Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

zmrzka 333,


to je jednoducho nadhera
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
dievčence poradte - mám doma cambriu kt. mi cca v polovici októbra odkvitla.......teraz akoby oddychovala, má dve hľuzy - na každej po dva listy, ale na tej jednej hluze sú tie listy škaredšie. Zatial nevychádza žiaden nový list či výhonok..... bude z nej ešte niečo? Prebudí sa???? Polievam, nehnojím.......
andersenka - ak môžeš daj foto celej rastliny.V tomto období by už mali hnať nové výhony.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
andersenka - ak môžeš daj foto celej rastliny.V tomto období by už mali hnať nové výhony.
v pondelok dodám teda foto.............taká je že žiaden nový výhon, akoby spala odvtedy..............na druhej strane čo mam oncidium, tak tomu pekne 3 výhony idú.....
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

zmrzka333 Pozri príspevok
Babule kuknite na tento zazrak. Zacinam uvazovat ze tento pestovatel dava orchidkach do vody steroidy :-))) Su nenormalne uzasne. Podte sa pokochat
http://bozner.rajce.idnes.cz/Orchideje/#album
fantastikuš...jedna krajšia ako druhá ale aj pán záhradník je fešák
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba je tu jedno formu o cymbidiach a tym ludom co tam su aj kazdy rok kvitnu skus sa tam pozriet
http://prateleorchideji.xforum.cz/vi...c.php?f=5&t=33
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zmrzka333 Pozri príspevok
dievcata ked vam na dendrophale zozltne listok ako ho odstranujete? tak ako na phale odtrhnete alebo ako. Lebo na jednom listku som mala nejaku skvrnku ona sa javila ako neaktivna a terat z nicoho nic cez tu skvrnku po celej dlzke listu zozltol ale len taky pruh cez tu skvrnu tak ho chcem dat prec. Odrezem ho alebo odtrhnem alebo ako?
ja Tie listy vždy odtrhnem, ale až keď sú úplne suché, vtedy to ide aj samé
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
odkaz pre Ma-Ba, máš plnú schránku, majka mám pokazený foťák a musím ho poslať do opravy, foto neskôr dúfam že cena nebude vyššia , ako nový
neviete niekto spoľahlivú opravovňu dakujem milka
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zmrzka333 Pozri príspevok
Ma-Ba je tu jedno formu o cymbidiach a tym ludom co tam su aj kazdy rok kvitnu skus sa tam pozriet
http://prateleorchideji.xforum.cz/vi...c.php?f=5&t=33
Poznám toto fórum, aj odborníkov aj teóriu ovládam, musím zapracovať na nich tento rok. Na orchidkách je to "zlé", že ak prešvihneš obdobie, ktoré prešvihnúť nemáš, čakáš ďalší dlhý rok, či Tvoja snaha a vedomosti prinesú ovocie. Ale aj tak ďakujem za ochotu.

milka - už som to odstránila.
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Dievčence, prosím, poraďte mi ... čo mám s ňou spraviť ?! Moja kráska postupne chradla, zmäkli jej korene a poodstrihovala som ich, zasypala škoricou. Tri posledné vzdušné ostali a dala som ich do substrátu, ale behom dvoch týždňov tiež odhnili. Nepolievala som ju vôbec. Dnes vyzerá takto ... postupne ožltli spodné lístky (asi 5 ks už odpadlo) a pokračuje to ďalej.
Dá sa ešte zachrániť? Ďakujem za každú radu.
DSCN3947orch.jpg  
DSCN3953orch.jpg  
DSCN3956orch.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

kkaja- je zasiahnutá hnilobou, bojím sa, že bez koreňov ju nezachrániš. Mohla by si hnilobu odstrániť, vyrezať zasypať práškom ENDIARON, ale zdá sa mi, že je už neskoro. Asi ju budeš musieť nahradiť novou. Keď sa začne diať to čo si opísala nie je dobré čakať čo z toho bude, treba reagovať hneď inak sa stane to čo je na foto. Je mi ľúto.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
tu je ta svrna a zozltnuty list na dendrophale - poradte co s tym odrezat, odtrhnut, nechat tak?
2010_0226_192922.JPG  
2010_0226_192946.JPG  
2010_0226_193114.JPG  
1/1
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Ma-Ba Pozri príspevok
kkaja- je zasiahnutá hnilobou, bojím sa, že bez koreňov ju nezachrániš. Mohla by si hnilobu odstrániť, vyrezať zasypať práškom ENDIARON, ale zdá sa mi, že je už neskoro. Asi ju budeš musieť nahradiť novou. Keď sa začne diať to čo si opísala nie je dobré čakať čo z toho bude, treba reagovať hneď inak sa stane to čo je na foto. Je mi ľúto.
Ma-Ba, ja som nečakala, pozri príspevok č.4318, vtedy to začalo ... poradili mi zasadiť a čakať. Takto to dopadlo ...
Endiaron - ten prášok dostať v lekárni? Koľko stojí?
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
kkaja Pozri príspevok
Ma-Ba, ja som nečakala, pozri príspevok č.4318, vtedy to začalo ... poradili mi zasadiť a čakať. Takto to dopadlo ...
Endiaron - ten prášok dostať v lekárni? Koľko stojí?
Kkaja ahoj dostať ho kupiť v lekárni a približná cena je okolo 2,50 eur.
0 0
david93 david93

david93 je offline (nepripojený) david93

Keď už tu každý dáva fotky svojich orchideí,tak pripájam aj ja zopár. Obe uz majú dva a pol roka, ale toto bolo fotene pred rokom, teraz už boli aj honosnejšie, ale som ich nestihol odfotiť. Pekné prezeranie prajem + teraz som nasiel dalsiu fotky bielej orchidejky, mala 52 kvetov a môžete vidieť že purpurova..alebo fialová, už je odcviknutá
Naposledy upravil david93 : 27.02.10 at 15:57
P1000733.jpg  
P1000734.jpg  
P1000735.jpg  
P1000745.jpg  
P1000739.jpg  

P1000744.jpg  
P1010615.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

kkaja Pozri príspevok
Ma-Ba, ja som nečakala, pozri príspevok č.4318, vtedy to začalo ... poradili mi zasadiť a čakať. Takto to dopadlo ...
Endiaron - ten prášok dostať v lekárni? Koľko stojí?
Tak tá šancu mala. Dovolím si typnúť. Zasadila si ju do pôvodného kvetináča. Pretože mala málo koreňov, veľký kvetináč, substrát nestihol vyschnúť, korene odhnili a vznikla hniloba. A ešte k tomu nie veľmi priaznivé obdobie na takéto zásahy. Ale samozrejme môžem sa mýliť, ale podľa toho výsledku asi ani veľmi nie. Mrzí ma to. Tiež mi je ľúto za každou jednou, ktorá mi odíde.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Mam dobru spravu, neviem ci si pamatate tu moju orchdiku zasadenu v musliach, ktorej zacali hnit korene. Tak tato je za vodou. Krasne jej rastie listok ktory prestal rast a ostatne lity co boli zvednute a zvraskavene sa krasne vyrovnali a vztycili. Som nadsena a dalsia dobra sprava na dalsej orchidke mi ide novy listok Uz je to stvrta phala zo 6 na ktorej ide novy listok.
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

david, pekne
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Krásne-obdivujem!
0 0
anjelanjelský anjelanjelský

anjelanjelský je offline (nepripojený) anjelanjelský

zmrzka333 Pozri príspevok
Mam dobru spravu, neviem ci si pamatate tu moju orchdiku zasadenu v musliach, ktorej zacali hnit korene. Tak tato je za vodou. Krasne jej rastie listok ktory prestal rast a ostatne lity co boli zvednute a zvraskavene sa krasne vyrovnali a vztycili. Som nadsena a dalsia dobra sprava na dalsej orchidke mi ide novy listok Uz je to stvrta phala zo 6 na ktorej ide novy listok.
Môžeš mi prosím ťa poradiť, čo si s ňou urobila, keď sa vzchopila? Tiež mám orchideu a začali jej odhnívať listy a teraz neviem, v čom robím chybu. Nepolievam ju, len kúpem raz za týždeň a ešte som ju nepresádzala. Mám ju od novembra minulého roka. Ďakujem
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
anjelanjelský Pozri príspevok
Môžeš mi prosím ťa poradiť, čo si s ňou urobila, keď sa vzchopila? Tiež mám orchideu a začali jej odhnívať listy a teraz neviem, v čom robím chybu. Nepolievam ju, len kúpem raz za týždeň a ešte som ju nepresádzala. Mám ju od novembra minulého roka. Ďakujem
No mne odhnivali korene tak neviem ci si sa pomylila a odhnivaju ti korene alebo listy. Ak su to korene tak som ju vybrala z musli. Zhnite korene som odstranila (hnede makke korene) Posipala skoricou a zasadila so noveho substratu. To som urobila 7.12.09 ale to som nevedla ze ma byt v malom crepniku tak som ju 22.12.09 znova presadila do mensieho crepnika. Crepnik som si urobila z pet flase do ktorej som porobila nahriatou ihlicou plno dierok (aj zo spodu aj po bokoch). Na spodok crepnika som dala par kuskou nalamaneho polystyrenu. Kupila som si tu hrubu piniovu koru Floria. Orchidku som zasadila a nepoliala 10 dni. Potom som zacala ponarat raz za tyzden asi na 15-20 minut. Ked sa zdalo ze sa to nezhorsuje tak som zacala ponarat raz do tyzdna na hodinu a teraz ju ponaram 2x do tyzdna na hodinu. A je ok. Ale to ponaranie zalezi od toho ako teplo mas doma lebo u mna je dost teplo takze substrat je pred ponorom vzdy suchy. A este - nerosim orchidky. No a to sa mi este aj nehoda stala ked som sa podkla a vysipala sa mi z crepnika. To uz vsak vyzerala ze je na tom lepsie ale aj tak som sa zlakla lebo znova som ju musela zasadit. Ale odvtedy listok vyrastol zjavne a listy sa vyrovnali az teraz cca tyzden do zadu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať