Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
V Kauflande som bola v pondelok v Poprade... my tu nemáme...a sb zakročil...videl, že sa obšmietam..tak len škaredo kukol...no ale čakala nás ešte cesta po Poprade a domov... orchidejky by boli trpeli..takže som nekúpila..ale bzerala som ich veeeľmi. A inak sa mi dnes podarilo zohnať aj dva sklenené črepníky pre ne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ Pozri príspevok
V Kauflande som bola v pondelok v Poprade... my tu nemáme...a sb zakročil...videl, že sa obšmietam..tak len škaredo kukol...no ale čakala nás ešte cesta po Poprade a domov... orchidejky by boli trpeli..takže som nekúpila..ale bzerala som ich veeeľmi. A inak sa mi dnes podarilo zohnať aj dva sklenené črepníky pre ne.
A za koľko si kúpila? nech porovnám, či ozaj dobrá cena.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Aj ja som bola obzerať, napriek tomu, že mi mangel kúpil predvčerom v Kauflande žltú. Dnes boli nádherné, ale všetky typy už mám, tak som pre dnešok odolala . Mali nádhernú, jedno kmienikovú, a tá sa po cca 40 cm rozvetvovala ako strom , na asi 5 ďalších 20cm vetvičiek a na každej vetvičke bolo zo 5 púčikov. No to som ešte nevidela. Bola ale biela a biele mám 2 a aj tak niektoré púčiky už boli nerozvinuté a už zoschnuté. Ale inak nádherné, ako dlaň veľké kvety.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tweety Pozri príspevok
A za koľko si kúpila? nech porovnám, či ozaj dobrá cena.
V Bille sú teraz á 180sk...a v Kauflande tuším bola á 199 sk ? Prepáčte, ja počítam ešte furt na korunky
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess Pozri príspevok
V Bille sú teraz á 180sk...a v Kauflande tuším bola á 199 sk ? Prepáčte, ja počítam ešte furt na korunky
Ja som kúpila už za jurášiky a bolo ich 6,90.- Takže cena približiteľná.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No asi to bolo toľko, ak si kupovala teraz. Manžel mi nevedel presne povedať, tak som si len tipla, že asi toľko. Ale cena je fajn

Ja mám 9 kúskov. Práve mi kvitnú 3, 2 pučia nové výhonky. Ďalšiu sa snažím oživiť už pol roka (nemá listy), ale zatiaľ nič, no korienky má vnútri zelené, tak asi ešte žije. Jednej sa už 7 mesiacov nechce robiť vôbec nič a ostatné 2 čakám, kedy začnú ožívať, ale to chcem mesiac po odkvitnutí od nich asi veľa .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess Pozri príspevok
No asi to bolo toľko, ak si kupovala teraz. Manžel mi nevedel presne povedať, tak som si len tipla, že asi toľko. Ale cena je fajn

Ja mám 9 kúskov. Práve mi kvitnú 3, 2 pučia nové výhonky. Ďalšiu sa snažím oživiť už pol roka (nemá listy), ale zatiaľ nič, no korienky má vnútri zelené, tak asi ešte žije. Jednej sa už 7 mesiacov nechce robiť vôbec nič a ostatné 2 čakám, kedy začnú ožívať, ale to chcem mesiac po odkvitnutí od nich asi veľa .
Ale ja vyberám také, ktoré majú v črepe dva výkonky. Aj teraz sa mi pošťastilo vybrať dve také. Môj muž je už zo mňa chorý, jak vidí stojan s kvetinami, rýchlo ide preč, smeje sa, že by som mohla byť agent korčuliar, lebo furt len vyberám, preberám, a tak.
Naposledy upravil Tweety : 12.02.09 at 16:03
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
To sme asi viaceré "pošahané" orchideami Sú nááádhernééé. Mne teraz kúpil žltú s dvomi výhonkami a pozerala som, že ide ešte jeden výhonok, ale kúsok od rastliny, zo substrátu. Vzdušný koreň to určite nie je, lebo to má kolienko a má to momentálne cca 3cm. Uvidím, čo bude ďalej
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess Pozri príspevok
To sme asi viaceré "pošahané" orchideami Sú nááádhernééé. Mne teraz kúpil žltú s dvomi výhonkami a pozerala som, že ide ešte jeden výhonok, ale kúsok od rastliny, zo substrátu. Vzdušný koreň to určite nie je, lebo to má kolienko a má to momentálne cca 3cm. Uvidím, čo bude ďalej
Ja som si terazky kúpila bordovú a takú žltozelenú s bodkami, nádhera. Vravím, že kúpila, ale len vybrala, jurášiky neboli moje.
Naposledy upravil Tweety : 12.02.09 at 16:10
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

aj ja som si dnes kupila v bille zltu orchideu a je krasna
0 0
bajbars bajbars

bajbars je offline (nepripojený) bajbars

symona mas ju nadhernu...aj ja som dostala teraz v januari na narodeniny jednu orchideu a velmi sa o nu strachujem,tak som sa dostala na tuto stranku...ale ked som videla tu tvoju, tak som dostala odvahu na pestovanie a dufam, ze aj moja bude taka krasna a rozvetvena...a tie vzdusne korienky sa nechavaju tak? ...s nimi sa nic nerobi? :-)
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Je známe, že orchidea kvitne 6 mesiacov a potom má 6 mesiacov kľud....mne sa však stalo, že som dostala orchideu, ktorá mi v priebehu týždňa opadala, nielen kvety ale aj puky...keďže som ju dostala vo februáry, musela som ju prenášať po vonku a tak prechladla...inak listy sú zdravé...musím len čakať....ja strihám nad tretím očkom ....niektoré z orchideí mi vyhnali z očka trs s kvetmi cca po 4 mesiacoch, niektoré mi vyhnali listy...po vytvorení korienkov min.4 listy odstrihnem a posadím si novú orchideu....pri pestovaní orchideí treba trpezlivosť, pretože veľmi záleží od druhu ako sa po odkvitnutí zachová
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ahoj...mám 6 orchideí rôzneho druhu...momentálne nekvitnú, len im rastú nové listy, ale chce to trpezlivosť, ja viem...na jednej mi dokonca vyrástol keik, ale je veľmi maličký a rastie pomaly...mám iný problém, mama mi priniesla orchideu, že či jej ju nezachránim, všetky korienky má odhnité a dokonca je hniloba aj v srdiečku, listy už nemá žiadne...pochybujem, že s tým niečo urobím, ale ak je to možné, prosím o radu....teraz som si prečítala, že ju treba očistiť a dať bez substrátu do kvetináča, uzavrieť sáčkom a nechať len malý otvor...išla som to spraviť a všimla som si, že má na sebe kopec hrbolčekov, akoby mala vyhnať nové korene...hnilobu som posypala škoricou, ako tu bolo poradené ako dezinfekcia...urobila som dobre?...Môžem dúfať, že aj keď je v takomto dezolátnom stave...tak ju zachránim....ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ!!!...a ešte potrebujem vedieť, keď ju budem mať v sáčku netreba ju raz za čas zvlhčiť?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Priložím moje nové dva kúsky a jednu, ktorá má nové puky.....
orchidejka.jpg  
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ešte tú jednu foto...
orchidejky.jpg  
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Inak na tej novej bledofialovej som dnes našla pavúka s naťahanými pavučinkami....pavúk išiel na sneh..pavučiny som očistila z orchidejky......dúfam, že to v zdraví prežije.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Danka, pekné, paráda, nech sa ti držia.
Aj črepníky sú fajn, kde dostať také pekné farebné? Prezraď, možno aj u nás budú mať...

Aj ja mám jednu novú - valentínsku.

Z troch starších už jedna kvitne, ďalšia má puky a nie a nie rozkvitnúť, a tretia akosi zaháľa...nič, len holá opadaná stonka...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danielka máš ich krásne...
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

sayly Pozri príspevok
Ahoj...mám 6 orchideí rôzneho druhu...momentálne nekvitnú, len im rastú nové listy, ale chce to trpezlivosť, ja viem...na jednej mi dokonca vyrástol keik, ale je veľmi maličký a rastie pomaly...mám iný problém, mama mi priniesla orchideu, že či jej ju nezachránim, všetky korienky má odhnité a dokonca je hniloba aj v srdiečku, listy už nemá žiadne...pochybujem, že s tým niečo urobím, ale ak je to možné, prosím o radu....teraz som si prečítala, že ju treba očistiť a dať bez substrátu do kvetináča, uzavrieť sáčkom a nechať len malý otvor...išla som to spraviť a všimla som si, že má na sebe kopec hrbolčekov, akoby mala vyhnať nové korene...hnilobu som posypala škoricou, ako tu bolo poradené ako dezinfekcia...urobila som dobre?...Môžem dúfať, že aj keď je v takomto dezolátnom stave...tak ju zachránim....ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ!!!...a ešte potrebujem vedieť, keď ju budem mať v sáčku netreba ju raz za čas zvlhčiť?
Postup je správny, len problém bude asi s tým zahnitým srdiečkom, ale treba vyskúšať, za to nič nedáš. Nateraz treba rastlinku nechať v sáčku bez vylhčenia, možno neskôr keď by sa objavili korienky.

Pekný deň
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ludmilla Pozri príspevok
... toto sú moje krásavice
Môžeš mi poradiť ako sa mám starať o tú žltú? Odkvitla mi už dávnejšie, vyhnala mi novú hľuzu, či ako to mám pomenovať, ale ešte sa mi nenapĺňa ako tie ostatné...potrebuje viacej vody?...Tie hľuzy, čo mala sa vráskavejú...tak neviem...Ďakujem za radu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať