Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Takže asi sa my konečne zadarilo vypadá to tak ze my rastie nová stonka...ale nie som si istá...po roku a pol by sa jej patrilo
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, dočítam vás neskôr, len som chcela napísať, že sa mi túto noc snívalo o orchidkách, že som mala na jednej konečne aj ja kieku, to už je len mánia, čo? hehe
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dindi22 Pozri príspevok
Ja taktiež furt kukám, či tu niekto nepridal nejakú tú fotku svojej orchidejky...Rada si ich obzerám a vždy sa z nich teším tak, ako keby boli moje vlastné:-)
dindi - nebude vadiť ak nebude len jedna? Dnes je tak krásne, že aj orchidky od radosti zakvitli.
Obrázok 151.jpg  
Obrázok 153.jpg  
Obrázok 165.jpg  
Obrázok 160.jpg  
Obrázok 172.jpg  

Obrázok 179.jpg  
1/1
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ma-Ba Pozri príspevok
dindi - nebude vadiť ak nebude len jedna? Dnes je tak krásne, že aj orchidky od radosti zakvitli.
Ma-Ba, boooože, ty ich máš všetky tak nádherné...U nás je škaredé počasie, ale hneď si mi tými fotkami zlepšila náladu:-))) ďakujem.
A inak, ty by si si (nie len TY!) mohla otvoriť aj kvetinárstvo alebo vo filme som už videla aj niečo podobné veľkému skleníku s orchideami...Rada by som prišla na nákup:-)hehe
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Veď kvety majú aj túto úlohu, ak Ťa potešili som veľmi rada. Ak budeš mať záujem o nejaké moje prebytky môžeme sa súkromne dohodnúť.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

Ma-Ba Pozri príspevok
Veď kvety majú aj túto úlohu, ak Ťa potešili som veľmi rada. Ak budeš mať záujem o nejaké moje prebytky môžeme sa súkromne dohodnúť.

jeeeeeeej, tak to by som si chcela aj ja nejaku rezervovat, tak ked budes nieco take riesit, daj vediet aj mne
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ma-Ba Pozri príspevok
Veď kvety majú aj túto úlohu, ak Ťa potešili som veľmi rada. Ak budeš mať záujem o nejaké moje prebytky môžeme sa súkromne dohodnúť.
no jasné, budem len rada...Neviem, síce, ako to chodí, ale ak niečo budeš/budem mať, daj vedieť...:-)
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

saskya22 Pozri príspevok
a v tom sáčku si ju aj polievala či ani nie. mne tak jednej odhnili všetky korienky čo boli v hline a ostali jej len dva nad zemou, a aj listy jej všetky odpadli. bude sa dať ju ešte zachrániť?
ja som vyskúšala sáčkovú metódu 2x, v prvom prípade neúspešne, pretože som rosila a následkom toho orchidka odhnila, v druhom prípade to bolo úspešné, odstrihla som všetky odhnité koreňe, zasypala škoricou(na dezinfekciu), dala som ju do priesvitného kohlíka a zabalila do igelitového sáčku, na ktorom som urobila pár dierok na dýchanie, raz za týždeň som ju vždy odkryla, aby sa nadýchala sviežeho vzduchu, hlavne som nerosila, trvalo to asi 4 mesiace, keď už na nej bolo dosť koreňov na zasadenie, teraz je zasadená, koreňom sa darí super, vyhnala už aj kopec vzdušných...takže podľa môjho názoru, nerosiť, nepolievať, nerobiť s ňou nič!!!
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ma-Ba Pozri príspevok
dindi - nebude vadiť ak nebude len jedna? Dnes je tak krásne, že aj orchidky od radosti zakvitli.
No tu sa nedá nič iné povedať ako klobúk dole Mária.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Prvú orchideu mám asi 1 1/2 roka. Po odkvitnutí jej byľ začala schnúť, tak som ju odstrihla - celú. Odvtedy jej narástol 1 list a nič sa nedeje. Teraz som ju presťahovala do kancelárie na východné okno. Som zvedavá ako sa bude správať.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

ahoj zuziana ,aj ja mam dost orchidei ktore so sebou nerobili dlho nic,ale po tom co som ich zacala pravidelnejsie polievat,aj som im sprkla v lete trochu hnojiva,prebrali sa a uz sa cinia,ale chce to vela trpezlivosti s nimi,a to vychodne okno by malo byt dobrym krokom.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
včera som si všimla, začalo mi na miniorchidei vyrastať spomedzi lístkov niečo, neviem či to bude kvetná stonka, alebo koreň. Potešila by ma, keďže odkvitla pred necelým mesiacom.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dobrý večer-dievčatá znova volám o pomoc,získala som 1 pahluzuz denra nobbile ,ale bola 2 týždne namočená vo vode,má jeden koreň,asi je zlý a tiež na konci má 2 keiky,každá má jeden korienokcca 5-6 cm.Ako by sa dal zachrániť,mám ho dať do hoblín,alebo do sáčku,pomožete? milka dakujem. neviem dať foto ,nechce ho zobrať
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
ešťe to skúsim podarilo sa ,je to fotené teraz večer skúsim ráno milka
P9070004.jpg  
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
a takéto má keiky
P8210001.jpg  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

milka 60 Pozri príspevok
a takéto má keiky
na Tvojom mieste by som to celé položila na ležato na substrát do nejakého plytšieho črepníka, tie nové pahľuzy by mali pustiť viac korienkov, samozrejme nezabudni ich polievať, teda rosiť v mieste kde sú korienky, raz za týždeň, nehnoj, keď pustia viac korienkov, pahľuzy oddeľ a posaď ich do substrátu, môžeš ich posadiť aj spolu, môže sa stať, že Ti pustí korene aj tá hlavná pahľuza a tak budeš mať 3
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Dievčence normálne ste ma nakazili tými orchideami, teraz v piatok som kúpila v kauflande 3 orchideu, najskôr som okolo prešla, popozerala ale nevzala som si a bolo ich tam veľa. No pred pokladňami bolo jedna odložená, asi ju niekto nechcel no a to som už neodolala, ked tam bola tak sama, dúfam, že sa jej bude dariť.
orchidea biela.jpg  
orchidea biela1.jpg  
1/1
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No a ešte by ma zaújimalo či bude toto kvet? To je moja prvá takže ešte neviem ako vyzerá ked začína kvitnúť, doteraz rástli len korene
orch. 00.jpg  
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

beba13 Pozri príspevok
Dievčence normálne ste ma nakazili tými orchideami, teraz v piatok som kúpila v kauflande 3 orchideu, najskôr som okolo prešla, popozerala ale nevzala som si a bolo ich tam veľa. No pred pokladňami bolo jedna odložená, asi ju niekto nechcel no a to som už neodolala, ked tam bola tak sama, dúfam, že sa jej bude dariť.
beba13, je milučká:-)))
Má krásnu stonku plnú pukov...bude krásna, keď úplne rozkvitne. Je dobre, že si ju tam nenechala. Ja by som si ju tiež hneď vzala.Ani by som neváhala.:-)
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
beba13 Pozri príspevok
No a ešte by ma zaújimalo či bude toto kvet? To je moja prvá takže ešte neviem ako vyzerá ked začína kvitnúť, doteraz rástli len korene
podla mňa ide kvitnúť,to je radosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať