Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ma-Ba Pozri príspevok
Ivus najlepšie by bolo foto. Vysušené korene - mohlo by to znamenať aj to, že sú zasolené, neprijímajú vodu a orchidka vlastne uschne. Ako často a čím hnojíš? A tie uhnité srdiečka bývajú takmer vždy voda + chlad. A teplota je dosť dôležitý faktor pri pestovaní orchideí. Phaly okolo 20 st. C.Koľko si mala stupňov v izbe? Ale teraz je v podstate jedno z čoho to je, teraz je dôležité čo s tým.
Ahoj Ma-Ba [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Ivuska/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif[/IMG]Ked som prisla zo Silvestrovskej chaty po tyzdni a nechala som polievanie na maminu(ale instrukcie mala), odvtedy mam problemy. Ked som prisla, odhnila mi prva orchidea a to som ju ja ani nepolievala. Tak som si myslela, ze su preliate, tak som ich ale dva tyzdne nepoliala. Potom som zacala normalne polievat a aj tak sa im nedari. V izbe mam vyse 26 stupnov a problem je aj v tom, ze maju malo svetla. Ale ja srdiecka odhnite nemam. Ono postupne to srdiecko aj spodne listy zltnu a potom sa tam objavia cierne flaky na srdieckach. Teraz v zime nehnojim, lebo vsetky mi oddychuju. Bojim sa, ze nevydrzia, kym ich budem moct prelozit na to miesto, kde sa im krasne darilo. Uz rozmyslam, ze ich radsej darujem Vam, poroznasam aby mi neuhynuli. Prisla som uz o 2. A o jednu taku, kde som mala dve kejky [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Ivuska/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.gif[/IMG] Co s tym? Pripajam foto.
DSC02802.jpg  
DSC02803.jpg  
DSC02804.jpg  
1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Wanda9 Pozri príspevok
Ahojte, som tu u Vás nováčik a vidím, že mi určite poradíte . Moja teraz ročná orchidea kvitla bez prestávky takmer trištvrte roka a pred Vianocami som myslela, že opäť začína. Miesto toho jej na stonke vyrástli listy, akoby nové rastlinky. Viete mi povedať, čo mám s nimi urobiť? Dajú sa zasadiť? Alebo ich mám radšej odstrániť, nech si kvietok oddýchne ? Prikladám aj obrázok, ak sa podarí.
Ahoj. Tie rastlinky urcite neodstranuj Spravne si to nazvala, su to nove rastlinky, volame to kejky. Vydrz, kym ti na tych rastlinkach narastu korienky. Aspon 3 - 5 korienkov okolo 5-7centimetrov dlhych a potom ich budes moct oddelit a samostatne zasadit .
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
lujza.j Pozri príspevok
viem,že voda z vodovodu nie je ok, tiež som najprv prevárala, potom som kupovala destilovanú vodu, ale pri tom množstve ktoré mám doma som nakoniec začala polievat z vodou z vodovodu. mala som jednu s hnilobou srdiečka bolo mi jej ľúto mala krásne korene tak som šetrila destilovanú a túto som polievala vodou z vodovodu ona nakoniec vyhnala novú phalu od spodku. tak som potom začala polievat všetky z vodou z vodovodu. keby som mala kde, alebo skôr ako zachytávat dažďovú vodu tak by som polievala tou
Cisto destilovanou vodou polievat rastlinku nie je dobre. Ked mas tak vela rastliniek a neda sa toho tolko prevarat, tak neprevaraj. Napusti si tu vodu do nejakeho vacsieho sudka a nechaj si ju odstat. Odstata voda je vdzy lepsia ako priamo z vodovodu.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ivus44 Pozri príspevok
Ahoj Ma-Ba [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Ivuska/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif[/IMG]Ked som prisla zo Silvestrovskej chaty po tyzdni a nechala som polievanie na maminu(ale instrukcie mala), odvtedy mam problemy. Ked som prisla, odhnila mi prva orchidea a to som ju ja ani nepolievala. Tak som si myslela, ze su preliate, tak som ich ale dva tyzdne nepoliala. Potom som zacala normalne polievat a aj tak sa im nedari. V izbe mam vyse 26 stupnov a problem je aj v tom, ze maju malo svetla. Ale ja srdiecka odhnite nemam. Ono postupne to srdiecko aj spodne listy zltnu a potom sa tam objavia cierne flaky na srdieckach. Teraz v zime nehnojim, lebo vsetky mi oddychuju. Bojim sa, ze nevydrzia, kym ich budem moct prelozit na to miesto, kde sa im krasne darilo. Uz rozmyslam, ze ich radsej darujem Vam, poroznasam aby mi neuhynuli. Prisla som uz o 2. A o jednu taku, kde som mala dve kejky [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Ivuska/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.gif[/IMG] Co s tym? Pripajam foto.
Podľa foto sa to nezdá až také hrozné, aj korene zdajú sa aspoň zvrchu v poriadku. Ešte ma napadlo, či nepustila na ne studený vzduch, či trošku neprimrzli.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ma-Ba Pozri príspevok
Podľa foto sa to nezdá až také hrozné, aj korene zdajú sa aspoň zvrchu v poriadku. Ešte ma napadlo, či nepustila na ne studený vzduch, či trošku neprimrzli.
Nie nie, neprimrzli Ukazem este foto blizsie. Tam je vidno ako mi vyrastal novy listok a zrazu ocernel a aj tie dute korienky take. Ako polovicu korenov mam este fajn, no tie najspodnejsie su take zvraskavene.
DSC02805.jpg  
DSC02806.jpg  
1/1
0 0
Wanda9 Wanda9

Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

Mám sa dobre
Ivus44 Pozri príspevok
Ahoj. Tie rastlinky urcite neodstranuj Spravne si to nazvala, su to nove rastlinky, volame to kejky. Vydrz, kym ti na tych rastlinkach narastu korienky. Aspon 3 - 5 korienkov okolo 5-7centimetrov dlhych a potom ich budes moct oddelit a samostatne zasadit .
Dakujem moc za odpoved. Chcela som aj ocenit, ale ze sa neda . Uz sa tesim na moje zahradnicke pokusy s novymi rastlinkami. A ako dlho to asi trva, kym vyrastu korienky? Mam sa o moju kvetinku teraz aj specialne starat, ked uz bude mama ?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ivus - ja by som orchidku vybrala z kvetináča, premyla riadne korene, odstránila všetko čo tam nemá byť, zasadila do malého kvetináča a do dobrého substrátu, čierny stred a každý pochybný fliačik zasypala by som Endiaron mám dobré skúsenosti s ním. Možno dievčatá poradia niečo viac. Fakt Ti prajem, aby sa Ti ich podarilo zachrániť.

Ivus - ešte otázka, kedy si ich naposledy presádzala. Všimni si ten substrát je na ňom vyzrážaný biely povlak, a zdá sa mi to aj na koreňoch. Čím polievaš ? A okrem toho je dôležitý pohyb vzduchu, máš tam naozaj teplo na noc by sa mala teplota trochu znížiť.
Naposledy upravil Ma-Ba : 18.02.10 at 12:14
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte som tu nová.Mám Phalaenopsis,krásne kvitla,ale potom začali opadávat kvety.Švagriná mi poradila že ju mám odstrihnút,tak som urobila a čakám čo urobí.Ale skor ma znepokojujú biele škvrny v črepníku,snád to nie je nejaká pliesen.Je to iba na tej kore,nie na korenoch.Čo som pozerala v baumaxe orchidee,tie mali čisté črepníky.Je to normálne?
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ma-Ba Pozri príspevok
Ivus - ja by som orchidku vybrala z kvetináča, premyla riadne korene, odstránila všetko čo tam nemá byť, zasadila do malého kvetináča a do dobrého substrátu, čierny stred a každý pochybný fliačik zasypala by som Endiaron mám dobré skúsenosti s ním. Možno dievčatá poradia niečo viac. Fakt Ti prajem, aby sa Ti ich podarilo zachrániť.

Ivus - ešte otázka, kedy si ich naposledy presádzala. Všimni si ten substrát je na ňom vyzrážaný biely povlak, a zdá sa mi to aj na koreňoch. Čím polievaš ? A okrem toho je dôležitý pohyb vzduchu, máš tam naozaj teplo na noc by sa mala teplota trochu znížiť.
Tu konkretnu orchideu nemam ani rok,cize som nepresadzala. Polievam prevarenou vodou. Ten povlak bude vapnik, nakolko mame velmi tvrdu vodu. V noci vobec nemaju chladnejsie, je tu stale teplo. A vetram par raz do dna v izbe.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Wanda9 Pozri príspevok
Dakujem moc za odpoved. Chcela som aj ocenit, ale ze sa neda . Uz sa tesim na moje zahradnicke pokusy s novymi rastlinkami. A ako dlho to asi trva, kym vyrastu korienky? Mam sa o moju kvetinku teraz aj specialne starat, ked uz bude mama ?
Zlateee, ze mama To je velmi individualne, kedy ti korienky dorastu. A nevyzaduje ziadnu specialnu starostlivost.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

infinityfx21 Pozri príspevok
Ahojte som tu nová.Mám Phalaenopsis,krásne kvitla,ale potom začali opadávat kvety.Švagriná mi poradila že ju mám odstrihnút,tak som urobila a čakám čo urobí.Ale skor ma znepokojujú biele škvrny v črepníku,snád to nie je nejaká pliesen.Je to iba na tej kore,nie na korenoch.Čo som pozerala v baumaxe orchidee,tie mali čisté črepníky.Je to normálne?
Ahoj infinity,vitaj medzi nami.To biele na kore moze byt od vody-ako spominaju aj dievcata v aktualnych prispevkoch.Nachadza sa to aj u mojich,nerobim s tym nic.Ja polievam dazdovou vodou alebo teraz roztopenym snehom,viem ale ze vsetky taku moznost nemate.Ak mas cas polistuj si tu v prispevkoch a dozvies sa vela okolo pestovania.A samozrejme sa tesime na cerstve spravy ako sa Ti dari.
Naposledy upravil lusielaL : 18.02.10 at 15:17
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Wanda9 Pozri príspevok
Ahojte, som tu u Vás nováčik a vidím, že mi určite poradíte . Moja teraz ročná orchidea kvitla bez prestávky takmer trištvrte roka a pred Vianocami som myslela, že opäť začína. Miesto toho jej na stonke vyrástli listy, akoby nové rastlinky. Viete mi povedať, čo mám s nimi urobiť? Dajú sa zasadiť? Alebo ich mám radšej odstrániť, nech si kvietok oddýchne ? Prikladám aj obrázok, ak sa podarí.
wandi skús najst moje staršie príspevky, mám tam aj foto mojich miminiek-keikov
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
lujza - to je problém viacerých, ktorí nemajú možnosť chytať dažďovú vodu.

zmrzka - mám teraz nové hnojivá z Čiech, ale sú dosť drahé tak ak budeš mať záujem napíšem Ti.
Ma-Ba ak sa dá napíš názov hnojiva, tiež mám doma české, ale kedy začnem opät hnojit tak to neviem. nehnojím cca, 1 rok
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Ahoj infinity,vitaj medzi nami.To biele na kore moze byt od vody-ako spominaju aj dievcata v aktualnych prispevkoch.Nachadza sa to aj u mojich,nerobim s tym nic.Ja polievam dazdovou vodou alebo teraz roztopenym snehom,viem ale ze vsetky taku moznost nemate.Ak mas cas polistuj si tu v prispevkoch a dozvies sa vela okolo pestovania.A samozrejme sa tesime na cerstve spravy ako sa Ti dari.
Pripájam sa a vitaj medzi nami
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza.j Pozri príspevok
Ma-Ba ak sa dá napíš názov hnojiva, tiež mám doma české, ale kedy začnem opät hnojit tak to neviem. nehnojím cca,
1 rok
Hnojivo ATAMI B cuz zložka A a B, pre vyzretie rastlín a násadu kvetov je ATAMI PK 13-14.
0 0
Wanda9 Wanda9

Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

Mám sa dobre
lujza.j Pozri príspevok
wandi skús najst moje staršie príspevky, mám tam aj foto mojich miminiek-keikov
Vdaka, pozrela som aj obrazky, aj vcera mi uz poradili, takze sa tesim. Pekny den :-)
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Prosím ako sa pestuje Ludisia discolor? dakujem
Naposledy upravil milka 60 : 19.02.10 at 12:47 Dôvod: oprava
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

já ju pestujem tak ako ostatné orchidejky, ale že vraj môže byť aj v normalnej zemine,
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lusielaL Pozri príspevok
Ahoj infinity,vitaj medzi nami.To biele na kore moze byt od vody-ako spominaju aj dievcata v aktualnych prispevkoch.Nachadza sa to aj u mojich,nerobim s tym nic.Ja polievam dazdovou vodou alebo teraz roztopenym snehom,viem ale ze vsetky taku moznost nemate.Ak mas cas polistuj si tu v prispevkoch a dozvies sa vela okolo pestovania.A samozrejme sa tesime na cerstve spravy ako sa Ti dari.
Dakujem velmi pekne.Ja som sa už obávala,je to moja vytúžená rastlinka.Ak budem vediet ako pridať fotky,tak pridám ako krásne kvitla.Dúfam že sa časom dočkám aj druhých kvietkov.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

milka 60 Pozri príspevok
Pripájam sa a vitaj medzi nami
Dakujem krásne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať