Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

No neviem ci dobra,ale este ze su nejake tie sviatky
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Dievčatá v kauflande maju dendrobium nobile a zygopetalium za 8,99 eur keby niekto chcel.Ja neskor pridám foto,prajem všetkým príjemný víkend.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lusiela je krasna
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
mata10 Pozri príspevok
Dievčatá v kauflande maju dendrobium nobile a zygopetalium za 8,99 eur keby niekto chcel.Ja neskor pridám foto,prajem všetkým príjemný víkend.
Tu sú dendrobium nobile a zygopetalium
dendro 001.jpg  
dendro 002.jpg  
dendro 003.jpg  
dendro 005.JPG  
erikson 004.jpg  

1/1
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Sú nádherné.Nech sa im darí.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
aj by som sla kupit ale u nas ma byt od 15 januara vysta orchidiek v botanickej zahrade a bude sa dat aj kupit tak sa setrim ze si odtial nieco prinesiem. Ale mas ich nadherne
0 0
monimka monimka

monimka je offline (nepripojený) monimka

mata10 su krásné to taky patří k druhum orchidei ja jsem se ešťe stakovím nesetkala
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, veľmi ma to mrzí, že sa sem vždy prídem len pochváliť, ale ja to tu už vôbec nestíham. Moje deti zostali asi náročnejšie a obmedzujem PC ako sa len dá. Aj teraz moje 10 mes. šidlo ešte nespí...
Ináč som si prestala moje orchodky všímať, lebo ma naštvali, že túto zimu na mňa kašlú, ale ony sa začínajú postupne preberať.
Dendrobko ma dnes tak potešilo, že som skoro z nôh spadla, náhodou som sa pozrela a čo nevidím...je to prvá foto, kúpila som ju odkvitnutú, tak ma čaká prekvapko, čo z nej bude. Phala ma potešila až 1 kvetom , ale nejako jej maknú listy, tak keď odkvitne ju vyberiem a skontrolujem. A na ďalšej phale vyháňa asi list, alebo čo to je. No a s poslednou som sa tu naposledy chválila, ale teraz je už rozkvitnutá celá.
P1088610.JPG  
P1088611.JPG  
P1088590.JPG  
P1088599.JPG  
P1088614.JPG  

P1088612.JPG  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

a prosím o radu, táto orchidka má stále makké listy, sayly mi radila normálne ju zasadiť, aj som ju poslúchla, je to už dávno a listy stále maknú, neviem čo s ňou, aby sa pozbierala.
PB108281.JPG  
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

toto je foto, keď mi sayly radila, že ju môžem zasadiť, ona totiž mala odhnité všetky vnútorné korene a toto na foto sú vzdušné. Ale nepreberá sa a zasadená ju už aj viac ako 3-4 mesiace..., alebo žeby aj viac? Nepamatám si presne, len viem, že sa nepozbierala.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
dominica Pozri príspevok
Ahojte, veľmi ma to mrzí, že sa sem vždy prídem len pochváliť, ale ja to tu už vôbec nestíham. Moje deti zostali asi náročnejšie a obmedzujem PC ako sa len dá. Aj teraz moje 10 mes. šidlo ešte nespí...
Ináč som si prestala moje orchodky všímať, lebo ma naštvali, že túto zimu na mňa kašlú, ale ony sa začínajú postupne preberať.
Dendrobko ma dnes tak potešilo, že som skoro z nôh spadla, náhodou som sa pozrela a čo nevidím...je to prvá foto, kúpila som ju odkvitnutú, tak ma čaká prekvapko, čo z nej bude. Phala ma potešila až 1 kvetom , ale nejako jej maknú listy, tak keď odkvitne ju vyberiem a skontrolujem. A na ďalšej phale vyháňa asi list, alebo čo to je. No a s poslednou som sa tu naposledy chválila, ale teraz je už rozkvitnutá celá.
nebude to nova rastlinka co tam vykukuje zboku?
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
monimka Pozri príspevok
mata10 su krásné to taky patří k druhum orchidei ja jsem se ešťe stakovím nesetkala
ahoj monimka ja som prvý krát u nás v kaufe videla iné druhy ako phali,tak som ani nerozmyšlala.
Naposledy upravil mata10 : 10.01.10 at 08:52 Dôvod: preklep
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

zmrzka333 Pozri príspevok
nebude to nova rastlinka co tam vykukuje zboku?
Vieš, že vôbec netuším, čo to tam je? Normálne som si neni istá, pritom mám už phaly pár rokov a vždy som vedela, či ide list a či stonka a tentoraz vôbec neviem, čo sa z toho vykľuje...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

mata10 Pozri príspevok
ahoj monimka ja som prvý krát u nás v kaufe videla iné druhy ako phali,tak som ani nerozmyšla.
Maťa super si kúpila
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dominica- veľmi milé prekvapenia, zdá sa, že si Ťa chcú udobriť. Myslím, že aj ten posledný "výhonok" je kvetný stvol.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

zmrzka,dakujem za pochvalu.dominika,mne to vobec nevadi ze sa ozves ked mas pekny kvietok,vsetky rady obzerame a cudujeme sa ake este vselijake existuju,ved podelena radost je dvojnasobna...A tu s makkymi listami by som nechala v pokoji zasadenu,nezda sa zeby chcela celkom odist,bude jej to asi dlhsie trvat kym sa spamata,ja mam tiez par takych a uz zo sebou co-to robia.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba Pozri príspevok
dominica- veľmi milé prekvapenia, zdá sa, že si Ťa chcú udobriť. Myslím, že aj ten posledný "výhonok" je kvetný stvol.
Kvetný svôl poteší teda viac ako nový list, ale poteší vlastne čokoľvek...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

lusielaL Pozri príspevok
zmrzka,dakujem za pochvalu.dominika,mne to vobec nevadi ze sa ozves ked mas pekny kvietok,vsetky rady obzerame a cudujeme sa ake este vselijake existuju,ved podelena radost je dvojnasobna...A tu s makkymi listami by som nechala v pokoji zasadenu,nezda sa zeby chcela celkom odist,bude jej to asi dlhsie trvat kym sa spamata,ja mam tiez par takych a uz zo sebou co-to robia.
Tak som rada, že nevadí, keď sa sem chodím len chváliť a keď potrebujem poradi...
Vďaka vám stálym návštevníčkam porady

no a tá, čo jej maknú listy, ja sa fakt bojím, čo sňou bude, je to taká chudinka medzi všetkými, neviem, nejako sa jej nikdy nedarilo, síce vyhnala nový list, mala už aj 3 kvety, ale stále len upadá a nie a nie sa pozbierať...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

keď prídem domov, tak hodím foto, ako vyzerá zasadená, lebo tá predtým fotka je ako som vyššie písala stará, keď mi ju sayly kázala zasadiť...
0 0
Čupríková Mária Čupríková Mária
Dievčatá, hlavne Vy z Košíc, v Horbachu majú zlacnené orchidky, všelijaké druhy . Sú odkvitnuté, ale tie ceny napr, 1,5 eura, 2,5 eura krásne cimbidiá a Vandy , hoci odkvitnuté za 9,9 eura.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať