Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dievčence pridávam foto mojej orchidejky, neviem akej to je farby, ale púšťa mi 2 alebo aj 3 nové stonky, ešte to poriadne nevidno a tiež na tej ružovej, čo som nedávno prikladala, že som ju dostala od syna, tak tiež púšťa z tej kvitnúcej stonky novú stonku. Tak sa potešte aj vy... :-)
DSC01042.jpg  
DSC01043.jpg  
DSC01044.jpg  
DSC01045.jpg  
1/1
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

A tiež mi už skoro rozkvitla ludisia, čo bola taká malinká, keď boli akcie v Lídli, tak tiež prikladám, aj keď je trošku nejasná, lebo ju držal syn v ruke...
DSC01046.jpg  
DSC01047.jpg  
1/1
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Musím, musím , musím! Ma-Ba- chcela si vedieť o tom cymbidium ... som písala, že som ich rozdelila a akoby začal jeden výhon na jednej z nich rásť.... dievčatá! žiaden výhon listový! To je výhon kvetový! Ja sa tak teším, už fotím jeho rast, potom nalepím, keď už (klop, klop aby sa nič nestalo) byľ narastie a nechcem zarieknuť aj kvitnúť ( to vravím tak potichučky )
Takže informácie budem priebežne podávať .... fotky potom asi naraz?????
Druhá časť cymbidia- zatiaľ v rovnakej forme, jeden spodný list trochu zožltol, ostatné sú vo forme, takže - pestovateľké skúsenosti s cymbidiom pokračuje....
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Zdenka175 Pozri príspevok
Trochu som kukla na net a tie moje potvorky sú smutnice. Sú v substráte a obhrýzajú asi korene. Mali ste ich niekto? Už som poskúšala všeličo.
Zdenka, dospelé smútnice neškodia, ale larvy, ktoré sú v substráte môžu škodiť koreňom. nechaj substrát poriadne preschnúť a orchidky skús 10 dní rosiť na listy, dovtedy hádam kôra dobre preschne. A všade kde sa dá, daj tie žlté lepové doštičky.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

kristinagabi Pozri príspevok
Prosim vas zase o radu. Mojej orch.phal. zacali opadavat kvety. Kupili sme ju este v auguste,takze som si myslela,ze je to normalne. Tu som sa docitala,ze to robi aj tma. Tak som ju premiestnila do okna.
Na tej stonke,kde opadli kvety mi zacala rast nova stonka,ktora mi ale tiez vadne. Vadnut mi zacala velmi po tom ako som pouzila prvykrat hnojivo na orchidei. Mozno nema s tym nic spolocne.
Odfotila som vam korene,ktore podla mna su dost peknucke,len vzdusne korene nema.
Polievam ju pribl.kazdych 14dni,rosit zvyknem kazdy druhy den. Mam ju na parapete a v teple.Vsetky orchidei mam teraz v teple,aj tu,ktoru prave "liecim".
Prosim poradte.
no, korene sú síce zdravé, ale sú suché, polievanie raz za 14 dní je málo, ak ju máš nad radiátorom voda sa teplom rýchlo odparuje, tak polievaj častejšie, ja nenamáčam, len prelievam raz za 7-10 dní, hnojí sa raz za 14 dní, hnojivo im určite neublížilo, nedoporučujem rosenie, rosením sa rozširujú hubové ochorenia, listy majú póry, cez ktoré dýchajú a niekedy ak sa upchajú vodou začnú hniť, moja mama rosila odušu a má poškodené všetky orchideiky, myslím, že keď začneš polievať trošku častejšie, tak sa preberie, kvety však odkvitnú, to je normálny jav, niektoré druhy dokážu kvitnúť aj 6 a viac mesiacov, niektoré len 2-4, je to individuálne podľa druhu.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

31Jankal Pozri príspevok
No ale v panelákových bytoch to je problém.
ak je v byte moc teplo, skús ich dať na schodisko, teda von z bytu na chodbu, tam je dostatočne chladno myslím
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Bionda Pozri príspevok
Musím, musím , musím! Ma-Ba- chcela si vedieť o tom cymbidium ... som písala, že som ich rozdelila a akoby začal jeden výhon na jednej z nich rásť.... dievčatá! žiaden výhon listový! To je výhon kvetový! Ja sa tak teším, už fotím jeho rast, potom nalepím, keď už (klop, klop aby sa nič nestalo) byľ narastie a nechcem zarieknuť aj kvitnúť ( to vravím tak potichučky )
Takže informácie budem priebežne podávať .... fotky potom asi naraz?????
Druhá časť cymbidia- zatiaľ v rovnakej forme, jeden spodný list trochu zožltol, ostatné sú vo forme, takže - pestovateľké skúsenosti s cymbidiom pokračuje....
Bionda - gratulujem, neváhaj ani chvíľu a daj foto priebežne. Cymbidium dostať do kvetu a ešte po delení to je fakt dobré. Myslím, že viacerí majú problém ako vyzerá kvetný stvol, ako výhon. Takže daj hneď ako budeš môcť.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Sayly,dakujem,idem ich hned poliat. Velmi sa bojim od polievania,aby som to neprehnala...
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Tak dnes som prvý krát presádzala, som zvedavá, čo z toho bude. Musela som, lebo tá moja najnovšia, biela z Tesca sa začala nejako divne správať. A mala som pravdu-plno zhnitých koreňov.
Tak som poodstrihávala a posypala škoricou...hádam som urobila dobre?
A teraz vlastne čo s ňou? Kedy poliať?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

kristinagabi Pozri príspevok
Sayly,dakujem,idem ich hned poliat. Velmi sa bojim od polievania,aby som to neprehnala...
ak Ti môžem poradiť, nepolievaj namáčaním, ja som kedysi polievala tak, že som raz za 7 dní na pol hodinu ponárala črepník do vody a potom som ho nechala odtiecť, ale mne sa to vypomstilo, o dve som skoro prišla, jednej odhnili úplne všetky korene, jednej ich zostalo len pár na zasadenie, našťastie sa mi ich podarilo zachrániť, potom v lete so s týmto polievaním začala zas, lebo sa mi zdalo, že v tom teple im to prospeje a znova sa to zopakovalo, na jednej, vtedy kvitla (mala cca 30 kvetov), mi zhnili všetky korene, našťastie mala dosť vzdušných, tak som ju znovu zasadila a pozviechala sa, teraz mi ide znovu kvitnúť....takže moja rada znie, raz za 7 dní len preliať prevarenou vodou izbovej teploty, možno o stupeň teplejšou, prelievam tak s 0,5-1 dcl vody, tie ktoré kvitnú, alebo im rastú listy raz za 14 dní pohnoj, do vody, s ktorou budeš prelievať pridaj hnojivo podľa návodu, to im úplne stačí a darí sa im, hlavne neros, to naozaj tiež nedoporučujem
1 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dindi22 Pozri príspevok
Tak dnes som prvý krát presádzala, som zvedavá, čo z toho bude. Musela som, lebo tá moja najnovšia, biela z Tesca sa začala nejako divne správať. A mala som pravdu-plno zhnitých koreňov.
Tak som poodstrihávala a posypala škoricou...hádam som urobila dobre?
A teraz vlastne čo s ňou? Kedy poliať?
teraz nepolievaj cca 10 - 14 dní, aby si korene privykli v novom substráte, polievať začni opatrne preliatim prevarenou vodou raz za 7 dní, prelievaj tak s 0,5 - 1 dcl vody, u orchideí platí, že menej je niekedy viac, nehnoj, hnojiť začni až keď sa preberie a začnú jej rásť nové listy, korene, či kvetná stonka
1 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

sayly Pozri príspevok
teraz nepolievaj cca 10 - 14 dní, aby si korene privykli v novom substráte, polievať začni opatrne preliatim prevarenou vodou raz za 7 dní, prelievaj tak s 0,5 - 1 dcl vody, u orchideí platí, že menej je niekedy viac, nehnoj, hnojiť začni až keď sa preberie a začnú jej rásť nové listy, korene, či kvetná stonka
ďakujem sayly. Má plno pukov a kvetov, takže je zrejmé, že všetko zhodí, že?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Nové prírastky veľmi zaujímavé sfarbenia.
Obrázok 342.jpg  
Obrázok 343.jpg  
Obrázok 344.jpg  
Obrázok 345.jpg  
Obrázok 347.jpg  

Obrázok 346.jpg  
1/1
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
prilepím pár foto mojho cymbidia-predbežne. Ako to bude pokračovať - zachytím, dúfam , že aj k zdarnému zakvitnutiu
cymbidium.JPG  
faza I.jpg  
fazaI .2.JPG  
fazaII.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ma-Ba Pozri príspevok
Nové prírastky veľmi zaujímavé sfarbenia.
Sú prekrásne!!!
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Nové prírastky veľmi zaujímavé sfarbenia.
Majka-darí sa tichúčko závidím,ale prajem sú naozaj zaujímave milka
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Dievčence kúpila som si v baumaxe novú orchidejku, ale neviem ako sa volá. Zatiaľ ju volám tulipánová, ked rozkvitne ju pridám zas lebo ani neviem aká bude.
orch. tulip..jpg  
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Aj ja uz chcem ist do baumaxu!Lenze u nas zuri chripka,tak budeme doma.A MA-BA a beba-potesili ste nas fotkami.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ďakujem dievčence, ale to čo má Bionda to je fakt úspech, tak nech sa darí.
beba - je to Miltoniopsis. Je to beťárka, dokáže dosť dobre potrápiť. Je to chladnomilnejší druh.
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, raz sa tu už ktosi pýtal na také biele bodky v kvetináči v substráte, ale neviem to nájsť. Kúpila som si ju z Tesca a objavila som akési bodky alebo čo to je. Prosím, myslíte, že ju mám radšej presadiť? Foto je dosť nejasné.
orch f1.jpg  
orch f2.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať