Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

paulinka ja by som uz teraz posluchla s tym odstrihnutim kvetu,po jednej mojej davnej chybe-pisala som o nej vyssie.zvlast ked si spomenula ze jej slabnu aj listy,kvet teraz asi rastlinu vysiluje.aj svokry by mali obcas posluchat...
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

moja svokra neposlucha nikdy ked jej radim =o) a co ja mam svoje pekne a som nane hrda aj ked mi kvitne len jedna ale na jednej mam uz aj kejk ci ako sa to vola =o) tak sa tesim ako male decko =o)
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

na ktorej strane je sačkova metoda- idem sa pokusiť ju zachraniť
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Baby, jedna otázka na vás .
Ako a čo mám urobiť, aby sa mi dalo "súhlasiť" s príspevkom( píše mi, že to môžu len regisrovaný -a ja som registrovaná) a tiež ako mám pridávať fotky-teda, ak už môžem?
Možno sa zo mňa budete smiať, ale ja som už vážne vyskúšala všetko
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
dindi22 Pozri príspevok
Baby, jedna otázka na vás .
Ako a čo mám urobiť, aby sa mi dalo "súhlasiť" s príspevkom( píše mi, že to môžu len regisrovaný -a ja som registrovaná) a tiež ako mám pridávať fotky-teda, ak už môžem?
Možno sa zo mňa budete smiať, ale ja som už vážne vyskúšala všetko
Daj si cituj a potom nižšie máš priložiť a tam si najdeš fotku v počitači aspoň mne sa to tak dá vyskúšaj.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
MIŠO T Pozri príspevok
na ktorej strane je sačkova metoda- idem sa pokusiť ju zachraniť
Mišo,
pozri str.83 príspevok 824. Aj ja som použila sáčkovú metódu dľa tohto návodu, mám ju tam už tretí mesiac, vlastne na štvrtý. Za ten čas vyšiel 1 biedny korienok, ktorý narástol 1cm, a pred necelým mesiacom som si všimla vychádzať 1 lístoček. Ostatné pôvodné listy kaput, zožlkli, scvrkli sa a každú chvíľu opadnú.Teraz však načisto zaspala, nič sa nedeje. Ale začala som ju pred dvoma týždňami rosiť, predsa z ničoho nič žiť nebude :-), ale nerosím priamo na ňu, ale troška streknem dnu po sáčku. Som sama zvedavá, ako dopadne ...
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

Baby, ja som taka slahnuta...ja som zasa neodolala, a isla som do toho baumaxu, pozriet tie orchidky za jedno euro, samozrejme uz ich nemali, ale bola tam taka mimoriadne ochotna predavacka, a hovorila, ze taketo akcie robia casto bez toho, aby to davali do letakov. do akcie za euro davaju tie, ktore su uz mimoraidne vykvitnute, cize tie, co uz idu odkvitat, a ptrebuju sa toho aspon takto "zbavit".
no ale musim sa este pochvalit, co som si vsetko zadovazila a videla
mali aj take uplne krasnucke super malinke orchidky, krasne tmavofialove, ale stali ze 15,99to sa na mna muz pozrel ze ci som uz fakt neni normalna
a mali este jednu, resp. tri, tie zasa boli uplne velikeeeee, a stali ze 89,99
kupila som si aj substrat, nove priesvitne kochlicky a take sikovne palicky na zachytenie, orchideji
nafotim to a dam to sem
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

....a tu su slubene fotecky?
orchidky, ktore nie su vykvitnute mozem presadit aj v tomto obdobi?
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

ja bloncka, pridavam uz aj foto, prepacte
IMG_4327.jpg  
IMG_4328.jpg  
IMG_4329.jpg  
IMG_4330.jpg  
1/1
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

VERONIKA6 Pozri príspevok
Konečne mám odfotenú maminu arechideu, ktorú dostala k narodeninám. Už ju má od 22.4.2006 a stále kvitne, ešte nebola bez kvetov.
Ja tam vidím 2 orchidee, jedna krajšia ako druhá)
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

mata10 Pozri príspevok
Daj si cituj a potom nižšie máš priložiť a tam si najdeš fotku v počitači aspoň mne sa to tak dá vyskúšaj.
Dakujem ti, ale ani tak mi to nefunguje...ešte pošpekulujeme s priateľom, snáď on na niečo príde:-)))
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

dindi22 Pozri príspevok
Dakujem ti, ale ani tak mi to nefunguje...ešte pošpekulujeme s priateľom, snáď on na niečo príde:-)))
ked odpovedas, ak mas hore vedla smajlikov taku sponku, a ked na nu kliknes, tak sa ti otvori nove okno, kde mozes najst obrazok, ktory chces zverejnit a potom das ze "Stiahnut" a nacita sa ti to
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

zuzulu Pozri príspevok
ked odpovedas, ak mas hore vedla smajlikov taku sponku, a ked na nu kliknes, tak sa ti otvori nove okno, kde mozes najst obrazok, ktory chces zverejnit a potom das ze "Stiahnut" a nacita sa ti to
zuzulu, nemám tam žiadnu sponu. Pošťukala som na každú jednu ikonku, ale ani jedna nieje na vkladanie fotky...nevadí, skúsime to s adminom..ešte raz díky
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Baby pomozte neviem co mam robit rastie mi nova stonka uz ma cca 10cm a ked som to priviazovala drotikom tak som ju do polky zlomila myslite si za sa to zrastie??
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dindi22 Pozri príspevok
Baby, jedna otázka na vás .
Ako a čo mám urobiť, aby sa mi dalo "súhlasiť" s príspevkom( píše mi, že to môžu len regisrovaný -a ja som registrovaná) a tiež ako mám pridávať fotky-teda, ak už môžem?
Možno sa zo mňa budete smiať, ale ja som už vážne vyskúšala všetko
ja mam v pravo dole pri kazdom prispevku spam,ocenujem,suhlasim,cituj a odpovedat.staci ked kliknem na to co chcem.
fotky pridavam tak ze ked si dam odpovedat(modre okienko vlavo hore alebo dole),nizsie su prilohy.kliknem na to a objavi sa tabulka kde je okienko prehladavat,tam si vyberiem cislo fotky a dam stiahnut.to je vsetko.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
tara464 Pozri príspevok
Baby pomozte neviem co mam robit rastie mi nova stonka uz ma cca 10cm a ked som to priviazovala drotikom tak som ju do polky zlomila myslite si za sa to zrastie??
niekto to skusil opatrne zlepit lepiacou paskou a myslim ze to pomohlo.vyskusaj za to nic nedas-nemas co stratit
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

zuzulu,zatial ti ziadny odbornik neodpisal,tak skusim ja,zase len zo svojej skusenosti.ked vidim ze je orchidea v stave ze by jej presadenie pomohlo-napr.mala som uz skaredy az do zelena sfarbeny substrat,nebala som sa.alebo uz viac krat som presadila aj kvitnucu,ktoru som priniesla z obchodu a bola bud velmi mokra,az smrdela,alebo bola v kelimku velmi natlacena.zatial mi po tychto zasahoch neuhynula ani jedna,akurat kvety odysli mozno o nieco skorsie.ale bez priciny radsej do nich nevrtam.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

lusielaL Pozri príspevok
zuzulu,zatial ti ziadny odbornik neodpisal,tak skusim ja,zase len zo svojej skusenosti.ked vidim ze je orchidea v stave ze by jej presadenie pomohlo-napr.mala som uz skaredy az do zelena sfarbeny substrat,nebala som sa.alebo uz viac krat som presadila aj kvitnucu,ktoru som priniesla z obchodu a bola bud velmi mokra,az smrdela,alebo bola v kelimku velmi natlacena.zatial mi po tychto zasahoch neuhynula ani jedna,akurat kvety odysli mozno o nieco skorsie.ale bez priciny radsej do nich nevrtam.

ved to, ze mne sa zda, ze su take narvate v tych kochlikoch, cele je to take usmudlane ci co
na tom substrate je napisane, ze mam presadzat az po odkvitnuti
ostatne ale asi presadim, lebo sa mi ten substrat nezda
niekto tu pisal, ze ten substrat treba naskor vypiect v trube, co si o tom myslite???
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Teda, kedže nemôžem/nedá sa mi nahrať fotky, tak sa opýtam aspoň takto... Dostala som už dávnejšie orchideu. Je krásna a vysoká. Problémom je, že má na každom liste nejakú vadu, presnejšie, každý list je nalomený. Tak som ju dostala, neurobila som jej to ja.
Je to len chyba krásy, alebo mám všetky listy odstrániť (aby ich zbytočne nevyživovala)?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

dindi22 Pozri príspevok
Teda, kedže nemôžem/nedá sa mi nahrať fotky, tak sa opýtam aspoň takto... Dostala som už dávnejšie orchideu. Je krásna a vysoká. Problémom je, že má na každom liste nejakú vadu, presnejšie, každý list je nalomený. Tak som ju dostala, neurobila som jej to ja.
Je to len chyba krásy, alebo mám všetky listy odstrániť (aby ich zbytočne nevyživovala)?
Nic neodstranuj, orchidea ich potrebuje. Odstranuju sa len suche casti, nic zelene.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať