Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Jara Pozri príspevok
Ja mám 2 miniorchidky a z jednej som zasadila kejku. Miniorchidky majú iný substrát, taký machový. Ja ich stále mám v tých malinkých a aj v tom bielom porcelánovom. Darí sa im úžasne, už mi 2x kvitli a teraz jedna má novú stonku aj zase novú kejku. Jednu kejku som ale presadila do riadnej kôry a trošku väčšieho plástového kelímku, lebo som nemala mach a zatiaľ vyzerá krásne. Pozri si skoršie príspevky, mám ich tam priložené. Mám takú istú ako ty a ešte žltú s bordovým. Takže nepresádzaj, počkaj kým odkvitne lebo mne na odkvitnutej pustila novú stonku a ešte aj zakvitla. Pozri si pár príspevkov dozadu.
Ahoj Jarka, ďakujem za rady. Budem ju mať pekne v tom pôvodnom kým bude pekne rásť a kvitnúť.
0 0
monimka monimka

monimka je offline (nepripojený) monimka

MA-BA a jaka je vhodna doba nechci si to pokazit a jak to oddelit od sebe odlomit to
Naposledy upravil monimka : 08.01.10 at 15:29
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hnilobu srdiečka som mala na dvoch orchidkách v oboch prípadoch boli korene zdravé, takže som si ich zachránila. obe si po čase vyhnali z boku zo spodku novú rastlinu - listy, jednu mám momentálne v stave kvitnutia.druhá zatial vyhnala len nové listy/2ks malé/ zo spodku, takže to si ešte pekne počkám.lebo staré listy pri prvej postupne odpadli, a vyrástli nové.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

monimka - ak Ťa to veľmi nesúri počkaj do jari. Uvidíš aké veľké korene narastú. Oddeliť sa dá rôznym spôsobom. Najprv skúsim jemne odtrhnúť, alebo skôr odlúpiť ak to nejde používam skalpel, ktorým miesto narežem. Malo by to ísť celkom ľahko.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ešte niečo pre zaujímavosť. Taký malý experiment. Kúsok Dendrobia Nobile vyhnal 2 ml. rastlinky je starý asi 2,5 roka. V r. 2009 bol posadený do zeme a bol celé leto vonku. Zapustil korienky, na jeseň som ho vybrala a posadila do zeme + zeolit. Teraz má substrát stále vlhký. Zdá sa, že niečo z neho bude.
Obrázok 518.jpg  
Obrázok 520.jpg  
Obrázok 521.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ma-Ba Pozri príspevok
Ešte niečo pre zaujímavosť. Taký malý experiment. Kúsok Dendrobia Nobile vyhnal 2 ml. rastlinky je starý asi 2,5 roka. V r. 2009 bol posadený do zeme a bol celé leto vonku. Zapustil korienky, na jeseň som ho vybrala a posadila do zeme + zeolit. Teraz má substrát stále vlhký. Zdá sa, že niečo z neho bude.
No kto to umí, tak to umí. Gratulujem
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Musím sa pochváliť, moje cymbídko rozkvitlo z 9 pukov, 2 puky odpadli a 7 rozkvitlo ! fotky prilepím - kto ho vidí, každý obdivuje ! Naozaj krása!
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

zmrzka333 Pozri príspevok
Vosky su biele? lebo to bolo sito biele
Dakujem pekne za rady, ano nechavam preschnut, ja polejem raz za tyzden, necham vodu odtiect do crepnika a vylejem tak neviem prečo, lebo len na jednej to mam. A dakuejm za tip na substrat
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
zmrzka333 Pozri príspevok
no tak sa mi podarilo odfotit to male biele cudo. Dnes som nasla nove na kvete. Asi to budu cervce tak sa pozrite. Mam uz kupeny mospilan ale neviem ako ho rozriedit na orchidku lebo to tam uvedene nie je:poradte
Zmrzka no ja by som to zatial nepostrekovala ničim, len sa snaž to vsetko vyzberať mne pomohlo len to. držím Ti palce.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
daen Pozri príspevok
Mojej orchidei sa dostala voda do srdiečka a začali listy odpadávať, čo mám robiť má este 4 listy ale srdiečko v strede je obschnuté od listov ktoré odpadli. Ináč korene sú zdravé aj ostatné listy. čo mám robiť? čakať kým sa nejakým zázrakom nepreberie? Alebo použiť sáčkovú metodu?
Ahoj podľa mna ak je srdiečko zdrave aj korene tak nevidim dôvod na sačkovu metodu len ju zasad a pár dni nepolievaj. Veľ šťastia.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Zitulda Pozri príspevok
....nááááá a teraz ma určite nempochválite. Písala som predtým, aký mám problém... sú to Vlnatky...osprchovala som všetky viac ako pred týždňom ( okrem toho jeden výhonok na konci s pupencami sa mi ulomil, lebo sa mi črep vyšmykol z ruky a vo vzduchu som ho chytala. Čo som s ulomeným urobila...keď dám fotky z mobilu do PC...priložím. Ale dnes, ked som videla, ze sú tu potvory zas, neuveríte a poviete tá baba nemá rozum...postriekala som ich OFF-om na komáre. že čo sa s nimi udeje ...uvidím, možná, že sa budem , alebo mi zostanú oči pre moju blbosť iba pre. No tak a teraz budem iba každý deň striehnúť čo je s nimi.-aj napíšem info správy.
Zitulda držím ti všetkých 20 palcov aby sa ti držala a krásne zakvitla ale není to dobrý nápad orchidky sprchovať.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
janka51 Pozri príspevok
Zmrzka no ja by som to zatial nepostrekovala ničim, len sa snaž to vsetko vyzberať mne pomohlo len to. držím Ti palce.
v knihe o orchideach aj na nete som sa docitala ze mechanicke zbieranie nie je efektivne lebo zarodky ostavaju a stale sa po case objavuje skodca a ja som mala cca tyzden pokoj a znova som nasla jedneho aj napriek tomu ze som pozbierala vsetko co som videla takze asi to predsa len skusim s mospilanom
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zmrzka333 Pozri príspevok
no tak sa mi podarilo odfotit to male biele cudo. Dnes som nasla nove na kvete. Asi to budu cervce tak sa pozrite. Mam uz kupeny mospilan ale neviem ako ho rozriedit na orchidku lebo to tam uvedene nie je:poradte

zmrzka máš tie červce, čo som Ti písala, je to presne to, čo mám ja, musíš pozorovať listy, každá malá biela bodka to môže byť, každý deň treba čisťiť listy, je pravda, že zárodky sú väčšinou hlboko medzi listami, ale myslím, že keď budeme odstraňovať ešte malilinké škodce, nebudú klásť vajíčka, nestihnú nato dorásť, ja si tiež budem musieť kúpiť mospilan, ale ten tiež vajíčka nezahubí, iba už vyliahnuté jedince, tak som to niekde čítala
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
sayly Pozri príspevok
zmrzka máš tie červce, čo som Ti písala, je to presne to, čo mám ja, musíš pozorovať listy, každá malá biela bodka to môže byť, každý deň treba čisťiť listy, je pravda, že zárodky sú väčšinou hlboko medzi listami, ale myslím, že keď budeme odstraňovať ešte malilinké škodce, nebudú klásť vajíčka, nestihnú nato dorásť, ja si tiež budem musieť kúpiť mospilan, ale ten tiež vajíčka nezahubí, iba už vyliahnuté jedince, tak som to niekde čítala
no a prave preto to treba postriekat a poliat dvakrat. Dnes to idem robit a dufam ze ten pomer bude v poriadku.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
potrebujem nutne poradit.

jednu phalu som uz liecila endiaronom.pozviechala sa a vyhnala novu keiku.dnes som zbadala ze su na nej cierne skvrny.pozerala som korene,boli zelene ale nieco sa mi nepozdavalo tak som ju vybrala.skoro vsetky korene boli pri vrchu odschnute ale dole este zelene.po ocisteni ostali len dva
teraz neviem mam ju dat do sacku alebo do substratu
DSCN0670.jpg  
DSCN0665.jpg  
DSCN0672.jpg  
1/1
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
jajax Pozri príspevok
potrebujem nutne poradit.

jednu phalu som uz liecila endiaronom.pozviechala sa a vyhnala novu keiku.dnes som zbadala ze su na nej cierne skvrny.pozerala som korene,boli zelene ale nieco sa mi nepozdavalo tak som ju vybrala.skoro vsetky korene boli pri vrchu odschnute ale dole este zelene.po ocisteni ostali len dva
teraz neviem mam ju dat do sacku alebo do substratu
Ahoj jajax podla mna treba ju dať do sáčku ma málo korienkov.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dakujem.tiez som si myslela lebo aj tie zvysne korene nie su bohvieake.dik.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jajax Pozri príspevok
potrebujem nutne poradit.

jednu phalu som uz liecila endiaronom.pozviechala sa a vyhnala novu keiku.dnes som zbadala ze su na nej cierne skvrny.pozerala som korene,boli zelene ale nieco sa mi nepozdavalo tak som ju vybrala.skoro vsetky korene boli pri vrchu odschnute ale dole este zelene.po ocisteni ostali len dva
teraz neviem mam ju dat do sacku alebo do substratu
Podľa foto mi to pripadá nejaká pleseň. Tie korene nie sú nahnité?Ja by som zlé listy, korene odstránila a posypala škoricou a skúsila sáčkovú metódu. Držím palce, nevyzerá najlepšie.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dnes som bola obdarovana...
Lucka a Dominika.jpg  
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

pána beka, lusielka, tá je nádherná...
závidím, závidím...ty si musela byť dobrá
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať