Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
zmrzka333 Pozri príspevok
este mam otazku. Ked mate phal na parapete, a ked potrebujete vyvetrat izbu tak ho pred tym date do inej miestnosti? Ako to riesite v zime a v lete?
Ja moje orchidky tiež pestujem na parapete a veru vždy, keď vetráme v zime ich prekladám do inej miestnosti. Naučil sa to už aj môj manžel, čo sa veľmi teším, že je taký ohľaduplný k mojim láskam No a v lete to neriešim sú tam a nevadí im to. Tiež mám ale problém, kam umiestniť vianočný svietnik? Býval v kuchyni na okne ale tohto roku tam majú výhradné právo orchidky, keďže pribudli ďalšie 4ks od minulého roku. Snáď ho tam dám iba na štedrý večer a princezné budú musieť vydržať a potlačiť sa na inom okne pri kamarátkach.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Dievcata dnes rano som si na jednej z novych phalov vsimla toto. Neviete co by to mohlo byt? Mam ju nechat pri ostatnych alebo dat mimo? Co teraz s nou? Na pukoch su take hnede skvrny, aj kvety su take flakate no a jeden list je trochu do hneda.
Naposledy upravil zmrzka333 : 13.12.09 at 18:05
2009_1213_104149.JPG  
2009_1213_104158.JPG  
2009_1213_104206.JPG  
2009_1213_104259.JPG  
1/1
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, aj ja posielam svoje obľúbené. Tie dva kvietky sú vlastne prvé "v zajatí", sú to také sirôtky, ale na stonke sa tlačia i ďalšie. Hádam vykvitnú. A včera som si urobila radosť s novou z Tesca- kúpila som dendrobium, dúfam, že sa jej u mňa bude dariť, lebo tento druh ešte nemám.
1.kv..jpg  
1.kvietky.jpg  
dec.jpg  
dec2.jpg  
dec3.jpg  

den.jpg  
den2.jpg  
1/1
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

vysvetlite mi dievčatá...čo je to kejka? čítam, ba aj súhlas som dala, že aj ja ju chcem, ale ani šajnu nemám čo to je...myslela som, že nový výhonok z akejkoľvek orchidejky, ale teraz keď som pozrela príspevok od jesss- asi som sa mýlila.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

ešte jedna otázka..prečo a do akého sáčku sa dávajú orchikejky?
Ja mám jednu od susedy, chcela ju vyhodiť...má jeden lístok už skoro rok, korienky sú aj nové ale nič sa s ňou nedeje...je v dosť veľkom kvetináči..najbližšie priložím fotku ak poradíte budem rada.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zitulda Pozri príspevok
vysvetlite mi dievčatá...čo je to kejka? čítam, ba aj súhlas som dala, že aj ja ju chcem, ale ani šajnu nemám čo to je...myslela som, že nový výhonok z akejkoľvek orchidejky, ale teraz keď som pozrela príspevok od jesss- asi som sa mýlila.
No v príspevku 3490 má kejky. To rastie nová rastlinka na pôvodnej.Na vrchu ich vidieť. Keď má dosť korienkov tak sa odsadí a má o jednu viac.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zitulda Pozri príspevok
ešte jedna otázka..prečo a do akého sáčku sa dávajú orchikejky?
Ja mám jednu od susedy, chcela ju vyhodiť...má jeden lístok už skoro rok, korienky sú aj nové ale nič sa s ňou nedeje...je v dosť veľkom kvetináči..najbližšie priložím fotku ak poradíte budem rada.
Keď odhnijú korene a aby prežila používa sa sáčková metoda. Vraj to trvá aj 4 mesiace. A pokiaľ má rastlinka málo koreňov je lepšie zasadiť ju do menšieho kvetináča. Napríklad si urob z PET flaše.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, tak nakoniec máme svietnik v obývačke
Phaly som poposúvala viac k sebe, Dendrobko a Zygopetalum sú v spálni a zvyšok nekvítnúcej "buriny" na skrini. Ono pomestili by sa ako tak aj do tej obyvky, ale to by som nemohla ani okno otvoriť a to ja potrebujem, minimálne 1x za deň, aby som vedela, ako je vonku, keď sa chceme s deťmi vyvetrať.
Dendrobko ma teší najviac, už rátam dni, kedy zakvitne
PB018210.JPG  
PB238331.JPG  
PC038402.JPG  
PC128419.JPG  
PC128422.JPG  

PC128423.JPG  
PC128425.JPG  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dominica dobre si to vyriesila.ale nebojis sa ze ked otvoris okno tak ti pomrznu.to okno sa otvara smerom k nim.preto ja teraz nemam orchidee v obyvacke lebo balkonove dvere sa otvaraju smerom k oknu kde mam kvety.
s tym dendrobkom ti to vyslo,budes ho mat namiesto vianocnej hviezdy
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Zitulda Pozri príspevok
vysvetlite mi dievčatá...čo je to kejka? čítam, ba aj súhlas som dala, že aj ja ju chcem, ale ani šajnu nemám čo to je...myslela som, že nový výhonok z akejkoľvek orchidejky, ale teraz keď som pozrela príspevok od jesss- asi som sa mýlila.
Je to nová orchidejky narastená na kvetnej stonke a oddeluje sa od materskej rastliny až keď jej narastú vzdušné korene.

Pekný deň
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ahojte...poraďte mi, čo je to za potvoru, najväčšiu som našla cca 3 mm veľkú, snažila som sa to, čo najviac priblížiť, potrebujem poradiť ako na ňu, myslím, že som si ju priniesla na jednej orchideike a teraz sa toho neviem zbaviť, oberám ich každý deň, no stále ich pribúda, najprv boli len na listoch a teraz aj pri kvetoch, síce sa mi nezdá, že by ubližovali, ale asi ich ešte nieje toľko, aby mi ohrozovali rastliny...no jednoducho sa ich chcem zbaviť a neviem ako...evidentne mechanické odstránenie nepomáha...vyzerajú ako vata
11122009673.jpg  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tak dočítala som sa, že sú to červce, tak keď mi niekto bude vedieť poradiť, budem rada, aký postrek na ne treba?...inak začala mi kvitnúť ďalšia orchideika, tá na ktorej som si to priniesla, len ma hnevá, že rozkvitli 3 kvety a neviem, prečo ostatné púčiky odpadli, aj na novej stonke mi začínajú uschýňať púčiky úplne malinké, ona bola celkovo taká chudinka, keď mi ju mmôj muž kúpil a stále to tak je, ale len, čo sa týka kvetov...napr jeden je úplne pekný a druhý kvet je len zo 4 okvetných lístkov, neviem prečo, normálne mu jeden chýba...poobede nahodím foto...len mi prosím poradte, čo zaberá na tú háveď...ma-ba vieš ako na to?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly- tiež som si ich niekoľkokrát priniesla z obchodu. Žiaľ s chémiou neporadím. Naozaj zbieram len mechanicky. Dokonca som ju nechala medzi ostatnými občas skontrolovala, odstránila a nerozšírilo sa. No asi je správnejšie orchidku dať "do karantény" a čistiť. Iné neporadím.
A opadávanie púčikov - je krátky deň, teplo zmeny. To treba vydržať veď ona sa rozkvitne keď bude čas. A štyri lístky -orchidky nás niekedy prekvapia rôznymi zvláštnosťami.
Prajem Ti veľa trpezlivosti s potvorami, teda s ich odstraňovaním, snáď ešte to, že treba si všimnúť po listoch miniatúrne biele bodky. Ony sa totiž pohybujú a rastú. Ja vtedy poriadne utieram listy po obidvoch stranách. Iné neviem poradiť. Nech sa darí.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
sayly- tiež som si ich niekoľkokrát priniesla z obchodu. Žiaľ s chémiou neporadím. Naozaj zbieram len mechanicky. Dokonca som ju nechala medzi ostatnými občas skontrolovala, odstránila a nerozšírilo sa. No asi je správnejšie orchidku dať "do karantény" a čistiť. Iné neporadím.
A opadávanie púčikov - je krátky deň, teplo zmeny. To treba vydržať veď ona sa rozkvitne keď bude čas. A štyri lístky -orchidky nás niekedy prekvapia rôznymi zvláštnosťami.
Prajem Ti veľa trpezlivosti s potvorami, teda s ich odstraňovaním, snáď ešte to, že treba si všimnúť po listoch miniatúrne biele bodky. Ony sa totiž pohybujú a rastú. Ja vtedy poriadne utieram listy po obidvoch stranách. Iné neviem poradiť. Nech sa darí.
oni svine malé, sa mi už rozmnožili na všetkých orchideikách, teda na tých, čo som mala pri nej a to je väčšina, ale dnes si ich po jednej budem brať a čistiť, nič iné mi nezostáva, karanténa je v mojom prípade už zbytočná, celé ich vyutieram a budem to robiť každý deň, tie veľké mám len pri kvetoch, ale je ich dosť, chcela som si robiť labáky z fyziky, ale budem sa venovať orchideikám
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Sayly,tak miesto fyziky prirodoveda,vzdelavas sa aj tak.Ja som na stastie este nemala nijake potvory.A momentalne sa neviem dockat kym mi rozkvitnu tieto dve,hlavne ta trojstonkova,to je moj prvy rekord.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
1/1
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Sayly, našla som niečo o červcoch, tak ti to tu prilepím, možno pomôže... Zároveň držím prsty, aby sa Ti podarilo zvíťaziť...

Červci
Příznaky.
Objeví se bílé chmýřovité útvary na listech a v úžlabí listu . Napadené rostliny jsou lepkavé od medovice(exkrementy) a bývají pokryté černí. Škůdci také mohou napadnout kořenový systém rostlin. Červci mají tělíčko kryté bílými voskovými výpotky.
Škodlivý činitel.
Různé druhy červců např.Pseudococcus a Planococcus. Je to měkký hmyz, šedobílé barvy,bez křídel,délka 5mm. Na těle mají často bílá vlákna voskové konzistence.

Příklad ošetření text v plném rozsahu zkušenost kterou mě poslal Lubelan Bohuslav(Děkuji)
Doniesol som si ich ani neviem odkiaľ. Keď som ich objavil boli už na 3orchidkách. Najprv som skúšal mechanický zber ale tie potvory sa tak množili, že nebola šanca. Potom som ich skúšal utierať jarovou vodou, ale ani to nemalo nejaký výrazný účinok. Nakoniec som zistil, že na ne účinkujú dva prípravky Sumithion Super a Mospilan. Obidva sú systémové insekticídy to znamená, že okrem postreku sa môžu rastlina aj poliať. Insekticíd sa dostane do tkaniva rastliny a tá sa stane pre škodcu jedovatou. Zohnal som Mospilan a orchidky som postriekal aj popolieval. Už na druhý deň bolo vidieť výsledky.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lusi to je dobré. Tri orchideárky pre každú jedna stonka. Tak nech Ti krásne rozkvitnú.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
dievcata a mne nepomozete? na predoslaj strane som vas prosila o pomoc. prispevok 3503. Co to je? Dnes mi tie najviac flakate puky odpadli. Kvety zatial drzia ale su flakate aj tie. Pomoc
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

lusielaL Pozri príspevok
Sayly,tak miesto fyziky prirodoveda,vzdelavas sa aj tak.Ja som na stastie este nemala nijake potvory.A momentalne sa neviem dockat kym mi rozkvitnu tieto dve,hlavne ta trojstonkova,to je moj prvy rekord.
Ak zakvitnú tak ich potom prilož, pokocháme sa.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zmrzka333 Pozri príspevok
dievcata a mne nepomozete? na predoslaj strane som vas prosila o pomoc. prispevok 3503. Co to je? Dnes mi tie najviac flakate puky odpadli. Kvety zatial drzia ale su flakate aj tie. Pomoc
mne sa zda ze to je nejaka plesen. Kropis kvety?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať