Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
dindi22 Pozri príspevok
Musím sa vám pochváliť...moja orchidea-tá najspomalenejšia sa začala prebúdzať a vyháňa ďalšie 2 kvetné stonky-čiže bude mať dokopy 4.Jednu mala normálne, druhá má už cca 10cm a teraz tieto dve. Zažívam to prvý krát, takže sa teším.
No i otázka na vás skúsenejšie-nie je to na ňu priveľa-4 stonky?
Kvety, teda puky jej nerastú-má len dva rozkvitnuté už dlho a jeden púčik, ktorý sa snaží rozkvitnúť už skoro 2 mesiace...Rastie jej aj nový list, no rast akoby zastal, je taký maličký...
Mám ju nechať nech sa sama nejako potrápi?
jééééjda, 4 stonky Všetky by sme boli radi, keby sme mali takúto "úrodu" na vlastných orchidejkách
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ahojte, no konečne môžem pridávať prílohy a súhlasiť s príspevkami.
Tak som vám pofotila moje krásky.
DSC03539.jpg  
DSC03547.jpg  
DSC03550.jpg  
DSC03558.JPG  
DSC03589.jpg  

DSC03588.jpg  
DSC03600.jpg  
DSC03613.JPG  
DSC03605.jpg  
DSC03606.jpg  

DSC03621.JPG  
1/1
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Gratulujem, sú nádherné
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Silvernola Pozri príspevok
Gratulujem, sú nádherné
Ďakujem, ale na poniektoré z vás ešte stále nemám...Niektoré máte tak nádherné kúsky, že závidím:-)))hehe
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

dindi,naozaj su pekne,zhikla som hlavne pri poslednej.a musim utekat s prispevkami,uz aspon kvoli tomu,aby som aj ja mohla nieco poslat,ake mam ja.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lusielaL Pozri príspevok
dindi,naozaj su pekne,zhikla som hlavne pri poslednej.a musim utekat s prispevkami,uz aspon kvoli tomu,aby som aj ja mohla nieco poslat,ake mam ja.
lusiela, vďaka. S tými prílohami je to tak, že môžeš pridať až po 6. týždňoch od registrácie. Tak mi bolo teda povedané...Ale zrejme to tak bude, kedže mne sa už dnes aktivoval účet:-)))))
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

dindi22 Pozri príspevok
Ahojte, no konečne môžem pridávať prílohy a súhlasiť s príspevkami.
Tak som vám pofotila moje krásky.
dindi sú nádherné, hlavne mi povedz čo je zač tá na 5 foto, to je tá Ludisia či ako sa volá? A tá na 10 je úžasná, takú som ešte nevidela...
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

dakujem,a ja som myslela,ze je to od poctu prispevkov,no stal sa zazrak,citam si tu,ze uz aj ja mozem suhlasit,tak hura do fotenia...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

sayly Pozri príspevok
s dendrobkom je to vcelku zložitejšie ako s phalami, myslím, že toto by mohli byť kvety, keďže Ti vyháňa pod každým lístkom, myslím, že naraz by to bolo dosť nových pahľúz, preto sa prikláňam ku kvetom, ja by som ju teraz polievala normálne, keď už nahodila tieto púčiky zálievka neovplyvní, čo z nich bude, teda doporučujem polievať normálne (inak by, v prípade ak to budú kvety, mohli púčiky odpadnúť ešte pred rozkvitnutím) ako phaly raz za týždeň a raz za 14 dní prihnojiť, ovplyvnenie kvetenstva, ale vzniku nových pahľúz je ovplyvňovane v čase oddychu rastlinky, ak jej tento oddych nedožičíme bude vyháňať len nové rastlinky a nezakvitne. V čase oddychu sa doporučuje dať ju na 2 mesiace do tmavej chladnej miestnosti ( 12 - 15 stupňov) a zalievať len minimálne, nehnojiť, po dvoch mesiacoch ju treba dať na slnečné miesto s teplotou okolo 20 a začať polievať pravidelne, vtedy by nás mala obdariť kvetmi, no ako písala ma-ba treba teraz počkať, asi za 2 týždne už budeš vedieť, či sú to kvety, alebo Ti vyháňa nové stonky, pri kvetoch Ti vzniknú v jednom tom výhonku aj dva puky, takže Ti prajem nech je obsipaná krásnymi kvietkami (počítam, že budú biele)
sayly ďakujem, fakt je to náročné, ale budem sa snažiť, som zvedavá čo sa bude diať...
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

dominica, áno to je Ludisia red velvet. Mám ich 2, to sú tie z akcie z Lidla. Jedna rastie pomaly, ale táto, čo je odfotená, tú mám už rozkvitnutú. Počula som, že zvyknú aj voňať, ale moje, žiaľ, nevoňajú:-(((((
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lusielaL Pozri príspevok
dakujem,a ja som myslela,ze je to od poctu prispevkov,no stal sa zazrak,citam si tu,ze uz aj ja mozem suhlasit,tak hura do fotenia...
aj ja som mala v tomto chaos, ale baby mi pomohli...:-)))Tak odfoť, čakám:-))))
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ma-Ba Pozri príspevok
Tak toto by ma veľmi zaujímalo, ako sa správa Cymbidium teraz.
Zo svojej skúsenosti, chcem upozorniť na jednu vec. Je dobré pozisťovať si informácie o pestovaní, množení skôr ako to urobím. Nebudem rozpisovať akú mám ja skúsenosť s delením Cymba, pretože bola zlá. Zničila som takmer celú rastlinu o kvitnutí nehovorím, ale možno iní sú lepší začiatočníci ako ja.
Cymbidium sa neodporúča deliť, presádzať, až kým neuteká z kvetináča, kdesi som dokonca čítala, že niekto to robí až keď korene roztrhnú kvetináč. Práve kvôli kvitnutiu. Obávam sa, že Vám nezakvitne dosť dlho a bude potrebovať veľa času a starostlivosti kým sa tak stane. Ale je to tak trochu všeobecná teória a niektorí pestovatelia sú poviem obrazne čarodejníci v tom dobrom slova zmysle.
- ja som zas niekde našla info, že cymbidium sa má presadiť, ak je viac ako dve, tak keď sa tak rozrástlo a naozaj bolo plný črepníček, som to presadila, rozdelila na dve a dve spolu- teraz mám pocit, že tie menšie čo boli pri tých väčších akoby rástli - ale hlavne som sa bála aby neumreli- to majú asi za sebou - korene som im po bratsky rozdelila- bolo ich hrozne veľa- niektoré boli už také popletené, že až- rozpletala som skoro dve hodiny - nuž nič uvidíme ale ďakujem za info Ja som tiež len začiatočník
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Lucka a Dominika 016.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  18.9 KB
Lucka a Dominika 017.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
Lucka a Dominika 004.jpg  
Lucka a Dominika 005.jpg  

Lucka a Dominika 010.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

tak,bolo to bez slov,teraz komentar.dalsie poslem ked rozkvitnu.dindi,tu ludisiu mas peknu-aj vzrastom.musim si moju zacat viac vsimat,lebo keby sa jej nieco stalo,sestra mi neodpusti,mam ju od nej a ona ma aj prinutila ju pestovat,lebo som nemala vztah k inym,len ku phalam.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lusiela, krásne, fakt. Hlavne tá žltá a tá bodkovaná sú skvelé. Zase mám o čom snívať
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lusielaL Pozri príspevok
tak,bolo to bez slov,teraz komentar.dalsie poslem ked rozkvitnu.dindi,tu ludisiu mas peknu-aj vzrastom.musim si moju zacat viac vsimat,lebo keby sa jej nieco stalo,sestra mi neodpusti,mam ju od nej a ona ma aj prinutila ju pestovat,lebo som nemala vztah k inym,len ku phalam.
Ja si tie moje Ludisie akosi menej všímam ako phaly...A zrejme preto sa mi krútia smerom k obývačke-ako keby chceli na seba upozorniť:-))
Ludisia nie je až taká krásna ako iná orchidea, teda, aspoň mne sa menej páči, hehe...Ale keď sa tu o tej akcii v Lidli toľko písalo, tak som neodolala a šla si pre ne.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

no vies dindi,este to fotenie mobilom vylepsit,ale inak som rada ze sa pacia.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lusielaL Pozri príspevok
no vies dindi,este to fotenie mobilom vylepsit,ale inak som rada ze sa pacia.
Páčia, páčia...a ako:-)) A foto je dobré, vidieť ich, to je hlavné.
Máš ich veľa, že? Tam v pozadí som si všimla, že sú tiež, ale ešte len listy...to práve oddychujú, alebo sú to všetko nové rastlinky?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Bionda Pozri príspevok
- ja som zas niekde našla info, že cymbidium sa má presadiť, ak je viac ako dve, tak keď sa tak rozrástlo a naozaj bolo plný črepníček, som to presadila, rozdelila na dve a dve spolu- teraz mám pocit, že tie menšie čo boli pri tých väčších akoby rástli - ale hlavne som sa bála aby neumreli- to majú asi za sebou - korene som im po bratsky rozdelila- bolo ich hrozne veľa- niektoré boli už také popletené, že až- rozpletala som skoro dve hodiny - nuž nič uvidíme ale ďakujem za info Ja som tiež len začiatočník
Bionda - kvôli skúsenosti, mohla by si z času na čas poinformovať ako sa Cymbidku darí? Ako sa správa? Bola by som vďačná.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Milé pestovateľky, akurát som sa vrátila z TESCA no samozrejme, že aj s novou phalou. Je nádherná! Bola som prekvapená, že ich mali už dnes, lebo v letáku je akcia od zajtra. Večer pridám aj fotky. Dúfam, že ma môj drahý nevysťahuje aj s orchidkami, lebo minule len tak mimochodom utrúsil, že ich začína byť nejako veľa! No ale čo už, keď zakaždým čo akcia, tak majú také nádherné že sa nedá odolať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať