Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
dominica Pozri príspevok
Ahojte, ďakujem vám všetkým, čo sa mi snažíte pomôcť
Tak ešte raz. Prvé 2 fotky sú z doby, keď orchidke odhnili všetky vnútorné korene a zostali len vzdušné. Vybrala som ju, odstránila odhnité korene a sayly radila zasadiť. Tak som aj spravila. Lenže vôbec sa nepozbierala, tak som ju včera vybrala nanovo a zase boli nejaké korene odhnité, tak som ich nanovo odstránila a zasadila. Nechala som korene aj namočené vo vode, pekne nasiakli vodu. Ostatné fotky sú zo včera.
dominica, tá je dosť zúbožená, ale nie natoľko, že na vyhynutie. Z tých harmonikových zmäknutých listov nebudeš mať nič, myslím, že časom zožltnú a odpadnú. Keďže vidím, že má dosť veľké a slušné korienky, šupla by som ju nazad do kôry (korene si už zbavila hniloby, zasypala, teda ošetrila). Lenže pozor na polievanie, nemala si korienky dať nasiaknuť vodou, keďže je napoly nahnitá a na to náchylná. Polievaj ju párkrát preliatím minimálne raz za 10 dní. Ak sa spamätá, tak zo srdiečka by mal vyrastať nový lístok, ale to potrvá mesiac aj viacej. Kontroluj voľným okom cez kochlík aj korene, či rastú a ožívajú. Ak nebude nijak reagovať, posledný pokus zostáva sáčková metóda.
Nabudúce priložím foto môjho prípadu a to bola na tom horšie.
Nech aj iné - skúsenejšie sa vyjadria.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
tara464 Pozri príspevok
A kde bude ta vystava??
v kosiciach v botanickej zahrade od 15.1. do 31.1. od 9:00 do 16:00
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dominica - už sa veľa povedalo k Tvojej maródke, ale ešte ma napadlo, že ten kvetináč je veľký. Moja skúsenosť - vo veľkom kvetináči Ti môže odísť celkom. Treba jej dať čo najmenší, hoci aj z malej pet fľaše.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahoj dominica, ja som ti už písala neviem či som skúsenejšia, ale každá asi skúšame čo sa dá, ja by som ako som ti už písala ju zasadila určite do menšieho kochla a polievala hneď ako preschne, škoda nemám fotky mojej "zdochlinky", ale tej mojej sa teraz pekne nalievajú listy.a moja pritom mala 1 korienčok.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dievčatká zase sa idem chváliť novým prírastkom do zbierky. Manžel mi v nedeľu kúpil v Kauflande miniorchidejku. Takú už síce mám, ale momentálne nekvitne, aj keď jej rastie nová stonka. Potešte sa aj vy. Pre informáciu bola po 5,99€
DSC01109.JPG  
DSC01110.JPG  
DSC01111.JPG  
DSC01112.JPG  
1/1
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Jara Pozri príspevok
Dievčatká zase sa idem chváliť novým prírastkom do zbierky. Manžel mi v nedeľu kúpil v Kauflande miniorchidejku. Takú už síce mám, ale momentálne nekvitne, aj keď jej rastie nová stonka. Potešte sa aj vy. Pre informáciu bola po 5,99€
Je nádherná .
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

U nás to takto rozkvitá
Naposledy upravil Ma-Ba : 13.01.10 at 10:13
Obrázok 523.jpg  
Obrázok 527.jpg  
Obrázok 530.jpg  
Obrázok 532.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Tak vám ešte raz všetkým ďakujem, ten kvetináč je fakt asi veľký, to ma vôbec nenapadlo, u nás v Baumaxe menšie priesvitné nemajú...
Skúsim ju teda ešte presadiť do menšieho, dúfam, že tieto experimenty prežije. To, že z listov nebude nič mi nevadí, len by som chcela, aby sa vzchopila a začalo sa jej dariť. Kvitne mi takto...
P5287075.jpg  
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba Pozri príspevok
U nás to takto rozkvitá
nádhera
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dominica - ďakujem.
Listy hneď tak rýchlo neodídu. Každej orchidky je škoda, ale táto je naozaj krásna urob, čo sa dá, aby si ju zachránila. Určite máš doma kelímky, alebo fľaše od malej napr. kofoly. Odrež urob dierky, daj drenáž a máš.,
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
U nás to takto rozkvitá
Nóó ,paráda ,ale u teba je vždy
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Dovolila som si skopírovať link na článok z českej diskusie o orchidkách, možno že si niektorá budete chcieť prečítať.
http://www.abecedazahrady.cz/Homepag...8/default.aspx

Dnes ráno som mimochodom skoro vstávala a to len kvôli tomu, že v Teleráne mali rozprávať o orchideách. Čakala som takmer do pol 8 a dočkala som sa jedine toho, že predstavili novú farbu a veľkosť kvetu Miltónie (bola krásna, to áno). Ešte tam poukazovali ako a načo sa dajú použiť miniphaly, ale fakt nič viac.To bolo cca na 5 minút.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dindi a načo sa dajú použiť miniphaly? Žeby na dekoráciu? Alebo na raňajky keď to bolo v Teleráne...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

[QUOTE=dindi22;1255168]Dovolila som si skopírovať link na článok z českej diskusie o orchidkách, možno že si niektorá budete chcieť prečítať.
http://www.abecedazahrady.cz/Homepag...8/default.aspx

Dindi, to je super článok, akurát na túto ročnú dobu. Aj bodík by som ti dala, keby sa dalo .
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Jara Pozri príspevok
Dindi a načo sa dajú použiť miniphaly? Žeby na dekoráciu? Alebo na raňajky keď to bolo v Teleráne...
Jarka, ja som to zrejme zle napísala, čo? Na raňajky neviem, vyskúšam a poviem:-)))
Ale áno, peknú dekoráciu z nich urobili. Videla si?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja mam tiez jedno cudo co neviem co z neho vyrastie.Takuto spicatu kvetnu stonku som este nemala.
Lucka a Dominika 003.jpg  
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Prosim vas,pomozte mi. Pred troma mesiacmi som zasadila moju orchideu obr.1. Predtym som ju mala v sacku viac ako dva mesiace.
Teraz som ju uz vybrala,ze sa na nu pozriem,lebo nevyzerala dobre a obr.2. Mozem ju zase dat do sacku? Ocistila som jej korene,idem ju posypat skoricou... Taku mokru mozem dat do sacku,alebo mam pockat kym vyschne? Potom v sacku ju mam rosit,alebo netreba,lebo na to ako som citala,ma kazdy iny nazor. Lenze moja uz nema listy,tak korene mozem troska po nejakom case?
orchidea1.jpg  
DSC01114.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lusielaL Pozri príspevok
Ja mam tiez jedno cudo co neviem co z neho vyrastie.Takuto spicatu kvetnu stonku som este nemala.
To vyzerá ako kvetný stol ak dobré vidím.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

kristinagabi Pozri príspevok
Prosim vas,pomozte mi. Pred troma mesiacmi som zasadila moju orchideu obr.1. Predtym som ju mala v sacku viac ako dva mesiace.
Teraz som ju uz vybrala,ze sa na nu pozriem,lebo nevyzerala dobre a obr.2. Mozem ju zase dat do sacku? Ocistila som jej korene,idem ju posypat skoricou... Taku mokru mozem dat do sacku,alebo mam pockat kym vyschne? Potom v sacku ju mam rosit,alebo netreba,lebo na to ako som citala,ma kazdy iny nazor. Lenze moja uz nema listy,tak korene mozem troska po nejakom case?
No nevyzerá to moc dobré, ale nádej je vždy. Ja by som ju vysušila/ servítkou..../ , poškoricovala a potom dala do sáčku. A občas otvorila a vyvetrala. Rosiť asi nie.To je môj názor.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Ked som ju dala prvykrat do sacku,tak som ju vobec nerosila. Po dvoch mesiacoch mi zacalo nieco rast z boku,ale po case prestalo. Myslela som si,ze to kvoli suchu. A aj ste mi poradili,ze ju mozem kludne zasadit. Tak som ju zasadila a tiez nic. Mam skusit,ze ju nerosit a asi o dva tyzdne potom troska?
Je to moja prva orchidea a bola prekrasna,mala velmi pekne,zvlastne kvety-biele s bordovo-fialovymi bodkami.
Dostala som ju od svokry,zeby preto sa jej nedarilo ......?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať