Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ma-Ba Pozri príspevok
Dočítala som sa, že to môžu byť huby, ktoré sa tvoria v trvale vlhkých, málo presychajúcich substrátoch. Ide o druhy saprofytických húb, žijúcich v rozkladajúcom sa materiále. Rastline by vadiť nemali. Možno by bolo dobré presadiť do dobrého substrátu, alebo nechať viac presychať. Ale teraz v tomto štádiu, asi nechať len presychať.
Myslela som na toto.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Ma-Ba Pozri príspevok
Myslela som na toto.
Saprofytické by boli len na substráte, ale toto je v rovnakej miere aj na koreňoch. A majú toho najviac tie najmohutnejšie. Alebo sú najmohutnejšie tie, čo toho majú najviac?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
jajax - názov choroby nepoznám, ale vyzerá to dosť zle. Mala som tiež jednu. Ostrihala som všetky postihnuté listy. Vyhnala dva nové a tiež boli postihnuté. Celé listy som potrela ENDIARON-om a čakám. Na ostatné orchidky sa to nešíri. Nechce sa mi vyhodiť ju, uvidím čo urobí.
Myslím si, že všetky takto postihnuté listy by bolo dobré odstrániť.
mam ten endiaron zarobit s vodou alebo len tym praskom potret?vyhala mi stonku s pukmi mam ju odstrihnut aby sa zbytocne nevysilovala?dakujem.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Fajn stránka v HORNBACHU - leták

http://www.hornbach.sk/home/sk/html/...ndex_start.jsp
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
tuto orchideu som kupila ako cambriu.nie je to nahodou zygopetalum?uz ked sem dala domonica fotku tak ma to napadlo a teraz ked som pozerala hornbach tak sa mi to zda este viac
DSCN0325.jpg  
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Tak sa moje orchidejky kupali
telefon 001.jpg  
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax Pozri príspevok
mam ten endiaron zarobit s vodou alebo len tym praskom potret?vyhala mi stonku s pukmi mam ju odstrihnut aby sa zbytocne nevysilovala?dakujem.
jajax - len suchým práškom. Stonku odstrihnúť ? Neviem, fakt. Listy sú dosť postihnuté ja by som ich ostrihala.
Tá nová orchidka je krásna, ale Zygopetalum to nebude - to skôr tá Cambria - kríženie by sa niekde dalo určite nájsť.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba dakujem.tie listy som uz ostrihala.stonku by mi bolo luto tak pockam.tu orchideu som dostala od kolegyne ktora ju chcela vyhodit a ani neviem akej farby je.
tu cambriu som uz nasla na internete.ony sa niektore dost podobaju a naozaj ich je strasne vela.nie je nova.teraz mi nekvitne,to je starsia fotka len som chcela vediet ci to nie je zygopetalum.este raz dik.
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Tak sme rozkvitli .
DSC00008.jpg  
DSC00012.jpg  
DSC00009.jpg  
DSC00010.jpg  
DSC00011.jpg  

1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
pekne ti zakvitli.vidiet ze su spokojne
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba tak som tu orchideu posypala endiaronom.tri listy co ostali a su zatial zdrave som potrela zvchu aj odspodu.teraz uz budem len cakat ci to pomoze
jedna phala ktoru som predtym liecila endiaronom mi sice este nevyhnala novy list,zato novu stonku
odkial vies ze to zabera na orchidee?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Viem to od vtedy, ako som objavila jednu diskusiu, keď som si kúpila prvú orchideu. Niekto používa škoricu, tiež iste účinnú, ja viac ENDIARON.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
Viem to od vtedy, ako som objavila jednu diskusiu, keď som si kúpila prvú orchideu. Niekto používa škoricu, tiež iste účinnú, ja viac ENDIARON.
davas ho aj na korene pri presadzani?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
mata10 Pozri príspevok
Tak sme rozkvitli .
sú nádherné ,želám ,aby si sa dlho tešila ich kvietkam
moje stonky rastú nejako menej,ale rasú milka
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

jajax Pozri príspevok
tuto orchideu som kupila ako cambriu.nie je to nahodou zygopetalum?uz ked sem dala domonica fotku tak ma to napadlo a teraz ked som pozerala hornbach tak sa mi to zda este viac
neni to zygopetalum, je to cambria
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax Pozri príspevok
davas ho aj na korene pri presadzani?
Nie, to nie. Na korene rozdrvím grilovacie uhlie a tým zasýpam prípadné nedostatky. A kúsky gril. uhlia dávam vždy do drenáže a do substrátu.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

KittyS Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať na radu, mám orchideu, dendrobium, mám vysoký výhonok, kvitne už druhý mesiac, od kúenia, pomaly už odkvitajú kvietky, takže neviem, ako postupovať, keď všetky opadajú, mám ju tiež zrezať, ako ostatné orchidee za tretím očkom? Ten výhonok je veľký asi 80 cm. Dole sa mi tisne už nový výhonok, z tohto odvitajúceho. Ďakujem vopred zarady, pridala by som foto, ale neviem na to prísť...

ja by som ju nestrihala, síce z tej pahľuzy už nepokvitne, ale môže vyhnať nové výhonky
1 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
Dievčence máme ďalšieho milovníka orchideí. Aha...
tíško závidím...snáď sa aj ja dočkám, že mi zakvitne moja Vanda, zožltol mi ďalší list, ale má ich ešte dosť a tie 4 korienky zatiaľ pekne rastú, už majú tak cca 4 cm
1 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tak idem sa Vám pochváliť...toto je môj nový prírastok, dostala som ju v piatok k narodkám od mojej polovičky, síce zbytočne vyhodené peniaze za tie zbytočnosti okolo, ale snaha sa ráta a hlavne keď mi stále za tie orchideiky nadáva, že už ich mám nejak moc
23112009660.jpg  
23112009663.jpg  
23112009664.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly Pozri príspevok
tíško závidím...snáď sa aj ja dočkám, že mi zakvitne moja Vanda, zožltol mi ďalší list, ale má ich ešte dosť a tie 4 korienky zatiaľ pekne rastú, už majú tak cca 4 cm
Neboj sa dočkáš sa, keď rastú korienky tak to je dobre.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať