Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Toto je môj nový prírastok na Valentína na prvých dvoch a na tretej mi rozkvitá jedna orchidka, čo rok nekvitla. Tiež ma potešila lebo prvý kvietok bol práve na Valentína, aj keď už má len jeden púčik. No a na poslednej nová stonka s maličkými púčikmo. Všetky ma potešili, tak dúfam, že potešia aj vás...
DSC01170.JPG  
DSC01171.JPG  
DSC01175.JPG  
DSC01186.JPG  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka - ja som už začala prihnojovať, ale len veľmi málo aj Phaly.

sysula - myslím si, že by nemala byť presilená.
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte kocky minule som si kupila orchidku Cymbidium. chcela som sa opytat ze ake ma mat korene? lebo ta moja ich ma nejake divne take biele sa mi zdaju ako keby zhnite ..pridavam aj foto...a nasla som dva nove vyhonky, jeden mensi a druhy vacsi a viete mi poradit ako sa o nu starat a kedy sa moze presadzat lebo ten crepnik v ktorom som ju kupila je puknuty...Dakujem za radu...
korene1.jpg  
korene.jpg  
korene2.jpg  
vyhonok.jpg  
vyhonok1.jpg  

1/1
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, aj ja sa pochválim novým prírastkom na narodeniny. Kúpila mi ju dcérka a aj keď na to nepozerala, doniesla takú, čo jej ide asi ďalšia stonka. Teším sa. A prosím, nechávate ich v tom ozdobnom, nepriesvitnom kvetináči? A ešte jednu prikladám. Myslíte, že to rastie keika? To by bola moja prvá. To by bolo úplne super.
NAR 2010.jpg  
NAR2010.jpg  
KEIKA.jpg  
1/1
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

betrix Pozri príspevok
Ahojte, aj ja sa pochválim novým prírastkom na narodeniny. Kúpila mi ju dcérka a aj keď na to nepozerala, doniesla takú, čo jej ide asi ďalšia stonka. Teším sa. A prosím, nechávate ich v tom ozdobnom, nepriesvitnom kvetináči? A ešte jednu prikladám. Myslíte, že to rastie keika? To by bola moja prvá. To by bolo úplne super.
ano asi to mas keik aj mne to tak narastlo na jednej =o) a teraz cakam kym jej uz korienky pojdu..
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Máte nádherné nové prírastky všetci , nech vám dlllho tak krásne kvitnú ! Moje orchidky teraz nejako začali odkvitať , ale po toľkých mesiacoch majú právo . No a chystáme sa na výstavu orchideí, neskutočne sa teším, že ma tam manžel zoberie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
dievcata teraz som na jednom fore nasla novy sposob ako liecit orchidku ak nema ziadne korene alebo uhnili a tak. Do malej misky sa da keramzit s trochou vody a na keramzit sa polozi orchidka tak aby sa nedotikala vody a tak sa necha. Nebali sa do sacku len je takto polozena na keramzite. a ak sa vody odpari tak sa len doleje znova tak aby sa orchidka vody nedotikala. A prave tam jedna kocka pisala ze jej tak zacinaju rast nove korene a to nemala ani jede. Tak by som mozno aj toto odporucala na tu keiku co nema korene a stonka na ktorej je schne.
diky zmrzka budem to mat v pamäti super keramzit mám aj doma, experimentovala som a skúšala niektoré phale zasadiť do keramzitu. nakoniec v ňom rastie iba jedna a darí sa jej, tiež to je indi-vindi
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

betrix Pozri príspevok
Ahojte, aj ja sa pochválim novým prírastkom na narodeniny. Kúpila mi ju dcérka a aj keď na to nepozerala, doniesla takú, čo jej ide asi ďalšia stonka. Teším sa. A prosím, nechávate ich v tom ozdobnom, nepriesvitnom kvetináči? A ešte jednu prikladám. Myslíte, že to rastie keika? To by bola moja prvá. To by bolo úplne super.
ak ti rastie keik, tak ti želám len to, aby stonka na ktorej rastie vydržala až do konca zelená, teda do fázy kedy bude mat keik dostatočný počet listov aj korienkov. inak keik rastie dlho!
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

lujza.j Pozri príspevok
nebuď smutná ja som dopadla rovnako, moj chlap asi tiež usúdil že 39ks phalov už stačí. tiež som očakávala prírastok. neva urobíme si radosť inokedy
pridávam sa do klubu, čakala som orchidku, ale nedostala som nič...manžel povedal, že naposledy na Mikuláša som mu vynadala, že načo mi kupoval sladkosti, tak radšej nekupoval, lebo sa bál, že budem nadávať, šak ale čo sa čuduje za sladkosti, za orchidku by som určite nenadávala, akurát ho poriadne vybozkávala...
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
zuzkahris Pozri príspevok
Máte nádherné nové prírastky všetci , nech vám dlllho tak krásne kvitnú ! Moje orchidky teraz nejako začali odkvitať , ale po toľkých mesiacoch majú právo . No a chystáme sa na výstavu orchideí, neskutočne sa teším, že ma tam manžel zoberie
A kde je ta vystava?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte kocky minule som si kupila orchidku Cymbidium. chcela som sa opytat ze ake ma mat korene? lebo ta moja ich ma nejake divne take biele sa mi zdaju ako keby zhnite ..pridavam aj foto...a nasla som dva nove vyhonky, jeden mensi a druhy vacsi a viete mi poradit ako sa o nu starat a kedy sa moze presadzat lebo ten crepnik v ktorom som ju kupila je puknuty...Dakujem za radu...
Gratulujem k cymbidku , paulinka myslím , žedo jari môže počkať a navyše sa mi na jednaj fotke zdá , že raší kvetný stvol, ale neviem to isto obráť sa na MA-Ba ja moje mám teraz na chlednej codbe s minimom zálievky
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

zmrzka333 Pozri príspevok
A kde je ta vystava?
zmrzka, výstava bude v Budapešti budúci mesiac - Orchidee a bromélie, už teraz nespím, ako sa tešííím
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

milka 60 Pozri príspevok
Gratulujem k cymbidku , paulinka myslím , žedo jari môže počkať a navyše sa mi na jednaj fotke zdá , že raší kvetný stvol, ale neviem to isto obráť sa na MA-Ba ja moje mám teraz na chlednej codbe s minimom zálievky
a zdaju sa ti tie korene ok? lebo ked som ju kupovala bola velmi preliata, mam ju tyzden a este som ju nepoliavala..a ako casto ju mam polievat?!
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
Gratulujem k cymbidku , paulinka myslím , žedo jari môže počkať a navyše sa mi na jednaj fotke zdá , že raší kvetný stvol, ale neviem to isto obráť sa na MA-Ba ja moje mám teraz na chlednej codbe s minimom zálievky
Milka - Cymbidka by mali byť už v teple + výdatnejšia zálievka, aby zhruba do apríla narástli nové výhony do veľkosti póru, tak je nádej na zakvitnutie.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba Pozri príspevok
Milka - Cymbidka by mali byť už v teple + výdatnejšia zálievka, aby zhruba do apríla narástli nové výhony do veľkosti póru, tak je nádej na zakvitnutie.
a kolko stupnov je teplo? Ja ho davam na noc do chodby lebo u nas doma je tak cca 25 stupnov kvoli synovi ale v chodbe je najchladnejsie tak okolo 22. Cez den je v izbe kde nekurim cca 23 stupnov ale je tam svetlo lebo na chodbe okno nemam. Je to ok? Cakam kedy mi cymbo odkvitne aby som ho kvoli tym mnohonozkam presadila. Potom by si mi poradila aky substrat je pren dobry?
0 0
Kikusiak Kikusiak

Kikusiak je offline (nepripojený) Kikusiak

baby mna asi ukameňujete , ale mám tri orchidey už asi 3 roky totálne na ne kašlem, nepresadzam ich, polievam ked ma napadne, že sak ja mam kvety a stale kvitnu rastu im nove výhonky.... to zase ja nechapem ako je to možne ?
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte kocky minule som si kupila orchidku Cymbidium. chcela som sa opytat ze ake ma mat korene? lebo ta moja ich ma nejake divne take biele sa mi zdaju ako keby zhnite ..pridavam aj foto...a nasla som dva nove vyhonky, jeden mensi a druhy vacsi a viete mi poradit ako sa o nu starat a kedy sa moze presadzat lebo ten crepnik v ktorom som ju kupila je puknuty...Dakujem za radu...
Ahoj Paulinka, aj ja som si minulý týždeň kúpila cymbidium a vyzerá rovnako ako Tvoje. Korienky som "opáčila", tiež som nedôverovala ich farbe. Ale sú pevné, nezdajú sa zhnité. Verím, že to bude dobré. Najskôr som ju dala do chladnej miestnosti, ale keďže má nový výhonok, poslúchla som radu, že keď má nové vyhony mala by mať teplejšie. Tak som ju preniesla do teplejšej izby. Asi by som ju teraz nepresádzala, možno na jar, ale do tej istej veľkosti kvetináča ako má teraz. Kvetináč má byť cymbídiu tesný. Po zmrznutých by malo ísť von na balkón, pozor na spálenie listov. A malo by byť vonku až do jesene do prvých mrazov. Skôr má radšej chladnejšie a vlhkejší substrát ako phalaenopsis. A je náročné na hnojenie. Treba hnojiť častejšie. Nehovorím z vlastnej skúsenosti, len čo som zistila. Dúfam, že nám budú robiť radosť
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zmrzka333 Pozri príspevok
a kolko stupnov je teplo? Ja ho davam na noc do chodby lebo u nas doma je tak cca 25 stupnov kvoli synovi ale v chodbe je najchladnejsie tak okolo 22. Cez den je v izbe kde nekurim cca 23 stupnov ale je tam svetlo lebo na chodbe okno nemam. Je to ok? Cakam kedy mi cymbo odkvitne aby som ho kvoli tym mnohonozkam presadila. Potom by si mi poradila aky substrat je pren dobry?
zmrzka - chladné miesto pre Cymbidium - všeobecne sa píše o 12st.C, ja mám na chodbe asi 14 st.C. Teploty, o ktorých píšeš sú na túto dobu vyhovujúce, aby išli nové výhony + zálievka.
Ide o to, že aj chladnomilné v teple pôjdu, ale nezakvitnú. Pribudnú nové výhony, bude sa im dariť, ale nebudú kvitnúť.
Práve na jeseň asi od septembra vyžadujú asi 6 týždňové obdobie sucha, teda vôbec nepolievať, popr. len porosiť substrát zvrchu. Keď začnú mrazíky treba ho dať do chladu tých 12 st.C. Ak majú dostatočne veľké nové výhony malo by zakvitnúť. Ak sa objaví kvetný stvol treba začať mierne zalievať. Ak sú puky skoro rozkvitnuté môže sa preniesť do tepla, kde však Cymbo odkvitá skôr. Biele korene ak nie sú suché, duté, ale plné svieže sú v poriadku. Ostatné všetko tak ako napísala p. Janáková, doplním ešte, že hnojenie je najlepšie čerstvým kravincom. Toľko trochu praxe s veľkou dávkou teórie. Možno, sa niektoré dievčatá tiež radi s nami podelia o svoje skúsenosti, hlavne tie, ktorým sa úspešne darí Cymbidium priviesť do kvetu. Prajem všetkým radosť z tejto krásnej orchidey.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dievčence, našla som stránku, kde je toho o orchideách a pestovaní dosť informácií.
Tak ak budete mať chuť "polistujte" si na nej.......

http://www.abecedazahrady.cz/Exotika...px?section=101
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

janakova29 Pozri príspevok
Ahoj Paulinka, aj ja som si minulý týždeň kúpila cymbidium a vyzerá rovnako ako Tvoje. Korienky som "opáčila", tiež som nedôverovala ich farbe. Ale sú pevné, nezdajú sa zhnité. Verím, že to bude dobré. Najskôr som ju dala do chladnej miestnosti, ale keďže má nový výhonok, poslúchla som radu, že keď má nové vyhony mala by mať teplejšie. Tak som ju preniesla do teplejšej izby. Asi by som ju teraz nepresádzala, možno na jar, ale do tej istej veľkosti kvetináča ako má teraz. Kvetináč má byť cymbídiu tesný. Po zmrznutých by malo ísť von na balkón, pozor na spálenie listov. A malo by byť vonku až do jesene do prvých mrazov. Skôr má radšej chladnejšie a vlhkejší substrát ako phalaenopsis. A je náročné na hnojenie. Treba hnojiť častejšie. Nehovorím z vlastnej skúsenosti, len čo som zistila. Dúfam, že nám budú robiť radosť
no lenze to moje cymbidko ma uplne mäke tie korienky a uz sa trhaju tak ja neviem...ale tak ma dva nove vyhonky, tak sa mu hadam dari?!a neviete mi povedat ci su to nove vyhonky ale kvety stol?!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať