Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dindi22 Pozri príspevok
Je normálne, keď tej mojej presadenej phale začínajú mäknúť a vädnúť listy? Mala ich predtým tak pekne dohora, ale teraz sa dotýkajú už parapety:-((.Je to tým, že je čerstvo presadená a má poodstrihované korene?
nie je to normálne....prečo si ju presádzala?.... a ako si ju presadila a začala polievať?....potrebujem vedieť v akom stave mala korienky, či ich mala dostatok na zasadenie (ak si jej odhnité odstrihla) a dostatočne dlhé...doporučujem znovu ju vytiahnuť zo substrátu a skontrolovať korene, ak mäknú listy tak problém je tam, bodlo by aj foto, ak cez črepník vidíš, že sú korene ok, možno majú málo vody, vtedy sú striebrozelené a netreba zabúdať, že ak sú korene v poriadku, môže byť v substráte škodca, ktorý ju vyciciava, treba teda skontrolovať všetko a daj vedieť ako kontrola dopadla, keď budem vedieť viac, poradím lepšie
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Kúpila som ju v Tescu, bola krásna, mala veľa pukov. Najprv zhodila zopár kvetov a pukov a potom začala byť taká divná. Keď som ju kupovala, mala veľmi mokrý substrát-teda to všetky tam. Vybrala som ju zo substrátu, no a zistila som, že má zopár zhnitých koreňov, ale na zasadenie jej ešte dosť ostalo, takže v tomto by som chybu nehľadala. Zasypala som to škoricou, ako tu už niekto radil a substrát som premyla, a nechala vyschnúť. Premiešala som ho s novým substrátom. Ostatné korene má pekné. Polievať som ju ešte nepolievala, ako mi poradili baby. Je to týždeň od presadenia. Puky jej ešte furtkvitnú, ale nie sú také pekné, ako by mali byť.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

A ďakujem sayly, za rady. Pokukala som ju, ale škodcov našťastie nemá, teda nevšimla som si nič podozrivé.
Trochu som ju poliala, možno, že jej to ublíži, ale možno, že pomôže...uvidím.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

ahoj dindi,myslim ze ak nehnije spamata sa,mozno pomoze aj poliatie.ja som tiez davnejsie pisala o takejto,ked budem mat cas mozem odfotit na povzbudenie moju,uvidis ako bojuje,vyhana list aj korene,tiez na kvet.ja by som nou zbytocne nehybala,moju som si doslova prestala vsimat,obcas som ju skontrolovala a mierne poliala.ale Tvojej mozno chybala len ta voda,ja polejem po presadeni skoro vzdy.prajem uspesnu liecbu.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lusielaL Pozri príspevok
ahoj dindi,myslim ze ak nehnije spamata sa,mozno pomoze aj poliatie.ja som tiez davnejsie pisala o takejto,ked budem mat cas mozem odfotit na povzbudenie moju,uvidis ako bojuje,vyhana list aj korene,tiez na kvet.ja by som nou zbytocne nehybala,moju som si doslova prestala vsimat,obcas som ju skontrolovala a mierne poliala.ale Tvojej mozno chybala len ta voda,ja polejem po presadeni skoro vzdy.prajem uspesnu liecbu.
Ahoj, lusiela. Tak nech sa tej tvojej darí...No mám ju už poliatu, bojím sa o ňu-bola z nich najkrajšia:-((
Nehnije, poobzerala som ju z každej strany. Fakt neviem, čo s ňou bude, to je vlastne moja prvá orchidka na marodke, takže je to pre mňa trochu viac stresujúce:-)))hehe
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Mám novú od včera ,má dve stonky a každá má 6 kvetov,milka
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka - Keby bolo trošku viac svetla na zvýraznenie farby, ale vyzerá pekne, zdravo.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dindi22 Pozri príspevok
A ďakujem sayly, za rady. Pokukala som ju, ale škodcov našťastie nemá, teda nevšimla som si nič podozrivé.
Trochu som ju poliala, možno, že jej to ublíži, ale možno, že pomôže...uvidím.
ak sú korene zdravé, tak to bude len tým poliatím, keďže si ju zasadila do suchého substrátu, teraz polievaj preliatim raz za 7 dní a uvidíš ona sa preberie
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Čaute baby
Volám sa Kaja a som závislá.
od septembra som hrdá majiteľka niekoľkých krásnych orchideii a dúfam že aj vďaka vám sa budem o ne vedeť postarať.))) Usilovne študujem všetky vaše príspevky a učím sa.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dneska ma prekvapil moj manzel,ze ideme kupit orchideu. Domov sme sa vratili s troma. Potesil ma velmi.
Prosim vas o radu. Prva orchidea neviem aka je,druha je zygopetalum? Nemam ju presadit? Tretia je mini phal. ma asi 20cm. Su velmi pekne. Dufam,ze aj take zostanu...
DSC01084.jpg  
DSC01085.jpg  
DSC01086.jpg  
DSC01087.jpg  
1/1
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

kristinagabi Pozri príspevok
Dneska ma prekvapil moj manzel,ze ideme kupit orchideu. Domov sme sa vratili s troma. Potesil ma velmi.
Prosim vas o radu. Prva orchidea neviem aka je,druha je zygopetalum? Nemam ju presadit? Tretia je mini phal. ma asi 20cm. Su velmi pekne. Dufam,ze aj take zostanu...
Kristinagabi, asi ti trochu závidím toho manžela:-)))...
S názvami ti neporadím, na to sú tu skúsenejšie pestovateľky, ale musím povedať, že ste vybrali krásne, nech sa darí!!!
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

kkaja Pozri príspevok
Čaute baby
Volám sa Kaja a som závislá.
od septembra som hrdá majiteľka niekoľkých krásnych orchideii a dúfam že aj vďaka vám sa budem o ne vedeť postarať.))) Usilovne študujem všetky vaše príspevky a učím sa.
Kaja vitaj medzi nami, aj ja som sa tu veľa naučila o orchidkách a z 1 už ich mám 15 , ale je to krásna závislosť . Skús si vytvoriť album, nech sa pokocháme
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

kristinagabi Pozri príspevok
Dneska ma prekvapil moj manzel,ze ideme kupit orchideu. Domov sme sa vratili s troma. Potesil ma velmi.
Prosim vas o radu. Prva orchidea neviem aka je,druha je zygopetalum? Nemam ju presadit? Tretia je mini phal. ma asi 20cm. Su velmi pekne. Dufam,ze aj take zostanu...
Kristínka, NÁDHERA !!! Názvy ti asi ani ja neporadím, ale sú prekrásne !!!
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dakujem. Tu malu phal.idem presadit,lebo je vo velmi vlhkej raseline,ci v com. Bojim sa,lebo takto som prisla o moju prvu orchideu-este ju "liecim",ale sa mi nepozdava...
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

kristinagabi Pozri príspevok
Dakujem. Tu malu phal.idem presadit,lebo je vo velmi vlhkej raseline,ci v com. Bojim sa,lebo takto som prisla o moju prvu orchideu-este ju "liecim",ale sa mi nepozdava...
kristínka, len opatrne, keď teraz kvitne, aby sa jej nepoškodili korienky.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Uz som ju presadila. Take dobre je pozerat v TV ako lahko im to ide...
Uz mala viac odhnitych korenov,tie som odstrihla.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

kristinagabi Pozri príspevok
Dneska ma prekvapil moj manzel,ze ideme kupit orchideu. Domov sme sa vratili s troma. Potesil ma velmi.
Prosim vas o radu. Prva orchidea neviem aka je,druha je zygopetalum? Nemam ju presadit? Tretia je mini phal. ma asi 20cm. Su velmi pekne. Dufam,ze aj take zostanu...
Mne tá prvá pripadá na Oncídium a druhá Zygopetalum.
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

zuzkahris Pozri príspevok
Kaja vitaj medzi nami, aj ja som sa tu veľa naučila o orchidkách a z 1 už ich mám 15 , ale je to krásna závislosť . Skús si vytvoriť album, nech sa pokocháme
Ďakujem za privítanie, fotím usilovne, určite niečo vložím .
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

kristinagabi - prvá je Beallara a tá druhá skôr by som povedala, že je Brassia - tzv. pavúčia orchidea.Trochu slabšie vidieť kvietky. Presádzať teraz nie. Sú pekne rozrastené do jari určite vydržia. Po odkvitnutí ich menej polievam a dám na trochu chladnejšie miesto.
Nech sa darí
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Kaja, vítaj medzi nami závislačkami. Keď budeš mať viac príspevkov, tak potom pridaj foto svojich "lások", nech sa pokocháme...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať