Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Ma-Ba Pozri príspevok
Fu, tak teórie aj skúseností dosť. Tak nech nám rastú a kvitnú veď o to ide.
prosim ta ten posledny kvet na fotke sa ako vola vyzera uzasne
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

krater - Ludisia discolor.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

dakujem. vyzera uzasne mam rada take zvlastne kvety ja mam jeden musim ho odfotit a mozno mi poradite ako sa vola
Vypytala som si ho z lekarne od lekarnicky ma drobne chlpate listocky akvitne takymi vyraznymi cervenymi tiez chlpatymi kvetmi. Netusim ako sa vola ale dlho som mala len taky jeden pas a ked som ho obtocila a dala do okna totalne sa rozrastla v lete mala aj dva kvety inak cim je starsia tym hustejsie kvitne len to meno keby som jej zistila
teraz som si ten tvoj kvet nasla na tejto stranke http://www.kvetyazahrada.sk/ musim ju presprtat maju tam krasne obrazky!
clanok len o orchidejkach http://www.kvetyazahrada.sk/page.php?id=10
Naposledy upravil krater : 05.11.09 at 12:20
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

To Krater:
Nie je to náhodou táto rastlinka? Volá sa Kohlera.

http://www.gesneriads.ca/genkohle.htm

Ja mám tú jasnočervenú. Najprv som ju mala vzpriamenú, potom som ju dala do závesného košíka pred okno v obývačke a je úžasná hustá previsnutá a kvitne takmer vkuse. Občas zhodí pár listov, ale to je všetko. Na jar ju hodlám nakrátko zostrihnúť, odrezky zakoreniť a prisadiť k pôvodnej. Chcem aby ešte zhustla. Potrebuje hodne svetla a dostatok zálievky. teraz na jeseň sa mi trošku "vytiahla", takže preto to zrezanie hodlám urobiť. Ona dorastie veľmi rýchlo.
Naposledy upravil Betina2 : 05.11.09 at 13:04
kohleria_1.jpg  
2138_Kohleria 'Carnival' Tor mar 06_kroll_myhr.jpg  
1/1
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

lusielaL Pozri príspevok
na to pivo nemam odvahu-teda pre orchidee.ak by nam niekto vedel vysvetlit aky to ma pre ne vyznam,alebo vyzivovu potrebu,uvitala by som to.
ahoj, ja listy potieram tiez pivom, je to pre dodanie lesku listom a taktiez pre prisun vitaminu B rastlinke
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

krater Pozri príspevok
niekto to tu radi ani ja nemam odvahu ale pivo mne hrozne smrdi az ma napina tak nechcem zasmradovat kvety. Pochopila som ze im dodava vitamin.
mne tiez pivo zrovna nevonia, ale tu chvilu, co im potieram listy to vydrzim, navyse to tie listy hned vstrebaju, takze ti to ani nie je citit,
im to pomoze, a ich listy budu krasne leskle...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Krater, ten článok o orchidejkach je super. Je tam skutočne kopec rád, choroby, hnojenie, presádzanie a aj s fotografiami, je to super. Ďakujem Ti zaň.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
krater Pozri príspevok
niekto to tu radi ani ja nemam odvahu ale pivo mne hrozne smrdi az ma napina tak nechcem zasmradovat kvety. Pochopila som ze im dodava vitamin.
O tom pive som písala ja. Poradila mi to jedna pani, čo pestuje orchidky už nejaký ten rôčik. Nosila jej ich dcéra z Nemecka, keď sa nám ešte len o nich snívalo. A keďže pivo obsahuje Béčko, tak je to výživa pre listy a aj ostanú pekne lesklé.
Tak prečo im to nedopriať. A že listy zasmradíš sa nemusíš báť ono tak rýchlo vyprchá že ho ani neucítiš.
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

symona Pozri príspevok
Kvitnúť určite bude. Tiež som dostala tieto krásne kvietky a treba im len nájsť vhodné podmienky. Určte nemajú rady prudké slnko, vyhovuje im raňajšie slnko. Potrebujú vlahu, špeciálne hnojivo (aj so zeminou dostaneš kúpiť bežne v kvetinárstve) a teplo. Odkvitnutú stonku treba skrátiť o polovičku a tam začne postupne kvitnúť a okrem toho určite sa po nejakom čase (možno mesiac-dva) objaví nový výhonok. Odporúčam aj nový výhonok hneď priviazať k opore, pretože kvety sú dosť ťažké. Pokúsim sa upraviť fotku môjho kvitnúceho kvetu a potom ju sem priložím.
Ja som dnes kúpila orchideu,je v takom malom kvetináči.Chcem poprosiť,kedy by som ju mala presadiť?Ďakojem!
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

krater Pozri príspevok
no ja polievam len do srdiecka a este mi neuhnila ani jedna naopak vzdy mi odtial vyjde novy krasny zdravy list.
Ja som citala ze niekde tie orchidejky rastu ako burina pricucnute barzkde na strome ako cudzopasnik
Chcem sa vas spytat dostala som kvety co maju velke cibule a rastu z toho dlhe pevne zelene listy stare babky to pestovali ma to mat taky velky kvet ako koruna len netusim ako sa to vola a ako sa o to starat kym som to mala vonku na balkone boli krasne teraz som ich dala dnu a listy im ozltli uz su dost riedke tak neviem vecer pricapne foto.
Za kazdu radu dakujem!

Ten kvet by mohol byť amarylis ( zornica ).
Snímek 031.jpg  
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Ano betina je to ono!!! Dakujem mas ich nadherne aj ta prskana ja som zatial mala len dva kvety ale na to ze este pred rokom bola len jedna dllllha tahava stonka s par listami sa jej dari
Videla som tuto v meste aj jednej v okne a mala take belase kvety a cez pol okna skoro mi oci vypadli
Pripajam moju kohleru. A ty ju nemas v okne ja som ju mala pri okne hore na chladnicke a pekne na nu svetlo padalo a nic a az ked som ju dala do okna tak sa rozbujnila.

Betina2 Pozri príspevok
To Krater:
Nie je to náhodou táto rastlinka? Volá sa Kohlera.

http://www.gesneriads.ca/genkohle.htm

Ja mám tú jasnočervenú. Najprv som ju mala vzpriamenú, potom som ju dala do závesného košíka pred okno v obývačke a je úžasná hustá previsnutá a kvitne takmer vkuse. Občas zhodí pár listov, ale to je všetko. Na jar ju hodlám nakrátko zostrihnúť, odrezky zakoreniť a prisadiť k pôvodnej. Chcem aby ešte zhustla. Potrebuje hodne svetla a dostatok zálievky. teraz na jeseň sa mi trošku "vytiahla", takže preto to zrezanie hodlám urobiť. Ona dorastie veľmi rýchlo.
IMG_5548.jpg  
IMG_5552.jpg  
1/1
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

avonka vdaka je to ono uz som si o nej aj nieco presprtala hlavne ze nevadi ze jej odchadzaju listy vraj na jesen je to ok
avonka1 Pozri príspevok
Ten kvet by mohol byť amarylis ( zornica ).
IMG_5553.jpg  
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

tak vam pridavame moje orchidejky nasla som si cas ich pocvakat a hlavne mam co kedze vyhanaju nove tak vam ich ukazem teraz pred a potom po rozkvitnuti na porovnanie
Ako vidite polievam ich do srdiecka a im to tusim prosperuje lebo naozaj tie vnutorne listy su nove ktore teraz vytlacili.
IMG_5560.jpg  
IMG_5529.jpg  
IMG_5530.jpg  
IMG_5533.jpg  
IMG_5536.jpg  

IMG_5546.jpg  
IMG_5524.jpg  
IMG_5528.jpg  
IMG_5520.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

krater Pozri príspevok
Ano betina je to ono!!! Dakujem mas ich nadherne aj ta prskana ja som zatial mala len dva kvety ale na to ze este pred rokom bola len jedna dllllha tahava stonka s par listami sa jej dari
Videla som tuto v meste aj jednej v okne a mala take belase kvety a cez pol okna skoro mi oci vypadli
Pripajam moju kohleru. A ty ju nemas v okne ja som ju mala pri okne hore na chladnicke a pekne na nu svetlo padalo a nic a az ked som ju dala do okna tak sa rozbujnila.
Veď práveže ju mám rovno pred oknom zavesenú vo výške tesne nad hlavu, takisto mám aj voskovku hoiu takto zavesenú a kvitne neustále. takže svetla majú habadej. Len mám dojem, že tú kohleru mám až moc na slnku, lebo jej začali schnúť končeky listov a treba ju presadiť, lebo dosť žerie výživu - je tam 2 roky. Na tej fotke nie je tá moja, ale mám presne takú istú odrodu v závesnom košíku, len nemám teraz foto. A ostrihaním jej neuškodím - práveže spevnie. Alebo si narobím nové rastlinky. Tvoja je tuším bielo kvitnúca. Takú som ešte nevidela. Určite sa rozrastie. U nás v obchode už mám dojednaný od majiteľky štep z tej belasej. Je prekrásna.

Tu máš o tej Kohlere aj o afrických fialkách všetko
http://saintpaulia-cz.wbs.cz/kohleria.html
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
aj ja pridávam moje krásky z okna - robia mi veľkú radosť, Cymbidium som neodfotila, ale ak zakvitne- určite
Dokonca jedna biela , ktorú som dostala pred rokom na narodky- už začala kvitnúť- z dvoch stoniek tlačí nové a štvrtá stonka ešte zo spodku - to bude krásne- ak to vyjde všetko- určite odfotím ak všetky štyri výhonky rozkvitnú .......
121 - kópia.JPG  
128 - kópia.JPG  
135 - kópia.JPG  
DSC_0708 - kópia.jpg  
DSC_0709 - kópia.jpg  

DSC_0710 - kópia.jpg  
DSC_0713 - kópia.jpg  
DSC_0714 - kópia.JPG  
1/1
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

aj moja je cervena mala dva kvety v lete

Betina2 Pozri príspevok
Veď práveže ju mám rovno pred oknom zavesenú vo výške tesne nad hlavu, takisto mám aj voskovku hoiu takto zavesenú a kvitne neustále. takže svetla majú habadej. Len mám dojem, že tú kohleru mám až moc na slnku, lebo jej začali schnúť končeky listov a treba ju presadiť, lebo dosť žerie výživu - je tam 2 roky. Na tej fotke nie je tá moja, ale mám presne takú istú odrodu v závesnom košíku, len nemám teraz foto. A ostrihaním jej neuškodím - práveže spevnie. Alebo si narobím nové rastlinky. Tvoja je tuším bielo kvitnúca. Takú som ešte nevidela. Určite sa rozrastie. U nás v obchode už mám dojednaný od majiteľky štep z tej belasej. Je prekrásna.

Tu máš o tej Kohlere aj o afrických fialkách všetko
http://saintpaulia-cz.wbs.cz/kohleria.html
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

BETINA 2 A KRATER,NIC PROTI,ALE CUDUJEM SA ZE VAM ESTE STARSIE PORADACKY NENAPISALI ABY STE SA O TYCH NEORCHIDEACH ROZPRAVALI V INEJ PORADE,SU NA TO MYSLIM IZBOVE RASTLINY.ALE INAK-KRATER,TIE UKAZKY TVOJICH ORCHIDEI SU ZAUJIMAVE.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

baby kroťte sa!!! Veď ja vás nestíham čítať...
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

trosku nechapem tvojej narazke je to sice tema o orchidejach ale spytala som sa na inu izbovu rastlinu a betyna pomohla vola sa to porada takze ucel tejto stranky to splnilo a o izbovych rastlinach sme nepisali na dve strany ked si vsimnes. nemusim teraz hladat a preklikavat celu poradu aby som sa dostala na temu o izbovych rastlinach ani som nezakladala novu ako poniektori spytala som sa tu dostala som odpoved a hotovo tym to skoncilo!

lusielaL Pozri príspevok
BETINA 2 A KRATER,NIC PROTI,ALE CUDUJEM SA ZE VAM ESTE STARSIE PORADACKY NENAPISALI ABY STE SA O TYCH NEORCHIDEACH ROZPRAVALI V INEJ PORADE,SU NA TO MYSLIM IZBOVE RASTLINY.ALE INAK-KRATER,TIE UKAZKY TVOJICH ORCHIDEI SU ZAUJIMAVE.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

krater Pozri príspevok
trosku nechapem tvojej narazke je to sice tema o orchidejach ale spytala som sa na inu izbovu rastlinu a betyna pomohla vola sa to porada takze ucel tejto stranky to splnilo a o izbovych rastlinach sme nepisali na dve strany ked si vsimnes. nemusim teraz hladat a preklikavat celu poradu aby som sa dostala na temu o izbovych rastlinach ani som nezakladala novu ako poniektori spytala som sa tu dostala som odpoved a hotovo tym to skoncilo!
Ja jej narazke uplne chapem, tato tema sa vola pestovanie orchidei tak by sa tu malo diskutovat o orchideach a nie o vsetkych izbovych rastlinach.
Ja ked si chcem citat o orchideach kliknem sa sem a tiez nemam rada ked sa miesaju ine temy, ked chcem vediet o nejakej inej izbovej rastline tak si najdem temu v ktorej sa diskutuje o nej.
Keby to tu robili vsetci, bol by tu misung vsetkeho.
Podla mna je dost dolezite dodrziavat temy.
To sa tu potom kludne mozeme bavit o fungovani motora, vsak urcite sa najde niekto kto nieco poradi a podla tvojho nazoru bude ucel PORADY splneni.
Len by som chcela vediet ci by sa ti pacilo keby si si hladala ako novacik informacie o orchideach a miesto toho by si citala o motore.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať