Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
aviator Pozri príspevok
Orchideová šou v New Yorskej botanickej záhrade:

http://whatweretheskieslike.blogspot...chid-show.html

odporúčam vychutnávať si zväčšené fotky.
tak to je úplná nádhera ...
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
vcera som si kupila dendrophal a dnes som na nom nasla cervca. Po obede idem kupit mospilan a poriesim votrelcov. Este dobre ze som dendrobko dala do karanteny. Dnes sa mi poskladala mozaika. Lebo uz som cervce riesila na jednej phale a tu mi manzel kupil v tom istom kvetinarstve. Takze tam maju problem s tymto skodcom takze je rozhodnute to odkvitnute oncidko si tam nekupim a vlastne uz asi nic. Sice ich tam mali krasne ale doniest si taky bonus sa mi nepaci. A ked sa nase... tak jej to tam pojdem oznamit nech si to tam da do poriadku.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som dostala zopár krásavíc- napr. žltú so zvláštnymi lupeňami takými nariasenými
Ostatné ešte musím pofotiť a prilepím - najmä bielu so strašne bujným kvitnutím z každej strany ..... robia mi naozaj veľkú radosť, ale aspoň jeden kvet,ktorý vydrží moju starostlivosť
DSC_0087 - kópia.JPG  
20112009 november 084 - kópia.JPG  
DSC_0709 - kópia.jpg  
DSC_0713 - kópia.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Silvernola Pozri príspevok
Nemáš na nej čierne "zrnká"?Mne to pripadá ako nejaký požerový škodca.
Nemam na nej ziadne pozierace,aj ked naozaj to tak vyzera,ale dala si mi chrobaka do hlavy a budem ju radsej sledovat.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Jara Pozri príspevok
Dievčatá ja som ten spray na orchidejky, teda konkrétne je to hnojivo priamo na listy, kúpila pred 2 týždňami v zahradkárskych potrebách, bolo 200ml, také ružovej farby je tá nádobka a má tam zakreslené orchidejky ružové a stálo len nejaké necelých 3 €. Na budúci týždeň vám priložím fotku, aby ste videli ako to vyzerá. Niekto ale písal tu na Porade, že vraj spray upcháva póry na listoch, vraj sa nemá sprayovať, ale ja som rozprávala s predavačom a on sa smial, že je to hnojivo a veľmi dobre robí orchidejkám a hlavne teraz v zime. Raz som postriekala a majú takú peknú zelenšiu farbu...
Citala som aj ja u ceskych kolegov ze toto listove hnojivo bezne pouzivaju.O upchavani porov bolo myslim pisane v suvislosti ci rosit vodou.Ale myslim ze vhodne je najskor zbavit listy prachu a tak aplikovat spray.Ak to budete mat vyskusane,informujte.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá prosím poradte , kamoška kúpila dve orchidky ,poradte názov? prosím
orchidky 006.jpg  
orchidky 007.jpg  
orchidky 005.jpg  
orchidky 008.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
ospravedlňujem sa za foto,
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá prosím poradte , kamoška kúpila dve orchidky ,poradte názov? prosím
ja by som tú dvojfarebnú tipovala na cambriu..........ale tú druhu veľmi dobre nie je vidno, tak neviem poradiť....... (
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

teraz som zistila, že na tej bielej orchidei mám spodný list úplne žltý...:-( vie mi niekto poradiť prečo ten list ožltol a čo s tým mám robiť? nechcela by som aby ten kvietok vykapal :-((
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
lujza,to je krása
mili ďakujem
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá prosím poradte , kamoška kúpila dve orchidky ,poradte názov? prosím
Milka - myslím, že obidve boli kúpené pod názvom Cambria. Ale možno o trochu presnejšie by bolo - tá prvá Beallara a druhá Colmanara.Obidve sú krásne. Možno by bolo lepšie fotiť trošku ďalej nie každý foťák zachytí detail.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

owecka27 Pozri príspevok
teraz som zistila, že na tej bielej orchidei mám spodný list úplne žltý...:-( vie mi niekto poradiť prečo ten list ožltol a čo s tým mám robiť? nechcela by som aby ten kvietok vykapal :-((
Netreba robiť paniku, aj mne na niektorých spodný list uschne
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Majka dakujem, za odpoved,tajne som dúfala, že sa mi ty ozveš, moja je len Bealara,tú druhú má kamoška,sú u nej ona ich kúpila ,ja som dostala za úlohu zistiť meno, lebo ozaj ich kúpila ako cambrie, ja ich poznám len z fotiek D A K U J E M!!
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Fotenie je veda, aspoň pre nás
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Myslím si, že záleží na veľkosti keiky. Ak môžeš daj foto.
Mne sa to stalo tiež. Vyhnala mi tri lístky a stonka očervenela a potom zoschla. Takže som ju musela oželieť.

myslim si, že veľkosť je celkom v pohode keby mala korienky zasadim ju.prepáč neviem to otočit
Snímka0324.jpg  
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Bionda Pozri príspevok
Ja som dostala zopár krásavíc- napr. žltú so zvláštnymi lupeňami takými nariasenými
Ostatné ešte musím pofotiť a prilepím - najmä bielu so strašne bujným kvitnutím z každej strany ..... robia mi naozaj veľkú radosť, ale aspoň jeden kvet,ktorý vydrží moju starostlivosť
tá prvá je fakt zaujímavá a krásna a takú ako je na 3 foto mám aj ja
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

a moje nové prírastky po tom, čo som si orchidky prestala všímať...
1 foto: moje Zygopetalum
2 foto: nový výhon na Zygopetale
3 foto: moje Dendrobko momentálne už odkvitnuté, chválila som sa ním na Vianoce
4, 5, 6, foto: nové výhonky na dendrobku
no a aj nový lístok poteší a ešte na ďalšej orchidke mi rastie kvetná stonka, len to nemám odfotené, tááák sa vytešujem

Ma-Ba, chcela by som ťa poprosiť, či nemáš nejaké foto Dendrobium nobile, ako má nové výhony, sa mi zdá, že si sem už niekedy dávno niečo také pridávala, len to by som sa nahladala...chcela by som vidieť, ako to vyzerá, keď vlastne z odkvitnutej stonky rastú nové výhony, ale keď už sú vačšie. Tie moje sú zatiaľ maličké, z toho starého opadajú listy, alebo ako to potom pokračuje v raste. So starých vyrastajú nové a tak stále dokola?
Možno foto ani nemáš, len by ma to zaujímalo. ĎAKUJEM
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

hmmm a foto nikde, takže pridávam
PA178146.JPG  
P2038760.JPG  
P2038762.JPG  
P2038763.JPG  
P2038764.JPG  

1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

hlava deravá, toto je foto č. 3
PC208457.JPG  
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

a toto je ten nový lístok čo poteší a už idem OFF, lebo vidíte, že už dobre nefungujem...
P2038768.JPG  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať