Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dianka,ja som v pestovani cambrie tiez len zaciatocnik,mam dve ale mojim pricinenim tiez este nekvitli.Odporuca sa ju dat v lete von,to som urobila,aj ma nove vyhony,tak dufam ze tento rok sa dockam.V jej pestovani Ti moze poradit Ma-Ba,tymto ju vyzyvam,radila aj mne.Drzim palce.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

aksunan13 Pozri príspevok
Som rada, že sa mi niekto tak rýchlo ozval )
Ja som tie zhnité neodstrihla, ale tak ešte ich odstránim, aby zbytočne nezahnívali ďalej. Vzdušné asi radšej nechám tak, pretože sú všelijako prepletené a asi by som ich polámala keby som sa ich znašila zasadiť.
Do kvetináča urobím ešte pár dierok, aj ked nejaké škáročky tam sú.

Kedy ju mám asi poliať?
A čo teplota?
Dobre Ti radime,zasad tie dobre korene,neboj sa toho,opatrne ich tam dostanes,polej ked sa Ti bude zdat preschnuta,mozno aj vyse tyzdna by som pockala.Teplotu znesie aj vyssiu,lebo taka premokrena plus chlad,moze byt jej na skodu.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

No čo už... lusi - výzvu treba prijať, že.
Cambria sa môže letniť. Ja ich mám celé leto vonku na zatienenom mieste. Polievam vždy keď substrát vyschne, občas prihnojím.Na jeseň ich dám na juhozápadné okno trochu menej zálievky 1 x 10- aj 12 dní, chladnejšie. Mala by vykvitnúť. Ak začne hnať nový výhon už z tej pahľuzy nezakvitne. Na kvet môže nasadiť ešte počas pobytu vonku napr. Beallara.
Ja žiadne orchideje nerosím. Toto je moja skúsenosť, možno niekto pridá svoju.
Nech sa darí. Treba skúsiť. Teraz začínam polievať výdatnejšie a častejšie + málo hnojiva.
Len tak ... na ukážku . Kvetný stvol, ktorý vyšiel ešte vonku a druhý, ktorý vyšiel na okne. Mimochodom Cambria, ktorá zakvitla tiež takmer po 2 rokoch.
Naposledy upravil Ma-Ba : 23.02.10 at 17:59
Obrázok 036.jpg  
Obrázok 420.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Dobre Ti radime,zasad tie dobre korene,neboj sa toho,opatrne ich tam dostanes,polej ked sa Ti bude zdat preschnuta,mozno aj vyse tyzdna by som pockala.Teplotu znesie aj vyssiu,lebo taka premokrena plus chlad,moze byt jej na skodu.
niekto odporúčal tie korene namočiť do /teplej/ vody, aby zmäkli
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

dakujem za radu MaBa, neletnila som ich zatial, tak asi v tom bude problem, lebo rastu, aj vzdusne korene vyhanaju, len kvitnut nechcu... tak ich skusim tento rok dat von na nejake polotieniste miesto tvoje su krasne
0 0
aksunan13 aksunan13

aksunan13 je offline (nepripojený) aksunan13

Ďakujem za rady!
Zajtra zoženiem nejaký menší kvetináš, porobím diery, odstránim zahnité korene, ostatné zdravé zasadím do substrátu, dám ju niekam kde jej bude teplejšie a polejem až keď bude suchšia. No a budem čakať, dúfam, že sa pozbiera.
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

a este posledna photo, tato mi kvitla cez leto
DSC00809.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aksunan13 Pozri príspevok
Ďakujem za rady!
Zajtra zoženiem nejaký menší kvetináš, porobím diery, odstránim zahnité korene, ostatné zdravé zasadím do substrátu, dám ju niekam kde jej bude teplejšie a polejem až keď bude suchšia. No a budem čakať, dúfam, že sa pozbiera.
menší kvetináč si môžeš vyrobiť z fľašky od minerálky, alebo od 1l coly, vzdušné korienky, ak sa ti podarí namoč do teplej vody trošku zmäknú
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Sayly, ďakujem za rady, skúsim. Teraz som ich dala na východné okno, problém je, že mám iba jedno okno na východ, ostatné len sever a juh. Teplotu mám cez deň okolo 21 stupňov, v noci okolo 18. Skúsim ich na jar dať do zimnej záhrady, tá je síce na juh, ale tienia ju stromy, tak tam nie je príliš teplo. Teraz tam nekúrime, je tam okolo nuly, tak tam mám len kaméliu a sandevilu. Mám tých odkvitnutých orchidei až 8, boli nádherné, a listy majú zdravé, tak dúfam, že sa pošťastí a zakvitnú. Dáša
ja mám okná iba na východ a na sever a moje phale sú v pohode, kvitnú, ženú listy, rastú korienky ale tiež ich nepremiestňujem ako písali holky, aj po zálievke ich dávam na to isté miesto. tiež nerosím a dlhodobo nehnojím.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Ešte niečo pre potechu oka. Bola vo výpredaji a ja mám pre túto farbu proste slabosť.
okrem toho že tvoje orchidky sú fenomenálne, tak miesto kde žiješ tiež nezostáva
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Takto to tu býva.
Naposledy upravil Ma-Ba : 24.02.10 at 00:03
Obrázok 288.jpg  
Obrázok 326.jpg  
Obrázok 114.jpg  
Obrázok 004.jpg  
DSC00007.JPG  

1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

A niekedy aj takto, ale to už býva horšie.
Búrka.jpg  
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Ma-Ba Pozri príspevok
Takto to tu býva.
Nehanbíš sa?! Takto nás mešťanov dráždiť a robiť nám chute!
Ticho závidím.
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

dominica Pozri príspevok
zaujímavé farby
hej je krásna, to vybral môj drahý.. má ešte veľa pukov,tak sa teším ..
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

Ma-Ba Pozri príspevok
Takto to tu býva.
Jaj, a tie dubáčiky......... Vyzerá to tam u vás geniálne, ako v tej pesničke "pohoda, klídek a tabáček"
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ma-Ba napíš súradnice GPS....prídem na dubáčiky
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Cambria mi vykvitla znovu po cca roku, ale kvietky vydržali len mesiac. Mám ju v chladnejšej miestnosti a zalievam len sem-tam.

Jedna orchidea mi znova nahodila 6 pukov pred vianocami. 5 pukov zoschlo a odpadlo a ten posledný nie a nie sa otvoriť. Aj som mu po mesiaci "pomohla obriezkou" - mal akokeby zlepené lupienky, ale stále nič už 2 mesiace. Je taký polootvorený kvietok a nevyzerá, že by sa mu chcelo narovnať úplne.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba Pozri príspevok
Takto to tu býva.
To je nadhera a kde to byvas? V rozpravke? Fakt aj ten plot a podla fotiek aj drevene zabradlie pred domom su prefektne. A viem si predstavit aky krasny dom mate.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Tak už aj moje lásky sa prebúdzajú
Konečne mi už ide kvitnúť biela phala ktorej som už 2 krát odlomila kvetnu stonku keď som ju chcela pripnúť na tretí krát sa mi to úspešne podarilo, mini orchidka už mi rozkvitla aspoň 3kvety 3 púčky jej odpadli,a jedna ktorá mi kvitne už od augusta púšťa nový korienok.
Fotografie-0073.jpg  
Fotografie-0075.jpg  
Fotografie-0074.jpg  
Fotografie-0076.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Silvernola Pozri príspevok
Nehanbíš sa?! Takto nás mešťanov dráždiť a robiť nám chute!
Ticho závidím.
Ďakujem dievčence, ale to som fakt nechcela, aby sme tak odbehli od témy, ale ja len, že či sa mesto nepresťahuje na dedinu pestovať orchideje. Ale aby to nebolo celkompridám ešte miesto, kde orchideje naozaj rastú, hoci teraz to tak nevyzerá. Keď rozkvitnú odfotím a pridám aj s názvom.
Obrázok 484.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať