Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

foza Pozri príspevok
Milé pestovateľky, akurát som sa vrátila z TESCA no samozrejme, že aj s novou phalou. Je nádherná! Bola som prekvapená, že ich mali už dnes, lebo v letáku je akcia od zajtra. Večer pridám aj fotky. Dúfam, že ma môj drahý nevysťahuje aj s orchidkami, lebo minule len tak mimochodom utrúsil, že ich začína byť nejako veľa! No ale čo už, keď zakaždým čo akcia, tak majú také nádherné že sa nedá odolať.
Myslím si, že sme na tom všetky tu rovnako.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dindi22 Pozri príspevok
Ahojte, no konečne môžem pridávať prílohy a súhlasiť s príspevkami.
Tak som vám pofotila moje krásky.
dindi ta na predposlednej fotke je uuuuuuzasna
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

jajax Pozri príspevok
dindi ta na predposlednej fotke je uuuuuuzasna
dakujem jajax. Je z Baumaxu, stála úplne vzadu, mimo od ostatných. Držala som inú, ale táto bola zaujímavá farbou,tak som ich rýchlo vymenila.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

sayly Pozri príspevok
s dendrobkom je to vcelku zložitejšie ako s phalami, myslím, že toto by mohli byť kvety, keďže Ti vyháňa pod každým lístkom, myslím, že naraz by to bolo dosť nových pahľúz, preto sa prikláňam ku kvetom, ja by som ju teraz polievala normálne, keď už nahodila tieto púčiky zálievka neovplyvní, čo z nich bude, teda doporučujem polievať normálne (inak by, v prípade ak to budú kvety, mohli púčiky odpadnúť ešte pred rozkvitnutím) ako phaly raz za týždeň a raz za 14 dní prihnojiť, ovplyvnenie kvetenstva, ale vzniku nových pahľúz je ovplyvňovane v čase oddychu rastlinky, ak jej tento oddych nedožičíme bude vyháňať len nové rastlinky a nezakvitne. V čase oddychu sa doporučuje dať ju na 2 mesiace do tmavej chladnej miestnosti ( 12 - 15 stupňov) a zalievať len minimálne, nehnojiť, po dvoch mesiacoch ju treba dať na slnečné miesto s teplotou okolo 20 a začať polievať pravidelne, vtedy by nás mala obdariť kvetmi, no ako písala ma-ba treba teraz počkať, asi za 2 týždne už budeš vedieť, či sú to kvety, alebo Ti vyháňa nové stonky, pri kvetoch Ti vzniknú v jednom tom výhonku aj dva puky, takže Ti prajem nech je obsipaná krásnymi kvietkami (počítam, že budú biele)
Ešte chcem dodať, že podľa odkvitnutých kvetov bude biela
No a moje pestovateľské skúsenosti s ňou sú asi také, že som ju kúpila odkvitnutú, dala na parapetu v obyvke medzi ostatné orchidky/phaly a dendr. phal/ a tam bola celé leto pri otvorenom okne, aj keď už bolo dosť chladno, tak som jej vždy otvorila okno a postavila ju tam. Potom začali kúriť a ja som ju ešte chvíľu v obývačke nechala, lebo sme nemali nejaké extra teplotné rozdiely medzi izbami a ako som tie rozdiely v teplote zbadala, tak som ju dala do spálne, lebo tam kúrim len minimálne, alebo výnimočne a ona behom 2 týždňom nahodila puky - teda hneď ma napadlo, že sú to puky. Jediné, čo som o nej vedela, že ju treba dať na zimu do chladnejšej miestnosti, aby neskôr zakvitla..., keďže je chladnomilná.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

foza Pozri príspevok
Milé pestovateľky, akurát som sa vrátila z TESCA no samozrejme, že aj s novou phalou. Je nádherná! Bola som prekvapená, že ich mali už dnes, lebo v letáku je akcia od zajtra. Večer pridám aj fotky. Dúfam, že ma môj drahý nevysťahuje aj s orchidkami, lebo minule len tak mimochodom utrúsil, že ich začína byť nejako veľa! No ale čo už, keď zakaždým čo akcia, tak majú také nádherné že sa nedá odolať.
no, mna uz muz asi vystahuje, ked dotiahnem dalsiu orchideu domov...alebo ja jeho???
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

dindi22 Pozri príspevok
Myslím si, že sme na tom všetky tu rovnako.
Nechápem, prečo roky skrývali pred nami takú nádheru, ani ja sa ich neviem nasýtiť Každý deň mi urobia krajší
Naposledy upravil Halli : 03.11.09 at 15:13 Dôvod: prehodila som poradie,doplnala som obrázky:)
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

slavica, všetky ich máš krásne, no ale ja ulietavám na tých bodkovaných-tá posledná foto. Je úúúúúúúúúžasná, naozaj.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

dindi22 Pozri príspevok
slavica, všetky ich máš krásne, no ale ja ulietavám na tých bodkovaných-tá posledná foto. Je úúúúúúúúúžasná, naozaj.

preto som ju tam schválne priložila, aj ja v polednej dobe vyhľadávam také - výnimočné
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

dindi,este nieco prikladam,co sa mi nechcelo fotit,je tam este jedna bodkovana-pre teba...a pytala si sa co su zac tie ostatne v pozadi,tak niekedy pofotim aj to.dost zaujimave veci so sebou robia.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
Lucka a Dominika 004.jpg  
Lucka a Dominika 005.jpg  

1/1
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

lusielaL Pozri príspevok
dindi,este nieco prikladam,co sa mi nechcelo fotit,je tam este jedna bodkovana-pre teba...a pytala si sa co su zac tie ostatne v pozadi,tak niekedy pofotim aj to.dost zaujimave veci so sebou robia.
tá bodková je niečo také ako mám aj ja a tiež tu tú poslednú mám, práve odkvitááá
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte potrebujem poradiť.Dnes som kúpila krásne veľké Cymbidium, ktoré už odkvitlo a chcela by som vedieť, čo s ním mám ďalej robiť, či teraz potrebuje chlad, alebo niečo iné.. Ďakujem veľmi pekne za každú radu
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Tak skúsila som sa prejsť do našeho mini Tesca a nakoniec akcia je aj u nás. Samozrejme, že som odtiaľ neodišla s prázdnymi rukami-priateľ mi vybral túto. Je prenádherná...
Jeden z kvetov má dokonca 2 pysky(alebo ako sa tomu hovorí)
Naposledy upravil dindi22 : 04.11.09 at 04:53
DSC03625.jpg  
DSC03629.jpg  
DSC03631.JPG  
DSC03633.jpg  
1/1
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lusielaL Pozri príspevok
dindi,este nieco prikladam,co sa mi nechcelo fotit,je tam este jedna bodkovana-pre teba...a pytala si sa co su zac tie ostatne v pozadi,tak niekedy pofotim aj to.dost zaujimave veci so sebou robia.
Lusiela, ticho závidím...:-)))
A na tie zaujímavosti si rada počkám, pofoť, som zvedavá.
Inak, ďakujem za tú bodkovanú-aspoň na obrázku:-)))
Naposledy upravil dindi22 : 03.11.09 at 16:13
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte potrebujem poradiť.Dnes som kúpila krásne veľké Cymbidium, ktoré už odkvitlo a chcela by som vedieť, čo s ním mám ďalej robiť, či teraz potrebuje chlad, alebo niečo iné.. Ďakujem veľmi pekne za každú radu
Cymbidium síce nemám ale našla som tieto informácie
V lete a na jeseň potrebuje rastlina pokiaľ možno čo najnižšie teploty v noci, aby mohla na jeseň a v zime kvitnúť. V lete 15 - 30°C, v zime cez deň 10 - 18°C, v noci 5 - 12°C. Hlavne vtedy, keď sa ukážu prvé puky, nemala by byť na príliš teplom mieste. Aj veľké výkyvy teplôt jej škodia. Táto rastlina nemá prakticky obdobie kľudu. Nové výhonky rastú spolu s kvetmi. Pre podporu tvorby kvetov je vhodné znížiť teplotu v noci (8 - 12°C). Cymbidium sa dobre cíti na svetlom mieste.

Pekný deň
Naposledy upravil bef : 03.11.09 at 20:16
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

bef Pozri príspevok
Cymbidium síce nemám ale našla som tieto informácie
V lete a na jeseň potrebuje rastlina pokiaľ možno čo najnižšie teploty v noci, aby mohla na jeseň a v zime kvitnúť. V lete 15 - 30°C, v zime cez deň 10 - 18°C, v noci 5 - 12°C. Hlavne vtedy, keď sa ukážu prvé puky, nemala by byť na príliš teplom mieste. Aj veľké výkyvy teplôt jej škodia. Táto rastlina nemá prakticky obdobie kľudu. Nové výhonky rastú spolu s kvetmi. Pre podporu tvorby kvetov je vhodné znížiť teplotu v noci (8 - 12°C). Cymbidium sa dobre cíti na svetlom mieste.

Pekný deň
Ďakujem veľmi pekne bef , Cymbidium je ozaj krásne veľké a rastú mu 3 nové pahľuzy, tak na kvietky možno dlho čakať nebudem a potom pridám fotky, už sa tešííím
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Tu je moja zbierka......
IMGP1983.jpg  
Snímka001.jpg  
Snímka007.jpg  
Snímka019.jpg  
Snímka020.jpg  

Snímka025.jpg  
Snímka031.jpg  
Snímka032.jpg  
Snímka035.jpg  
Snímka048.jpg  

Snímka037.jpg  
Snímka052.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

foza Pozri príspevok
Tu je moja zbierka......
Prekrásne !
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

slavica Pozri príspevok
Nechápem, prečo roky skrývali pred nami takú nádheru, ani ja sa ich neviem nasýtiť Každý deň mi urobia krajší
Vsetky su krasne, ale podobne ako dindi najviac sa mi paci ta posledna. Ked na nu konecne narazim v nejakej akcii, okamzite ju beriem domov
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

dindi22 Pozri príspevok
Tak skúsila som sa prejsť do našeho mini Tesca a nakoniec akcia je aj u nás. Samozrejme, že som odtiaľ neodišla s prázdnymi rukami-priateľ mi vybral túto. Je prenádherná...
Jeden z kvetov má dokonca 2 pysky(alebo ako sa tomu hovorí)
Predpokladam, ze myslis tesco v Krompachoch. Skoda, ze v najblizsom case nemam cestu okolo. Uspesne sa mi dari minat vsetky akcie minule som prisla do lidlu a mali uz len poslednu, ale taku som uz mala. Normalne som si zacala mysliet, ze mi niekto naznacuje, ze ich uz mam dost Ale ja sa len tak lahko nedam, lebo som si uz vybudovala zavislost
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Výstava orchideí v Taivane

Hoci nerada musela som niektoré snímky vybrať aby mi to sem natiahlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať