Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba Pozri príspevok
dominica - informácie, ktoré si uviedla sedia na jeden aj na druhý druh.
Sú to všeobecné pestovateľské podmienky, ktoré sa udávajú všade.
Ale môže byť skúsenosť aj iná. Napr. ak pestuješ Dendrobium Nobile v byte bez chladu a obmedzenia zálievky a kvitne Ti čo sa teda čudujem, budeš ho pestovať tak, aj napriek iným tvrdeniam.
Dendrobium kingianum je botanický druh, ktoré Baumax nemáva a sú aj drahšie ako hybridy, ale ak si si to zistila, tak potom to asi možné je.
Dendrobium Nobile pestujem v byte, v lete bolo v obývačke a ako sa ochladilo, tak som ho dala do spálne, kde býva dosť často otvorené okno a nie je tam také teplo, takže teplotný rozdiel pre kvitnutie som dodržala a ono zakvitlo...ten teplotný rozdiel nemáme ale taký, ako sa uvádza, ale rozdiel je...

No a to moje dendrobko, ja som si teda nie 100% istá, či je kingianum, len ak si dám cez google názov a vyhľadať obrázky, tak na všetkých je presne také, ako mám ja. Ako bolo písané, že dendr. phala nikdy nevonia, tak toto moje vonia tak medovo, tak aj to ma mýli. No tak ako mám vedieť, čo to je, keď som z tých všetkých info jeleň?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dominica, nech ťa to netrápi ako sa presne volá, ak ti kvitne, tak sa teš a venuj sa jej ako doposiaľ. Keby si šla podľa návodu, možno by sa jej to nepáčilo. No a prípadne jej daj nejaké celkom iné meno, také tvoje...
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
andersenka Pozri príspevok
dievčatá a miltónie - maju radšej chlad? premýšlam, či si neurobiť radosť ňou, keďže mam skôr chladnejšie podmienky doma kde mam orchidey...........poradte.......
andersenka neviem nie som ešte taká skúsená, ale mám taký dojem, že miltónia je skôr teplomilná ale uvidíš jak sa ešte vyjadria ostatné kočky.
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte dnes som bola s priatelom v baumaxe a kedze sa blizi valentin tak vsade boli same kraasne orchidky ale ja som si zobrala jedno cymbidium( moje prve) ktore bolo v zlave zo 69,90 € na 2,90 € aj ked nekvitne ale nevadi, ja si pockam kym zakvitne =o) prikladam aj foto...
cymbidium.jpg  
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Jara Pozri príspevok
Dominica, nech ťa to netrápi ako sa presne volá, ak ti kvitne, tak sa teš a venuj sa jej ako doposiaľ. Keby si šla podľa návodu, možno by sa jej to nepáčilo. No a prípadne jej daj nejaké celkom iné meno, také tvoje...
Jarka krásne napísané, ale vieš, mne to jednoducho nedalo a dnes som tu veru dosť pobudla, myslím tým net a prišla som na to, že moja kráska je Dendrobko Berry Oda a je to hybryd dendrobia kingianum. Tu je preklad cez google, takže je taký všelijaký:

Dendrobium Berry Oda sú Fantastické Dendrobium kingianum hybridy (D. kinganum x mini perla) Aby sa zachovali krásne silné vône medu na multi-vychádza z bohatej modré kvety.

Rastú pohode v interiéri v zime (temps 8-18 stupňov), potom v lete teplejšie, zatiaľ čo aktívne rastúce (temps 12-22 stupňov). Rastu v pohode interiéri v zime (temps 8-18 stupňov), potom v lete teplejšie, zatiaľ čo aktívne rastúce (temps 12-22 stupňov). Môže byť tiež umiestnený v polo-tieni vonku na záhrade. Tiež môže byť umiestnený v polo-tieni vonku na záhrade.

Voda 1 / týždeň v lete a 1 / 2 týždne v zime a krmivá iba raz za mesiac alebo tak, alebo dokonca vôbec nie. Voda 1 / týždeň v lete 1 / 2 týždne v zime krmivá iba raz za mesiac alebo tak, alebo dokonca vôbec nie.

Poznámka: používanie dusíkatých hnojív bohatých povedie k výrobe mnohých baby rastlín (Keikies) na úkor kvitnutia. Poznámka: používanie dusíkatých hnojív bohatých povedie k výrobe mnohých dieťa rastlín (Keikies) na kvitnutia úkor.

Dôrazne odporúčame ex-displej rastliny naplnený mnohých palice v črepníkoch 12 cm. Dôrazne Odporúčame ex-displej rastliny naplnený mnohých palice črepníkoch v. 12 cm.
0 0
redina redina

redina je offline (nepripojený) redina

lujza.j Pozri príspevok
keika by mala mat tri listy a pri korieky tak ako píše sayly, ked ju budeš odštikávat tak, tak aby z každej strany ostal kúsok kvetnej stonky, nafotím moje zasadené. dala som ich do fľasky od malej minerálky. na poslednej foto nie je keik! to je nová rastlinka ktorá mi narástla zo spodu. keiky rastú sú iba na kvetnej stonke! každá nová rastlinka, ale keik, je taký malý zázrak na phale aspoň pre mňa.
Ahojte. Lujza.j oddelila som keiky a supla do substratu. Co nasleduje potom, poliat ich, prihnojit ci cakat.. ako to robis ty? Tu matersku rastlinku som presadila tiez, tak uz len idem cakat ci sa pozbiera
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
redina Pozri príspevok
Ahojte. Lujza.j oddelila som keiky a supla do substratu. Co nasleduje potom, poliat ich, prihnojit ci cakat.. ako to robis ty? Tu matersku rastlinku som presadila tiez, tak uz len idem cakat ci sa pozbiera
redina po presadení sa nepolieva 7-10 dní. To je moja rada.
0 0
redina redina

redina je offline (nepripojený) redina

janka51 Pozri príspevok
redina po presadení sa nepolieva 7-10 dní. To je moja rada.
Pytam sa preto, lebo vyzeraju po presadeni dost biedne, myslim to ze maju jemne a ovisnute listky. Takze nepoliat, no dobre.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
redina Pozri príspevok
Ahojte. Lujza.j oddelila som keiky a supla do substratu. Co nasleduje potom, poliat ich, prihnojit ci cakat.. ako to robis ty? Tu matersku rastlinku som presadila tiez, tak uz len idem cakat ci sa pozbiera
Hnojit asi nie, ale nepoliat ich 7-10 dni sa mi zda vela na keiku. Sadila si do vlhkeho alebo sucheho substratu? Ja by som substrat aspon porosila. Pockaj na odpoved tych co uz mali keiku
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dominica - dobrá práca.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

redina Pozri príspevok
Pytam sa preto, lebo vyzeraju po presadeni dost biedne, myslim to ze maju jemne a ovisnute listky. Takze nepoliat, no dobre.
Moja skusenost-kazdopadne polejem hned,mierne a potom postupne tak ako si to rastlina vyzaduje,ako rychlo vysycha substrat.Aj ked som keiku este nesadila,ale myslim ze to je podobne ako pri presadzani.
Dominika-tiez Ti vyjadrujem uznanie ze si tolko patrala,lebo aj ja som tak ze si poviem-staci mi to co viem ale vdaka takym uceniachtivym typom ako si aj Ty sa dozvieme vela aj ostatni.
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte dnes som bola s priatelom v baumaxe a kedze sa blizi valentin tak vsade boli same kraasne orchidky ale ja som si zobrala jedno cymbidium( moje prve) ktore bolo v zlave zo 69,90 € na 2,90 € aj ked nekvitne ale nevadi, ja si pockam kym zakvitne =o) prikladam aj foto...
Blahoželám k dobrej kúpe. Ja som dnes v baumaxe kúpila to isté ale za 7€
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

andersenka Pozri príspevok
listy zo spodu zožltnú a vždy následne odpadnú. takže to je úplne OK.
Stonka vyzera krátka.............nemáš to nahadou mini phalaenopsis?
Žeby to bolo miniorchidejka? To má nenapadlo.Keď rozkvitne budeme mudrejší
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba Pozri príspevok
dominica - dobrá práca.
ďakujem
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

lusielaL aj tebe vďaka :-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lusielaL Pozri príspevok
Ja to vobec neutieram.Je to tam,neurobim s tym nic,mozno Ti to niekto zbehlejsi vysvetli preco sa to tvori,ja viem tolko ze to je normalne.
ja tiež neriešim kvapôčky, sú na listoch, na stovkách pri kvetoch, sú tam, boli tam a tiež asi aj budú. nikdy som si ich nevsímala. ani neviem prečo vznikajú, phale sú zdravé, listy rastú korene tiež a čo je hlavné kvitnú.
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

no maly ich tam este par a tiez za 3 € potom boli ale uz len zase drahe..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

redina Pozri príspevok
Ahojte. Lujza.j oddelila som keiky a supla do substratu. Co nasleduje potom, poliat ich, prihnojit ci cakat.. ako to robis ty? Tu matersku rastlinku som presadila tiez, tak uz len idem cakat ci sa pozbiera
určite poliať. ja som nehnojila, ani ich nehnojím sú malé možno by ich to spálilo. rastú aj bez hnojiva. polievam ich tak často ako preschne súbstrát. určite častejšie ako raz za týždeň, ale ja ich mám v malom kochlíčku od 0,5l minerálky. potom daj vedieť ako sa im darí
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Nemáte nejake skúsenosti s pestovaním Cambrie? Potrebuje viac teplo alebo chladnejšie?
Odkvitla mi na jeseň, v črepníku sú dve pahľuzy - na každem zo dva listu, nejaké už zoshli, zatial nevidno že by vytvárali sa nové listy, či korene.....
Zmrka333, ma-ba ............alebo iné skúsené poradte ))
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka - Cambria - je všeobecný názov pre orchideje, ktoré predajcovia nepomenujú. Sú to rôzne krížence a takú potrebujú aj starostlivosť. Ja pestujem Cambrie takto. Na jar idú všetky von, na zatienený parapet. Polievam keď preschne substrát. Na jeseň, keď majú niektoré nasadené na kvet, dám ich do izby na juhozápadné okno. Potrebujú veľa svetla pre vývin kvetu polievam normálne. Tie, ktoré nemajú nasadené na kvet potrebujú prisušiť , chladnejšie + svetlo. Mali by nasadiť na kvet.
Myslím, že nie je náročná na pestovanie. Toť vše. Veľmi všeobecná informácia. Možno dievčatá pridajú.

Ak sa ešte neprebrala "k životu" začni opatrne polievať. A bolo by dobré najpr napísať ako ju pestuješ. Lebo takto je ťažko radiť, čo máš urobiť.
Naposledy upravil Ma-Ba : 11.02.10 at 09:29
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať