Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
janka.koc Pozri príspevok
Dievčatá ako často zvyknete menit substrát?
Sačí každé 2-3 roky.Ale ked je nejaký problém možeš aj skor.
0 0
monimka monimka

monimka je offline (nepripojený) monimka

kdo my poradi jak se davaj fotky do temy chci se taky pochlubit
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
monimka Pozri príspevok
kdo my poradi jak se davaj fotky do temy chci se taky pochlubit
Dole maš take okienko daš si formatovať odpoved a potom sa ti otvori okienko a tam si klikneš na sponu a tam si stiahneš fotku s počitača potom daš odoslať a to je všetko
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

mata10 Pozri príspevok
Dole maš take okienko daš si formatovať odpoved a potom sa ti otvori okienko a tam si klikneš na sponu a tam si stiahneš fotku s počitača potom daš odoslať a to je všetko
Ono sa to zdá byť jednoduché,ale mne sa to stále nedarí.Už je to tak.Som skrátka antitalent.
0 0
monimka monimka

monimka je offline (nepripojený) monimka

tak to ja asi taky vubec se my to nedari možna na to pridu
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
rozborova Pozri príspevok
Ono sa to zdá byť jednoduché,ale mne sa to stále nedarí.Už je to tak.Som skrátka antitalent.
keď to nejde takto teoreticky, tak prakticky - popros ak máš väčšie dieťa (aj mužíka), nech ti to ukážu, oni majú väčší talent ...
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

monimka Pozri príspevok
tak to ja asi taky vubec se my to nedari možna na to pridu
Niekedy to vraj ide až po istom počte príspevkov.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

monimka Pozri príspevok
tak to ja asi taky vubec se my to nedari možna na to pridu
Skús sa pozrieť, či tam máš takúto spinku . Ak ju tam nemáš, tak možno preto, že si zatiaľ pridala málo príspevkov.
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

monimka Pozri príspevok
tak to ja asi taky vubec se my to nedari možna na to pridu
Aspoň že nie som sama.Ale veď my na to prídeme.
0 0
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

takto vyzera ked sa daju uz davat fotky az to nemas mas este malo vlozenych prispevkou ja som potreboval 25 a potom som mohol davat sem fotky
Naposledy upravil jsomsak : 06.06.10 at 16:03
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

monimka Pozri príspevok
tak to ja asi taky vubec se my to nedari možna na to pridu
fotky budeš môcť pridať až po aktivovaní účtu, kedy to bude, to je len na adminovi, sú aj taký, čo sa im to podarilo už pri prvom príspevku, niektorí čakajú aj dlhšie, ja som mohla až po 15 príspevkoch, skús sa obrátiť na admina
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Neviem či sa to podarilo,ale skúšam.Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  023.jpg
Zobrazení: 41
Veľkosť:  45.5 KB
029.jpg  
024.jpg  
025.jpg  
026.jpg  
028.jpg  

1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Dnes som s hrôzou objavila na jednej phale červca, už len tem mi chýbal...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som polievala po 10 dňoch a tiež som si všimla nejaké mušky Šup na karanténu a budeme sledovať a to sú mesiac čisté.
0 0
monimka monimka

monimka je offline (nepripojený) monimka

tak jsem na to prišla konečne to su me krasky
P6220086.jpg  
P6220087.jpg  
P6220088.jpg  
P6220085.jpg  
P6220084.jpg  

1/1
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dievčence prirábate si na každej tie kvetinky? Mne budú kvitnúť štyri a na každej je asi 3 - 5 pukov. Ale som im vďačná aj za tie.

Chcem Vás poprosiť, presadila som 3 orchidee do novej kôry. Darí sa im fajn, aj tá kôra vyzerala dobre, aj orchideiky odvtedy sú v pohode. Len mi začali po byte lietať maličké mušky, vyzerajú ako také ovocné alebo ešte menšie. Určite je to z tej novej kôry. Čo s tým spraviť? Ďakujem.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

zmrzka333 Pozri príspevok
presne tie - rychlo behaju ale vedia aj lietat, tak taku som videla na jednej orchidke ked som ju ponarala tak behala po kvetinaci. Tak som si ju potom pozerala dokladne a nasla som milimetrove daco na lupenoch kvetov a cervce som citala ze su bud na listoch alebo na korenoch. Mozu byt aj na kvetoch? Vizeralo to len ako mini spinka - skoro sa to nehybalo ale ked som to dala dole tak na ruke sa mi to pohlo.
Moje mali pôvod len v kvetináči. Na rastlinku mi nešli vychádzali cez dierky v kvetináči také malinkaté čierne potvorky. Pripadali mi ako malé lienky. No v miske už boli asi staršie jedince boli také mušky bielo šedé. A neskôr lietali - to by mali byť štítničky.Mne jarová voda nezabrala . Nakoniec som ich vyhubila prípravkom z kvetinárstva.Aj im požrali korene.Červce asi nelietajú. Skús toto prečítať či ti to nepomôže http://www.kvetyazahrada.sk/page.php?id=331
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

bych řekl smutnice mají rády mokrý substrát je problém je vyhubit
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Zdenka175 Pozri príspevok
Moje mali pôvod len v kvetináči. Na rastlinku mi nešli vychádzali cez dierky v kvetináči také malinkaté čierne potvorky. Pripadali mi ako malé lienky. No v miske už boli asi staršie jedince boli také mušky bielo šedé. A neskôr lietali - to by mali byť štítničky.Mne jarová voda nezabrala . Nakoniec som ich vyhubila prípravkom z kvetinárstva.Aj im požrali korene.Červce asi nelietajú. Skús toto prečítať či ti to nepomôže http://www.kvetyazahrada.sk/page.php?id=331
tu stranku poznam
tak ja som nasla len tu malu musku a uz som ju nenasla a zatial ani tie biele mini cuda. Dala som aj zlte lepiace dosticky do kazdej orchidky ale zatial nic nie je vidno. Tak som zvedava co bude dalej ale sledujem ich kazdy den. Mne to skor ide do cervcov ale este babatka. tak som zvedava co sa bude diat lebo orchidka je v poriadku
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Krásne Vám to kvitne. Moje sa snažia tiež, len trochu pomaly Pinocchio a Cattleya ukazujú púčiky. Phal má zatiaľ len dva kvietky.
Obrázok 506.jpg  
Obrázok 509.jpg  
Obrázok 512.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať