Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

Pekne
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
A tu je moja meninová ... z Kauflandu ....

... a ešte sa musím pochváliť. Opäť som vzkriesila sáčkovou metódou jednu orchidejku. Bola to tá, ktorej odnilo srdiečko a dnes som pozerala a zo stredu začal pučať nový lístok
dendrobium.jpg  
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
dindi22 Pozri príspevok
Foza, a ty dnes nič? Žiadnu si si nevybrala?
Vybrala som orchidku svokruše pod stromček a aj deti jej chcú ešte kúpiť dnes. Pôjdem vybrať s nimi potom pofotím. Ja som ale kúpila v kvetinárstve bo vo štvrtok nemali pekné, tak som šla kúpiť tam, ale dnes pôjdem do Tesca. Sebe som ale nekúpila žiadnu, zatiaľ odolávam a aj tak by nebolo miesto kvôli vianočnému svietniku v kuchyni na parapete ostali iba dve orchidky a v spálni som ich musela potlačiť. Musím vydržať do jari.
0 0
jpokorny jpokorny

jpokorny je offline (nepripojený) jpokorny

Orchidei sú krásne kvety, jednu som kúpil svokre
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes som si kúpila nádherné orchidee, lacno, len za 4,99€ za kus v Baumaxe. Ani som si nevedela vybrať, takú širokú ponuku rôznych druhov som ešte nevidela. Doma som povedala, že to mám od nich na meniny, aby mi nenadávali, že som zase neodolala, ale ozaj sa nedalo:-))))
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

truch Pozri príspevok
Dnes som si kúpila nádherné orchidee, lacno, len za 4,99€ za kus v Baumaxe. Ani som si nevedela vybrať, takú širokú ponuku rôznych druhov som ešte nevidela. Doma som povedala, že to mám od nich na meniny, aby mi nenadávali, že som zase neodolala, ale ozaj sa nedalo:-))))
Však nám ich pofoť, nech sa pokocháme...:-))
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dievcata a chlapci ako Vas obdivujem za tie nakupi svokram.Ja ked uz nejaku drzim,tazko ju dam z ruk.Ale tiez ma to napadlo ako jedna z moznosti na darcek.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ja som len jediný raz dávala orchideu ako darček(susede), ale bolo mi ťažko...Bola krásna-vyberaná z lásky, no mala som sto chutí si ju nechať...
Ale keď vidím, ako sa o ňu pekne stará, tak som spokojná...Je krásna, od leta stále kvitne...
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

:--
lusielaL Pozri príspevok
Dievcata a chlapci ako Vas obdivujem za tie nakupi svokram.Ja ked uz nejaku drzim,tazko ju dam z ruk.Ale tiez ma to napadlo ako jedna z moznosti na darcek.
Komu, tiež svokre, alebo sestre?:
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Sestra tiez neodmietne a svokru na to velmi zvykat nechcem..
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

Ahojte. Dnes som bola v hypernove, a mali orchideje za 3€! a taký úžasný výber. Hneď boli dve moje neviem, či to všade je taká akcia, alebo len u nás v snv.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

karixa Pozri príspevok
Ahojte. Dnes som bola v hypernove, a mali orchideje za 3€! a taký úžasný výber. Hneď boli dve moje neviem, či to všade je taká akcia, alebo len u nás v snv.
Ahoj, ja som dnes obehala lidl, hzpernovu a ziadne akcie, v lidli neboli a v hzpernove vyse 7 Euro. Nakoniec sme behli do Baumaxu a tam som neodolala a kupila dve, ciklamenovu a bielu po vyse 5 Euro.
Takze nie v kazdom meste je akcia, je to podla ich zasob.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Adi, v každom meste by mala byť tá akcia, len záleží, ako rýchlo sa rozpredajú. U nás asi pred mesiacom bola jedna z akcií, orchidee sa vypredali behom dvoch dní...teraz je našom v Tescu akcia už cca 4 dni, no zrejme okrem mňa a pár ľudí si orchideu nik nekúpil. Všetky sú ešte tam. Je mi ich tam ľúto, stoja tesne za dverami, v prievane.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
vcera mali u nas v tescu,kauflande aj lidli plno orchidei.teraz sa to asi tak nepredava,ludia sa boja zimy.ja som odolala lebo uz nemam miesto a ziadna nebola mimoriadna.yakze sa mi odolavalo dost lahko
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

jajax, ja nedokážem odolať ani keď tam nenájdem žiadnu výnimočnú...
Furt odídem s nejakou-i keď len obyčajnou...
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
A ja som sa zapovedala, ze kym nevypestujem ziadnu svoju novu stonku a nezacneme kvitnut, dovtedy si ziadnu novu nekupim
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ja som bola vcera v hypernove u nas a mali tam take bezne orchidky ale uz tam na nich bolo vidno ze nie je o ne postarane ako treba lebo vacsina mala puky tesne pred odpadnutim aj listy mali nie v dobrom stave a boli tam aj niektore ktore mali zvednute listy. Boli tam 3 take flakate - dalmatinkovske ale neboli pekne. No a mali iba phalaenopsis a nic vynimocne. Takze som odolala.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Dnes sme boli konečne kúpiť orchidku, lebo včera mi to časove nevyšlo, ale boli už riadne prebraté. Kúpili sme bielu ale je nádherná.Keď budem mať čas odfotím aj tú ružovú čo som kúpila v kvetinárstve. Dúfam,že sa budú svokre páčiť. Až ma pichalo pri srdci, keď som stretala ženy, čo si hrdo vykračovali v náručí s nezabalenými orchidkami. Ja som moje balila do igelitiek, termo tašky a na záver do takej celtovej tašky aby chúúdatká neofúklo.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

karixa Pozri príspevok
Ahojte. Dnes som bola v hypernove, a mali orchideje za 3€! a taký úžasný výber. Hneď boli dve moje neviem, či to všade je taká akcia, alebo len u nás v snv.
Mne dnes v tej istej hypernove priatel tiez jednu kupil. Je pekna, rozvetvena, len dufam, ze jej puky neopadaju. Jeden urcite pojde dole, ale ostatne sa dufam udrzia. Ked odfotim, pridam foto.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ivus44 Pozri príspevok
A ja som sa zapovedala, ze kym nevypestujem ziadnu svoju novu stonku a nezacneme kvitnut, dovtedy si ziadnu novu nekupim
Neverím...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať