Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
cactus Pozri príspevok
Danka, pekné, paráda, nech sa ti držia.
Aj črepníky sú fajn, kde dostať také pekné farebné? Prezraď, možno aj u nás budú mať...

Aj ja mám jednu novú - valentínsku.

Z troch starších už jedna kvitne, ďalšia má puky a nie a nie rozkvitnúť, a tretia akosi zaháľa...nič, len holá opadaná stonka...
Gabi ďakujem...dúfam, že sa budú...zajtra sa ich chystám kúpať..a črepníky majú u nás v meste v kvetinárstve. Aj biele, aj farebné.
0 0
ynka ynka

ynka je offline (nepripojený) ynka

je naozaj nadherna ,ja som nedavno dostala uz 9-tu,prvu asi pred rokom ale tak mi nezakvitla ani jedna.teraz som objavila na dvoch take male biele chrobaciky velke asi 5mm a nieco take ako pavucina,viete poradit?vopred dakujem
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Ynka,ak je to akoby malicky chumacik vaty a ked ten biely povlak z neho zotries a pod nim je ruzove,tak su to cervce a tie sa dobre likvidiju (ak to nie je este hrozne stadium)..staci si vatovu tycinku namocit do mydloveho roztoku a s tym to potierat,ale este ucinejsie a mnou odskusane na muskatoch je natriet to bravcovou mastou.Normalne ho tym potri,ono ho to zadusi.Par dni to tak nechaj a potom to normalne zotries.Mne to pomohlo.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Poradi mi niekto ako sa sem pridavaju fotky:??
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Daj odpovedať, formátovať, klikni na obrázok kancelárskej spinky.
0 0
holdie holdie

holdie je offline (nepripojený) holdie

dobry den,
ja pestujem vo svojej izbe orchidei uz 4 roky a kazda je ina a pritom vsetky rovnake phalaenopsis ci ako sa to pise

jednu mam velmi vdacnu , pravidelne mi kvitne, ma krasne listy

jednu mam novu takze sa zatial stazovat nemozem
no teraz mi robia problemy dve orchidei jedna bola donedavna vdacna tiez mi pravidelne kvitla ale teraz mi vyhnala konar a vsimla som si ze z dlho ocakavanych pucikov su susienky zostal mi asi iba jeden malicky zeleny pucik....tuto orchideu mam nedaleko radiatora mozno si poviete ze je to tym ano je to mozne ale preco prave po 4 rokoch? moja starostlivost o nu sa nezmenila ani som ju nepremistnila k tomu radiatoru , bola tam vzdy.

A ked uz by bol problem radiator jednu orchideu ktoru mam, bielu odkedy mi odkvitla po kupe ani raz mi nezakvitla az teraz. No minule som sa na nu lepsie pozrela a vsimla som si ze jej sa tusim ani tie puky pre istotu nevytvorili, stonka je dost dlha ale puky ani naznak. A ta je od radiatora pekne daleko. Mam ju na skrini a svetla ma akurat, listy ma krasne
ja som sa tak potesila ze mi ide konecne prvykrat zakvitnut a nakoniec toto.
Aka je podla vas pricina?

Dalej mam este 2 orchidei ale ony mi vobec nekvitnu ledva im rastu listy a mam este jednu ktora ma pekne listy ale nekvitne tiez. A ako som spominala o vsetky sa staram rozvnako t.z. raz za tyzden polievam, (namocim na 30 minut do vody a potom vyberiem) , rosim ich. Hnojila som ich minuly rok tento rok som este nestihla pretoze som niak nemyslela na kupu hnojiva.
a to je asi vsetko....vedeli by ste mi poradit?
viem ze tie ususene puciky ste tu spominali ja som to aj citala ale prievanom to nie je a u tej bielej ani radiatorom.

Velmi pekne dakujem za rady.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

holdie Pozri príspevok
dobry den,
ja pestujem vo svojej izbe orchidei uz 4 roky a kazda je ina a pritom vsetky rovnake phalaenopsis ci ako sa to pise

jednu mam velmi vdacnu , pravidelne mi kvitne, ma krasne listy

jednu mam novu takze sa zatial stazovat nemozem
no teraz mi robia problemy dve orchidei jedna bola donedavna vdacna tiez mi pravidelne kvitla ale teraz mi vyhnala konar a vsimla som si ze z dlho ocakavanych pucikov su susienky zostal mi asi iba jeden malicky zeleny pucik....tuto orchideu mam nedaleko radiatora mozno si poviete ze je to tym ano je to mozne ale preco prave po 4 rokoch? moja starostlivost o nu sa nezmenila ani som ju nepremistnila k tomu radiatoru , bola tam vzdy.

A ked uz by bol problem radiator jednu orchideu ktoru mam, bielu odkedy mi odkvitla po kupe ani raz mi nezakvitla az teraz. No minule som sa na nu lepsie pozrela a vsimla som si ze jej sa tusim ani tie puky pre istotu nevytvorili, stonka je dost dlha ale puky ani naznak. A ta je od radiatora pekne daleko. Mam ju na skrini a svetla ma akurat, listy ma krasne
ja som sa tak potesila ze mi ide konecne prvykrat zakvitnut a nakoniec toto.
Aka je podla vas pricina?

Dalej mam este 2 orchidei ale ony mi vobec nekvitnu ledva im rastu listy a mam este jednu ktora ma pekne listy ale nekvitne tiez. A ako som spominala o vsetky sa staram rozvnako t.z. raz za tyzden polievam, (namocim na 30 minut do vody a potom vyberiem) , rosim ich. Hnojila som ich minuly rok tento rok som este nestihla pretoze som niak nemyslela na kupu hnojiva.
a to je asi vsetko....vedeli by ste mi poradit?
viem ze tie ususene puciky ste tu spominali ja som to aj citala ale prievanom to nie je a u tej bielej ani radiatorom.

Velmi pekne dakujem za rady.
Tých dôvodov, ako je už v tejto téme spomínané, môže byť veľa (zima, prievan, ovocie, voda na polievanie nemala izbovú teplotu, veľa hnojiva ......) ale zároveň skúsení pestovatelia spomínajú aj úplné bezdôvodné opadanie pukov, takže buď zistíš čo bola príčina alebo to bolo niečo medzi nebom a zemou čo nevieme ovplyvniť.
S tou prázdnou stopkou bez kvetov som sa ešte nestretla.
Tie, ktoré už dlho nekvitli skús dať na týždeň do chladnej miestnosti (17-18º C).


Pekný deň
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

chcela som radu, ale nepodarilo sa mi vložiť foto, aby ste vedeli o aký druh orchidei sa jedná, robila som to tak ako je napísané vyššie...dala som si formátovať, ale ani spinka, ani insert obrázok mi nepomohol, pretože si to pýta nejakú URL adresu obrázka a to neviem zadať.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

dakujem
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Hned sem aj prilozim
Snímka217.jpg  
Snímka218.jpg  
Snímka216.jpg  
Snímka215.jpg  
Snímka214.jpg  

Snímka002.jpg  
Snímka001.jpg  
12022009059.jpg  
1/1
0 0
holdie holdie

holdie je offline (nepripojený) holdie

a co myslite mam dat orchidei prec zo crepnikov? teda aby mali len tie priesvitne plastove crepniky?
a moze byt to opadavanie pukov sposobene aj slabou vlhkostou? ako casto mam rosit.... pretoze zima jej nie je, ovocie v izbe nemam, prievan tiez nie a vodu na polievanie mam v izbe cize ma izbovu teplotu
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

holdie Pozri príspevok
a co myslite mam dat orchidei prec zo crepnikov? teda aby mali len tie priesvitne plastove crepniky?
a moze byt to opadavanie pukov sposobene aj slabou vlhkostou? ako casto mam rosit.... pretoze zima jej nie je, ovocie v izbe nemam, prievan tiez nie a vodu na polievanie mam v izbe cize ma izbovu teplotu
No to, že ich máš pri radiátore nevadí, ale je tam suchší vzduch tak treba viac rosiť, rosiť treba každý deň, ale len listy, nie srdiečka, aby nezačali hniť, ja polievam raz do týždňa s oniečo teplejšou vodou ako je izbová teplota, zalejem ich až po vrch črepníka a nechám cca 1 hod...potom nechám poriadne odkvapkať, aby nezostala v črepníku voda, každých 14 dní hnojím tie orchidei, ktoré sú v raste, alebo kvitnú...tie ktoré momentálne nekvitnú a ani im nerastú listy treba nechať oddýchnuť, vôbec ich nehnojiť a polievať menej. A črepníky môžeš nechať ak sú na dosť svetlom mieste, len nie na priamom slnku...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sayly Pozri príspevok
No to, že ich máš pri radiátore nevadí, ale je tam suchší vzduch tak treba viac rosiť, rosiť treba každý deň, ale len listy, nie srdiečka, aby nezačali hniť, ja polievam raz do týždňa s oniečo teplejšou vodou ako je izbová teplota, zalejem ich až po vrch črepníka a nechám cca 1 hod...potom nechám poriadne odkvapkať, aby nezostala v črepníku voda, každých 14 dní hnojím tie orchidei, ktoré sú v raste, alebo kvitnú...tie ktoré momentálne nekvitnú a ani im nerastú listy treba nechať oddýchnuť, vôbec ich nehnojiť a polievať menej. A črepníky môžeš nechať ak sú na dosť svetlom mieste, len nie na priamom slnku...
prosím vás, čomu hovoríte "srdiečko" ? kde to je na tej kvetinke? asi blbá otázka....
som úplný začiatočník... mám len jednu orchideu a aj tá momentálne nekvitne...
ďakujem vopred....
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
srdiečko rastliny je odkliaľ vyrastajú listy, nikdy nesmie prísť do kontaktu s vodou
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

linko1 Pozri príspevok
srdiečko rastliny je odkliaľ vyrastajú listy, nikdy nesmie prísť do kontaktu s vodou
Tak bola som si to obzrieť. Len teraz si kladiem otázku, ako polievate kvetinu, napr. "až po okraj kvetináča", aby srdiečko neprišlo do kontaktu s vodou. To si neviem predstaviť....
No ja som doteraz veselo polievala ako prišlo, určite aj srdiečko....
Kvet nekvitne, ale listy sú zdravé.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

liba2 Pozri príspevok
Tak bola som si to obzrieť. Len teraz si kladiem otázku, ako polievate kvetinu, napr. "až po okraj kvetináča", aby srdiečko neprišlo do kontaktu s vodou. To si neviem predstaviť....
No ja som doteraz veselo polievala ako prišlo, určite aj srdiečko....
Kvet nekvitne, ale listy sú zdravé.
Ja moje napr. každé ráno zalejem len do kvetináča na tú drť, nie na rastlinku.Voda stečie ku korienkom.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

liba2 Pozri príspevok
Tak bola som si to obzrieť. Len teraz si kladiem otázku, ako polievate kvetinu, napr. "až po okraj kvetináča", aby srdiečko neprišlo do kontaktu s vodou. To si neviem predstaviť....
No ja som doteraz veselo polievala ako prišlo, určite aj srdiečko....
Kvet nekvitne, ale listy sú zdravé.
Tu bolo asi myslené, ponoriť črep do nádoby s vodou až po okraj kvetináča.
.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
a ja raz týždenne nalejem vodu medzi obal a kvetináč až skoro po okraj a nechám najmenej hodinu . A už mi kvitnú znova..., síce okrem jednej, tá je lenivšia. a už začnej aj hnojiť, hnojivo dávam do tej vody, do ktorej namáčam kvetináče.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

liba2 Pozri príspevok
mám len jednu orchideu a aj tá momentálne nekvitne...
ďakujem vopred....
Možno práve preto nekvitne, že je sama samučká, čo tak zaobstarať k nej družku, aby jej nebolo clivo?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tweety Pozri príspevok
Možno práve preto nekvitne, že je sama samučká, čo tak zaobstarať k nej družku, aby jej nebolo clivo?
páči sa mi táto pripomienka už som jej aj chcela niečo dokúpiť, ale odrádza ma to, že nekvitne už od októbra. No teraz vidím, že som ju nepolievala správne tak asi to je dôvod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať