Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
janakova29 Pozri príspevok
Určite nič nepokazíš ak listy umyješ mydlovou vodou
a bude stačiť iba to? alebo bude potrebný aj nejaky chemic. alebo iný postrek?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ivus44 Pozri príspevok
lenze tym, ze ich nepolievam mi usychaju korene teraz. normalne tak prachnaveju... jak prachovky..ze zostavaju korienky uschnute a dute. a to uz nie je dobre. mam makke korene a to podla mna preto, ze su malo poliate ale nechapem, preco mi listy odpadaju a cerneju srdiecka, ked vobec vela nepolievam. nemoze to byt tym, ze maju malo svetla alebo malo kysliku?
srdiečka ti hnijú! býva to obvykle koniec orchidky, niekde si spravila chybu možno si dávala vysoko vodu do kochla pri polievaní, alebo si velmi rosila a voda zatiekla do srdiečka. ja som si vyrobila hnilobu srdiečka tým, že v zime som mala opretý list o okno, na tom sa vytvoril fľak ako po popálení, neskôr odpadol a nakoniec mi vypadlo srdiečko, ale moja je zachránená - mala zdravé korene tak zo spodu vyhnala novu orchidku.a tie hnilé- duté korene majú asi súvis s hnilými srdiečkami.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lusielaL Pozri príspevok
Ahojte,dnes s mimoriadnou radostou idem na poradu,pozrite co som si priniesla z mesta,obr.1 cambrya-dala mi ju predavacka za 5eur,lebo mala odkvitnute dva kvietky.A cattleyke sa tiez velmi tesim.
Zavidím ti krásne, ale z úprimného srdca ti želám nech sa ti držia a dlllllllho kvitnú.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
paulinkaZH Pozri príspevok
Ahote baby a zas Vas idem otravovat, dnes som bola svokre kontrolovat orchidee a nasla som jej dalsiu co ma odhnite korienky, prikladam aj foto..vsetky zhnite korienky som odstrihla a zasypala skoricou...a co s nou teraz? mam aj tu dat do sacku( to uz bude tretia) este tam ma jeden vzdusny koren zdravy tak neviem, som v koncoch..ale musim sa pochvalit svojimi krasavicami, este mi nekvitnu ale jedna (moja uplne prva) ma keik a ta druha ma novy vyhonok...aj to som vam odfotila Dakujem vam za rady a sorry ze stale otravujem...
pavlinka neviem čo ti poradia ostatné kočky ale ja by som ju zasadila.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahote baby a zas Vas idem otravovat, dnes som bola svokre kontrolovat orchidee a nasla som jej dalsiu co ma odhnite korienky, prikladam aj foto..vsetky zhnite korienky som odstrihla a zasypala skoricou...a co s nou teraz? mam aj tu dat do sacku( to uz bude tretia) este tam ma jeden vzdusny koren zdravy tak neviem, som v koncoch..ale musim sa pochvalit svojimi krasavicami, este mi nekvitnu ale jedna (moja uplne prva) ma keik a ta druha ma novy vyhonok...aj to som vam odfotila Dakujem vam za rady a sorry ze stale otravujem...
Ja by som zasadila
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
lujza.j Pozri príspevok
srdiečka ti hnijú! býva to obvykle koniec orchidky, niekde si spravila chybu možno si dávala vysoko vodu do kochla pri polievaní, alebo si velmi rosila a voda zatiekla do srdiečka. ja som si vyrobila hnilobu srdiečka tým, že v zime som mala opretý list o okno, na tom sa vytvoril fľak ako po popálení, neskôr odpadol a nakoniec mi vypadlo srdiečko, ale moja je zachránená - mala zdravé korene tak zo spodu vyhnala novu orchidku.a tie hnilé- duté korene majú asi súvis s hnilými srdiečkami.
Chybu pri polievani som neurobila na 100%, v zime nerosim. orchidee mam uz dlho a velmi sa im darilo (polievam stale rovnako), lenze boli premiestnene inde. Na zimu som ich musela dat do izby dalej od okna. Preto sa pytam, ci na to nemoze mat vplyv teplota alebo nedostatok svetla.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ivus najlepšie by bolo foto. Vysušené korene - mohlo by to znamenať aj to, že sú zasolené, neprijímajú vodu a orchidka vlastne uschne. Ako často a čím hnojíš? A tie uhnité srdiečka bývajú takmer vždy voda + chlad. A teplota je dosť dôležitý faktor pri pestovaní orchideí. Phaly okolo 20 st. C.Koľko si mala stupňov v izbe? Ale teraz je v podstate jedno z čoho to je, teraz je dôležité čo s tým.
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

a prečo má tie lístky také ľahnuté? ináč je krásna
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Ivus najlepšie by bolo foto. Vysušené korene - mohlo by to znamenať aj to, že sú zasolené, neprijímajú vodu a orchidka vlastne uschne. Ako často a čím hnojíš? A tie uhnité srdiečka bývajú takmer vždy voda + chlad. A teplota je dosť dôležitý faktor pri pestovaní orchideí. Phaly okolo 20 st. C.Koľko si mala stupňov v izbe? Ale teraz je v podstate jedno z čoho to je, teraz je dôležité čo s tým.
Ma-Ba ja som teplotu ani neriešila, pretože teplo pre phale je samozrejmosťou. ozaj z čoho môžu byt zasolené?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahote baby a zas Vas idem otravovat, dnes som bola svokre kontrolovat orchidee a nasla som jej dalsiu co ma odhnite korienky, prikladam aj foto..vsetky zhnite korienky som odstrihla a zasypala skoricou...a co s nou teraz? mam aj tu dat do sacku( to uz bude tretia) este tam ma jeden vzdusny koren zdravy tak neviem, som v koncoch..ale musim sa pochvalit svojimi krasavicami, este mi nekvitnu ale jedna (moja uplne prva) ma keik a ta druha ma novy vyhonok...aj to som vam odfotila Dakujem vam za rady a sorry ze stale otravujem...
keik je velmi pekný želám nech má rýchlo korienky
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza.j Pozri príspevok
Ma-Ba ja som teplotu ani neriešila, pretože teplo pre phale je samozrejmosťou. ozaj z čoho môžu byt zasolené?
Z hnojenia - klasické hnojivá, ktoré dostať v Baumaxe, alebo ak sa polieva vodou z vodovodu - dlhodobo.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
paulinkaZH Pozri príspevok
Ahote baby a zas Vas idem otravovat, dnes som bola svokre kontrolovat orchidee a nasla som jej dalsiu co ma odhnite korienky, prikladam aj foto..vsetky zhnite korienky som odstrihla a zasypala skoricou...a co s nou teraz? mam aj tu dat do sacku( to uz bude tretia) este tam ma jeden vzdusny koren zdravy tak neviem, som v koncoch..ale musim sa pochvalit svojimi krasavicami, este mi nekvitnu ale jedna (moja uplne prva) ma keik a ta druha ma novy vyhonok...aj to som vam odfotila Dakujem vam za rady a sorry ze stale otravujem...
zasadit a pokus sa ten vzdusny koren zasadit do substratu ale pozor aby si ho nepolamala. Niektore pred zasadenim namocia korene na 15 minut do vody aby korene zmakli aby sa nepolamali ked ich bude vkladat do crepnika ale neviem ako teraz ked su zaskoricovane. Skus namocit len ten jeden do vody aby zmakol a tak ho opatrne daj do crepnika a zasad aj ten
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Z hnojenia - klasické hnojivá, ktoré dostať v Baumaxe, alebo ak sa polieva vodou z vodovodu - dlhodobo.
čiže hnojivá, ktoré nie sú určené na orchidee? ja polievam vodou z vodovodu dlhodobo! nič podobné sa mi zatial neobjavilo a tiež dlhodobo nehnojím, zatial rastú a kvitnú, dokonca minulý týždeň mi jedna odkvitla, konček vyzerá že ešte hodí puky, ale už je aktívne aj spiace očko takže opäť asi konštatujem, že je to individuálne.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá, ktoré dopadli na valentína tak ako ja, čiže bez orchid prírastku, tak ja som si dnes doplnila deficit zaokrúhlila som 39 phalov na 40. zatial bez foto, kúpila som si odkvitnutú malokvetú, že nie je mini ani normál, že tak midi za 2 eu. a už opäť ženie na kvitnutie.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza.j Pozri príspevok
čiže hnojivá, ktoré nie sú určené na orchidee? ja polievam vodou z vodovodu dlhodobo! nič podobné sa mi zatial neobjavilo a tiež dlhodobo nehnojím, zatial rastú a kvitnú, dokonca minulý týždeň mi jedna odkvitla, konček vyzerá že ešte hodí puky, ale už je aktívne aj spiace očko takže opäť asi konštatujem, že je to individuálne.
Prepáč nevyjadrila som sa správne, hovoríme o orchideách, tak som myslela na hnojivá pre orchideje, hoci som to nenapísala. Tieto hnojivá pestovatelia nepovažujú za najvhodnejšie čo sa týka všetkých prvkov, ktoré orchideje majú dostať. Zalievanie vodou z vodovodu sa neodporúča, ale viackrát som čítala, že sa to tak robí. Ale to je vec, každého pestovateľa. Niektorí používajú dokonca konduktometre na meranie vodivosti a pH chvália si to, aby nepresolili substrát.
Naposledy upravil Ma-Ba : 17.02.10 at 20:31
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Prepáč nevyjadrila som sa správne, hovoríme o orchideách, tak som myslela na hnojivá pre orchideje, hoci som to nenapísala. Tieto hnojivá pestovatelia nepovažujú za najvhodnejšie čo sa týka všetkých prvkov, ktoré orchideje majú dostať. Zalievanie vodou z vodovodu sa neodporúča, ale viackrát som čítala, že sa to tak robí. Ale to je vec, každého pestovateľa. Niektorí používajú dokonca konduktometre na meranie vodivosti a pH chvália si to, aby nepresolili substrát.
viem,že voda z vodovodu nie je ok, tiež som najprv prevárala, potom som kupovala destilovanú vodu, ale pri tom množstve ktoré mám doma som nakoniec začala polievat z vodou z vodovodu. mala som jednu s hnilobou srdiečka bolo mi jej ľúto mala krásne korene tak som šetrila destilovanú a túto som polievala vodou z vodovodu ona nakoniec vyhnala novú phalu od spodku. tak som potom začala polievat všetky z vodou z vodovodu. keby som mala kde, alebo skôr ako zachytávat dažďovú vodu tak by som polievala tou
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba Pozri príspevok
Prepáč nevyjadrila som sa správne, hovoríme o orchideách, tak som myslela na hnojivá pre orchideje, hoci som to nenapísala. Tieto hnojivá pestovatelia nepovažujú za najvhodnejšie čo sa týka všetkých prvkov, ktoré orchideje majú dostať. Zalievanie vodou z vodovodu sa neodporúča, ale viackrát som čítala, že sa to tak robí. Ale to je vec, každého pestovateľa. Niektorí používajú dokonca konduktometre na meranie vodivosti a pH chvália si to, aby nepresolili substrát.
a ktore hnojivo je dobre na orchidky? kde sa da kupit? tiez mam z baumaxu
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahote baby a zas Vas idem otravovat, dnes som bola svokre kontrolovat orchidee a nasla som jej dalsiu co ma odhnite korienky, prikladam aj foto..vsetky zhnite korienky som odstrihla a zasypala skoricou...a co s nou teraz? mam aj tu dat do sacku( to uz bude tretia) este tam ma jeden vzdusny koren zdravy tak neviem, som v koncoch..ale musim sa pochvalit svojimi krasavicami, este mi nekvitnu ale jedna (moja uplne prva) ma keik a ta druha ma novy vyhonok...aj to som vam odfotila Dakujem vam za rady a sorry ze stale otravujem...

ja by som ju dala do sáčku, nezdá sa mi, že má dostatočné množstvo korienkov na zasadenie, ale urob ako uznáš za vhodne
Naposledy upravil sayly : 18.02.10 at 07:13
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza - to je problém viacerých, ktorí nemajú možnosť chytať dažďovú vodu.

zmrzka - mám teraz nové hnojivá z Čiech, ale sú dosť drahé tak ak budeš mať záujem napíšem Ti.
0 0
Wanda9 Wanda9

Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

Mám sa dobre
Ahojte, som tu u Vás nováčik a vidím, že mi určite poradíte . Moja teraz ročná orchidea kvitla bez prestávky takmer trištvrte roka a pred Vianocami som myslela, že opäť začína. Miesto toho jej na stonke vyrástli listy, akoby nové rastlinky. Viete mi povedať, čo mám s nimi urobiť? Dajú sa zasadiť? Alebo ich mám radšej odstrániť, nech si kvietok oddýchne ? Prikladám aj obrázok, ak sa podarí.
IMG000027.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať