Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Ahojte týždeň sa mi začína veľkým sklamaním, už pred 7.hod som bola v lídli a orchidky vôbec nemali a to je už druhý krát za sebou co dali do letáku a potom nikde nič. Je mi do mi do .
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

janka51 Pozri príspevok
Ahojte týždeň sa mi začína veľkým sklamaním, už pred 7.hod som bola v lídli a orchidky vôbec nemali a to je už druhý krát za sebou co dali do letáku a potom nikde nič. Je mi do mi do .
Janka51, akcia na orchidee začína až vo štvrtok 18.3.
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte viete mi niekto povedat ci su toto nove kvetne vyhonky alebo to budu 3 nove rastlinky mojho cymbidia?! Dakujem
Snímka0558.jpg  
Snímka0559.jpg  
Snímka0561.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte viete mi niekto povedat ci su toto nove kvetne vyhonky alebo to budu 3 nove rastlinky mojho cymbidia?! Dakujem
ja nie som odbornik, ale pozri sa tu
http://www.orchideje.freepage.cz/cymbidium/
vo fotogalerii ma tiez podobny vyhonok
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

henrieta3 Pozri príspevok
ja nie som odbornik, ale pozri sa tu
http://www.orchideje.freepage.cz/cymbidium/
vo fotogalerii ma tiez podobny vyhonok
no to som uz videla ale aj tak neviem co je co =o)) som s toho nejak mimo ked to vyzera rovnako =o)
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

paulinkaZH Pozri príspevok
no to som uz videla ale aj tak neviem co je co =o)) som s toho nejak mimo ked to vyzera rovnako =o)
pise o tom v denniku, ze su to kvetne stvoly, vyzera to, ako tie tvoje, bud trpezliva, uvidis
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
janka51 Pozri príspevok
Ahojte týždeň sa mi začína veľkým sklamaním, už pred 7.hod som bola v lídli a orchidky vôbec nemali a to je už druhý krát za sebou co dali do letáku a potom nikde nič. Je mi do mi do .
veď až od 18.3 som čítala v letáku majú mať ordidey mix.
Ale mne sa stalo zas na Valentína že som chodila,chodila a orchidky vôbec nemali.......
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte viete mi niekto povedat ci su toto nove kvetne vyhonky alebo to budu 3 nove rastlinky mojho cymbidia?! Dakujem
Na jednej stranke pisu ze treba to prehmatat jemne a ked tam ucitis take gulky tak je to kvetna stonka ale treba to robit opakovane ako to rastie.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Pridavam slubene fotky. Na prvych dvoch je ta, co mi znova zakvitla. Na tretej je, predpokladam, keika (ak sa mylim, opravte ma, prosim )
1p1100049.jpg  
1p1100050.jpg  
1p1100051.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zmrzka333 Pozri príspevok
Na jednej stranke pisu ze treba to prehmatat jemne a ked tam ucitis take gulky tak je to kvetna stonka ale treba to robit opakovane ako to rastie.
a preco prehmatavat, ved ked to vyrastie, bude jasne, co to je
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

janka51 Pozri príspevok
Ahojte týždeň sa mi začína veľkým sklamaním, už pred 7.hod som bola v lídli a orchidky vôbec nemali a to je už druhý krát za sebou co dali do letáku a potom nikde nič. Je mi do mi do .
nebud smutna, chod do kvetinarstva a kup si tam nejaku peknu, si z BA?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Mne stale chodia po rozume tie pekne mini, ktore som videla minuly tyzden v kvetinarstvch, ale chcela by som vsetky 3, aby 1 nebolo medzi tymi velkymi smutno, ale nasi mi povedia, ze som sa zblaznila.
Pestujete niekto miniorchi?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja mám 4 mini. Myslím, že sú náročnejšie na pestovanie, nakoľko majú taký substrát ako mach a ten čoskoro začne plesnivieť. Jedna mi už tak odišla a teraz kontrolujem dve, lebo majú púčiky, tak mám obavy ich momentálne presadiť, aj keď jedna už má okrem púčikov aj keiku. Priložím Vám tu teraz fotečky z tých pár čo majú púčiky a ktoré mi teraz zakvitli, aj keď majú kvietkov skromne /možno je to zimou/, ale ja sa vytešujem aj jednému lístočku, či kvetu, tak som ich po včerajšiom kúpeli vyfotila, nech aj Vás trošku potešia.
DSC01256.JPG  
DSC01257.JPG  
DSC01258.JPG  
DSC01259.JPG  
DSC01260.JPG  

DSC01261.JPG  
DSC01262.JPG  
DSC01263.JPG  
DSC01264.JPG  
DSC01265.JPG  

DSC01266.JPG  
DSC01267.JPG  
1/1
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta3 Pozri príspevok
a preco prehmatavat, ved ked to vyrastie, bude jasne, co to je
to len ked sa nevedia dockat ze co to bude
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
Mne stale chodia po rozume tie pekne mini, ktore som videla minuly tyzden v kvetinarstvch, ale chcela by som vsetky 3, aby 1 nebolo medzi tymi velkymi smutno, ale nasi mi povedia, ze som sa zblaznila.
Pestujete niekto miniorchi?
ja mam dve miniorchidky a tretiu som kupila mame na MDŽ.
Tie dve mam cca od leta, odkvitli, jednej sa nedarí, listy akoby gumovateli, presadila som ju a budem čakať či sa preberie, druhej sa darí - aj nový list jej vyšiel, presadila som ju normalne do kôroveho substratu a po pol roku od odkvitnutia aj odstranila stonku kedže sa s ňou nič nedialo, nech sa zbytočne nevysiluje. A tá tretia - ešte kvitne keďže bola nedávno kúpená, len dva púčiky kt. mala jej uschli (((
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Jara Pozri príspevok
Ja mám 4 mini. Myslím, že sú náročnejšie na pestovanie, nakoľko majú taký substrát ako mach a ten čoskoro začne plesnivieť. Jedna mi už tak odišla a teraz kontrolujem dve, lebo majú púčiky, tak mám obavy ich momentálne presadiť, aj keď jedna už má okrem púčikov aj keiku. Priložím Vám tu teraz fotečky z tých pár čo majú púčiky a ktoré mi teraz zakvitli, aj keď majú kvietkov skromne /možno je to zimou/, ale ja sa vytešujem aj jednému lístočku, či kvetu, tak som ich po včerajšiom kúpeli vyfotila, nech aj Vás trošku potešia.
ako ich kúpavaš? To používaš ako jedinú formu "zavlažovania"???

A ešte jedna moja nezodpovedaná otázka z minula - tyčinky na orchidee ako výživa, stretol sa s tým niekto?
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
henrieta3 Pozri príspevok
nebud smutna, chod do kvetinarstva a kup si tam nejaku peknu, si z BA?
nie zo SNV bola som už aj v kvetinarstvach ale nič ma nezaujalo všetko len také bežné
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
zmrzka ja strihám vzdy pod miestom kde bol prvý kvet na stonke, ale čítala so aj o strihaní nad tretím očkom. mne sa môj spôsob osvedčil. už sa mi stalo, že mi stonka vyhnala opätovne, aj po ďalšom strihaní
takže to chápať tak, že akonáhle ti odkvitnú všetky kvety striháš stonku ? Teda na mieste kde bol prvý kvet.......
Alebo nejakú dobu čakáš?
A čo urobiť v prípade ak je stonka "rozvetvená" už pri kúpe....odstrihnúť pod prvou rozvetvenou po odkvitnutí?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
janka51 Pozri príspevok
nie zo SNV bola som už aj v kvetinarstvach ale nič ma nezaujalo všetko len také bežné
počkaj do toho 18. na LIDL, majú mať mix, takže predpokladam, že okrem phaly bude aj miltonia, oncidium či cambria.........tak takú "tigrovanú cambriu" by som veru zálusk mala.........
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
henrieta3 Pozri príspevok
Mne stale chodia po rozume tie pekne mini, ktore som videla minuly tyzden v kvetinarstvch, ale chcela by som vsetky 3, aby 1 nebolo medzi tymi velkymi smutno, ale nasi mi povedia, ze som sa zblaznila.
Pestujete niekto miniorchi?
ja jednú mam od augusta a stále mi pekne kvitne, pred dvoma týždňami som bola v PP vbaumaxe mali krásne aj som si chcela ešte jednu kúpiť ale odradila má ta cena 14.90€ moja bola za 5.90€takže to je veľmi veľký rozdiel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať