Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

paulinkaZH Pozri príspevok
no lenze to moje cymbidko ma uplne mäke tie korienky a uz sa trhaju tak ja neviem...ale tak ma dva nove vyhonky, tak sa mu hadam dari?!a neviete mi povedat ci su to nove vyhonky ale kvety stol?!
Skús pozrieť tú českú stránku www.abecedazahrady.cz ako spomínala andersenka. Je tam veľmi veľa informácii. Hádam nájdeš odpoveď. Neviem, či nové výhony sú kvetný stvôl.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no práve som sa dočítala na tejto stránke www.abecedazahrady.cz že tie lepkavé bodky na spodnej strane listu sú predsa len škodlivé.
Ak sa lepkavé bodky vyskytujú na stonke,kvetoch - je to v poriadku,vtedy ide o tzv. medovicu ale na spode listu sa jedná o tzv. "svilušky".
Nemáte niektorá skúsenosť s ich odstránením?
Musím ihneď ako prídem domov "izolovať" tieto dve od odstatných kvetov.........
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba dakujem, myslela som, že ešte by malo mať klud , začnem polievať a dám do tepla.
Niekto sa zaujímal o miltoniopsys prosím tu je to dosť dobre popísané
vhttp://prateleorchideji.xforum.cz/viewforum.php?f=5&sid=f258e6aa7dc3c0c019a3334e9ff5 26a6
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

Andersenka, listuj ďalej, sú tam aj vhodné postreky. Určite niečo nájdeš. Ak nie ozvi sa mi, mám to niekde doma poznačené.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
janakova29 Pozri príspevok
Andersenka, listuj ďalej, sú tam aj vhodné postreky. Určite niečo nájdeš. Ak nie ozvi sa mi, mám to niekde doma poznačené.
som premýšlala, že to najskôr skúsim tie listy zo spodu "potrieť" buď saponátovou vodou, alebo alpou.........
mala som to najskôr iba na jednej phale, ale som si všimla že to majú dve ((
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

takto sa mi zmenila orchidea 1. je pred a 2. po dolne listky uplne z oranzoveli a spasikaveli
SNMKA0~2.JPG  
orchidea.JPG  
orchidea2.JPG  
1/1
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

andersenka Pozri príspevok
som premýšlala, že to najskôr skúsim tie listy zo spodu "potrieť" buď saponátovou vodou, alebo alpou.........
mala som to najskôr iba na jednej phale, ale som si všimla že to majú dve ((
Určite nič nepokazíš ak listy umyješ mydlovou vodou
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Minule som tú písala o jednej phale. Je taká menšia možno to bude mini, kúpili som ju odkvitnutú. Stále jej schnú púčiky a už nie sú mrazy. Nedalo mi to a kukla som na ňu a odhnívali korene. Presadila som ju do menšie a uvidím.
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Kikusiak Pozri príspevok
baby mna asi ukameňujete , ale mám tri orchidey už asi 3 roky totálne na ne kašlem, nepresadzam ich, polievam ked ma napadne, že sak ja mam kvety a stale kvitnu rastu im nove výhonky.... to zase ja nechapem ako je to možne ?
Moja dcéra tiež poleje až keď ju to napadne a ešte im aj vzdušné korene poodstrihuje,aby netrčali z kvetináča a kvitnú jej stále.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, tak mne sa končene orchidky trochu prebúdzajú, rastú nové listy, nové stonky z púčikmi a dokonca mi ide asi nová kvetná stonka z kvetnej stonky, neviem presne určiť, čo to je, ale myslím, že keika to nebude. Hodila by som aj foto, ale muž upratoval PC a nejdú mi zmenšovať fotky a ani on nevie prečo...
V sobotu som kupovala v Tescu orchidku pre svokru k narodeninám a bola som peši a zrovna dosť fučalo, tak som sa kvôli svokre a teda hlavne kvetinke obetovala, vyzliekla si mikinu a obliekla kvetinku, všetci na mňa čumeli, že čo to robím a čo to nesiem, ale mne to bolo jedno, hlavne, že orchidke bolo teplúčko.
A v Kuaflande čo mali teraz akciu na to Dendrobko, tak tam mali také pekné, že celé biele, stred bordový a okraje listov bledúčko ružové - odolala som mu...momentálne mám pauzu
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Kikusiak Pozri príspevok
baby mna asi ukameňujete , ale mám tri orchidey už asi 3 roky totálne na ne kašlem, nepresadzam ich, polievam ked ma napadne, že sak ja mam kvety a stale kvitnu rastu im nove výhonky.... to zase ja nechapem ako je to možne ?
tomu sa hovorí zákon schválnosti
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahojte,dnes s mimoriadnou radostou idem na poradu,pozrite co som si priniesla z mesta,obr.1 cambrya-dala mi ju predavacka za 5eur,lebo mala odkvitnute dva kvietky.A cattleyke sa tiez velmi tesim.
Lucka a Dominika.jpg  
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 004.jpg  
Lucka a Dominika 005.jpg  
1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ahojte. Mojim orchidejkam sa prestava darit a neviem preco. Mam pocit, ze ich malo polievam, ze su suche a aj korienky mi schnu no popri tom mi cernaju srdiecka a spodne listy zo srdiecka zltnu a odpadavaju. preco? musim ich viac polievat ale bojim sa, ze sa im prihorsi
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lusielaL Pozri príspevok
Ahojte,dnes s mimoriadnou radostou idem na poradu,pozrite co som si priniesla z mesta,obr.1 cambrya-dala mi ju predavacka za 5eur,lebo mala odkvitnute dva kvietky.A cattleyke sa tiez velmi tesim.
su krasne, aj ja by som chela katleju ale neviem ju nikde zohnat. Nie ze by som pobehala cele mesto ale vsade kde som bola tak nemali
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ivus44 Pozri príspevok
Ahojte. Mojim orchidejkam sa prestava darit a neviem preco. Mam pocit, ze ich malo polievam, ze su suche a aj korienky mi schnu no popri tom mi cernaju srdiecka a spodne listy zo srdiecka zltnu a odpadavaju. preco? musim ich viac polievat ale bojim sa, ze sa im prihorsi
Ivus,ak cerneju srdiecka je zle,polievat nie.Musis ich osetrit.Ja tie nahnivajuce casti zasypam skoricou a necham nejaky cas bez polievania aby sa zastavilo nahnivanie.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

zmrzka333 Pozri príspevok
su krasne, aj ja by som chela katleju ale neviem ju nikde zohnat. Nie ze by som pobehala cele mesto ale vsade kde som bola tak nemali
Tuto mali v zahradnom centre,tak ak mas nejake na blizku,skus pozriet.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

lusielaL Pozri príspevok
Ahojte,dnes s mimoriadnou radostou idem na poradu,pozrite co som si priniesla z mesta,obr.1 cambrya-dala mi ju predavacka za 5eur,lebo mala odkvitnute dva kvietky.A cattleyke sa tiez velmi tesim.
super kúpa
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Potešila ma kejka. Odsadila som ju v októbri a dnes rozkvitla šikulka.
P2170390.jpg  
P2170392.jpg  
1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
lusielaL Pozri príspevok
Ivus,ak cerneju srdiecka je zle,polievat nie.Musis ich osetrit.Ja tie nahnivajuce casti zasypam skoricou a necham nejaky cas bez polievania aby sa zastavilo nahnivanie.
lenze tym, ze ich nepolievam mi usychaju korene teraz. normalne tak prachnaveju... jak prachovky..ze zostavaju korienky uschnute a dute. a to uz nie je dobre. mam makke korene a to podla mna preto, ze su malo poliate ale nechapem, preco mi listy odpadaju a cerneju srdiecka, ked vobec vela nepolievam. nemoze to byt tym, ze maju malo svetla alebo malo kysliku?
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahote baby a zas Vas idem otravovat, dnes som bola svokre kontrolovat orchidee a nasla som jej dalsiu co ma odhnite korienky, prikladam aj foto..vsetky zhnite korienky som odstrihla a zasypala skoricou...a co s nou teraz? mam aj tu dat do sacku( to uz bude tretia) este tam ma jeden vzdusny koren zdravy tak neviem, som v koncoch..ale musim sa pochvalit svojimi krasavicami, este mi nekvitnu ale jedna (moja uplne prva) ma keik a ta druha ma novy vyhonok...aj to som vam odfotila Dakujem vam za rady a sorry ze stale otravujem...
skapata.jpg  
skapata1.jpg  
moja prva orchidea.jpg  
keik.jpg  
moja druha orchidea.jpg  

moja druha- vyhonok.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať