Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

kristinagabi Pozri príspevok
Dneska ma prekvapil moj manzel,ze ideme kupit orchideu. Domov sme sa vratili s troma. Potesil ma velmi.
Prosim vas o radu. Prva orchidea neviem aka je,druha je zygopetalum? Nemam ju presadit? Tretia je mini phal. ma asi 20cm. Su velmi pekne. Dufam,ze aj take zostanu...
Tiez myslim ze ta prva je Cambria Beallara a ta druha je podla mna tiez nejaka Cambria, ale aka presne neviem. Zygo ani oncidium to urcite nejsu.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Od dnes v Bille akcia na Phaly za 5.99,-
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

kristinagabi Pozri príspevok
Dneska ma prekvapil moj manzel,ze ideme kupit orchideu. Domov sme sa vratili s troma. Potesil ma velmi.
Prosim vas o radu. Prva orchidea neviem aka je,druha je zygopetalum? Nemam ju presadit? Tretia je mini phal. ma asi 20cm. Su velmi pekne. Dufam,ze aj take zostanu...
ja mám tiež calimero, tiež je v substráte podobnom machu a pilín, ktorý veľmi drží vodu a keď som ju dostala, tak bola úplne nasiaknutá, ale nepresádzala som ju, nechala som ju poriadne preschnúť a teraz len prelievam trochou vody raz za 10 dní a už mi ide druhý krát kvitnúť, myslím, že si sa s tým presádzaním nemala ponáhľať, ale možno sa jej nič nestane, dúfam len, že si junechala v tom malinkom kvetináčiku, pretože ak si ju zasadila do väčšieho, zastaví sa ti rast a budeš dlho čakať kým sa aklimatizuje a preberie k životu...držím palce, aby bola ok!!!
0 0
katusik25 katusik25

katusik25 je offline (nepripojený) katusik25

Ma-Ba keď mi cambria tlačí novú hľuzku môžem ju presadiť? Mne sa zdá v substráte nejaká uvoľnená, ale bojím sa, že keď ju teraz presadím, tak mi tá nová hľuzka prestane rásť.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
milka - Keby bolo trošku viac svetla na zvýraznenie farby, ale vyzerá pekne, zdravo.
Ma-Ba prepáč-tu je ,ja to proste neviem
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

katusik- podľa môjho názoru je lepšie nepresádzať. Nie raz som sa presvedčila, že ak mi niečo rastie - tak ako je- teda na nejakom mieste, v nejakom substráte treba to nechať tak, kým to nezosilnie, nezakorení a až tak do toho zasahovať.
Ak nie je podozrenie na hnitie koreňov nepresádzala by som. Aspoň nie teraz, možno na jar. Zosilnie aj nový výhon, keď začne púšťať korienky, vtedy sa má presádzať, aby nové korienky zakorenili v novom substráte.
Naposledy upravil Ma-Ba : 26.11.09 at 13:03
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka - prečo by si nevedela, veď ju pekne vidno. Je veľmi pekná.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

sayly Pozri príspevok
ja mám tiež calimero, tiež je v substráte podobnom machu a pilín, ktorý veľmi drží vodu a keď som ju dostala, tak bola úplne nasiaknutá, ale nepresádzala som ju, nechala som ju poriadne preschnúť a teraz len prelievam trochou vody raz za 10 dní a už mi ide druhý krát kvitnúť, myslím, že si sa s tým presádzaním nemala ponáhľať, ale možno sa jej nič nestane, dúfam len, že si junechala v tom malinkom kvetináčiku, pretože ak si ju zasadila do väčšieho, zastaví sa ti rast a budeš dlho čakať kým sa aklimatizuje a preberie k životu...držím palce, aby bola ok!!!
ja som urobila pred rokom presne to,na co tu upozornujes.Je pravda ze kvetu sa neviem dockat,ale ma nove korene a listy.Dala som ju do trochu vacsieho kvetinacika a do substr.pre klasicke orchidee.Tiez som nervozna ked vidim mokry substrat a radsej presadzam.
0 0
katusik25 katusik25

katusik25 je offline (nepripojený) katusik25

Ma-Ba Pozri príspevok
katusik- podľa môjho názoru je lepšie nepresádzať. Nie raz som sa presvedčila, že ak mi niečo rastie - tak ako je- teda na nejakom mieste, v nejakom substráte treba to nechať tak, kým to nezosilnie, nezakorení a až tak do toho zasahovať.
Ak nie je podozrenie na hnitie koreňov nepresádzala by som. Aspoň nie teraz, možno na jar. Zosilnie aj nový výhon, keď začne púšťať korienky, vtedy sa má presádzať, aby nové korienky zakorenili v novom substráte.
Ďakujem, tiež som si to myslela. Ale viac hláv, viac rozumu, tak som chcela radu.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dakujem vsetkym za rady. Idem nieco o nich pohladat,aby som nahodou nespravila nieco zle .
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Tak tu sú moje krásky. Každý deň mi robia radosť.
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

6.jpg  
7.jpg  
9.jpg  
1/1
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

kkaja Pozri príspevok
Tak tu sú moje krásky. Každý deň mi robia radosť.
pri treťom príspevku a už vkladá prílohy?! Žeby vítaná zmena pravidiel?
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Silvernola Pozri príspevok
pri treťom príspevku a už vkladá prílohy?! Žeby vítaná zmena pravidiel?

Ou, urobila som niečo, čo som nemala? Ak áno, ospravedlňujem sa.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

kkaja Pozri príspevok
Ou, urobila som niečo, čo som nemala? Ak áno, ospravedlňujem sa.
kkaja, nicoho sa nemusis bat, nic zle si nespravila, prave naopak, potesila si nase oci fakt krasnymi orchidkami ;-). Silvernola reagovala len na to, ze niekedy trebalo viac prispevkov, kym si vobec mohla nahodit fotky
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

mne to trvalo 15 příspěvků a mám pocit 12 dní nejméně
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

A tu sme v plnej kráse.
Obrázok 378.jpg  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

lusielaL Pozri príspevok
ja som urobila pred rokom presne to,na co tu upozornujes.Je pravda ze kvetu sa neviem dockat,ale ma nove korene a listy.Dala som ju do trochu vacsieho kvetinacika a do substr.pre klasicke orchidee.Tiez som nervozna ked vidim mokry substrat a radsej presadzam.
ono je to tak, ze kym su listy a korene v poriadku, tak staci nechat substrat len poriadne preschnut a potom polievat len striedmo, kedze moc zadrzuje vodu, presadzala by som len v pripade, keby bolo nieco s korenmi, inak by som nechala orchideiku v klude
1 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Ma-Ba Pozri príspevok
A tu sme v plnej kráse.
nááádhera moc pekné
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Mne predavačka v kvetinárstve povedala, že netreba presádzať, hoci sa mi zdala veľmi mokrá.
Doniesla som ju domov a presadila, kvôli prevencii. Vnútorné korene, ktoré nevidno dostanú na frak najviac,najskôr hnijú pretože mach tam vyschýna nejneskôr.

ra.cermak - ďakujem
Naposledy upravil Ma-Ba : 27.11.09 at 11:51
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Tak a tu je konecne dalsia nova.Uz som bola nervozna,lebo vsetky mam uz okukane a kandidatkam na kvitnutie to nejak dlho trva.
Lucka a Dominika 004.jpg  
Lucka a Dominika 005.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať