Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

sayly Pozri príspevok
No mali tam jednu nádhernú, takú farbu kvetu som ešte nevidela, ale táto bola už odkvitnutá, mala len listy pár korienkov, aj listy mala zožltnuté a za tú pýtali vo výpredaji 21 eur (pred tým cca 42), listy jej rástli akoby vo vejári a kvety boli čisto modrej farby, ale takej zvláštnej, keby stála menej tak ju kúpim, asi sa tam pôjdem dnes pozrieť, či ju ešte nezlacneli
Kamoš tiez pestuje orchidky a ma znamu vo flore tak ona nam vybavy nejake orchidky a vzdycky ked im nejake dovezu tak mu zavola naposledy mali modre
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Staci ked ma tu orchideu iba takto v sacku,nemusi sa vobec polievat??
Snímka008.jpg  
Snímka009.jpg  
1/1
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

tara464 Pozri príspevok
Staci ked ma tu orchideu iba takto v sacku,nemusi sa vobec polievat??
Nestačí, skús si prečítať aj predchádzajúce príspevky a zistíš, že sáčková metóda je preto sáčková lebo sa rastlinke robí klíma a teda je potrebné dať do sáčku celú rastlinku a nepolievať. (postup je tu už niekoľkokrát spomínaný)

Pekný deň
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

bef Pozri príspevok
Nestačí, skús si prečítať aj predchádzajúce príspevky a zistíš, že sáčková metóda je preto sáčková lebo sa rastlinke robí klíma a teda je potrebné dať do sáčku celú rastlinku a nepolievať. (postup je tu už niekoľkokrát spomínaný)

Pekný deň
Čiže to zname ze tam mam dat aj listy??
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tara464 Pozri príspevok
Čiže to zname ze tam mam dat aj listy??
Presne tak, schovať všetko do sáčku a uzavrieť, nechať len malý otvor....
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

Nedá mi nezapojiť sa. Asi pred mesiacom som kúpila orchideu v akcii z 899 na 99. Nič je j nebolo, iba že bola odvkitnutá. Teda stonky kvetov ešte mala. Teraz, po mesiaci si na tých stonkách vyhnala nové púčiky, dokonca aj z bokov jej rašia nové výhonky. Taká som spokojná :-) Len dúfam, že ju to veľmi nevyčerpá, keď kvitne tak dlho.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

sayly Pozri príspevok
Presne tak, schovať všetko do sáčku a uzavrieť, nechať len malý otvor....
Prosím Ťa na ako dlho sa majú dať do sáčku aj listy? A vysvetli mi prosím, čo sú to keiky a podrobne popíš rozmnožovanie orchideí. Veľmi ma to zaujíma. Pekne ďakujem.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

branislavp Pozri príspevok
Prosím Ťa na ako dlho sa majú dať do sáčku aj listy? A vysvetli mi prosím, čo sú to keiky a podrobne popíš rozmnožovanie orchideí. Veľmi ma to zaujíma. Pekne ďakujem.
v sáčku musí zostať, kým jej nenarastú nové korene a až keď budú dosť silné, tak orchideu treba zasadiť....keiky, sú nové rastliny, ktoré rastu na orchideách tzv. dcérske rastliny, napríklad po odstrihnutí stonky Ti zo spiaceho očka nemusí zakvitnuť, ale Ti začnú rásť listy, treba čakať kým vyrastú 2 - 3 vzdušné korienky na cca 5 cm a potom môžeš novú orchidku zasadiť, takto sa rozmnožujú phaly, orchidee, ktoré majú hľuzy a podobne sa rozmnožujú delením pri presádzaní.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Neviete mi niekto poradit kolko rokov sa doziva phalaenopsis?
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Ako prinutim orchideu aby si vyhnala velku stonku s mnozstvom pucikom,odkial si mam zohnat konzistenciu na klicenie semien,nedaju sa od niekial obiednat hnojiva,ktore prospievaju na urychlujuci rast orchidey
0 0
margareta0505 margareta0505

margareta0505 je offline (nepripojený) margareta0505

chcela by som sa spytat ze mam 1 orchideu a presadzalal som ju a od spodu nema ziadne korene ale nad zemov je ich 10 .....tak to nevadi nemusim pouzivat tu sackovu metodu....vsaq
0 0
margareta0505 margareta0505

margareta0505 je offline (nepripojený) margareta0505

a este by som sa chcela opytat ze po odkvitnuti dendrobium nobile .....mozem odrezat jeden ten pahyl a dt do do vody alebo ho rozdelit a zasadit...nemate niekto s tim skusenosti prosim poradte
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

margareta0505 Pozri príspevok
chcela by som sa spytat ze mam 1 orchideu a presadzalal som ju a od spodu nema ziadne korene ale nad zemov je ich 10 .....tak to nevadi nemusim pouzivat tu sackovu metodu....vsaq
Máš pravdu nemusíš použiť sáčkovú metódu, stačí ju len zasadiť. Aby sa pri sadení korene nelámali treba ich namočiť do vlažnej vody, budú ohybné a lepšie sa uložia do kvetináča.

Pekný deň
0 0
margareta0505 margareta0505

margareta0505 je offline (nepripojený) margareta0505

prosim ma tu niekto skusenosti s pestovanim orchidey druhu dendrobium nobile
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

margareta0505 Pozri príspevok
prosim ma tu niekto skusenosti s pestovanim orchidey druhu dendrobium nobile
No tento druh orchidei mám aj ja, momentálne mi nekvitne, ale vyhnala mi tri stonky, dve mám už pekné hrubé, jedna eštelen rastie, ja som asi dve stonky odstrihla, ale ešte tam mám jednu, podľa mňa potrebuje viac vody, ak ju polievam len 1 za týždeň, stonky akoby začali vysichať a vrúbkovatejú, tak polievam dva krát do týždňa....neviem, či sa majú staré stonky strihať, ale ak ich chceš presádzať, tak sa rozmnožujú delením, teda ich môžeš rozdeliť....
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Kto mi poradí?
Už som zúfalá. Od decembra mi moja orchidea vyhnala dve stonky, krásne rástli, dokonca na nich ešte narástli ďalšie výhonky, všade sú krásne púčiky a už dva-tri týždne sledujem zastavenie rastu púčikov a čo je nahoršie jeden začal vysychať a už aj odpadol a včera som zistila, že ďalšie dva ho budú asi nasledovať.
Neviem čo mám robiť?, pred týždňom som dala kvetináč do vody na cca 12 hod. v nádeji, že orchidea má málo vody..., začala som ju aj rosiť ale nepomáha... neviem čo mám robiť.
Typujem, že v izbe má asi málo tepla tak sa rast kvetov spomalil, je tam v priemere asi 18C, ale odkedy ju mám stále je na jednom mieste... poraďte!!!
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

mazanova Pozri príspevok
Kto mi poradí?
Už som zúfalá. Od decembra mi moja orchidea vyhnala dve stonky, krásne rástli, dokonca na nich ešte narástli ďalšie výhonky, všade sú krásne púčiky a už dva-tri týždne sledujem zastavenie rastu púčikov a čo je nahoršie jeden začal vysychať a už aj odpadol a včera som zistila, že ďalšie dva ho budú asi nasledovať.
Neviem čo mám robiť?, pred týždňom som dala kvetináč do vody na cca 12 hod. v nádeji, že orchidea má málo vody..., začala som ju aj rosiť ale nepomáha... neviem čo mám robiť.
Typujem, že v izbe má asi málo tepla tak sa rast kvetov spomalil, je tam v priemere asi 18C, ale odkedy ju mám stále je na jednom mieste... poraďte!!!
Aby som sa neopakovala skús si prečítať aj predchádzajúce príspevky, kde sú popísané všetky možné dôvody opadania pukov, ale skôr zareagujem na teplotu miestnosti, ktorá by naozaj mala byť vyššia, ale hlavne na tých 12 hodín vo vode. Veď si len prestav, z takého laického pohľadu, že by si bola 12 hodín vo vode a čo potom rastlinka, ktorá potrebuje v zime poliať tak raz za 2 týždne alebo dať do vody na 15-20 minút, musí sa dáko brániť.
Takže čo teraz, ako prvé by som skontrolovala či sú v poriadku korene a premiestnila by som ju do miestnosti s vyššou teplotou, ale ani to nezaručí že puky neopadajú.

Pekný deň
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

sayly Pozri príspevok
v sáčku musí zostať, kým jej nenarastú nové korene a až keď budú dosť silné, tak orchideu treba zasadiť....keiky, sú nové rastliny, ktoré rastu na orchideách tzv. dcérske rastliny, napríklad po odstrihnutí stonky Ti zo spiaceho očka nemusí zakvitnuť, ale Ti začnú rásť listy, treba čakať kým vyrastú 2 - 3 vzdušné korienky na cca 5 cm a potom môžeš novú orchidku zasadiť, takto sa rozmnožujú phaly, orchidee, ktoré majú hľuzy a podobne sa rozmnožujú delením pri presádzaní.
Ďakujem.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

tara464 Pozri príspevok
Ako prinutim orchideu aby si vyhnala velku stonku s mnozstvom pucikom,odkial si mam zohnat konzistenciu na klicenie semien,nedaju sa od niekial obiednat hnojiva,ktore prospievaju na urychlujuci rast orchidey
Ja som dnes kúpila hnojivo na orchidey kvapalné NPK 6-5-6, výrobca AGRO CS. Nemám s tým žiadne skúsenosti. Budem postupovať pri hnojení podľa návodu na obale. Dnes som bola v BAUMAXE, chcela som prikúpiť k mojej jedinej orchidejke aspoň jednu, ale som nekúpila, bolo takmer všetko vypredané. Musím počkať, až príde tovar.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
branislavp Pozri príspevok
Ja som dnes kúpila hnojivo na orchidey kvapalné NPK 6-5-6, výrobca AGRO CS. Nemám s tým žiadne skúsenosti. Budem postupovať pri hnojení podľa návodu na obale. Dnes som bola v BAUMAXE, chcela som prikúpiť k mojej jedinej orchidejke aspoň jednu, ale som nekúpila, bolo takmer všetko vypredané. Musím počkať, až príde tovar.

skús v Lidli, teraz majú v akcii po 6,99 eur
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať