Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak túto som dostala s 3 kvetmi. No jeden odpadol, druhý, tretí . Zrazu sa stonka predľžila a narástli puky. Už sa aj roztvorili no nie všetky. Ani sa rastlinka neoddýchla a už ma znovu potešila.
PB060220.jpg  
PB060222.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Takže by som mala asi zmeniť miesto, keď odpadol ten púčik, že?Skúsim ich dať na svetlejšiu parapetu, ďakujem pekne za radu.

Mimochodom nádherné orchidky ste sem popridávali, krása sa pozerať!!!
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lusielaL Pozri príspevok
k tym novym rastlinkam,pridavam jednu fotku .taketo stastie ma moja sestra ked kupuje orchidee.kupila minuly tyzden dve ktore mali po dve rastliny.jedna zakotvila u mna a ked podrastie,podelime sa.
Ale táto rastie pekne odspodu sa mi zdá. Baby tu skôr debatili o kejkách, čo vyrástli zo spiacich očiek na kvetných stonkách. Tak to bolo aj u mojej mamy. Ale samozrejme aj tie odspodu veľmi potešia. Fakt má šťastie. A mimochodom, existujú dva typy lišajovcov - jedny sú schopné kvitnúť takmer bez prestávky a tie druhé potrebujú dlhší čas na nabratie nových síl. Žiaľ na pohľad ich pri kúpe neviem rozoznať. Treba mať šťastie.
K tým substrátom - tie sú tiež dva typy - hrubé s kôrou pre lišajovce a wandy so vzdušnými koreňmi mäsitými a jemnozrnné skôr s kokosovým vláknom a rašelinou pre ostatné orchideje s jemnými koreňmi napr. pre oncídia, cymbidia, ....
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

viete mi niekto prosim vas povedat kolko priblizne by mala meriat nova stonka na orchidey?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
foza Pozri príspevok
Dnes som sa konečne dostala k foteniu a tu je výsledok.... To je tá z Lídla kúpená pred 3 týždňami. Mala iba 3 kvietky - to som si myslela, že je to pelorik ale na druhých dvoch stonkách má kvietky iné. Konečne celá rozkvitla tak si potešte očičká aj vy.
To je naozaj pre potešenie očí je krásna
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
foza Pozri príspevok
Ešte pridám jednu orchidku žlto-zelenú ,čo sa ide pretrhnúť vyháňa nový lístok, keiku na ktorej ide kvetná stonka, medzi lístkami sa tlačí nová stonka a na koncoch dvoch stoniek sú púčiky. Vlastne troch, lebo na tej, kde je keika som na konci zostrihla púčiky,že nech sa nesilí a ona aj tak za spiacim očkom vytlačila dalšiu kvetnú stonku. No proste robí si čo chce.Až sa bojím či to zvládne.
Usilovná teda je a ešte aj krásna -nech ti dlho robia radosť
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Dnes som mala náročný deň, tak som sa potešila opäť
PB060090.jpg  
PB060099.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dnes som v kvetinarstve v tescu videla prekrasne dendrobko.zelene s bordovym stredom.aj rastlina sama osebe bola krasne stavana s velkymi lesklymi listami.ani nebolo drahe len necelych 12 euro.bohuzial moj muz neprejavil tentokrat pochopenie,tak som odisla bez nehomne sa o nom bude snad aj snivat
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Dnes som mala náročný deň, tak som sa potešila opäť
Zuzka-pekne si sa potešila paráda
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

tara,myslim ze sa to neda presne povedat,lebo nie kazda kvetna stonka vyrastie rovnako dlha.moje vacsinou nie su velmi dlhe,okolo 30cm.aj poctom kvetov som za ostatnymi pestovatelkami pozadu,mavam okolo 5.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
Zuzka-pekne si sa potešila paráda
Ďakujem pekne
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

jajax Pozri príspevok
dnes som v kvetinarstve v tescu videla prekrasne dendrobko.zelene s bordovym stredom.aj rastlina sama osebe bola krasne stavana s velkymi lesklymi listami.ani nebolo drahe len necelych 12 euro.bohuzial moj muz neprejavil tentokrat pochopenie,tak som odisla bez nehomne sa o nom bude snad aj snivat
Ten pocit poznám ..., skús si ešte napísať ako darček pod stromček, možno sa obmäkkčí, budem držať palce
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Aj ja sa teším s nového prírastku. Možno poteší aj Vás.

Pekný deň
HPIM6448.jpg  
HPIM6449.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
bef Pozri príspevok
Aj ja sa teším s nového prírastku.
je krasnyja som prave dnes zistila ze mi ten moj vyhana novu pahluzu
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax Pozri príspevok
dnes som v kvetinarstve v tescu videla prekrasne dendrobko.zelene s bordovym stredom.aj rastlina sama osebe bola krasne stavana s velkymi lesklymi listami.ani nebolo drahe len necelych 12 euro.bohuzial moj muz neprejavil tentokrat pochopenie,tak som odisla bez nehomne sa o nom bude snad aj snivat
jajax-nechcem Ti spôsobiť, ale nebolo to náhodou toto?
V skutočnosti je zelenšie, ale len o málo. Mne sa tiež veľmi páči, neboj raz sa Ti túžba iste naplní.
Obrázok 037.jpg  
Obrázok 082.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Pre potechu oka pridám ešte 2 prírastky.
Obrázok 254.jpg  
Obrázok 259.jpg  
1/1
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

foza Pozri príspevok
Ďakujem, veľmi sa z nich teším. Tu je aj tá z Tesca - čo poviete dalo sa jej odolať....
No to je náááádhera!!! Nech sa jej darí a nech Ťa dlllllho teší
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Beata Pozri príspevok
No to je náááádhera!!! Nech sa jej darí a nech Ťa dlllllho teší
Ďakujem vám, som rada, že ste sa potešili aj vy. Keď rozkvitne celá pridám foto zas
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Pýtam sa síce trochu skôr, ale nedá mi to. Na Vianoce potrebujeme odcestovať asi na cca 1 týždeň preč. Cestujeme takto každý rok, zvykneme aj vypínať kúrenie, elektriku-proste všetko (šetríme). Ale teraz mám dilemu ako to bude s mojími orchidkami. Gamatku im možem nechať zapnutú, ale tak max. na minime. Bude v dome oveľa chladnejšie-prežijú to? Dosť sa o ne bojím!!!
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

dindi22 Pozri príspevok
Pýtam sa síce trochu skôr, ale nedá mi to. Na Vianoce potrebujeme odcestovať asi na cca 1 týždeň preč. Cestujeme takto každý rok, zvykneme aj vypínať kúrenie, elektriku-proste všetko (šetríme). Ale teraz mám dilemu ako to bude s mojími orchidkami. Gamatku im možem nechať zapnutú, ale tak max. na minime. Bude v dome oveľa chladnejšie-prežijú to? Dosť sa o ne bojím!!!
Ked tam budes mat tych 16 stupnov myslim ze uplne v pohode. A bez vody tiez v pohode vydrzia. Tyzden je nic, vydrzia bez starostlivosti kludne aj 12 az 14 dni. Dokonca ked im na tyzden znizis teplotu zvyknu vyhnat nove stonky. Tak mozno ti nanovo zakvytnu. Neboj bude to v pohode.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať