Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
dievcata poradte mam phal ktoreho kvetna stonka je rozvetvena a na kazdej na konci je od zaciatku nieco take z coho by mohol byt pucik ale je to male a zatial to stagnuje. Uz odkvita a ja neviem kde ju mam skratit ked kvety opadnu. Pod tym rozvetvenim alebo ju nechat tak?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
dievcata poradte mam phal ktoreho kvetna stonka je rozvetvena a na kazdej na konci je od zaciatku nieco take z coho by mohol byt pucik ale je to male a zatial to stagnuje. Uz odkvita a ja neviem kde ju mam skratit ked kvety opadnu. Pod tym rozvetvenim alebo ju nechat tak?
ja by som ju chvílu nechala tak, tiež mám pri týchto druhoch dilemu, že kedy kde čo štiknút, momentálne tiež takú mám, kúpila som ju odkvitnutú, jedna strana, ženie zo spiaceho očka a na druhej konček vyzerá, že ešte niečo hodí, tak čakám ale dokedy? neviem
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
*ala* Pozri príspevok
Ahojte pestovatelky ja som len novacik a prve co bolo som si pozrela vase rady a fotky orchidei.Dakujem su nadherne.
ala vítaj medzi nami a nech sa ti darí
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
A ešte ak sa pamätáte na phalu, čo mi dala kolegynka na záchranu / 1 a 2 obrázok - takto vyzerala / no a teraz 3 a 4 obrázok / vyhnala nový korienok a už sa tlačí lístoček, takže podarilo sa
si šikulka!!!!!
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

zmrzka333 Pozri príspevok
dievcata poradte mam phal ktoreho kvetna stonka je rozvetvena a na kazdej na konci je od zaciatku nieco take z coho by mohol byt pucik ale je to male a zatial to stagnuje. Uz odkvita a ja neviem kde ju mam skratit ked kvety opadnu. Pod tym rozvetvenim alebo ju nechat tak?
Tiež som ešte len nováčik, skúsenosti nemám. Začiatkom decembra som si kúpila phalaenopsis, ktorý mi doma kvitol viac ako mesiac a potom naraz zvädli a opadali všetky kvety. Stonku som nestrihala vôbec a teraz po ďalšom mesiaci oddychu sa nalievajú púčiky na konci stonky. Čakám a teším sa.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lujza.j Pozri príspevok
ja by som ju chvílu nechala tak, tiež mám pri týchto druhoch dilemu, že kedy kde čo štiknút, momentálne tiež takú mám, kúpila som ju odkvitnutú, jedna strana, ženie zo spiaceho očka a na druhej konček vyzerá, že ešte niečo hodí, tak čakám ale dokedy? neviem
otazka je vyriesena dnes rano som si vsimla ze na dvoch rozvetveniach stonky schnu takze ked to takto pojde dalej odrezem uplne dole. Ale co je super tak na tej orchidke mi rastie novy listok a pozeram ze z noveho maleho listka rastie dalsi mini listok
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
jej aj na vande mi tak idu listky - z noveho maleho ide dalsi mini listok
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

Ahojte, idem vám ukázať ako ma potešili orchidejky . Na prvom obrázku je tá, čo som kúpila vo výpredaji za 1.50 € a takto ma ide obdariť za to, že som ju zachránila a na druhom je orchidejka, ktorá kvitla od novembra a už ženie nový stvol z púčika, tak sa teším a potom určite dám fotky, ako rozkvitli

zuzka, a to kde si kupovala za taku dobru cenu? ja som minule videla orchideje v hornbachu vo vypredaji za 5,99
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
a kde su fotky?
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

zmrzka333 Pozri príspevok
a kde su fotky?
Aj ja som ich hladala, ale potom mi doslo, ze ten prvy odsek je len citacia skorsieho prispevku
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
aha nevadi
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Vyzera to tak, ze prichadzam aj o tuto, pekna, biela, s malymi kvietkami, volam ju Flora/je z vlanajsej vystavy Flora/. Napadlo mi, ci by som ten ketramzit nemohla dat do vazy so zuzenym hrdlom, aby aspon tych par listov zostalo, nelezali by na podlozke. Co si o tom myslite?
IMG_0414.jpg  
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

zmrzka, lenus, ano, malo to byt citacia, len som to neoznacila, len prekopirovala, tak sorry
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

takze malo to byt tak :

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte, idem vám ukázať ako ma potešili orchidejky . Na prvom obrázku je tá, čo som kúpila vo výpredaji za 1.50 € a takto ma ide obdariť za to, že som ju zachránila a na druhom je orchidejka, ktorá kvitla od novembra a už ženie nový stvol z púčika, tak sa teším a potom určite dám fotky, ako rozkvitli
zuzka, a to kde si kupovala za taku dobru cenu? ja som minule videla orchideje v hornbachu vo vypredaji za 5,99
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Dianka2401 Pozri príspevok
zmrzka, lenus, ano, malo to byt citacia, len som to neoznacila, len prekopirovala, tak sorry
Ved sa nic nestalo ale aj tak by si mohla dat nejake fotky, aby sme sa pokochali ;-) ja momentalne cakam, kym mi jedna zakvitne, ze tu tiez konecne nieco nahodim. okrem nej mi dalsie pustaju nove stonky, jedna tlaci korene ako o zivot, na jednej este kvitnucej sa mi tvoria nove puky a dendrobium phalaenopsis vytlacil novu rastlinku, ktora ma uz vyse 10 cm. velmi sa tesim, ze sa im u mna takto dari
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Henrieta,podla mna sa netreba hned plasit ked mas take zmäknute listy,vyberat a skusat metody.Ma tam korene,tak by mala nieco popustat.Pisem z vlastnej skusenosti,po zime mam viacero s takymi listami,ale tlacia korene aj nove listy,nepresadzam ich.Ja by som este cakala.Drzim palce.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta3 Pozri príspevok
Vyzera to tak, ze prichadzam aj o tuto, pekna, biela, s malymi kvietkami, volam ju Flora/je z vlanajsej vystavy Flora/. Napadlo mi, ci by som ten ketramzit nemohla dat do vazy so zuzenym hrdlom, aby aspon tych par listov zostalo, nelezali by na podlozke. Co si o tom myslite?
Vyskusaj, neznie to zle ale kontrolovala si korene? ak ich je tam zoper tak ju zasad do noveho substratu
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

lenus, nedavnoé som sem davala moje kvitnutia, momontalne mi kvitnu len tie dve

Dianka2401 Pozri príspevok
tie na prvych troch je mi uz vlastne kvitnutie, po roku, a ta na poslednej mi kvitne doma uz asi mesiac, dostala som ju na narodky
cambria mi nechce kvitnut uz rok, ale vyhana nove korene aj ma mlade hluzy, bledo zlta phala co mi kvitla do jesene odpocivala, teraz sa jej zacinaju predlzovat korene, aj rast nove, a mam este jednu malu phalu co zatial stagnuje mam ju z vystavy v botanickej, co bolo nedavno v kosiciach, kupovala som ju za 2 €
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

a keby si ich chcela pozriet tak ich mam na 504 a 505tej strane
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

zmrzka333 Pozri príspevok
Vyskusaj, neznie to zle ale kontrolovala si korene? ak ich je tam zoper tak ju zasad do noveho substratu
ja by som sa tiez pozrela na korene ak su zhité tak ich treba odstranit a zasipat skoricou, ponechat len zdrave, zasadit do koroveho substratu a nepolievat asi tyzden
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať