Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

beba13 Pozri príspevok
Máš pravdu, normálne ma to pochytilo, no len neviem kam ich budem dávať.
Vies ze na toto nikdy nemyslim ked chcem novu?To uz len potom s nou pobehujem po dome,kde by jej bolo dobre.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
lusielaL Pozri príspevok
Vies ze na toto nikdy nemyslim ked chcem novu?To uz len potom s nou pobehujem po dome,kde by jej bolo dobre.
takto som so sebou vybabrala aj ja.kupovala som ako strelenaa vobec som nerozmyslala co v zime.mam ich na oknach ale balkonove dvere sa otvaraju smerom k oknu.takze teraz tam nemozem mat ziadne kvety lebo by mi pomrzli
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ahojte. Dlho som nicim neprispela, tak sa idem trosku pochvalit no zaroven vas poprosit o radu. Na prvej fotke je orchidea, kt. som uz nedavala nadeje, uz som myslela, ze ju pochovam a ona ma takto milo prekvapila. Zacina jej rast nova rastlinka Na druhej fotke tiez rastie nova rastlinka crievickovcovi, tiez mi robi radost. No na poslednej fotke mam velky problem. Tento crievickovec nie a nie sa vzchopit. Odkedy som ho presadila zostal takyto. Skusala som aj viac polievat, nepomaha. Skusala som aj chladnejsie prostredie, nepomaha, svetla ma dost.. Vie mi niekto povedat, kde moze byt este pes zakopany?
DSC02761.jpg  
DSC02762.jpg  
DSC02760.jpg  
1/1
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

lusielaL Pozri príspevok
Vies ze na toto nikdy nemyslim ked chcem novu?To uz len potom s nou pobehujem po dome,kde by jej bolo dobre.
No ja tiež stale premiestňujem ostatné kvety len aby bolo trochu miesta pre nové orchidky, teraz práve rozmýšľam že si dám vyrobiť väčšiu parapetu do okna.
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Ja mám tiež taký problém.Nemôžem prejsť okolo kvetinárstva bez zástavky pri orchideách.Teraz sa teším na nové okná,kde budem mať 400 mm široké parapety a moje orchidky nebudú konečne utláčané.Maja
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ivus - pekné nové rastlinky, to vždy poteší. Tá posledná nevyzerá najlepšie. Bolo by dobré vybrať ju z kvetináča a pozrieť korene. To vyzerá na odhnívanie koreňov. Pozri a ozvi sa. Alebo možno niekto poradí niečo iné.

A parapety? Tiež som túžila po 400 mm, ale hneď ma zrušili, že to sú široké a tak som si ich nepresadila. Majka tak nech aspoň Tvoje majú viac miesta.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ma-Ba Pozri príspevok
Ivus - pekné nové rastlinky, to vždy poteší. Tá posledná nevyzerá najlepšie. Bolo by dobré vybrať ju z kvetináča a pozrieť korene. To vyzerá na odhnívanie koreňov. Pozri a ozvi sa. Alebo možno niekto poradí niečo iné.
Ma-Ba, korienky su take gumovite, na povrchu oranzove, no ked som jeden trosku nadstrihla zo spodu aby som videla, aky je, tak tam bol krasny zeleny. Co s tym?
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Moje dva nove prirastky, ktore som dostala od priatela Aj ja uz zacinam mat problem s nedostatkom miesta, tak som si povedala, ze sa musim zacat krotit. Ked maju niekde orchidey, vzdy tam par minut postojim, poobzeram, a potom nic nekupim Su to fakt muky.
1p1080194.jpg  
1p1080197.jpg  
1p1080201.jpg  
1p1080202.jpg  
1/1
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

No tak s tou bielou presadenou orchidkou mám asi-určite veľký problém.
Dnes som si všimla, že dnu v substráte má pleseň, nechápem z čoho, veď od presadenia som ju poliala len 1x a aj to minimálne-takmer ani pol deci to nebolo!!! Všetky korene má vysušené-také vráskaté...
Čo mám s ňou urobiť? Veď to bol nový substrát+čierne uhlie a polystyrén... Stojí pri ostatných orchideách a tím nič nie je, sú krásne...poraďte, prosím
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ivus44 Pozri príspevok
Ma-Ba, korienky su take gumovite, na povrchu oranzove, no ked som jeden trosku nadstrihla zo spodu aby som videla, aky je, tak tam bol krasny zeleny. Co s tym?
Ivus - Paphiopedila majú hnedé, chlpaté korene.Ak bol vo vnútri zelený nemal by to byť problém. Boli nové špičky na koreňoch? Ak môžeš daj foto.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Ma-Ba Pozri príspevok
kristinagabi - skús si dať do vyhľadávača Brassia rex.
Ja mám zatiaľ oddelenú rastlinku, ktorú mám z výmeny. Stará pahľuza vyhnala nový výhon, ktorý dozrel do pahľuzy. Bola celé leto vonku, teraz je na okne v miestnosti, kde je teplo, na noc sa trochu ochladí a okrem toho má pohyb vzduchu. Takže čakám čo sa udeje.
Beallara mi tiež dosť rýchlo odkvitla - je menej svetla, v miestnosti teplejšie, takže možno je to normálne.
Po odkvitnutí som ju dala do chladnejšej miestnosti na okno.
Polievanie - je taká veľmi všeobecná zásada - menej svetla, menej tepla - menej polievať.
Dakujem za rady Ma-Ba. Este dobre,ze existuje Google prekladac
Brassia ma na listoch take cierne bodky-flaky. Je to normalne? Hladam,ale vsade vidim len kvety odfotene.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

To mám aj ja na viacerých, ale môže to byť z vody, z rosenia myslím, že nič vážne.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
kristinagabi Pozri príspevok
Dakujem za rady Ma-Ba. Este dobre,ze existuje Google prekladac
Brassia ma na listoch take cierne bodky-flaky. Je to normalne? Hladam,ale vsade vidim len kvety odfotene.
bola som zvedava aka je to orchidea tak som si ju zadala v googli.ked si nalavo hore rozkliknes obrazky tak dole v tretom rade piaty zlava je obrazok s listami ake asi mas.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Ma-Ba Pozri príspevok
To mám aj ja na viacerých, ale môže to byť z vody, z rosenia myslím, že nič vážne.
Myslis tym,ze mam menej rosit alebo polievat? Co mam rosit korene,alebo listy? Len preto,lebo pri phal.musim davat pozor,aby nezatieklo do srdiecka...
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

jajax Pozri príspevok
bola som zvedava aka je to orchidea tak som si ju zadala v googli.ked si nalavo hore rozkliknes obrazky tak dole v tretom rade piaty zlava je obrazok s listami ake asi mas.
Ano,ja mam tu istu Brassiu. Tie flakate su kvety,ale aj listy mam take
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dievcence prosim vas a kde zhanate take zvlasne orchidkyja som u nas este nic take nevidela.tu sa predavaju len uplne bezne typy.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ma-Ba Pozri príspevok
Ivus - Paphiopedila majú hnedé, chlpaté korene.Ak bol vo vnútri zelený nemal by to byť problém. Boli nové špičky na koreňoch? Ak môžeš daj foto.
Nechcem ho chudatko znova vytahovat, uz mal stresov dost Ono su tie korienky take ako vravis, len su take gumovite a zvraskavene, nie su tvrde. Nove spicky nie su. Ale takto je, okedy som ho presadila. Presadila som ho, lebo mal malinko substratu, trcali mu korene a bola tam sama raselina v povodnom substrate. Tak som presadila do subs. na orchidee, co mam. Nejaky nemecky vyrobca to je. Nechcela som do cocochipsov, bo potrebuje jemnejsi substrat. Ale druheho crievickovca, kt. som davnejsie dala do cocochipsov, tak tomu sa dari dobre, to je ten, kde je ta nova rastlinka.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ivus -Korene by mali byť tvrdé. Na prvý pohľad sú nevzhľadné ako drôty. No s tým jemnejším substrátom nie som si istá. Ja ich mám všetky posadené v cocochips + kôra, gril. uhlie. Zatiaľ držia všetky, majú nové výhony a aj kvitnú. Podľa mňa mu ten substrát nevyhovuje, rozhodni sa čo urobíš, ale ja by som ho určite presadila do tých cocochipsov. Ale je to na Tebe.
Naposledy upravil Ma-Ba : 01.12.09 at 07:59
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

kristinagabi Pozri príspevok
Myslis tym,ze mam menej rosit alebo polievat? Co mam rosit korene,alebo listy? Len preto,lebo pri phal.musim davat pozor,aby nezatieklo do srdiecka...
To bolo len konštatovanie. Mám to na rastlinách, ktoré som doniesla z obchodu. Ja nerosím vôbec a polievam v tomto období 1x za týždeň, tie čo sú v chladnejšom prostredí, keď je substrát takmer suchý. 1x za 10 dní.

jajax - občas majú aj zvláštnejšie druhy ako Phaly. 1x so videla Brassiu napr. v Baumaxe, čo ma dosť prekvapilo, alebo tzv. Cambrie rôznych farieb, druhov. Alebo s niekým vymeníš, objednáš podľa ponuky rôznych predajcov.
Naposledy upravil Ma-Ba : 01.12.09 at 08:05
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ma-Ba Pozri príspevok
Ivus -Korene by mali byť tvrdé. Na prvý pohľad sú nevzhľadné ako drôty. No s tým jemnejším substrátom nie som si istá. Ja ich mám všetky posadené v cocochips + kôra, gril. uhlie. Zatiaľ držia všetky, majú nové výhony a aj kvitnú. Podľa mňa mu ten substrát nevyhovuje, rozhodni sa čo urobíš, ale ja by som ho určite presadila do tých cocochipsov. Ale je to na Tebe.
dakujem. ja ho teda presadim do cocochipsov, len dufam, ze este vydrzi, bo nemam preprate ziadne. musim prepierat aspon tyzden.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať