Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
zmrzka333 Pozri príspevok
Normalne ma trha ist si nieco kupit ked tu vsetky tak nakupujete. Ale u nas v Kosiciach je teraz snehova pohroma takze pockam kym nas vyhrabu spod snehu a pojdem na lov aj ja lebo doma uz odkvitame tak aby som mala aj nieco zakvitnute.
zmrzka nie si sama čo ťa trhá isť si niečo kúpiť ale teraz musím počkať kým sa moja láska trošku ukľudni lebo teraz behom 2 týždňov som si kúpila 6 orchidky tak je to na neho trošku ako on tomu hovorí prehnané ale na valentina ho určite prehovorím.Je to frfloš ale zlatý boji sa len toho že pre tie krásky nebude tu miesta pre neho.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
krater Pozri príspevok
Tak aj ja sa pochvalim novy prirastkom z baumaxu Boli sme aj v hornbachu kde mali po 5,50 ale boli vyslovene skarede a zdalo sa mi ze su nejake chore niektore boli omotane pavucinkami
V baumaxe mali vo vypredji po 3€ a sice odkvitnute ale znova nahodene puky ale mali len blede a ja som chcela nejaku tmavu tak som kupila "neakciovu" za 6,60€ ma tri kvietky a vela pukov tak sa tesim pripajam foto
Je krásna v auguste som dostala presne takú aj ja ale ma 2 kvetné stonky a ešte stále kvitne Prajem aj tej tvojej nech sa jej tak darí.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zuzkahris Pozri príspevok
Inak čo myslíte, bude toto Oncídium...?
zuzka bude treba počkať na kvet.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

rozborova Pozri príspevok
Vyzerá ako Oncídium,ale mne sa zdá podobná aj Cambria.Niektoré dievčatá budú vedieť lepšie.
Ďakujem za odpoveď, no som zvedavá
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Ma-Ba Pozri príspevok
Rozkvitnutá Cattleya - krásne vonia. Pripomína mi jar, ale vonku to vyzerá trochu inak.
Ma-Ba tie Tvoje krásky čo ty posielaš ti môžem len tichúčko závidieť. Ja sa tu vytešujem z tých mojích ale keď ty pošleš fotky tak hned zosmutnem. Dva mám krásne zasypané kvetmi ale 4 majú len po dva kvety ostatné puky opadli.Nemôžem ich odfotiť a poslať lebo ne mam kábel z mobilu do PC. Nech sa Tebe a Tvojím krasavičkám aj dalej tak darí.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza.j Pozri príspevok
ale u teba vonku to vyzerá tiež krásne nie ako u mňa v smradlavej BA
lujza dúfam, že máš Bratislavu aspoň tak rada ako orchidky
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ma-Ba Pozri príspevok
zuzka bude treba počkať na kvet.
Ďakujem, tak budem čakať a uvidíme
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Zdenka175 Pozri príspevok
Tak som sa vytešovala, kejka mala 4 púčiky. A ostal len 1. Zoschli a odpadli. A vôbec to okno neotváram. Aj vám teraz v zime rýchlejšie vyschýnajú kvetináče?
Keby vysychli len kvetinače ale aj mne opadávajú puky a je mi do. Dufajme že ked sa oteplí že sa nám to vynahradí
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

janka - nebuď Ak je orchidiek menej a nekvitnú máš pocit, že sa Ti s nimi nedarí, ale ony potrebujú svoj čas. Keď ich máš veľa, máš zase času menej Ty, občas nejaká prekvapí a stále čosi kvitne.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Ma-Ba Pozri príspevok
janka - nebuď Ak je orchidiek menej a nekvitnú máš pocit, že sa Ti s nimi nedarí, ale ony potrebujú svoj čas. Keď ich máš veľa, máš zase času menej Ty, občas nejaká prekvapí a stále čosi kvitne.
Ma-Ba ďakujem za utechu verím že raz budu ako tie tvoje
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
zmrzka333 Pozri príspevok
Normalne ma trha ist si nieco kupit ked tu vsetky tak nakupujete. Ale u nas v Kosiciach je teraz snehova pohroma takze pockam kym nas vyhrabu spod snehu a pojdem na lov aj ja lebo doma uz odkvitame tak aby som mala aj nieco zakvitnute.
zmrzka nie si sama čo ťa trhá isť si niečo kúpiť ale teraz musím počkať kým sa moja láska trošku ukľudni lebo teraz behom 2 týždňov som si kúpila 6 orchidky tak je to na neho trošku ako on tomu hovorí prehnané ale na valentina ho určite prehovorím.Je to frfloš ale zlatý boji sa len toho že pre tie krásky nebude tu miesta pre neho.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
lujza dúfam, že máš Bratislavu aspoň tak rada ako orchidky
patrilo by sa! je to moje rodné mesto, ale nie vždy sa mi to darí
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

janka51 Pozri príspevok
Ma-Ba tie Tvoje krásky čo ty posielaš ti môžem len tichúčko závidieť. Ja sa tu vytešujem z tých mojích ale keď ty pošleš fotky tak hned zosmutnem. Dva mám krásne zasypané kvetmi ale 4 majú len po dva kvety ostatné puky opadli.Nemôžem ich odfotiť a poslať lebo ne mam kábel z mobilu do PC. Nech sa Tebe a Tvojím krasavičkám aj dalej tak darí.
Janka neboj,ked sa budes orchideam venovat 5 rokov ako Ma-Ba,aj Ty urcite budes mat rozny sortyment.Ale Ma-Be sa musi uznat.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
zmrzka nie si sama čo ťa trhá isť si niečo kúpiť ale teraz musím počkať kým sa moja láska trošku ukľudni lebo teraz behom 2 týždňov som si kúpila 6 orchidky tak je to na neho trošku ako on tomu hovorí prehnané ale na valentina ho určite prehovorím.Je to frfloš ale zlatý boji sa len toho že pre tie krásky nebude tu miesta pre neho.
janka ja som pri príležitosti môjho posledného sviatku dopadla tak, že môj chlap mi kúpil 3ks / povedal vyber si 3/ a ja pretože som sa neovládla som si kúpila dalšie 2ks, takže 5ks na jeden nákup. čo už keď musíš tak musíš. dnes som si kúpala č. 39 odkvitnutú za 3,30, ale teší-velmi
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lusielaL Pozri príspevok
Janka neboj,ked sa budes orchideam venovat 5 rokov ako Ma-Ba,aj Ty urcite budes mat rozny sortyment.Ale Ma-Be sa musi uznat.
lusielaL suhlasím s tebou pred Ma-Bou klobuk dole ja orchidky pestujem niečo cez rok s nou sa ešte porovnávať nemôžem ale verím že sa od nej vela naučím samozrejme aj od vás ostatných jak sa povie spolu nám to pôjde lepšie. Krásny zbytok večera.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
janka ja som pri príležitosti môjho posledného sviatku dopadla tak, že môj chlap mi kúpil 3ks / povedal vyber si 3/ a ja pretože som sa neovládla som si kúpila dalšie 2ks, takže 5ks na jeden nákup. čo už keď musíš tak musíš. dnes som si kúpala č. 39 odkvitnutú za 3,30, ale teší-velmi
tak to máš doma poklad ja sa takej ponuky asi nedočkám. Ešte potrebujem si dokúpiť 27 aby som ťa dobehla. Tak nech ti krasne kvitnú a ta 39 zvlášť.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

lujza.j Pozri príspevok
janka ja som pri príležitosti môjho posledného sviatku dopadla tak, že môj chlap mi kúpil 3ks / povedal vyber si 3/ a ja pretože som sa neovládla som si kúpila dalšie 2ks, takže 5ks na jeden nákup. čo už keď musíš tak musíš. dnes som si kúpala č. 39 odkvitnutú za 3,30, ale teší-velmi
chudák chlap
0 0
giovanna1 giovanna1

giovanna1 je offline (nepripojený) giovanna1

Prikladám foto mojej jedinej - zatiaľ jedinej. Mám ju vyše roka, kvitne až na pár mesiacov stále, už sa chystám že jej dokúpim kámošku, alebo dve... Mám z nej veľkú radosť, tak som sa chcela s vami podeliť.
P2010200.jpg  
P2010203.JPG  
P2010204.JPG  
P2010205.jpg  
P2010207.JPG  

1/1
0 0
giovanna1 giovanna1

giovanna1 je offline (nepripojený) giovanna1

zmrzka333 Pozri príspevok
Normalne ma trha ist si nieco kupit ked tu vsetky tak nakupujete. Ale u nas v Kosiciach je teraz snehova pohroma takze pockam kym nas vyhrabu spod snehu a pojdem na lov aj ja lebo doma uz odkvitame tak aby som mala aj nieco zakvitnute.
Lidl mal celkom pekné, ešte v nedeľu som ich tam videla... ale tiež kvôli zime som nevzala. Snáď budú neskôr. Určite budú.
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

giovanna1 Pozri príspevok
Prikladám foto mojej jedinej - zatiaľ jedinej. Mám ju vyše roka, kvitne až na pár mesiacov stále, už sa chystám že jej dokúpim kámošku, alebo dve... Mám z nej veľkú radosť, tak som sa chcela s vami podeliť.
Je nádherná,nech sa jej darí a má veľa nových kamarátok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať