Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jarná záchrana...sáčková metóda...16.3. bude v sáčku 2 mesiace, korienky idú jedna radosť, takže už len počkať, kým dorastú do tej správnej dĺžky a máme vyhrané
08032010829.jpg  
08032010830.jpg  
1/1
0 0
cibusik cibusik

cibusik je offline (nepripojený) cibusik

Ahojky. no mne presne takto odisla ascocenda asi pred dvoma mesiacmi. Listy zltli a opadavali. Na internete som citala, ze je to vraj nejaka choroba.
0 0
cibusik cibusik

cibusik je offline (nepripojený) cibusik

henrieta3 Pozri príspevok
Pekny vecer, dnes som bola v Poluse, maju rozne druhy, vacsinou phaly, v 1 kvetinarstve aj pekne mni, biele a ruzove, keby ste niektora mali zaujem. Ja som si kupila nadhernu Paphiopedilu, v kvetinarstve , bol tam taky vyber, ze som si nevedela vybrat, rozne zaujimave druhy, nadhera. A koncim, idem sa venovat ozivovaniu mojich poskodenych, sna ich tieto nove preberu k zivotu.
Ahoj Henrieta, chcela by som sa Ta spytat, v ktorom kvetinarstve si videla tie papucky? diky
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly - krásne Ti to ide. Škoda tej Vandy. Možno by si sa mohla pokúsiť zasadiť ju do malého kvetináča. Ale bojím sa, že je po nej. Ja som na jeseň urobila chybu moju ružovú Vandu som zavesila v kuchyni, kde bolo teplo, menej svetla a poliala som ju asi 2x. Zo dňa na deň zhodila všetky listy a bolo po nej. Vyzerala asi tak ako Tvoja.Taký rýchly zánik som u svojich orchideí ešte nevidela. Mrzí ma to, lebo kvitla dvakrát do roka a prakticky jej nič nebolo, pribúdali korene a zrazu toto.
Vanda pestovaná v substráte má byť v zime na okne kde je dosť svetla, menej tepla a menej polievať. Moja druhá prežila presne v týchto podmienkach. Polievala som ju veľmi málo.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

sayly Pozri príspevok
jarné zomieranie...moja wanda...odchádza jeden list za druhým, myslela som si, že ju zachránim, vyhnala 4 korene o ostatné prišla, korene sú stále rovnaké, neviem ako ju zachrániť
Ja by som ešte naposledy skúsila odstrihnúť tie hnedé listy, odrezať pod tými 4 novými korienkami, zasypať ranu škoricou a zasadiť, nepolievať aspoň zopár dní, nech sa trocha osuší a potom sa uvidí.

Už aj tak nemáš čo stratiť.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
sayly - krásne Ti to ide. Škoda tej Vandy. Možno by si sa mohla pokúsiť zasadiť ju do malého kvetináča. Ale bojím sa, že je po nej. Ja som na jeseň urobila chybu moju ružovú Vandu som zavesila v kuchyni, kde bolo teplo, menej svetla a poliala som ju asi 2x. Zo dňa na deň zhodila všetky listy a bolo po nej. Vyzerala asi tak ako Tvoja.Taký rýchly zánik som u svojich orchideí ešte nevidela. Mrzí ma to, lebo kvitla dvakrát do roka a prakticky jej nič nebolo, pribúdali korene a zrazu toto.
Vanda pestovaná v substráte má byť v zime na okne kde je dosť svetla, menej tepla a menej polievať. Moja druhá prežila presne v týchto podmienkach. Polievala som ju veľmi málo.
no ja som ju zo substrátu vybrala, keďže prišla o všetky korene, ale skúsim ju zasadiť a uvidíme, či sa preberie, tie 4 korene sú úplne v poriadku, na okne ju mám, len pri fotení som ju premiestnila, ibaže nemá chlad, no možno sa preberie a ešte ma prekvapí ikeď tomu nedávam veľkú šancu, ešte mi prosím poraď, pod týmy koreňmi je cca 20 cm dlhá stonka, na ktorej boli tie zlé korene, môžem to odstrihnúť? to aby som ju mohla zasadiť do malého črepníka...ďakujem za radu
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

heja3 Pozri príspevok
Ja by som ešte naposledy skúsila odstrihnúť tie hnedé listy, odrezať pod tými 4 novými korienkami, zasypať ranu škoricou a zasadiť, nepolievať aspoň zopár dní, nech sa trocha osuší a potom sa uvidí.

Už aj tak nemáš čo stratiť.
Už som ti písala, akurát si tiež pridávala príspevok.
0 0
Čupríková Mária Čupríková Mária
Saly a keby si skúsila Vandu vybrať zo zeminy a oplachnuť ju ,zostrihnúť po tie živé korene zasypať škoricou a vložiť do vázy, alebo dajakej sklenenej nádoby a len rosiť korene vlažnou vodou a dať ju na okno kde svieti slnko. Ja mám Vandy iba vo vázach, hovoria, že Vandy sú deti slnka,možno sa Ti ju podarí zachrániť, držím palce
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Čupríková Mária Pozri príspevok
Saly a keby si skúsila Vandu vybrať zo zeminy a oplachnuť ju ,zostrihnúť po tie živé korene zasypať škoricou a vložiť do vázy, alebo dajakej sklenenej nádoby a len rosiť korene vlažnou vodou a dať ju na okno kde svieti slnko. Ja mám Vandy iba vo vázach, hovoria, že Vandy sú deti slnka,možno sa Ti ju podarí zachrániť, držím palce
nemám ju v zemine, mám ju v prázdnej pet fľaši a na slnku, skúsim to zostrihnúť a uvidíme, možno sa pohne zem a ona sa preberie, veľmi som po nej túžila, dostala som ju do daru, bola odkvitnutá a korene mala v dezolátnom stave, kúpili mi ju v baumaxe, boli úplne zhnité, chodila som sa na ňu pozerať dosť dlho a vždy bola ponorená vo vode, počítam, že ju tam tak mali stále, len som dúfala, že ju zachránim, ale možno si to rozmyslí a preberie sa
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

sayly Pozri príspevok
jarná záchrana...sáčková metóda...16.3. bude v sáčku 2 mesiace, korienky idú jedna radosť, takže už len počkať, kým dorastú do tej správnej dĺžky a máme vyhrané
A tie listy v sáčku neodpadli?
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
ja mam vandu tiez vo vaze a ponaram 2x do tyzdna a je na parapete na juhovychodnej strane a zatial klop klop klop je ok a krasne jej rastu dva listky.
Takze vcera som pisala ze mam novu orchidku tak som ju dnes pofotila tak kuk. Mam uz taku ale nema zlty pistek a neodolala som tym korenom listom a kvetom
Naposledy upravil zmrzka333 : 08.03.10 at 09:45
DSCF3980.jpg  
DSCF3993.JPG  
DSCF3983.JPG  
DSCF3985.JPG  
1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
A tie listy v sáčku neodpadli?
nie, len sú trochu zvädnuté...oni nemajú tendenciu opadať, len v prípade, že sú naozaj slabé...už som jednu takto zachránila, vtedy mi odpadol len jeden list, ostatné zostali a keď som ju potom zasadila, pekne sa vzchopili a spevneli
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Táto phala bude asi mini phala .Od novembra jej rastie stonka a stále schnú púčiky. Trošku narastú a už uschnú. 10.2. som o nej písala príspevok. Pozrela som korene, boli nahnité. Zle som odstránila a presadila ešte do menšieho. Fotka nie je aktuálna.Už je marec a proces schnútia sa stále opakuje. Aj vám teraz ešte schnú púčiky. No mám ktorá ide kvitnúť a tej neodpadol ani jeden. Neviem prísť na príčinu.Polievať sa snažím primerane, alebo by potrebovala viac vody?Čo myslíte??
Naposledy upravil Zdenka175 : 08.03.10 at 11:32
P1130363.jpg  
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Keďže chlapi dnes už na to veľmi nie sú,tak nám všetkým prajem príjemný dnešný sviatok.

0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Zdenka175 Pozri príspevok
Táto phala bude asi mini phala .Od novembra jej rastie stonka a stále schnú púčiky. Trošku narastú a už uschnú. 10.2. som o nej písala príspevok. Pozrela som korene, boli nahnité. Zle som odstránila a presadila ešte do menšieho. Už je marec a proces schnútia sa stále opakuje. Aj vám teraz ešte schnú púčiky. No mám ktorá ide kvitnúť a tej neodpadol ani jeden. Neviem prísť na príčinu.Polievať sa snažím primerane, alebo by potrebovala viac vody?Čo myslíte??
Nemoze to byt tym ze podla foto sa mi zda ze je vo vacsom crepniku? Mozno by potrebovala omnoho mensi.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..dievčatá na orchidejke my vyrástol nový výhonok a už mu rastú aj korienky, môžem ho už teraz oddeliť od materskej rastliny, alebo ešte nie?
orch. výhonok.jpg  
orch. výhonok1.jpg  
orch. výhonok2.jpg  
1/1
0 0
cibusik cibusik

cibusik je offline (nepripojený) cibusik

to vyzera na novu pahluzu, urcite by som to neoddelovala.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

beba13 Pozri príspevok
..dievčatá na orchidejke my vyrástol nový výhonok a už mu rastú aj korienky, môžem ho už teraz oddeliť od materskej rastliny, alebo ešte nie?
ja by som to ešte neoddeľovala, veď máš čas, ak ju aj oddelíš teraz alebo neskôr, čakaj, že dlho bude nečinná, kým sa poriadne nezakorení, ja mám tak posadené dendro p. a aj nobile, teraz sa mi po trištvrte roku začína prebúdzať to nobile
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

zmrzka333 Pozri príspevok
Nemoze to byt tym ze podla foto sa mi zda ze je vo vacsom crepniku? Mozno by potrebovala omnoho mensi.
Tá fotka je staršia, je už presadená v menšom. Písala som to v príspevku.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
sayly Pozri príspevok
ja by som to ešte neoddeľovala, veď máš čas, ak ju aj oddelíš teraz alebo neskôr, čakaj, že dlho bude nečinná, kým sa poriadne nezakorení, ja mám tak posadené dendro p. a aj nobile, teraz sa mi po trištvrte roku začína prebúdzať to nobile
to je oncidium - sugar sweet? Mne na ňom tiež idú 3 nové výhonky a neuvažovala som o oddelení vôbec.......skôr dúfam, že z nich vykvitne.........
Ja som ju len presadila do väčšieho črepníka, pretože ten pôvodný jej bol už primalý.........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať