Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mata10 Pozri príspevok
Dievčatá dnes som si kúpila črievičkovca ej ale som rada
nech ta obdarí množstvom krásnych kvetov
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
vhodný substrát je problém, myslím si že každá tu používa niečo iné. ja kupujem v baumaxe, ale aj ten si upravím tak, že ho preosejem cez dierky na kochlíku a ked mi ostane len velká kôra tak do toho sadím. neviem či majú aj menšie balenia, toto je 10l
Ďakujem za radu,skúsim pozriet.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
ja odstrihujem odkvitnutú kvetnú stonku, tak ako sa tu píše vtedy, ked je konček súchý teda už nakonci nehodí žiadne kvety. a miesto kde ju štiknem je pod miestom odkial vyrastal prvý kvet na stonke, ale čítala som aj o odštiknutínad tretím spiacim očkom. občas štikám aj dole, ale nie často.
Tak ja som ju odstrihla asi dva týždne po odkvitnutí,keď boli ešte zelené stonky.Mohla som mať možno ďalšie kvietky.No nevadí,uvidím čo to urobilo.Ale už nabudúce budem vedieť,ďakujem.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
infinityfx21 Pozri príspevok
Tak ja som ju odstrihla asi dva týždne po odkvitnutí,keď boli ešte zelené stonky.Mohla som mať možno ďalšie kvietky.No nevadí,uvidím čo to urobilo.Ale už nabudúce budem vedieť,ďakujem.
a kde so odstrihla? uplne dole?
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lujza.j Pozri príspevok
zmrzka čo povieš na keramzitovú metódu? vyskúšam to najprv bez pri krytia, ale nefotila som aj s prikrytím
Len aby nebola v kontakte s vodou. Ja by som ju neprykrivala nechala len tak. Jedna kocka mala taku istu a krasne jej vysli nove korienky a neprikryvala.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá od 3.3. 2010 v carrefoure phale "Piko", 2 výhonkový , exkluzívne sfarbenie, výška 55-65cm za 12.99,eu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
Len aby nebola v kontakte s vodou. Ja by som ju neprykrivala nechala len tak. Jedna kocka mala taku istu a krasne jej vysli nove korienky a neprikryvala.
ok, neprikryjem ,nie nie je v kontakte s vodou, ten keramzit je vlastne mokrý aj od malého množstva vody, no každopádne to bude zaujímavé ako to dopadne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Tak ja som ju odstrihla asi dva týždne po odkvitnutí,keď boli ešte zelené stonky.Mohla som mať možno ďalšie kvietky.No nevadí,uvidím čo to urobilo.Ale už nabudúce budem vedieť,ďakujem.

ešte som zabudla, že platí také nepísané pravidlo, že čo je na orchidke zelené sa nestrihá! možno okrem situácie, kedy niečo zachraňujeme, máme málo koreňou a pod. tak vtedy kvetnú stonku šmiknem preč, aby sa orchidka zbytočne nevysilovala.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lujza.j Pozri príspevok
dievčatá od 3.3. 2010 v carrefoure phale "Piko", 2 výhonkový , exkluzívne sfarbenie, výška 55-65cm za 12.99,eu
Super pojdem sa pozriet a asi mi aj nieco pribudne.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lujza.j Pozri príspevok
ešte som zabudla, že platí také nepísané pravidlo, že čo je na orchidke zelené sa nestrihá! možno okrem situácie, kedy niečo zachraňujeme, máme málo koreňou a pod. tak vtedy kvetnú stonku šmiknem preč, aby sa orchidka zbytočne nevysilovala.
Ano ale ked po dvoch tyzdnoch stonka po odkvitnuti nezacne schnut a nic sa nedeje tak ju asi treba skratit. Co som citala knihy tak takto sa to tam pise. Skratit bud v strede stonky ale aby potom nova stonka nebola velmi dlha tak najlepsie je nad 3 ockom. Ja som to tak urobila a som zvedava ako to dopadne. A ked stonka zacne schnut tak pockat kym zoschne cela a odrezat uplne dole. Tot teoria, ale asi najlepsia je skusenost.
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

Včera ma manžel takto potešil (ale neviem urobiť krajšie foto)
PA210048.jpg  
PA210051.jpg  
PA220057.jpg  
PA220059.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
Ano ale ked po dvoch tyzdnoch stonka po odkvitnuti nezacne schnut a nic sa nedeje tak ju asi treba skratit. Co som citala knihy tak takto sa to tam pise. Skratit bud v strede stonky ale aby potom nova stonka nebola velmi dlha tak najlepsie je nad 3 ockom. Ja som to tak urobila a som zvedava ako to dopadne. A ked stonka zacne schnut tak pockat kym zoschne cela a odrezat uplne dole. Tot teoria, ale asi najlepsia je skusenost.
zmrzka ja mám napríklad teraz jednu dilemu, mám jeden phal, ktorý odkvitol cca. 2 týždne dozadu, konček stonky ešte počas kvitnutia javil známky aktivity, ale už z predposledného spacieho očka tlačí stonka na kvitnutie. teraz neviem či skrátit a dat energiu tomu čo rastie alebo čakat. inak keby som skrátila nad tretím očkom tak by mi nič nešlo kvitnút, ja nemám skúsenost so skracovaním nad tretím očkom, ale čítala som o tom. ja skracujem ako som už písala pod prvým rozkvitnutým kvetom, ktorý bol na stonke. zatial sa mi to svedčilo , ale ved vieš každá tu máme tie svoje ťahy
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lujza.j Pozri príspevok
zmrzka ja mám napríklad teraz jednu dilemu, mám jeden phal, ktorý odkvitol cca. 2 týždne dozadu, konček stonky ešte počas kvitnutia javil známky aktivity, ale už z predposledného spacieho očka tlačí stonka na kvitnutie. teraz neviem či skrátit a dat energiu tomu čo rastie alebo čakat. inak keby som skrátila nad tretím očkom tak by mi nič nešlo kvitnút, ja nemám skúsenost so skracovaním nad tretím očkom, ale čítala som o tom. ja skracujem ako som už písala pod prvým rozkvitnutým kvetom, ktorý bol na stonke. zatial sa mi to svedčilo , ale ved vieš každá tu máme tie svoje ťahy
Tak to ti neporadim lebo nemam taku skusenost. Teraz mi odkvitaju moje prve phaly ktore mam od decembra takze neviem. Ale na mojej sa nejavilo nic ze by chcelo dalej rast. V knizke sa pisalo ze cim viac ociek na stonke nechas tym skor sa dockas kvitnutia ale potom je riziko ze stonka bude velmi dlha a moze sa polamat.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
mata10 Pozri príspevok
Dievčatá dnes som si kúpila črievičkovca ej ale som rada
Nech sa mu u teba páči
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
janakova29 Pozri príspevok
Včera ma manžel takto potešil (ale neviem urobiť krajšie foto)
Šikovný manžel!!!
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

lujza.j Pozri príspevok
zmrzka ja mám napríklad teraz jednu dilemu, mám jeden phal, ktorý odkvitol cca. 2 týždne dozadu, konček stonky ešte počas kvitnutia javil známky aktivity, ale už z predposledného spacieho očka tlačí stonka na kvitnutie. teraz neviem či skrátit a dat energiu tomu čo rastie alebo čakat. inak keby som skrátila nad tretím očkom tak by mi nič nešlo kvitnút, ja nemám skúsenost so skracovaním nad tretím očkom, ale čítala som o tom. ja skracujem ako som už písala pod prvým rozkvitnutým kvetom, ktorý bol na stonke. zatial sa mi to svedčilo , ale ved vieš každá tu máme tie svoje ťahy
ja odstrihujem stonky vždy nad posledným očkom, aj keď je napríklad šieste, pretože aj to môže byť aktívne a môže z neho narásť nová stonka, teraz mi tak začínajú rásť tri, na jednej, ktorá mi kvitne od februára, už mi kvitne tretia stonka a teraz mi zo starej znova rastie a to mi stále nahadzuje puky, jednu stonku som odstrihla úplne, pretože mala moc červcov, tak som ju obetovala aj keď bola ešte rozkvitnutá, no nemala som šancu to pooberať...inak sa mi prebúdzajú skoro všetky, rastú im nové korienky, listy aj výhonky, dúfam len, že mi tentoraz nepoopadávajú puky a všetkým sa bude dariť, aj na tej ktorú mám v sáčku, rastú už 4 korienky, ešte mám v sáčku aj miniorchideiu, ale z tej neviem, či niečo bude, tá je biedna, no možno sa pošťastí
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence myslíte bude ešte niečo z tejto catley? ČI ju rovno hodiť do koša?
Korienky nové jej síce vyšli /bola presadená v auguste/, ale listy akosi chradnú. Aj pár malých výhonkov vyšlo, ale tie zas zhnedli. Teraz dva listy ožltli a ako sami vidíte na fotkách - aj tie listy nie su najkrajšie (
ČO s ňou robiť?
DSC00102.jpg  
DSC00103.jpg  
DSC00104.jpg  
DSC00111.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka - to je ťažké povedať či z nej niečo bude, ale skúsiť by sa to mohlo. Ja by som ju vybrala z keramického kvetináča, pozrela korene, lebo problém, ktorý opisuješ môže byť aj zo zlých koreňov - príčina môže byť aj keramický kvetináč.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
andersenka - to je ťažké povedať či z nej niečo bude, ale skúsiť by sa to mohlo. Ja by som ju vybrala z keramického kvetináča, pozrela korene, lebo problém, ktorý opisuješ môže byť aj zo zlých koreňov - príčina môže byť aj keramický kvetináč.
ona nie je v keramickom, je v plastovom priehľadnom
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Aj ja sa pridam skusenostou o odstrihnuti stonky.Tiez nestriham rovnako,stale nad tretim,niekedy hned neodstrihnem,lebo ma na konci nadej na kvet,obr.1,a na druhom som odstrihla nad najkrajsimi aktivnymi rovnako a nieco sa tam tlaci este okrem novej stonky zo spodu.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať