Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

foza Pozri príspevok
Milé pestovateľky, chcela by som Vás poprosiť o radu. Na orchidke mám keiku, ktorá akoby prestala rásť! Má 3 lístky / ten najväčší má 10 cm/ a 6 korienkov, z ktorých sú 4ks /2-3cm/ a 2ks niekoľko mm. Prosím poraďte mi, čo s ňou, bo sa mi zdá, akoby lístky začínali vráskavieť a scvrkávať sa. Ďakujem za rady.
ja by som oddelila opatrne odštikla zo stonky kúsok pred a kúsok za keikom urob si kochlíček z malej fľašky od minerálky jasné že z dierkami, ale to predsa tebe nemusím písat ja mám tak zasadené dve miminka a dve mám na stonke čakám na korienky
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, tak zajtra cestujeme k svokrovcom a v piatok budeme na výstave orchidejí v Budapešti , takže v nedeľu vám popridávam fotky, taaaak veľmi s tešíííím
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte, tak zajtra cestujeme k svokrovcom a v piatok budeme na výstave orchidejí v Budapešti , takže v nedeľu vám popridávam fotky, taaaak veľmi s tešíííím
super, pekne to tam všetko pofoť a uži si to za nás
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

baby akcia v Tesco od 24.3 - 30.3.2010 orchidka dvojstonková 6,99e
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Henrieta3, janka51, Ma-Ba, lujza.j, Zdenka175, ďakujem Vám veľmi pekne za rady, keiku teda zasadím.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

lujza.j Pozri príspevok
super, pekne to tam všetko pofoť a uži si to za nás
Všetko pre vás pofotím a už sa teším ako sa s vami podelím o ten úžasný zážitok
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zuzkahris Pozri príspevok
Všetko pre vás pofotím a už sa teším ako sa s vami podelím o ten úžasný zážitok
Bude to fakt zazitok, urcite si aj nejaku krasavicu donesies domov.
Mne sa zdalo, ze v tesku mali byt od 18., v letaku som videla, ale nic nemali, mozno som sa pomylila.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Tak tu prikladám foto nového prírastku
Fotografie-0084.jpg  
Fotografie-0085.jpg  
Fotografie-0086.jpg  
Fotografie-0087.jpg  
Fotografie-0088.jpg  

1/1
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Atu už je medzi svojimi kamarátkami
Fotografie-0089.jpg  
Fotografie-0090.jpg  
1/1
0 0
eko1 eko1

eko1 je offline (nepripojený) eko1

Bola si dnes v LIDLi? To je dnes kúpená? Ja som sa bola pozrieť, ale nič som nekúpila. Mali pekné....aj Kaufland dnes má mať orch, tak sa pôjdem cez obed tiež pokochať.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Janka, je krásna a medzi kamarátkami sa jej určite bude páčiť.
A aké mali druhy? Bolo z čoho vyberať?
Naposledy upravil foza : 18.03.10 at 08:27
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
eko1 Pozri príspevok
Bola si dnes v LIDLi? To je dnes kúpená? Ja som sa bola pozrieť, ale nič som nekúpila. Mali pekné....aj Kaufland dnes má mať orch, tak sa pôjdem cez obed tiež pokochať.
áno to je z lídlu a do kauflandu ti škoda isť bola som aj tam a sú veľmi mizerné
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
foza Pozri príspevok
Janka, je krásna a medzi kamrátkami sa jej určite bude páčiť.
A aké mali druhy? Bolo z čoho vyberať?
Ako som Ti už písala len phali jeden črievičník a 3 minolty ale z tých 2 druhoch vybrať sa s nich nedalo
0 0
eko1 eko1

eko1 je offline (nepripojený) eko1

janka51 Pozri príspevok
áno to je z lídlu a do kauflandu ti škoda isť bola som aj tam a sú veľmi mizerné
Peknú si si kúpila. Ja som len obzerala, mali krásne, vedela by som si vybrať.....vlastne možno nevedela, lebo rozhodovanie by bolo ťažké . Pred 2 týždňami som mala narodeniny a dostala som 3 nové, tak si musím dať pauzu. A v Lidli mali aj substrát, ale cenu som pri ňom nenašla, to som tam ešte nevidela.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
eko1 Pozri príspevok
Peknú si si kúpila. Ja som len obzerala, mali krásne, vedela by som si vybrať.....vlastne možno nevedela, lebo rozhodovanie by bolo ťažké . Pred 2 týždňami som mala narodeniny a dostala som 3 nové, tak si musím dať pauzu. A v Lidli mali aj substrát, ale cenu som pri ňom nenašla, to som tam ešte nevidela.
Bol to substrát na orchidee?
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
eko1 Pozri príspevok
Peknú si si kúpila. Ja som len obzerala, mali krásne, vedela by som si vybrať.....vlastne možno nevedela, lebo rozhodovanie by bolo ťažké . Pred 2 týždňami som mala narodeniny a dostala som 3 nové, tak si musím dať pauzu. A v Lidli mali aj substrát, ale cenu som pri ňom nenašla, to som tam ešte nevidela.
Ale ten substrát nie je dobrý je dosť jemný a dlho schne.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
eko1 Pozri príspevok
Peknú si si kúpila. Ja som len obzerala, mali krásne, vedela by som si vybrať.....vlastne možno nevedela, lebo rozhodovanie by bolo ťažké . Pred 2 týždňami som mala narodeniny a dostala som 3 nové, tak si musím dať pauzu. A v Lidli mali aj substrát, ale cenu som pri ňom nenašla, to som tam ešte nevidela.
Zabudla som Ti poďakovať za pochvalu. Ja by som si bola zobrala niektorú tu miltoniu ale keď si si všimla všetky mali na listoch hnede fľaky a ten črievičník mal dolámané listy.
Naposledy upravil janka51 : 18.03.10 at 08:56
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
[QUOTE=foza;1342262]Bol to substrát na orchidee?[/QUO
áno na orchidee ale ako hovorím nie je dobrý mala som ho a začali mi hniť korene je veľmi jemný.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

janka51 Pozri príspevok
Zabudla som Ti poďakovať za pochvalu. Ja by som si bola zobrala niektorú tu minoltu ale keď si si všimla všetky mali na listoch hnede fľaky a ten črievičník mal dolámané listy.
Peknu si kupila, len neviem, aka je minolta? Crievicku mam, 1 mi staci, crievicka je paphiopedilum?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
henrieta3 Pozri príspevok
Peknu si kupila, len neviem, aka je minolta? Crievicku mam, 1 mi staci, crievicka je paphiopedilum?
Áno, črievička je zaužívaný názov odborný je paphilopedium a minolta nie je druh orchidei ale kancelárske zariadenie. Druh orchidei je miltónia.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať