Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

andika5 Pozri príspevok
ahojte potrebovala by som radu na narodeniny som dostala orchideu asi po 2 mesiacoch mi na stonke zacal rast bocny vyhonok a asi mesiac na to opadali kvety,potom mi zacala hnednut stonka tak som ju odrezala nad tym vyhonkom a teraz mi ostala tak listy ma krasne a aj mi rastie zo srdiecka novy list ale neviem co dalej ci ju mam presadit alebo ju nechat zatial tak,a mam este jednu ale ta nema az take pekne listy ale ako som si vsimla aj tej zacina rast novy list ale stonka nieje hneda je este zelena ale kvety uz nema asi 3 mesiace,obe kvietky som dostala asi v rovnakom case,poradi mi niekto?dakujem
Andika,mohla by si dat foto. Ked ma zdrave korene,listy ja by som ich nepresadzala,kym nieje dovod.
Druhu skus odrezat nad tretim ockom,mne to pomohlo. Hnojit ich zvyknes?
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
andika5 Pozri príspevok
ahojte potrebovala by som radu na narodeniny som dostala orchideu asi po 2 mesiacoch mi na stonke zacal rast bocny vyhonok a asi mesiac na to opadali kvety,potom mi zacala hnednut stonka tak som ju odrezala nad tym vyhonkom a teraz mi ostala tak listy ma krasne a aj mi rastie zo srdiecka novy list ale neviem co dalej ci ju mam presadit alebo ju nechat zatial tak,a mam este jednu ale ta nema az take pekne listy ale ako som si vsimla aj tej zacina rast novy list ale stonka nieje hneda je este zelena ale kvety uz nema asi 3 mesiace,obe kvietky som dostala asi v rovnakom case,poradi mi niekto?dakujem
ta druha ma len zelenu stonku a nie su na nej uz ziadne kvety, tak tu stonku skrat nad tretim ockom od spodu. Na stonke mas take akoby pruzky tak si odrataj 3 od spodu a nad tretim pruzkom asi 1,5cm odstrihni vrch stonky, z toho pruzku (ocka) by mala pustit novu stonku s pukmi. A ked po odkvitnuti stonka zhnedne a zoschne tak ju odrez celu dole ale tak aby si neposkodila srdiecko. Na tej prvej orchidke stonka nezoschla cela? skus ju odfotit a priloz sem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
ta druha ma len zelenu stonku a nie su na nej uz ziadne kvety, tak tu stonku skrat nad tretim ockom od spodu. Na stonke mas take akoby pruzky tak si odrataj 3 od spodu a nad tretim pruzkom asi 1,5cm odstrihni vrch stonky, z toho pruzku (ocka) by mala pustit novu stonku s pukmi. A ked po odkvitnuti stonka zhnedne a zoschne tak ju odrez celu dole ale tak aby si neposkodila srdiecko. Na tej prvej orchidke stonka nezoschla cela? skus ju odfotit a priloz sem
zmrzka mne teraz jedna phala ženie na kvitnutie z 5-teho spiaceho očka od spodu
0 0
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

zajtra ak bude casu prilozim aj foto,,a to mozem odstrihnut stonku aj ked este nieje hneda?a hnojim asi kazdy druhy treti tyzden alebo menej zalezi kedy si nato spomeniem pri polievani,a listy a korene by mali mat v poriadku
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..môj nový prírastok do zbierky..
P3131486.jpg  
P3131488.jpg  
P3131490.jpg  
1/1
0 0
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

tak tu su....
P3110059.JPG  
P3110055.JPG  
P3110054.JPG  
P3110052.JPG  
P3110051.JPG  

1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

andika5 Pozri príspevok
tak tu su....
Netreba ju presádzať.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Andika,tie orchidee su uplne v poriadku,hneda stonka neznamena ze je uz zla,mam viacero kvitnucich a niektore maju zelenu a niektore hnedu stonku.Na odstranenie je sucha,drevnata stonka.Mas tam aj novy vyhonok s pukmi na prvych obrazkoch.Tak isto neodstrihujem pravidelne nad tretim ockom,vyberiem si najkrajsie,teraz mi ide kvitnut jedna z druheho.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá z Ba , poradte, kde sa dajú v Ba kúpiť kokočipsy, dala som si kúpiť do Hornbachu a , že nemávaju, poradte
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá z Ba , poradte, kde sa dajú v Ba kúpiť kokočipsy, dala som si kúpiť do Hornbachu a , že nemávaju, poradte
neviem, co su kokocipsy, v baumaxe maju keramzit, koru, ale velmi hrubu, ked som otvorila balik, nic ine som nemala, tak som ju pouzila, lebo som musela presadzat a nejaku podu pre orchideu, neviem, ci to bola zemina, na omak akokeby humus
ak myslis, tie vlasy z kokosu, niekde na nete som citala, ze si ich pestovatelky vyrabaju z kok. orecha
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
neviem, co su kokocipsy, v baumaxe maju keramzit, koru, ale velmi hrubu, ked som otvorila balik, nic ine som nemala, tak som ju pouzila, lebo som musela presadzat a nejaku podu pre orchideu, neviem, ci to bola zemina, na omak akokeby humus
ak myslis, tie vlasy z kokosu, niekde na nete som citala, ze si ich pestovatelky vyrabaju z kok. orecha
Ahoj Heňa, sama som ich ešte nemala, ale mali by to byť kúsky kokosu , ktoré treba preprať, lebo sú slané a používajú sa ako podstielka pre plazy, bohužiaľ v Pa ich nikde namejú a tak zisťujem, kde sa dajú kúpiť ,sú dobré pre orchidky
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
milka 60 Pozri príspevok
Ahoj Heňa, sama som ich ešte nemala, ale mali by to byť kúsky kokosu , ktoré treba preprať, lebo sú slané a používajú sa ako podstielka pre plazy, bohužiaľ v Pa ich nikde namejú a tak zisťujem, kde sa dajú kúpiť ,sú dobré pre orchidky
Kupite ich v chovatelských potrebach.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mata10 Pozri príspevok
Kupite ich v chovatelských potrebach.
tu som nasla, je to ono?
http://www.erzo-si.sk/erzo/eshop/4-1...bu-hniezda-30g
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Heňa dakujem, ale to je kokovlákno a ja hľadám kokočipsy
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Henrieta Sayly ma odfotene v albume ako vyzeraju tie coco chipsy tak sa mrkni.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mata10 Pozri príspevok
Kupite ich v chovatelských potrebach.
inak sa používajú ako podstielka pre plazy, preto chovateľské potreby
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá akcia v Lidl, orchid mix od 18.3.2010, za 7,99e, výška cca. 50-60 cm
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lujza.j Pozri príspevok
zmrzka mne teraz jedna phala ženie na kvitnutie z 5-teho spiaceho očka od spodu
To je super, ale ked kocke 3 mesiace na stonke po odkvitnuti ani tuk tak by som odrezala nad 3.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
andika5 Pozri príspevok
tak tu su....
ta co je na nej nova stonka tak tu nechaj tak. Ta ktora odkvitla pred troma mesiacmi a stonka je zelena a nezoschla strihni nad 3 ockom. Toto je moja rada ale mozno ti niekto poradi nieco ine. Tak si z toho nieco vyber a skus
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Moj novy prirastok
nove 009.jpg  
nove 008.jpg  
nove 007.jpg  
nove 010.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať