Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

milka 60 Pozri príspevok
Dominica niet čo dodať -supper
ďakujem Milka, som rada, že aspoň niečo, pretože túto zimu mi nejako nekvitnú a ak áno, tak len málo kvetov, ktoré dlho nevydržia a takto aspoň viem, že sa im darí...
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

Dominica, dobrý nápad napísať si farbu orchideí na kochlík
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

janakova29 Pozri príspevok
Dominica, dobrý nápad napísať si farbu orchideí na kochlík
už ich treba značiť, lebo kto by si ich pamatal, keď sú odkvitnuté...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pridávam aj ja obrázok krásnych kvietkov, bohužiaľ, nie sú moje, ale sa teším z pestovateľských úspechov môjho mladého kolegu v práci.
P2190014.jpg  
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Rozalka Pozri príspevok
Pridávam aj ja obrázok krásnych kvietkov, bohužiaľ, nie sú moje, ale sa teším z pestovateľských úspechov môjho mladého kolegu v práci.
Rozalka krásne to je dôkaz že aj muži majú srdce pre tieto krásky pozdrav kolegu nech sa mu držia a čo najdlhšie ho tešia tými krásnymi kvetmi.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ra.cermak Pozri príspevok
ještě
tak toto je terapia na zlú náladu, krásny zážitok!
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

děkuji moc je to potřeba už ať je jaro
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
a toto sú moje krasotiny, ktorým sa teším, ale aj smútim za jednou.
Tie dvojičky-zprava je moja a tá zľava (ak pamätáte) nedávno omrznutá maminina (myslela som, že sa púčiky nikdy neotvoria) a aha.
Druhý a tretí obrázok-môžem je asi zahodiť do koša, tak krásne sa spamätala sáčkovou metódou (minule som sa chválila), dala som ju blízko ku oknu a chytilo ju-omrzla (cez tie mrazy). Čo vy na to, celá je vyschnutá, asi z nej nič, že?
A tá veľká fialová kvitne od samého júla (v obchode im musela ešte dlhšie pred). Nechce sa vzdať, na končekoch vždy vypustí nejaký ten nový puk.
P2205579.jpg  
P2205581.jpg  
P2205582.jpg  
P2205583.jpg  
1/1
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
privát Pozri príspevok
a toto sú moje krasotiny, ktorým sa teším, ale aj smútim za jednou.
Tie dvojičky-zprava je moja a tá zľava (ak pamätáte) nedávno omrznutá maminina (myslela som, že sa púčiky nikdy neotvoria) a aha.
Druhý a tretí obrázok-môžem je asi zahodiť do koša, tak krásne sa spamätala sáčkovou metódou (minule som sa chválila), dala som ju blízko ku oknu a chytilo ju-omrzla (cez tie mrazy). Čo vy na to, celá je vyschnutá, asi z nej nič, že?
A tá veľká fialová kvitne od samého júla (v obchode im musela ešte dlhšie pred). Nechce sa vzdať, na končekoch vždy vypustí nejaký ten nový puk.
Tie dve sú krásne isto ako dvojičky, tu jednu podľa mňa vzkriesi už len zázrak a ta fialova neviem či to všetky majú takú životnosť, ale mám tiež tej istej farby a taktiež mi robí radosť už od augusta Prajem ti nech aj naďalej máš z nich len samu radosť.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Pekný deň prajem milé pestovateľky. Prosím, určili by ste mi druh tejto orchidejky? V Baumaxe jej pridelili názov Orchidea mix. Rada by som vedela, ako ju pestovať, no bez názvu netuším, čo hľadať. Ďakujem.
P2211081.jpg  
P2211079.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Moje práve kvitnúce slniečka
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

6.jpg  
7.jpg  
1/1
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

alenad Pozri príspevok
Pekný deň prajem milé pestovateľky. Prosím, určili by ste mi druh tejto orchidejky? V Baumaxe jej pridelili názov Orchidea mix. Rada by som vedela, ako ju pestovať, no bez názvu netuším, čo hľadať. Ďakujem.
Mohla by to byť Miltonia,ale sú tu skúsenejšie dievčatá,ktoré budú vedieť.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

alenad Pozri príspevok
Pekný deň prajem milé pestovateľky. Prosím, určili by ste mi druh tejto orchidejky? V Baumaxe jej pridelili názov Orchidea mix. Rada by som vedela, ako ju pestovať, no bez názvu netuším, čo hľadať. Ďakujem.
Ahoj, no ja niesom až taký odborník na orchidejky, ale myslím, že je to Miltonia, veď uvidíme, čo povedia ostatní, ale je nádherná !!!
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

zuzkahris Pozri príspevok
Moje práve kvitnúce slniečka
Sú nádherné a isto rozžiaria byt. Konečne aj na oblohe sa dnes ukázalo slniečko
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Je to miltoniopsis-miltonia je teplomilná a nemá rada letnenie vonku , miltoniopsis je temperovana a v lete je rada vonku
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Moje práve kvitnúce slniečka
Zuzi pekné slniečka, nech dlllho svietia
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Takže po Vašich radách, som sa zamerala na Miltonie a asi som našla správny názov - Miltoniopsis ( sirôtková orchidea). Máte niekto skúsenosti s jej pestovaním?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
mojim phalam sa celu zimu nedarilodokonca som sa musela s niekolkymi rozlucittak si viete predstavit moju radost ked som vcera pri polievani objavila malinky novy listocekdufam ze im zacinaju lepsie casy
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem pekne všetkým za pochvaly , a jajax, určite sa začínajú lepšie časy, čím ďalej tým viac bude na naše krásky svietiť slniečko a hneď s radosťou začnú vyháňať lístočky a nové korienky
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Zuzko nádhera
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať