Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

Sú nadherné. Ja ich ešte tak nepoznám. Aký druh je tá prvá a posledná???
0 0
Zara 17 Zara 17

Zara 17 je offline (nepripojený) Zara 17

zdravim...nefungoval mi tyzden internet, tak som chcela pockat s tou orchideou, aby som nieco nepokazila, ale pred 2 dnami som sa do toho pustila, aby som nakoniec nepremeskala cas a neublizila jej este viac...no takze, mala odhnite niektore korene, tie som odstranila a presadila som ju do noveho substratu...a ked som ju mala vytiahnutu, vsimla som si, ze pod spodnymi listami sa tlacia nove korene, aspon to tak vypada, take rozky, zatial su male...a na koncoch obidvoch stoniek sa tiez nieco tlaci, to by mohli byt nove puky...to ma potesilo, dalo mi to taky lepsi pocit, ze by sa mohla z toho dostat, tak dufam, ze ma nesklame...no ale, chce este spytat, ci ju mam poliat, lebo som ju este nepoliala, odkedy je presadena, a ak ano, tak ako a tiez ako casto, nech jej zase neublizim a mam pouzit aj hnojivo?
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
janakova29 Pozri príspevok
Sú nadherné. Ja ich ešte tak nepoznám. Aký druh je tá prvá a posledná???
Ja tiež som ešte len taká začiatočníčka ale podľa lístočku čo bol na nej je to Dendrobium nobile
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Zara 17 Pozri príspevok
zdravim...nefungoval mi tyzden internet, tak som chcela pockat s tou orchideou, aby som nieco nepokazila, ale pred 2 dnami som sa do toho pustila, aby som nakoniec nepremeskala cas a neublizila jej este viac...no takze, mala odhnite niektore korene, tie som odstranila a presadila som ju do noveho substratu...a ked som ju mala vytiahnutu, vsimla som si, ze pod spodnymi listami sa tlacia nove korene, aspon to tak vypada, take rozky, zatial su male...a na koncoch obidvoch stoniek sa tiez nieco tlaci, to by mohli byt nove puky...to ma potesilo, dalo mi to taky lepsi pocit, ze by sa mohla z toho dostat, tak dufam, ze ma nesklame...no ale, chce este spytat, ci ju mam poliat, lebo som ju este nepoliala, odkedy je presadena, a ak ano, tak ako a tiez ako casto, nech jej zase neublizim a mam pouzit aj hnojivo?
Zara prajem ti aby ťa čim skôr obdarila krásnymi kvetmi a podľa mňa poliať ju už treba a polievať raz týždenne nie som ešte taká zbehla v pestovaní tak počkaj radšej čo na to povedia iné kočky. Veľa šťastia
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Dievčatá mne sa prebúdzaju konečne orchidei,na prvej rastie lis,na druhej sa mi zdá že to je stonka a tretia kvitne od oktobra
moje 007.jpg  
moje 006.jpg  
moje 008.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Toto sú moje nové poklady.
nové poklady máš krásne!!! nech ta odmenia dlhým kvitnutím
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zara 17 Pozri príspevok
zdravim...nefungoval mi tyzden internet, tak som chcela pockat s tou orchideou, aby som nieco nepokazila, ale pred 2 dnami som sa do toho pustila, aby som nakoniec nepremeskala cas a neublizila jej este viac...no takze, mala odhnite niektore korene, tie som odstranila a presadila som ju do noveho substratu...a ked som ju mala vytiahnutu, vsimla som si, ze pod spodnymi listami sa tlacia nove korene, aspon to tak vypada, take rozky, zatial su male...a na koncoch obidvoch stoniek sa tiez nieco tlaci, to by mohli byt nove puky...to ma potesilo, dalo mi to taky lepsi pocit, ze by sa mohla z toho dostat, tak dufam, ze ma nesklame...no ale, chce este spytat, ci ju mam poliat, lebo som ju este nepoliala, odkedy je presadena, a ak ano, tak ako a tiez ako casto, nech jej zase neublizim a mam pouzit aj hnojivo?
určite nehnojiť! poliat za 7-10 dni, korienky si mohla dezinfikovať, škoricou, endiaronom alebo živočišným uhlím, ak je korienkov málo dat do menšieho kochla, menší kochel - menej substrátu - rýchlejšie preschne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Maruška54 Pozri príspevok
včera som bola na návšteve a majú tam nádhernú orchideu ktorá má tri kejky jedna dokonca už aj kvitla všetky majú tri-štyri nádherné listy velké tak 10-15 cm ale problém je v tom že akurát jedna má vzdušný koreň asi 15 cm...poraďte pestovateľky čo s tým? kejky by sa mali asi oddeliť aby materskú rastlinu nezaťažovali ale ako ich zsadiť bez koreňov?
maruška skús najst spätne moje príspevky o keikach, sú tam aj foto, ak niečo nenájdeš napiš
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Maruška54 Pozri príspevok
Pred časom som tu dávala fotografiu jednej orchidky ktorú som pradepodobne kúpila už s napadnutým srdiečkom, zostal na nej len jeden lístoček aj ten bo napadnutý a jedna stonka na ktorej vyrástla kejka...kejka už je zasadená a má sa k svetu...klop klop...materskú rastlinu som nechala že uvidíme a čuduj sa svete niečo sa tlačí vedla lístka nedá sa ešte identfikovať čoto je ale sa teším takže nevzdávajte sa...po čase priložím foto aj mamy aj dcéry
ak má zdravé korene, je to pravdepodobne nová rastlinka, už som to mala 2x, trvalo to dlho, ale z jednej je už veľká orchidka a už mi aj kvitla
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
nové poklady máš krásne!!! nech ta odmenia dlhým kvitnutím
Ďakujem mam z nich veľkú radosť len sa bojím či o tu dendrobiu sa budem vedieť starať. Čo som si kúpila 2 odkvitnute na výstave v KE tak už jedna mi zahynula veľmi sa bojím o tuto aby tiež tak nedopodla.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Ďakujem mam z nich veľkú radosť len sa bojím či o tu dendrobiu sa budem vedieť starať. Čo som si kúpila 2 odkvitnute na výstave v KE tak už jedna mi zahynula veľmi sa bojím o tuto aby tiež tak nedopodla.
možno tá z tej výstavy nebola najzdravšia, určite to nebolo tvojou vinou že zahynula určite si sa ňu starala najlepšie ako si vedela. ja mám iba phale, lebo ostatných sa bojím a tiež sa mi objaví aj nehoda, ktorá vela krát neviem prečo sa stala . ved vieš, že ak niečo nevieš tu ti odborníčky vždy poradia
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
To je uz od kupenia taka cudna orchidka. Boli zasadene v jednom crepniku dve (asi aby vyzerala bohatsia) co som si vsimla az doma ked som zistila ze jednej z nich zltnu a opadavaju listy z vrchu. Tak som ju rozdelila presadila do malych crepnikov z flase a ta co jej listy neopadavali tak ta posla ako prva a tato co jej zltly listy a opadavali ostala len s jednym. Co je zvlastne ze obe mali korene v poriadku a tato ich mala ovela viac a pozri ako to dopadlo. Normalne zoschla. Mam ju v sacku ale neviem ci to prezije lebo nema ani srdiecko.
Dnes som v hornbachu u nas videla tie male cymbidka (hrnkové-po cesky) faktu su zlatucke. Maly zlte kvety a boli fakt chutne. Mali aj papucku zltu ale mala zelene listy takze asi bola chladnomilna a ja by som chcela teplomilnu. Hladala som katleje ale nemali. A mali krasne vandy co uz kvitli asi 5 krat lebo bolo vidno odstrihnute stonky. boli krasne take fialovomodre ale za 50 eur bez vazy. Mali pekny vyber ale nemali to co som chcela. Skoda ale pokochala som sa poriadne.
tiež mám phale čo sú dva ks v kochliku, zatial sa im darí spolu, takže ich nechávam tak,ale keď bude kochel plný koreňov čo je znak že treba presadiť tak potom neviem či aj rozsadiť. raz už som rozsadila, popri dospelej phale tam bol aj malý prcek, dospelá pošla a prcek zostal dlho prckom, už sa trochu rozbehol aj korienky aj listy, ale je stále taký malý, že by mini?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zmrzka333 Pozri príspevok
To je uz od kupenia taka cudna orchidka. Boli zasadene v jednom crepniku dve (asi aby vyzerala bohatsia) co som si vsimla az doma ked som zistila ze jednej z nich zltnu a opadavaju listy z vrchu. Tak som ju rozdelila presadila do malych crepnikov z flase a ta co jej listy neopadavali tak ta posla ako prva a tato co jej zltly listy a opadavali ostala len s jednym. Co je zvlastne ze obe mali korene v poriadku a tato ich mala ovela viac a pozri ako to dopadlo. Normalne zoschla. Mam ju v sacku ale neviem ci to prezije lebo nema ani srdiecko.
Dnes som v hornbachu u nas videla tie male cymbidka (hrnkové-po cesky) faktu su zlatucke. Maly zlte kvety a boli fakt chutne. Mali aj papucku zltu ale mala zelene listy takze asi bola chladnomilna a ja by som chcela teplomilnu. Hladala som katleje ale nemali. A mali krasne vandy co uz kvitli asi 5 krat lebo bolo vidno odstrihnute stonky. boli krasne take fialovomodre ale za 50 eur bez vazy. Mali pekny vyber ale nemali to co som chcela. Skoda ale pokochala som sa poriadne.
ja mám cymbidium sweet sugar, keď kvitla mala strašne veľa žltých malých kvietkov s bordovým uprostred, už mi nekvitne vyše roka, momentálne vyháňa dve nové pahľuzy, tri jej narástli behom toho roka, takže 5 pahľúz a kvety žiadne, na dva mesiace som ju dala do komory, do tmy, nepolievala a je tam aj dosť chladno aj dendro nobile som tam dala, po dvoch mesiacoch som ich vytiahla na parapet a behom týždňa mi začali obe vyháňať cymbidko 2 a dendro 3 pahľuzy, no dúfam, že sa aj kvetov dočkám
Naposledy upravil sayly : 14.02.10 at 17:35
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tak ja som na Valentína nedostala orchideu...asi môj drahý usúdil, že ich mám už dosť...dostala som perníkové srdiečko aj to poteší, keď je z lásky, ale tešila som sa na novú orchideiku
0 0
Madlena Madlena

Madlena je offline (nepripojený) Madlena

Ak ostanú stonky po kvetoch zelené, nechaj ich, ak budú schnúť, odstihni ich.
Orchideu polievaj každý druhý deň, nechaj postáť vo vode cca 15-20min a potom zlej vodu. Majú radi svetlo, ale nie priame slnko, ja ich mám na parapete za žalúziami ktoré sú v horizontálnej polohe a v lete mierne privreté.
Treba ich aj hnojiť podľa návodu na hnojive ktorý kúpiš v kvetinárstve.

Veľa zdaru, ja mám orchidei rozkvitnuté takmer celoročne.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
možno tá z tej výstavy nebola najzdravšia, určite to nebolo tvojou vinou že zahynula určite si sa ňu starala najlepšie ako si vedela. ja mám iba phale, lebo ostatných sa bojím a tiež sa mi objaví aj nehoda, ktorá vela krát neviem prečo sa stala . ved vieš, že ak niečo nevieš tu ti odborníčky vždy poradia
ved som veľmi rada že manžel tu stránku objavil veľa som sa už tu naučila za čo som vám všetkým veľmi vďačná.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

sayly Pozri príspevok
tak ja som na Valentína nedostala orchideu...asi môj drahý usúdil, že ich mám už dosť...dostala som perníkové srdiečko aj to poteší, keď je z lásky, ale tešila som sa na novú orchideiku
nebuď smutná ja som dopadla rovnako, moj chlap asi tiež usúdil že 39ks phalov už stačí. tiež som očakávala prírastok. neva urobíme si radosť inokedy
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
sayly Pozri príspevok
tak ja som na Valentína nedostala orchideu...asi môj drahý usúdil, že ich mám už dosť...dostala som perníkové srdiečko aj to poteší, keď je z lásky, ale tešila som sa na novú orchideiku
sayly ja viem že je to ľúto lebo my už sme tak posadnuté našimi kráskami že iný darček už si predstaviť ani nevieme. Ale je pravda že všetko čo je z lásky poteší. Aj dnes som dostala krásnu ružu, ale moja prvá myšlienka bola ,,nemohla to biť orchidka?"
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

lujza tvoje kejky som videla už predtým aj ja som moju sadila až keď mala tri vzdušné korene ale tie susedine kejky majú veľké listy tak mi prišlo matky ľúto no ale treba teda vydržať...no a na tej mojej materskej rastlinke je dosť zdravých koreňov to ju asi zachránilo a hoci by tol len nový korienok tak mňa to potešilo
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Madlena Pozri príspevok
Ak ostanú stonky po kvetoch zelené, nechaj ich, ak budú schnúť, odstihni ich.
Orchideu polievaj každý druhý deň, nechaj postáť vo vode cca 15-20min a potom zlej vodu. Majú radi svetlo, ale nie priame slnko, ja ich mám na parapete za žalúziami ktoré sú v horizontálnej polohe a v lete mierne privreté.
Treba ich aj hnojiť podľa návodu na hnojive ktorý kúpiš v kvetinárstve.

Veľa zdaru, ja mám orchidei rozkvitnuté takmer celoročne.
Ahoj Madlenka,vidim ze si tu nova,tak vitaj.A chcem sa len spytat ci to nebol preklep ze polievat kazdy dlruhy den a to namacanim,moje by asi uz davno vyhnili,ale ak Ti to funguje-zaujimave.Byva len otazka casu ked sa aj z obchodu prinesie preliata ze casom zacne hnit.Ale v kazdom pripade gratulujem k hojnemu kvitnutiu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať