Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Vďaka, tak asi zoženiem menší. Ona má krásne listy, tak to ma mýli, ale je pravda, že jej zostalo málo koreňov. Dúfam, že to prežije v pohode.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

tak dievcata, uz je 1 presadena, teraz citam, ze do maleho, 1 v sacku, ked dobujem baterky, odfotim, ci som dobre urobila tu zachranu
idem hladat nejaku petku, znova presadit, len aby to dobre dopadlo, moze byt aj zelena?
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta3 Pozri príspevok
tak dievcata, uz je 1 presadena, teraz citam, ze do maleho, 1 v sacku, ked dobujem baterky, odfotim, ci som dobre urobila tu zachranu
idem hladat nejaku petku, znova presadit, len aby to dobre dopadlo, moze byt aj zelena?
Moze, ja mam v zelenej ale narob dierky aj zo spodu aj po bokoch
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

ja som jednu, ktora mala malo korenov presadila do maleho kvetinaca a asi do dvoch tyzdnov mi zacala vyhanat prvy koren. teraz je v novom cca 2 mesiace a dokopy sa ich tlaci 5. Takze tie stiesnene podmienky maju urcite nieco do seba
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

dakujem
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Nechcela by som vas v nedelu unudit k smrti, ale este raz sa opytam, ked su aj listy v zlom stave, je lepsie do sacku, alebo malej pt flase? Musim ju zachranit, bola to moja 1.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta3 Pozri príspevok
Nechcela by som vas v nedelu unudit k smrti, ale este raz sa opytam, ked su aj listy v zlom stave, je lepsie do sacku, alebo malej pt flase? Musim ju zachranit, bola to moja 1.
a korene su ok? ak ano tak zasadit a tam kde hniju listy (asi srdiecko) posipat endiaronom. Ale skus pockat na skusene babule mozno poradia inak. Vraj sa sackova metoda pouziva len ked su zle korene. Alebo keramzitova metoda tiez ked su korene zle
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ok, pockam, cela je v zlom stave, nema ani korene, tie som obstrihala, listy su skoro suche
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Nechcem vyzerat ako tvrdohlava,len Vam chcem ukazat pre zaujimavost ako mi rastu marodky v tych velkych kvetinacoch.Zacalo to nahnivanim srdiecka,osetrila som ako to tu spominame,ja mam oblubene skoricou,zasadila som spät.Samozrejme cast korenov odysla,ale som nevyberala,lebo listy boli este dobre.Davala som pozor na polievanie a vysledok sa dostavil na prvych dvoch.Nedavala som uz do mensieho,lebo nerada stale vyberam.Tretia je na ukazku ako fozina,mäkli jej listy ale nedavala som do sacku,volne vyhnala nove listy aj korene.To su moje skusenosti,ale prejst si tym musime kazda.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

pekne si to urobila, ja sa tiez nevzdam, len mam teraz hlavu plnu info, som vas vsetky precitala
tvoje listy su ale krasne, ja mam suche, ovisnute
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

henrieta3 Pozri príspevok
pekne si to urobila, ja sa tiez nevzdam, len mam teraz hlavu plnu info, som vas vsetky precitala
tvoje listy su ale krasne, ja mam suche, ovisnute
Tak si to len pekne utried,zvaz a skus co myslis ze je vhodne,nemôzes predsa robit kazdu chvilu experiment podla toho co kto poradi,viem zaciatky su tazke.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mas pravdu, privela sa v nich rypem, pokazila som to s tou zeminou, dovtedy boli pekne
cez tyzden si pojdem kupit nejaku novu, mam rada tie male, vonave
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba, prosím ta aj ostatné holky kuknite ešte raz na stranu 508, prísp. č. 5075, je tam foto listu z phalu pre mňa s neznámou pliagou . verím že vy to určite identifikujete. dík
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza - určiť choroby orchideí je aj pre skúsených pestovateľov dosť problematické. Možno niekto povie nekróza, alebo niečo iné, Ja to robím tak, že ak sa mi vyskytne taký problém zasypem, odstránim poškodenú časť, prípadne sa snažím zistiť čo robím zle a čakám čo sa z toho vykľuje.
Tento problém z môjho čisto laického pohľadu môže byť zapríčinený rosením a nevhodnými podmienkami. Prípadne vysokou vlhkosťou prostredia.Inak neviem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
lujza - určiť choroby orchideí je aj pre skúsených pestovateľov dosť problematické. Možno niekto povie nekróza, alebo niečo iné, Ja to robím tak, že ak sa mi vyskytne taký problém zasypem, odstránim poškodenú časť, prípadne sa snažím zistiť čo robím zle a čakám čo sa z toho vykľuje.
Tento problém z môjho čisto laického pohľadu môže byť zapríčinený rosením a nevhodnými podmienkami. Inak neviem.
ďakujem odkážem majiteľke chorých phalov udajne ich má viac
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Tak som vyhodila asi 5 kg zeminy, snad sa im ulavi, o tuto som prisla netrpezlivym delenim, preto si uz davam pozor.
zlomena.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Nahodou som nasla toto video, snad ti to pomoze, cymbidium
v obchode mi povedali, ze oncidium nemaju byt v priesvitnych
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

neviem, preco je to video tu, odpovedala som na starsi prispevok, dost zle sa tu orientujem, musim si zvyknut
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Dobrý večer.Chcem vás požiadať o radu.Neviem či nemám presadiť moju orchidku.Má dosť koreňov a neviem čo mám urobiť.Čítala som,že majú radi tesnejšie priestory,len nechcem jej ublížiť tým,že ju ani nepresadím.Už som asi ublížila ostrihaním.Ďakujem za odpoveď.
P2240066.jpg  
P2240067.jpg  
P2240068.jpg  
P2240069.jpg  
P2240070.jpg  

1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
podla mna ma pekne korene a bolo by ju skoda presadzat.pockaj co povedia ostani,ja nie som az taky odbornik.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať