Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

sayly Pozri príspevok
podľa mňa si ju nemala vyťahovať, ja ju mám tiež v bielom črepníku, mám ju už rok a pol a ešte som ju nevybrala, nebol dôvod, keďže pahľuzy sú v poriadku, mám ju v substráte na orchydee, v tom kôrovom, ak sú korene tvrdé, tak sú v poriadku, tento druh má korene biele, nie zelené, ak ju chceš zasadiť do coco, musíš vedieť, či sú preprané, ak to nevieš, treba ich preprať, trvá to cca 1 týždeň aj dlhšie, namočíš ich do vody a každý deň vodu vymeníš, coco púšťajú hnedú farbu, preprané sú vtedy keď sa voda už nezafarbuje, musí sa to robiť, pretože obsahujú veľa soli, ktorá by mohla spáliť koreňový systém orchydeí, ja by som ju zasadila do normálneho substrátu na orchydee
no lenze tie korienky boli sice niektore biele ale mäke a mala tam kopu machu ktory bol vlhky aj ked uz substrat bol suchy..no ja som tie coco preplala hned ako som to kupila a uz nepustali farbu ziadnu...ja som chcela vediet do akeho substratu mam zasadit cymbidium?! uz mi vylieza s crepnika a cely je puknuty...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
http://prateleorchideji.xforum.cz/vi...c.php?f=5&t=33 pozri si toto vlákno
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Babule kuknite na tento zazrak. Zacinam uvazovat ze tento pestovatel dava orchidkach do vody steroidy :-))) Su nenormalne uzasne. Podte sa pokochat
http://bozner.rajce.idnes.cz/Orchideje/#album
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Tymto sa uz hovori,,páni,,pestovatelia.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
zmrzka333 Pozri príspevok
Babule kuknite na tento zazrak. Zacinam uvazovat ze tento pestovatel dava orchidkach do vody steroidy :-))) Su nenormalne uzasne. Podte sa pokochat
http://bozner.rajce.idnes.cz/Orchideje/#album

zmrzka no to je úžasne ja sa môžem isto pokochať len na tých obrázkoch lebo v mojej obývačke také dačo v živote asi nezakvitne.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
zmrzka333 Pozri príspevok
Babule kuknite na tento zazrak. Zacinam uvazovat ze tento pestovatel dava orchidkach do vody steroidy :-))) Su nenormalne uzasne. Podte sa pokochat
http://bozner.rajce.idnes.cz/Orchideje/#album
k tomu mozem dodat len
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
je normalne aby mal crievickovec viac pukov na jednej stonke?alebo su to ozaj steroidy
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Moj noví prírastok
nov 001.jpg  
nov 002.jpg  
nov 003.jpg  
nov 004.jpg  
1/1
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

mata10 Pozri príspevok
Moj noví prírastok
Je nádherný. Čo je to ?
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Nádherné květy
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
janakova29 Pozri príspevok
Je nádherný. Čo je to ?
Pripájam sa je náááádherná, je to cambria
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Dobre nie? Ked som to videla tak som normalne volala muza ze ci dobre vidim. Super nadhera
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

paulinkaZH Pozri príspevok
no lenze tie korienky boli sice niektore biele ale mäke a mala tam kopu machu ktory bol vlhky aj ked uz substrat bol suchy..no ja som tie coco preplala hned ako som to kupila a uz nepustali farbu ziadnu...ja som chcela vediet do akeho substratu mam zasadit cymbidium?! uz mi vylieza s crepnika a cely je puknuty...
ja polievam výdatnejšie, pretože nie je dobre poliata, vráskavejú pahľuzy, zasadiť ju môžeš do substrátu na orchydee
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
mata10 Pozri príspevok
Moj noví prírastok
mata kde si ju kúpila je náááááááádherna
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zmrzka333 Pozri príspevok
Dobre nie? Ked som to videla tak som normalne volala muza ze ci dobre vidim. Super nadhera
zmrzka on ten pán je Pán Záhradník
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
paulinkaZH Pozri príspevok
no lenze tie korienky boli sice niektore biele ale mäke a mala tam kopu machu ktory bol vlhky aj ked uz substrat bol suchy..no ja som tie coco preplala hned ako som to kupila a uz nepustali farbu ziadnu...ja som chcela vediet do akeho substratu mam zasadit cymbidium?! uz mi vylieza s crepnika a cely je puknuty...
http://forum.abecedazahrady.cz/viewt...fd0&start=1125
tu máš niečo konkétne vela úspechov
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zmrzka333 Pozri príspevok
Babule kuknite na tento zazrak. Zacinam uvazovat ze tento pestovatel dava orchidkach do vody steroidy :-))) Su nenormalne uzasne. Podte sa pokochat
http://bozner.rajce.idnes.cz/Orchideje/#album
no tak úplna nádhera tie jeho orchidee.............v takom hojnom počte a tak krásne zakvitnuté..........to ja môžem len závidieť a ticho snívať..........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence poradte - mám doma cambriu kt. mi cca v polovici októbra odkvitla.......teraz akoby oddychovala, má dve hľuzy - na každej po dva listy, ale na tej jednej hluze sú tie listy škaredšie. Zatial nevychádza žiaden nový list či výhonok..... bude z nej ešte niečo? Prebudí sa???? Polievam, nehnojím.......
DSC00381.jpg  
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
dievcata ked vam na dendrophale zozltne listok ako ho odstranujete? tak ako na phale odtrhnete alebo ako. Lebo na jednom listku som mala nejaku skvrnku ona sa javila ako neaktivna a terat z nicoho nic cez tu skvrnku po celej dlzke listu zozltol ale len taky pruh cez tu skvrnu tak ho chcem dat prec. Odrezem ho alebo odtrhnem alebo ako?
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

Andersenka, ja mam tiez taku istu cambriu, a odkedy odkvitla, cca rok mi nekvitne, narastli jej sice 2 nove hluzy a korienky ale ziadne kvety...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať