Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Našla som niečo na vlnačku.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  PC090061.jpg
Zobrazení: 35
Veľkosť:  86.7 KB
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Takze dnes som novu orchidku nedostala lebo az zajtra maju dostat cerstve a tie co tam boli, tak to boli len take chudatka. Takze som trochu sklamana ale zajtra si to vynahradim a mozno aj dvojnasobne Takze ak ste tu niekto z Košic tak zajtra sup sup do Hornbachu.
A sice si uz nepamatam ktora z vas mi radila pisat adminovi ale zatial neodpovedal, takze stale nemozem posielat aj foto a to uz mam viac ako 15 prispevkov.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zitulda Pozri príspevok
Ja ale nikde nič nevidím,žiadne červce...kde by som ich mala hľadať?alebo som slepá? Minulého roku mi na bielej bolu také žlté listy ako na obrázkoch. Teraz vyháňa nový stvol (či kejka sa volá?)a na odkvitnutom je chumáč. Už som sa s nimi aj rozprávala aj . To sme ešte mali staré drevené okná. Ale aj tak veľmi pekne ďakujem Vám každej za radu
Toto možno zaberie http://www.perfectplant.cz/insecticide/

Buď to budú červce alebo múčnatka pravá.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Tak nedali mi pokoj tie zvädnuté listy a vybrala som ju z kvetináča a hrôza,odhnité korene.Takúto katastrófu som ešte nevidela. Rozmýšľala som či dať do sáčku alebo zasadiť. Chcela som ich odfotiť, no jak na potvoru batérie vybité. Tak som ju poškoricovala a zasadila a budem čakať. Korene mala vždy lepšie ako druhé.
ahoj...koľko jej zostalo zdravých koreňov? Mala ich dosť na zasadenie?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Toto sú dlho štrajkujúce Cambria, Dend.Phal.,Pinocchio, Ludisia Discolor -začínajú kvitnúť viac ako po roku. Tak ich musím pochváliť.
Naposledy upravil Ma-Ba : 11.12.09 at 10:03
Obrázok 416.jpg  
Obrázok 417.jpg  
Obrázok 424.jpg  
Obrázok 428.jpg  
Obrázok 396.jpg  

1/1
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba Pozri príspevok
Toto sú dlho štrajkujúce Cambria, Dend.Phal.,Pinocchio, Ludisia Discolor -začínajú kvitnúť viac ako po roku. Tak ich musím pochváliť.
Tak gratulujem su super. Vsetky tvoje krasavice su nadherne - ti trosku zavidim
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ďakujem pekne.Aj Tvoje určite budú.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
Kvet vyrastie jedenkrát z novej ružice. Sú aj výnimky, napr. Pinocchio - neviem či je to presný názov, ale kvitne veľmi dlho. Vyrastie stonka s pukom, keď kvet odkvitá dorastá nový púčik, z ktorého znova zakvitne.
Tento druh je teplomilný.
dakujem ti pekne.ten pinocchio je roztomily
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
chcela som si k nicku pridat obrazok a nemozeme prist na to ako sa to robi.poradite mi?skusali sme s muzom vsetko mozne a nic
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
jajax Pozri príspevok
chcela som si k nicku pridat obrazok a nemozeme prist na to ako sa to robi.poradite mi?skusali sme s muzom vsetko mozne a nic
skusali ste v nastaveniach?tam mas kolonku upravit moju fotku alebo nieco take. No a tam mas moznost vybrat fotku z PC tak si u najdes a vlozis. Inak ja som to skusala a mne ju tam nacita ale pri prispevkoch sa mi neukazuje, ale ja som tu nova a mozno prave preto.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Toto sú dlho štrajkujúce Cambria, Dend.Phal.,Pinocchio, Ludisia Discolor -začínajú kvitnúť viac ako po roku. Tak ich musím pochváliť.
Majka-gratulujem u teba sú vždy iba krásky milka
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Milka ďakujem a u Teba čo nové?
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Jej tak ma admin konecne potesil. A este k tomu aj manzel - namiesto jednej orchidky mam 4 nove. Tu su moje nove princezne a ta biela je ten marod uz po presadeni
2009_1211_201352.JPG  
2009_1211_201400.JPG  
2009_1211_201438.JPG  
2009_1211_201450.JPG  
2009_1208_143217.JPG  

1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Aj ja sa teším. Ako mi odkvitli orchidejky, tak do mesiaci im začali rásť kvetné stonky.Toto sú moje prvé stonky,tak sa vytešujem.A na druhej fotke je kejka oddelená v 10/09 a už má 2 stonky,dosť podrástla.Na tretej fotke má čaká prekvapenie, lebo phalu som kúpila odkvitnutú, som zvedavá akej bude farby Na poslednej fotke je phala, ktorá mala jednu stonku a veľké kvety. Teraz jej z dvoch očiek vyrástli stonky a tretia úplne zo spodu. Tak som zvedavá aká bude , keď zakvitne.Nikdy nevieme ako nás prekvapia. No do vianoc ešte asi nezakvitnú.
PC090286.jpg  
PC090287.jpg  
PC090289.jpg  
PC090291.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
zmrzka333 Pozri príspevok
skusali ste v nastaveniach?tam mas kolonku upravit moju fotku alebo nieco take. No a tam mas moznost vybrat fotku z PC tak si u najdes a vlozis. Inak ja som to skusala a mne ju tam nacita ale pri prispevkoch sa mi neukazuje, ale ja som tu nova a mozno prave preto.
takto nam to neslo.otvorili sme moje nastavenia,ovladaci panel a upravit avatar(ako nam poradila zdenka) a ako vidis islo to.skus to tak aj ty.asi to nema nic spolocne s tym ci si nova alebo nie
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Zdenka175 Pozri príspevok
Aj ja sa teším. Ako mi odkvitli orchidejky, tak do mesiaci im začali rásť kvetné stonky.Toto sú moje prvé stonky,tak sa vytešujem.A na druhej fotke je kejka oddelená v 10/09 a už má 2 stonky,dosť podrástla.Na tretej fotke má čaká prekvapenie, lebo phalu som kúpila odkvitnutú, som zvedavá akej bude farby Na poslednej fotke je phala, ktorá mala jednu stonku a veľké kvety. Teraz jej z dvoch očiek vyrástli stonky a tretia úplne zo spodu. Tak som zvedavá aká bude , keď zakvitne.Nikdy nevieme ako nás prekvapia. No do vianoc ešte asi nezakvitnú.
Zdeni jak sa im fajn darí, moje nejako štrajkujú
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
jajax Pozri príspevok
takto nam to neslo.otvorili sme moje nastavenia,ovladaci panel a upravit avatar(ako nam poradila zdenka) a ako vidis islo to.skus to tak aj ty.asi to nema nic spolocne s tym ci si nova alebo nie
Ja som doteraz nemala tu moznost s avatarom ale dnes ma konecne oficialne zaregistroval admin tak sa mi tam objavila aj moznost s avatarom a tak som si pridala fotku aj ja. Ale je tam moznost aj upravit foto tak som si myslela ze mi nefunguje kvoli registracii. Ale vsetko dobre dopadlo a ja uz viem konecne posielat aj fotky. Suuupppeeerrrr
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
este mam otazku. Ked mate phal na parapete, a ked potrebujete vyvetrat izbu tak ho pred tym date do inej miestnosti? Ako to riesite v zime a v lete?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dnes som si v tescu kupila miltoniu za 3,99 eura.ma sice len styri puciky-jeden rozkvitnuty ale velmi sa mi pacila
AAA 005.jpg  
AAA 007.jpg  
AAA 008.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

jajax Pozri príspevok
dnes som si v tescu kupila miltoniu za 3,99 eura.ma sice len styri puciky-jeden rozkvitnuty ale velmi sa mi pacila
Je krásna. Ja som v Tescu tiež videla pár na výber a také aké ešte nemám, ale 2 okná sú len 2 okná a tento rok nie je dokonca ani kam postaviť vianočný svietnik , čo nám každý rok zdobí na Vianoce okno. Som sa nad tým v lete nezamýšlala, keď som mala nakupovaciu mániu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať