Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ďakujem Jarka...ešte musím vzkriesiť dendrobium nobile a budem spokojná
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Maruška54 Pozri príspevok
Moje skromné pestovateľské úspechy

1. táto phala kvitla na Vianoce ale kvety hneď opadali a znova začala kvitnúť 8. marca

2. 3.4. materská rastlina s ktorou som sa lúčila ale predsa som sa o ňu starala a narástla mi keika, tá je zasadená a materskú rastlinu som ešte nevyhodila a vyháňa novú rastlinku

5. to nie je môj úspech to sú kúpené jedna vo štvrtok a druhá dnes ráno
maruška máš ich krásne nech sa im dari
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Príroda je naozaj čarodejka , ale rastlina bola zakúpená s kvetnými pukmi, takže nie je to moja zásluha. Teším sa veľmi tomu, že puky okrem jedného, ktorý odpadol zostali a zakvitli. Ak zakvitne aj pod vplyvom mojej starostlivosti budem sa tešiť dvojnásobne.
pre henrieta - Dendrobia - som asi v januári dala do tepla a výdatne polievala. Výsledok sú nádherné výhony a kvet. Prekvapenie aj pre mňa to som nečakala.
Ma-Ba nebuď skromná, aj ked bola kúpená s kvetnými pukmi, je to aj tvoja zásluha, že rozkvitla. sú tak komplikované kvety, že určite nie každej by sa vyvinuli do takej krásy!!!
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
Presvedčí toto?
no zle som to videla, mne najprv narástli na stonkách puky a tie potom rozkvitli, ale toto je vlastne to isté, len tomu bráni tá blanka, prajem Ti, aby Ti zakvitla celé nobile
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Dobrý deň.Prosím vás neviete mi poradiť,kde by som zohnala Phaly červenej a hnedej farby.Obdivovateľka tejto stránky Anka
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

divokova Pozri príspevok
Dobrý deň.Prosím vás neviete mi poradiť,kde by som zohnala Phaly červenej a hnedej farby.Obdivovateľka tejto stránky Anka
Anka, ked napises, z akeho si mesta, snad poradia tie pestovatelky, ktore kupovali v poslednych dnoch.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

divokova Pozri príspevok
Dobrý deň.Prosím vás neviete mi poradiť,kde by som zohnala Phaly červenej a hnedej farby.Obdivovateľka tejto stránky Anka
Anka - podľa toho akú červenú a hnedú si predstavuješ. Ak klasickú červenú a hnedú bez akýchkoľvek odtieňov to bude problém zohnať. Možno niekde u nemeckých predajcov.

lujza - ďakujem za uznanie, ale ak neskúsite nemôžete povedať, že Vy by ste to nedokázali.
Naposledy upravil Ma-Ba : 20.03.10 at 20:05
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Pochádzam od Brezna a čo sa týka tých farieb,môžu byť aj odtiene.Ďakujem Anka
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Moja najnovsia, v poradi stvrta orchidea.
dendrobium.jpg  
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

divokova Pozri príspevok
Pochádzam od Brezna a čo sa týka tých farieb,môžu byť aj odtiene.Ďakujem Anka
Tak to ti neporadim, som z BA, skusaj kvetinarstva, aj ked si v inom meste. Na buduci tyzden budu mat v tesku, snad sa ti podari nieco najst.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Iconka Pozri príspevok
Moja najnovsia, v poradi stvrta orchidea.
Velmi pekna farba, ja este d. nemam, ale ked sa pozbierju moje chore, aj tak budem mat plne okno a inde ich zatial nechcem davat, mate niekto oncidie?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Velmi pekna farba, ja este d. nemam, ale ked sa pozbierju moje chore, aj tak budem mat plne okno a inde ich zatial nechcem davat, mate niekto oncidie?
Este keby som niekde zohnala, uz som to vyssie pisala, tuto, o ktoru som prisla, Zygopetalum
zlomena.jpg  
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

divokova Pozri príspevok
Pochádzam od Brezna a čo sa týka tých farieb,môžu byť aj odtiene.Ďakujem Anka
Ahoj Anka,ja mam dva odtiene cervenej,len mi este nekvitnu,boli obe kupovane v Baumaxe,jedna v Nitre,druha v BB.A videla som asi pred mesiacom v zahradnom centre v NZ,takze si myslim ze by si mohla natrafit.Mam aj jednu fialovo-hnedu,alebo ako ju nazvat,ta mi bude onedlho kvitnut,tak sa pekne obzeraj a drzim palce aby si zohnala.
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Ďakujem Vám za rady,skúsim viac zháňať v B.B.,koncom apríla tam bude výstava kvetov,snáď sa mi niečo podarí.Skúsim časom pridať moje krásky.Držím nám všetkým palce.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Anka - podľa toho akú červenú a hnedú si predstavuješ. Ak klasickú červenú a hnedú bez akýchkoľvek odtieňov to bude problém zohnať. Možno niekde u nemeckých predajcov.

lujza - ďakujem za uznanie, ale ak neskúsite nemôžete povedať, že Vy by ste to nedokázali.
Ma-Ba máš asi pravdu keď ja som taký "pokakajko" skúsit v byte pestovať niečo iné ako phale. a sú druhy ktoré máš ty, na ktoré by som si nikdy netrúfla!!! ale inak dík za postrčenie nebáť sa
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Milé pestovateľky, idem sa Vám pochváliť s orchidkou, ktorá mala byť na vyhodenie. Trvá síce dlho kým sa spamätá ale stojí to za to! Posúdte sami....
P1010015.jpg  
P1010031.jpg  
P1010032.jpg  
P1010033.jpg  
1/1
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

foza Pozri príspevok
Milé pestovateľky, idem sa Vám pochváliť s orchidkou, ktorá mala byť na vyhodenie. Trvá síce dlho kým sa spamätá ale stojí to za to! Posúdte sami....
Nadherna, az 2 nove, ja zachranujem horsie pripady, nezostali mi take zdrave listy, 1 sa uz snazi, ale este nie je na fotenie, len snad 1 mm sa prediera, nech to nezakriknem.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

foza Pozri príspevok
Milé pestovateľky, idem sa Vám pochváliť s orchidkou, ktorá mala byť na vyhodenie. Trvá síce dlho kým sa spamätá ale stojí to za to! Posúdte sami....
Dalsi vyhonok bude uz asi kvietok, ako dlho trvalo, kym vysiel 1.listok?
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte.Potrebujem pomocť,neviem čo s tým.18.03 som kúpila orchidku a dneska na listoch som zbadala toto.Je to na jednom,ostatné to majú len na koncoch.Je to od slnka alebo nejaká plieseň?Ďakujem za pomoc.
SPM_A0280.jpg  
SPM_A0281.jpg  
SPM_A0282.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Kde bola umiestnená? Ak mala priame slnko je to možné. Už aj teraz dokáže slniečko listy popáliť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať