Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

ja sa musim pochvalit mojou orchidejkou....dostala som ju v novembri minuleho roku, kvitla mi cca do marca-aprila..ked odkvitla, tak som s nou nic nerobila, iba som ju v juli presadila do vacsieho crepnika. niekedy koncom oktobra zacala vyhanat novu stonku, tak som sa moooc potesila. povodnu stonku som teda zrezala, lebo som videla, ze nic z nej asi nebude...nova stonka je uz vyssia ako ta povodna zostrihnuta a na tej zostrihnutej mi zacalo rast ocko, takze hadam budem mat 2-stonkovu orchidejku..a podotykam-nehnojim, a polievam iba ked je crepnik nezaroseny-cca kazdy 2-3 tyzden
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

poisonkatka Pozri príspevok
ja sa musim pochvalit mojou orchidejkou....dostala som ju v novembri minuleho roku, kvitla mi cca do marca-aprila..ked odkvitla, tak som s nou nic nerobila, iba som ju v juli presadila do vacsieho crepnika. niekedy koncom oktobra zacala vyhanat novu stonku, tak som sa moooc potesila. povodnu stonku som teda zrezala, lebo som videla, ze nic z nej asi nebude...nova stonka je uz vyssia ako ta povodna zostrihnuta a na tej zostrihnutej mi zacalo rast ocko, takze hadam budem mat 2-stonkovu orchidejku..a podotykam-nehnojim, a polievam iba ked je crepnik nezaroseny-cca kazdy 2-3 tyzden
Polievanie čo 2-3 týždeň sa mi zdá málo
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

dindi22 Pozri príspevok
Dievčatá, POMOOOOC!!!
Poradte čo s ňou?! Dať ju do sáčka? A ak áno, môžte mi niektorá zopakovať postup? Čítala som to už dávnejšie, ale tam sú tie rady roztrúsené...
To je tá biela, už raz presadená, no korene jej hnili ďalej...prečo? Neviem, postupovala som podľa rád...Nechcem o ňu prísť. Dokonca som jej aj kvety odstrihla, aby sa toľko nevysilovala.
A na fotke vidieť niečo také hnedé, tie odhnité korene odstráň a potom odfoť , že koľko ich ostane. A za aký čas si ju poliala po presadení?
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lusielaL Pozri príspevok
Ahoj dindi,podla mojho nazoru si mala pockat.Trva to dlho kym sa v novom substrate spamata.Nevyzera na vyhynutie.Ja ked presadim uz s nou potom nemanipulujem.Chapem,mas o nu strach,no skus byt trochu odvaznejsia.
Ja by som s ňou nič nerobila, lenže tie listy boli čím ďalej horšie. A aj substrát bol úplne celý plesnivý-popritom od presadenia som ho poliala len 1x dažďovou vodou. Bolo vidieť, že korene hnijú-i tie, ktoré boli pri prvom presádzaní zdravučké. To na fotkách je už po zostrihaní tých zhnitých koreňov. Myslíte, že to stačí na zasadenie do črepníka? Netreba to dať do sáčka?
Ja už vážne neviem, čo s ňou? Ona je jediná, s ktorou je furt problém!!!
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

Zdenka175 Pozri príspevok
Polievanie čo 2-3 týždeň sa mi zdá málo
no asi nie je, ked mava zaroseny crepnik a dari sa jej...ona je umiestnena na kuchynskom okne, pod oknom je radiator a zvyknem pred nim susit pradlo, tak mozno tam ma vlhko
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Dnes mi manzel ide kupit darcek a hadajte co - novu princeznu tak sa tesim. Ale tentokrat si dam pozor ze co kupujem. Kupuje mi ju preto lebo vidi ako sa kvolit tej co mam trapim tak aby som mala spravnu motivaciu a potesenie a nie len obavu. Hurrrra a ked uz budem moct pridat foto tak vam ju ukazem
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Zdenka175 Pozri príspevok
A na fotke vidieť niečo také hnedé, tie odhnité korene odstráň a potom odfoť , že koľko ich ostane. A za aký čas si ju poliala po presadení?
Zdenka, tie ostatné sú zdravé, hnili poväčšine tie, čo nemali svetlo-zahrabané v substráte. Ostalo ich asi 6...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

dindi22 Pozri príspevok
Zdenka, tie ostatné sú zdravé, hnili poväčšine tie, čo nemali svetlo-zahrabané v substráte. Ostalo ich asi 6...
6 je dosť . Ja vždy presádzam do nového substrátu, pridávam keramzit, polystyren, drevené uhlie.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ďakujem, dievčatá, za rady.
Už len jedna otázka:-)))...Je už umytá, poškoricovaná-mám ju zasadiť hneď, alebo nechať 1 deň takto volne?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

dindi22 Pozri príspevok
Ja by som s ňou nič nerobila, lenže tie listy boli čím ďalej horšie. A aj substrát bol úplne celý plesnivý-popritom od presadenia som ho poliala len 1x dažďovou vodou. Bolo vidieť, že korene hnijú-i tie, ktoré boli pri prvom presádzaní zdravučké. To na fotkách je už po zostrihaní tých zhnitých koreňov. Myslíte, že to stačí na zasadenie do črepníka? Netreba to dať do sáčka?
Ja už vážne neviem, čo s ňou? Ona je jediná, s ktorou je furt problém!!!
Za aký čas od presadenia si ju poliala.? V tej dážďovej vode neboli škodcovia ?
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Zdenka175 Pozri príspevok
Za aký čas od presadenia si ju poliala.? V tej dážďovej vode neboli škodcovia ?
Nie, s dažďovou vodou polievam všetky, ale len táto je "chorá", ostatným sa krásne darí.
A poliala som ju po týždni, lebo už jej začali chradnúť listy.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zmrzka333 Pozri príspevok
je v novom substrate lebo som ju teraz presadzala kvoli tomu ze korienky zacinali hnit. A teraz sa rozhodujem ako ju budem polievat. Tak teda radsej vrchny substrat nechat v suchu aby sa voda nedostala do srdiecka. Ale asi pockam tych 10 dni.
Prepáč, nespostrehla som všetky súvislosti. Ak je to takto, tak sa mi osvedčilo polievať menej a v tomto prípade by som len preliala. A tých 10 dní by mohlo stačiť.
Polievanie namáčaním sa mi osvedčilo u zdravých rastlín.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dindi22 Pozri príspevok
Ďakujem, dievčatá, za rady.
Už len jedna otázka:-)))...Je už umytá, poškoricovaná-mám ju zasadiť hneď, alebo nechať 1 deň takto volne?
dindi - Ja by som zasadila hneď, ale do úplne malého kvetináča, aby boli korene akoby natlačené, menej substrátu.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
a akym mnozstvom vody ju mam preliat. Je to mala asi mlada phal. Co myslis bude stacit decko vody? A to co vytecie dam prec hned alebo pockam niekolko minut?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ja neviem, ale 1 dcl vody sa mi zdá málo, aby korene dostali dosť vlahy. Určite by som preliala viackrát.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

dindi,pre povzbudenie Ti posielam foto mojich marodov uz mam zaskoricovane tri a chvala Bohu idu pekne.Ked som ich presadzala,tiez nemali slavne korene.Tak ako Ti radila Ma-Ba,zasad do mensieho a polievaj opatrne.Ked som Ti radila namocit,to som nevedela ze Ti aj hnije,tak sa ospravedlnujem.Prajem uspech pri tychto nervoch.
Lucka a Dominika 003.jpg  
Lucka a Dominika 009.jpg  
Lucka a Dominika 010.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
chcela som sa opytatcrievickovec vyzenie stonku z jednej hluzy iba raz alebo viac krat
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lusiela, v pohode...Tvoje sú už z najhoršieho vonku, korene im krásne rastú. Ja si ešte počkám. Musím si kúpiť náhradu, potom ma to nebude tak mrzieť.
Už je teda zasadená v menšom, teraz už len čakať.
Ešte raz ďakujem všetkým za rady-Ma-Ba, Sayly, lusielka, Zdenka...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak nedali mi pokoj tie zvädnuté listy a vybrala som ju z kvetináča a hrôza,odhnité korene.Takúto katastrófu som ešte nevidela. Rozmýšľala som či dať do sáčku alebo zasadiť. Chcela som ich odfotiť, no jak na potvoru batérie vybité. Tak som ju poškoricovala a zasadila a budem čakať. Korene mala vždy lepšie ako druhé.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax Pozri príspevok
chcela som sa opytatcrievickovec vyzenie stonku z jednej hluzy iba raz alebo viac krat
Kvet vyrastie jedenkrát z novej ružice. Sú aj výnimky, napr. Pinocchio - neviem či je to presný názov, ale kvitne veľmi dlho. Vyrastie stonka s pukom, keď kvet odkvitá dorastá nový púčik, z ktorého znova zakvitne.
Tento druh je teplomilný.
Obrázok 512.jpg  
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať