Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

monulikkk Pozri príspevok
ja mam od vianoc krasnu fialovu orchideu . najpv som nevedela ako sa o nu starat...tak mi zacali trosku zltnut listy,ale inac sa jej dari. uz som si precitala toto cele forum a som ovela mudrejsia dakujem
uz ju mam na okne v izbe, uz viem ako ju polievat...
chcela som vam pridat fotky,ale mi to tu pise, ze pokym nemam viac ako 15 prispevkov nemozem vlozit fotky...to naozaj tak?
To je nejake divne,fotky mozes predsa vkladat aj do prveho prispevku.
0 0
aksunan13 aksunan13

aksunan13 je offline (nepripojený) aksunan13

Peknú sobotu prajem!
Poprosím o radu. Mojej orchidejke asi už hrozí koniec, ale ešte vyskúšam sáčkovú metódu. Mohol by mi niekto napísať podrobný popis ako na to? či zabaliť aj listy? alebo popod listy do prázdneho teglíka, či je treba listy rosiť, ak áno, ako často asi. či je treba sáčok prepichnúť na pár miestach, či mám nechať nejaký otvor.. proste podrobný llajcký popis aby som to urobila správne.
Vopred dakujem
0 0
anee anee

anee je offline (nepripojený) anee

mladá dáma ktorá vie byt aj rebelka ...viac
Dobrý den.
Ja by som mala problém s tým ze ked som dostala orchideu bola krásna no teraz kvetinky oschli a nové pučiky takisto, listi su v pohode a korienky biele a zelene. poradili mi aby som dodrziavala presny polievací cyklus, polejem a čakam, polejem na 4den a potom na 2den a takto dalej 4,2,4,2... urobila som správne?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
anee...ja polievam tak,ze raz za 14dnu namocim do vedra s odstatou vodou na cca2 hodinky.V lete rosim listy. Mam ju rok a vyhana mi novu stonku s kvetmi.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

aksunan13 Pozri príspevok
Peknú sobotu prajem!
Poprosím o radu. Mojej orchidejke asi už hrozí koniec, ale ešte vyskúšam sáčkovú metódu. Mohol by mi niekto napísať podrobný popis ako na to? či zabaliť aj listy? alebo popod listy do prázdneho teglíka, či je treba listy rosiť, ak áno, ako často asi. či je treba sáčok prepichnúť na pár miestach, či mám nechať nejaký otvor.. proste podrobný llajcký popis aby som to urobila správne.
Vopred dakujem
Po vybratí rastlinky z kvetináča, očistiť korene od substrátu a poškodených koreňov a vložiť (len tak volne) bez substrátu do umytého kvetináča a celé (priehradný kvetináč s rastlinkou) vložiť do igelitového sáčka a zaviazať tak aby zostal veľmi malý otvor a to je všetko. Ak boli odhnité korene tak ich treba odstrávniť a posypať obyčajnou mletou škoricou (pôsobí ako dezinfekcia) a potom len trpezlivosť pretože nové korienky nenarastú až tak rýchlo ako by sme si priali.

Pekný deň
0 0
aksunan13 aksunan13

aksunan13 je offline (nepripojený) aksunan13

Mojej kvetinke úplne odhnili korienky tak som ju dala do toho kvetináča, zabalila do igelitového sáčka a na druhý deň ked som nakukla, zistila som že to začalo plesnivieť... je to úplne suché, takže tomu nechápem. ale tak uvidím čo to bude robiť dalej... listy treba nejako rosiť alebo sa o to proste nemám vôbec starať?
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či neprekážajú orchideám výpary plynu. Chcem svoju orchideu premiestniť na okno do kuchyne. Ďakujem.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

milka1619 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či neprekážajú orchideám výpary plynu. Chcem svoju orchideu premiestniť na okno do kuchyne. Ďakujem.
Mojim sa najviac páči práve v kuchyni na východnej strane.

Pekný deň
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

tara464 Pozri príspevok
prosim pomozte mi ako sa mam zbavit alebo akym postrekom mam postriekat orchideu ked tam mam nejakych bielych prilepenych chrobakov a ked ho dam dolu tak mi tam po nom zostane nieco biele
Asi má škodcov, pravdepodobne štítničky, je potrebný postrek.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

A aky postrek by som si mala kupit pretoze netusim aky.
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Ahojte,
vcera som neodolala a kupila si orchideu. Kedze vsethy phaleo mi umreli, tak som zvolila iny druh..cambria. Nikde ale neviem najst, aky subsrat je vhodny pre tento druh. Phaleo to bolo dosť jasne, vzdusny aby korene mohli dýchat. Ale táto Cambria je v tazskom substrate a nevidim ziadne vzdusne korene (ma ich vôbec?). Ocenim vsetky rady tykajuce sa tohto druhu orchidei. Na listocku ma presny nazov Burrageara nelly Isler Orchidee. Nerada by som o nu prisla nespravnou starostlivostou. Dakujem
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

tara464 Pozri príspevok
A aky postrek by som si mala kupit pretoze netusim aky.
APPLAUD 25WP
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/User/Plocha/orchidejnanet/zmen%C5%A1en%C3%A9/foto%20do%201.2.2008%20137.jpg[/IMG]Tak som konečne stiahol tie fotky. Môžem sa pochváliť našim kuchynským oknom s 10 rôznymi orchideiami.
Nemám na tom veľkú zásluhu. Iba som ich postupne kupoval v priebehu asi 3 rokov a podaroval manželke. Celú starostlivosť už zabezpečovala ona. Kúpil som jej aj knižky a hnojivo potrebné k úspešnému pestovaniu.
Najlepšie sa im darí u nás na kuchynskom okne, zráža sa tam trochu para keď sa varí, a tiež im pomáha, že máme staré rozsušené okná, cez ktoré fúka dnu chlad. To sa im páči. Neviem, či by sa im takto darilo aj za plastovými oknami. Budeme sa ale o dva mesiace sťahovať, tak neviem, čo to urobí s naším orchideiovým kútikom.
Ešte nie sú v plnom kvete, len začínajú, hoci niektoré kvitnú už skoro dva mesiace. Ten žltý je už v plnom kvete a má 4 kvetné "stožiare".
Nie sme veľkí odborníci, iba čo sme sa dočítali a zavádzame to úspešne do praxe.
Orchidei nás uchvátili obrovskou paletou farieb krásnych kvetov a tiež tým, že sú tak nenáročné a kvitnú dlho.
Naposledy upravil wabi : 01.02.09 at 11:11
foto do 1.2.2008 137.jpg  
foto do 1.2.2008 138.jpg  
foto do 1.2.2008 139.jpg  
foto do 1.2.2008 140.jpg  
foto do 1.2.2008 142.jpg  

foto do 1.2.2008 143.jpg  
foto do 1.2.2008 145.jpg  
foto do 1.2.2008 147.jpg  
foto do 1.2.2008 155.jpg  
foto do 1.2.2008 154.jpg  

foto do 1.2.2008 153.jpg  
foto do 1.2.2008 152.jpg  
1/1
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

wabi Pozri príspevok
[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/User/Plocha/orchidejnanet/zmen%C5%A1en%C3%A9/foto%20do%201.2.2008%20137.jpg[/IMG]Tak som konečne stiahol tie fotky. Môžem sa pochváliť našim kuchynským oknom s 10 rôznymi orchideiami.
Nemám na tom veľkú zásluhu. Iba som ich postupne kupoval v priebehu asi 3 rokov a podaroval manželke. Celú starostlivosť už zabezpečovala ona. Kúpil som jej aj knižky a hnojivo potrebné k úspešnému pestovaniu.
Najlepšie sa im darí u nás na kuchynskom okne, zráža sa tam trochu para keď sa varí, a tiež im pomáha, že máme staré rozsušené okná, cez ktoré fúka dnu chlad. To sa im páči. Neviem, či by sa im takto darilo aj za plastovými oknami. Budeme sa ale o dva mesiace sťahovať, tak neviem, čo to urobí s naším orchideiovým kútikom.
Ešte nie sú v plnom kvete, len začínajú, hoci niektoré kvitnú už skoro dva mesiace. Ten žltý je už v plnom kvete a má 4 kvetné "stožiare".
Nie sme veľkí odborníci, iba čo sme sa dočítali a zavádzame to úspešne do praxe.
Orchidei nás uchvátili obrovskou paletou farieb krásnych kvetov a tiež tým, že sú tak nenáročné a kvitnú dlho.
Bude sa im dariť aj za plastovým oknom neboj sa, ja ich mám takto na jednom kuchynskom okne 5 a na druhom v detskej izbe 3.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
wabi,prekraaasne.vidiet ze su spokojne.dufam ze sa im bude pacit aj na novom mieste.drzim palce
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

vážne nemá nik skúsenosti s pestovaním Cambrie?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... toto sú moje krásavice
P1030192.jpg  
P1030193.jpg  
P1030194.jpg  
P1030195.jpg  
už odkvitnutá.jpg  

1/1
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ludmilla Pozri príspevok
... toto sú moje krásavice
Sú krásne, ale vieš, že črepník má byť priesvitný?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tweety Pozri príspevok
Sú krásne, ale vieš, že črepník má byť priesvitný?
Majka, ani ja nemám priesvitné a už mi znova kvitnú.
Priesvitné mám iba črepníky a obaly mám keramické...
Možno im to nepoškodí...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Tweety Pozri príspevok
Sú krásne, ale vieš, že črepník má byť priesvitný?
Pestovanie orchideí v priesvitných črepníkoch je najideálnejšie. Ale tie moje , tie sú vhodné pre orchideu, majú voľné dno, kam voľne odteká voda a okolie priesvitného kvetináča je tiež voľné, takže majú dostatok svetla aj vzduchu. Tieto kvetináče bežne nájdeš v obchode pri orchideách.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať