonky a listy.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
tak sa s chvalenim pridam aj jabiele dendrobku mi uz zacina rozkvitat,jedna cambria uz asi tiez behom par dni rozkvitne,ludisia uz uz a dalsie styri phaly mi vyhanaju stonkyta od kolegyne o ktorej neviem aka je mi vyhana novu stonku a aj zo starej idu pukysom velmi zvedava akej farby vlastne bude
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Tak je to OK aspoň máme dôkaz, že naša snaha a starostivosť o ne nevyšla nazmar!
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ahojte prikladám fotku orchidey mojej sestry, darovala som jej ju pred troma rokmi a stále kvitne ako "" besná" aj tak ju voláme..
Tá fotografia s kvetináčom je staršia, tak kvitla prvý raz od odkvitnutia..
Naposledy upravil svedia : 23.10.09 at 12:58
Obraz 276.jpg  
Snímka0430 (9).jpg  
1/1
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

svedia Pozri príspevok
Ahojte prikladám fotku orchidei mojej sestry, darovala som jej ju pred troma rokmi a stále kvitne ako "" besná" aj tak ju voláme..
Tá fotografia s kvetináčom je staršia, tak kvitla prvý raz od odkvitnutia..

mali by ste ju premenovať na "skvost"
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

svedia Pozri príspevok
Ahojte prikladám fotku orchidey mojej sestry, darovala som jej ju pred troma rokmi a stále kvitne ako "" besná" aj tak ju voláme..
Tá fotografia s kvetináčom je staršia, tak kvitla prvý raz od odkvitnutia..
je neskutočne krásna...ticho závidím...
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Tak tomu sa povie výstavný kus! Koľko mala kvetov máte to zrátané?
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Potešilo ma, že sa Vám páči.. A ešte keď napíšem, že nejako zvlášť o ňu nestará, viem, že nebudete veriť ale ani nehnojí..
Keby to nebola moja setra tak tiež neverím. Myslím si, že to bola nejaká dobrá silná odroda, keď tak kvitne. Má aj iné orchidejky v tejto odrode ale tie sú slabšie.. A ani ja takú nemám, ale som rada, že som jej ju darovala.. že je odo mňa.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

aj mne pribudli ďalšie puky na orchodke, ktorá kvitne, tak sa tááááákto teším

a na novom Zygopetalum-e/alebo ako to napísať / mi rozkvitli ďalšie 2 puky a nádherne vonia, čo som ani netušila...
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Keďže tu niekto hovoril o chválení, pochválim sa aj ja.
U nás bolo včera takto
Obrázok 058.jpg  
Obrázok 060.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

A dnes je takto. Svieti slniečko, krása.
Obrázok 075.jpg  
Obrázok 079.jpg  
Obrázok 080.jpg  
Obrázok 082.jpg  
Obrázok 083.jpg  

1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať