Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dominica Pozri príspevok
a prosím o radu, táto orchidka má stále makké listy, sayly mi radila normálne ju zasadiť, aj som ju poslúchla, je to už dávno a listy stále maknú, neviem čo s ňou, aby sa pozbierala.
dominica - zdá sa mi, že je vysušená. Dala by som korene do vlažnej vody min. na 15 min, aby dobre nasali vodu a tak by som ju zasadila. Či sa listy napnú to neviem, ale nevyzerá na to, že by mala vyhynúť. Nové listy budú určite v poriadku a s príchodom jari by mala začať púšťať nové korene. Zachraňovaná orchidka potrebuje dlhší čas aby sa spamätala. Pri každom ďalšom polievaní by som koreňom dopriala dostatok vody.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Čupríková Mária Pozri príspevok
Dievčatá, hlavne Vy z Košíc, v Horbachu majú zlacnené orchidky, všelijaké druhy . Sú odkvitnuté, ale tie ceny napr, 1,5 eura, 2,5 eura krásne cimbidiá a Vandy , hoci odkvitnuté za 9,9 eura.
Neviete niekto ,či aj v Hornbachu v BA niesú také dobré akcie?
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Dievčatá včera som si kupila orchideu zigopetalum ale neni som si ista či je to naozaj zigopetalum.Pozerala som na nete fotky ale tam su tie kvety ine čo vi nato?
zigo 001.jpg  
zigo 002.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

mata - je to Bollopetalum - kríženie Bollea a Zygopetala. Mám ho na chladnej chodbe okolo 14 st.C + -. Keď som ho mala v kuchyni začali žltnúť listy, na chodbe rozkvitli ďalšie puky. Niekto napísal, že má nevýraznú farbu, ale mne sa veľmi páči.
Nech sa darí.
Obrázok 385.jpg  
Obrázok 387.jpg  
1/1
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
mata - je to Bollopetalum - kríženie Bollea a Zygopetala.
Dakujem Ma-ba.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Čupríková Mária Pozri príspevok
Dievčatá, hlavne Vy z Košíc, v Horbachu majú zlacnené orchidky, všelijaké druhy . Sú odkvitnuté, ale tie ceny napr, 1,5 eura, 2,5 eura krásne cimbidiá a Vandy , hoci odkvitnuté za 9,9 eura.
hej, bola som tam nahodou a mali, musela som odolat lebo chcem kupit na vystave co bude v botanickej teraz od 15 januara
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba Pozri príspevok
mata - je to Bollopetalum - kríženie Bollea a Zygopetala. Mám ho na chladnej chodbe okolo 14 st.C + -. Keď som ho mala v kuchyni začali žltnúť listy, na chodbe rozkvitli ďalšie puky. Niekto napísal, že má nevýraznú farbu, ale mne sa veľmi páči.
Nech sa darí.
je prekrasna hned by som taku brala
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba Pozri príspevok
mata - je to Bollopetalum - kríženie Bollea a Zygopetala. Mám ho na chladnej chodbe okolo 14 st.C + -. Keď som ho mala v kuchyni začali žltnúť listy, na chodbe rozkvitli ďalšie puky. Niekto napísal, že má nevýraznú farbu, ale mne sa veľmi páči.
Nech sa darí.
ale problem je ten, ze v chodbe - kde mam jedine miesto kde je chladnejsie zas nemam okno - je tam tmavo tak asi by sa jej tam nepacilo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milá dominica tiež mám jednu phalu s makými listmi moje vyzerali ešte horšie a mala ešte menej koreňov ako tá tvoja, zasadila som ju do menšieho kochla a polievam ju častejšie ako 1x za týždeň hneď ako preschne substrát. trvalo to dlhšie ale listy už začínajú vyzerať lepšie, dokonca aj korienky pribudli.skús ju opat zasadiť a potom je to už asi len trpezlivosť aspoň u mňa to zaberá.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dominica Pozri príspevok
keď prídem domov, tak hodím foto, ako vyzerá zasadená, lebo tá predtým fotka je ako som vyššie písala stará, keď mi ju sayly kázala zasadiť...
a teraz ako vyzerajú jej korienky? Vidíš na ne? Možno postačí viac zalievať (ak sú korene striebrozelené).....no určite som Ti radila dobre zasadiť ju, pretože aj nové rastlinky sú vhodné na zasadenie keď maju 3 - 5 korienkov cca 5 cm dlhých a Ty ich tam máš viac a pekne dlhé
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tak pozrite, čo sa mi stalo...dostala som ju 20 novembra, bola naaranžovaná v takom veľkom črepníku spolu s broméliou, bola síce v umelom s kôrou, ale do poly bola zasypaná s obyčajnou zeminou, odkvitla behom 2 týždňov, zostali jej tri korienky, síce sú dostatočne dlhé, ale zdajú sa mi dosť slabé, tak som ju šupla do sáčku, pekne som ju umyla od starého substrátu, zasypala škoricou a dala do čistého črepníka, tiež očisteného od starej zeminy, zabalila do sáčku s dierkami na vetranie a teraz budem len čakať, má tam cca 4 korienky, ktoré začínajú eštelen rásť cca 4 mm dlhé, tak dúfam, že sa mi ju podarí zachrániť, jednu som už tak zachránila, tá bola úplne bez korienkov...takže teraz budem už len čakať, to je tá biela s tmavo fialovým srdiečkom, mám ju v albume
Naposledy upravil sayly : 11.01.10 at 09:54
11012010706.jpg  
11012010707.jpg  
11012010708.jpg  
1/1
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

svedia Pozri príspevok
ahojte, zdravím fanklub.. čo poviete kúpila som včera tento kus,,,neodolala som a musela som si ju odfotiť,,, idem ju v nedeľu darovať.. dúfam, ze sa bude páčiť..
ďakujem Vám za všetké súhlasy,
Jara (08-01-10), Ma-Ba (08-01-10), Zdenka175 (08-01-10), dindi22 (08-01-10), foza (08-01-10), jajax (08-01-10), kkaja (08-01-10), lenus (08-01-10), lusielaL (08-01-10), milka 60 (08-01-10), monimka (08-01-10), ra.cermak (08-01-10), rozborova (08-01-10), sayly (09-01-10), veva.. (08-01-10), zmrzka333 (08-01-10)

.. aj mojej švagrinke sa páčila,,, orchidejka mala úspech..
Obraz 015.jpg  
Obraz 007.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Túto som dostala na jeseň. Odkvitla a takto mi zakvitla. Má len 5 kvetov. Ostatné jej opadali a to si dávam pozor pri vetraní. No ešte sa tlačia nejaké stonky zo spiacich očiek, uvidím či ešte nejaké pribudnú. Keď kvitla prvý krát mala 22 kvetov, foto prikladám. To kvitnutie cez zimu je také skromné, asi to robia tie krátke dni, už aby bolo leto
P1110355.jpg  
P1110357.jpg  
PA050196.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

sayly Pozri príspevok
tak pozrite, čo sa mi stalo...dostala som ju 20 novembra, bola naaranžovaná v takom veľkom črepníku spolu s broméliou, bola síce v umelom s kôrou, ale do poly bola zasypaná s obyčajnou zeminou, odkvitla behom 2 týždňov, zostali jej tri korienky, síce sú dostatočne dlhé, ale zdajú sa mi dosť slabé, tak som ju šupla do sáčku, pekne som ju umyla od starého substrátu, zasypala škoricou a dala do čistého črepníka, tiež očisteného od starej zeminy, zabalila do sáčku s dierkami na vetranie a teraz budem len čakať, má tam cca 4 korienky, ktoré začínajú eštelen rásť cca 4 mm dlhé, tak dúfam, že sa mi ju podarí zachrániť, jednu som už tak zachránila, tá bola úplne bez korienkov...takže teraz budem už len čakať, to je tá biela s tmavo fialovým srdiečkom, mám ju v albume
Ale nás tie orchidejky dokážu potrápiť však? Držím palce, ja by som ju asi zasadila, no ty to máš pred sebou, tak vieš lepšie.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Veru vedia nás potrápiť, o to väčšia je radosť, keď sa nám podarí zachrániť nejakú, ktorá sa nám za starostlivosť odvďačí, čo i len jedným kvetom, jednu som takto zachránila, ale ešte nekvitne, dostala som ju pred dvomi rokmi, všetky kvety na nej opadali aj puky behom týždňa a odhnili jej všetky korienky, zachránila som ju aj sa jej darí, len nechce vyhnať stonku, ale aj toho sa raz dočkám, veď ja si počkám
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, ďakujem vám všetkým, čo sa mi snažíte pomôcť
Tak ešte raz. Prvé 2 fotky sú z doby, keď orchidke odhnili všetky vnútorné korene a zostali len vzdušné. Vybrala som ju, odstránila odhnité korene a sayly radila zasadiť. Tak som aj spravila. Lenže vôbec sa nepozbierala, tak som ju včera vybrala nanovo a zase boli nejaké korene odhnité, tak som ich nanovo odstránila a zasadila. Nechala som korene aj namočené vo vode, pekne nasiakli vodu. Ostatné fotky sú zo včera.
PB108282.JPG  
PB108281.JPG  
P1098636.JPG  
P1098637.JPG  
P1098638.JPG  

P1098639.JPG  
P1098640.JPG  
P1098642.JPG  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahoj dominica a vsetci,tak uz som tu aj ja znova s novym prirastkom
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
1/1
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

zmrzka333 Pozri príspevok
hej, bola som tam nahodou a mali, musela som odolat lebo chcem kupit na vystave co bude v botanickej teraz od 15 januara
A kde bude ta vystava??
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

lusielaL Pozri príspevok
Ahoj dominica a vsetci,tak uz som tu aj ja znova s novym prirastkom
je nádherná
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

tara464 Pozri príspevok
A kde bude ta vystava??
v botanickej zahrade v Kosiciach. skoda, ze uz nie som na intraku, hned by som tam bezala
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať