Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Ešte chcem počkať, kým trošku viac narastie. Lístky sa mi zdajú už dosť veľké ale vzdušné korienky sú ešte krátke. Snáď možno okolo februára. Uvidím.
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

Dobrý den,
mala by som jednu otazku.. po vykvitnuti mi zostala stonka, tu som ako viaceri pisali nad tretim kolienkom odstrihla,ale zacalo ju nejako susit a neviem preco. Vysla sice aj dalsia stonka ,ta o chvilu bude kvitnut ,ale neviem co s tou prvou.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Od ježíška manželce-
027.JPG  
028.JPG  
029.JPG  
1/1
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Ahojte, mám orchidejku, od minulého roka, vyhnala výhonok, krásne vyhadzovala puky a bum! Prvý odpadol, vysušil sa, druhý rozkvitol, a zas tretí vyschol, štvrtý sa dží, piaty vyschol, šiesty sa drží, len malý púčik a vedľa neho len mierne vykuknutý z posledného očka a už žltne. ja tomu nerozumiem, bojím sa , aby aj ďalšie nevyschínali, alebo to bude len takto na striedačku?? ale to je fakt škoda, každého jedného a tak som sa na ne tešila, poraďte, neviete v čom je chyba???
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Dobrý sviatočný deň všetkým, opadávanie pukov môže byť spôsobené tmavými, krátkymi dňami, alebo ovocím v miestnosti, alebo ešte úplne všeličím iným.
Ak zožltne stonka môže sa odstrihnúť asi 2 cm nad substrátom.
0 0
katusik25 katusik25

katusik25 je offline (nepripojený) katusik25

tara464 Pozri príspevok
Včera mi mama kupila 2 orchidee po 0,33E a to boli take lacne len preto ze jedna mala trosku take dolamane listy a druha zlomenu stonku.
No super nákup. Do Flory sa treba zaregistrovať so živnostenským listom??? Mňa tam manžel nejako nechce zaviesť, asi vie ako by to skončilo.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahojte,viacere mame v tomto obdobi problem s opadavanim pucikov,aj ja som kupovala minule orchidku a asi dva odpadli ale nedavam vinu zeby ju ofuklo,to teraz je skratka tak,ako pisala aj Ma-Ba.Dnes sa mi tiez jedna zacala rozvijat a tiez sa tesim kazdemu kvietku.Jezisko teraz nepriniesol ziadnu,ale manzel mi to musi vynahradit,lebo ma vcera oblial kavou.A este:foza-Ty sa nezdas,gratulujem k tym uspechom na fotkach.
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Ahoj, ja chodím do FLory v Ža, netreba sa tam registrovať, stačí, ak je tam registrovaný manžel, príp. niekto tvoj známy a pri pokladni len nadiktuješ jeho meno a oni ti naň vystavia blok o zaplatení, nikto sa ma nič nikdy nepýtal v akom sme vzťahu.-chodím na otcovu živnosť, chodí naň aj svokra. Do akej flory chceš ísť ty?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Práve je celá rozkvitnutá.Ako zaujímavo jej narástli kvety. Podľa veľkosti z prava od najväčšieho po najmenší. Na konci ako vidieť púčik uschnul. No vedľa už zas rastie nový.
PC190311.jpg  
PC190314.jpg  
1/1
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
Zdenka175 Pozri príspevok
Práve je celá rozkvitnutá.Ako zaujímavo jej narástli kvety. Podľa veľkosti z prava od najväčšieho po najmenší. Na konci ako vidieť púčik uschnul. No vedľa už zas rastie nový.
krááásna
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
foza-tie bledoružové su super,tiež je zaujimavá tá viacposchodová a zaujala ma tiež posledná,ako sa volá?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Tieto orchidejky sa rozhodli, že ma potešia . farbu tej druhej ešte neviem
1.jpg  
2.jpg  
1/1
0 0
katusik25 katusik25

katusik25 je offline (nepripojený) katusik25

KittyS Pozri príspevok
Ahoj, ja chodím do FLory v Ža, netreba sa tam registrovať, stačí, ak je tam registrovaný manžel, príp. niekto tvoj známy a pri pokladni len nadiktuješ jeho meno a oni ti naň vystavia blok o zaplatení, nikto sa ma nič nikdy nepýtal v akom sme vzťahu.-chodím na otcovu živnosť, chodí naň aj svokra. Do akej flory chceš ísť ty?
Tiež do Žiliny, počula som, že sa tam hodí viac ako v Baumaxe. Tak na skusy.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
milka 60 Pozri príspevok
foza-tie bledoružové su super,tiež je zaujimavá tá viacposchodová a zaujala ma tiež posledná,ako sa volá?
Ďakujem, veľmi sa z nich teším a tá posledná je Ludísia Red Velvet.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
No, dnes sme boli u svokry z vianočným darčekom a nedalo mi neodfotiť pre Vás tú nádheru čo má. Zatiaľ 43 kvetov a keď rozkvitnú všetky, malo by ich byť 62
IMGP2662.jpg  
IMGP2665.jpg  
IMGP2664.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
foza Pozri príspevok
No, dnes sme boli u svokry z vianočným darčekom a nedalo mi neodfotiť pre Vás tú nádheru čo má. Zatiaľ 43 kvetov a keď rozkvitnú všetky, malo by ich byť 62
no nemam slovtaka nadhera
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Foza, ak by Tvoja svokra potrebovala orchideu trošku "skrotiť", u mňa by sa to zaručene podarilo! Všetkých 7 mi postupne vyhynulo, aj keď majú ideálne podmienky na krásny život a ich "pestovateľka-przniteľka" je na tejto stránke odchovaná... zrejme si ich uriekam :-((( iný dôvod nevidím... :-(((
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ja to vidím trošku inak. Veľmi sa mi páčil výrok, ktorý som počula v jednom filme. Pokúsim sa citovať "Mladíku, víte co je šílenství? Dělat pořád to samé a očekávat jiný výsledek." Často mi to pomáha nielen pri pestovaní, ale aj v živote.
0 0
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

Nadhera naozaj
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

jess Pozri príspevok
Nepoteším Ťa, tie žlté púčiky isto odpadnú . Mne včera jedna orchidea rozkvitla (asi pod stromček ), ale druhej veru tiež posledné 2 púčiky odpadnú. Tak isto zožltli, asi ich ofúklo, keď som vetrala. Táto ešte nerozkvitla, mala 6 púčikov, dúfam, že aspoň tie 4 ostanú. a som veľmi zvedavá, ktorá to je orchidea. Teším sa na rozkvitnutie ako malé decko
myslela som si, že isto opadnú, len som dúfala...
mne opadli 4 puky a svokre opadnú asi ostatné, ale hovorila som jej, že keď sme ju kupovali vyzerala pekne, ako ktovie ako ich oni prenášali, no je nádherná, ani ja takú nemám...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať